HRVATSKA - ENGLESKA     2 : 1 ( 1 : 1 ; 0 : 1 )    PRODUŽECI

1:1  Perišić             68.minut       0:1  Trippier      5.minut
2:1  Mandžukić     109.minut

Hrvatska u finalu SP!!!
Kockasti ispisali nove stranice svoje istorije!!!
Vatreni ostvarili najveći uspeh u svojoj istoriji plasmanom u finale i nadmašili uspeh prethodne slavne generacije od pre 20 godina!!!
Ova je očigledno još slavnija od prethodne!!!
Hrvatska posle izjednačujućeg gola potpuno nadigrala Gordi Albion i mogla da reši pitanje pobednika u regularnom toku susreta!!!
Hrvati bukvalno krvarili za finale!!!
Neki igrači bukvalno igrali pod bolovima u produzecima sto se videlo na njihovim licima!!!
Engleska nije uspela da se plasira u finale SP, 1.put posle 52 godine!!!
U finalu SP u nedelju u Moskvi na Lužnikiju Hrvatska će igrati sa Francuskom!!!
Engleska će u meču za 3.mesto odmeriti snage sa Belgijom!!!

Hrvatska je u Moskvi na Lužnikiju pobedila Englesku sa 2:1 posle produžetaka i plasirala se u finale.Vatreni slavili sasvim zasluzenu pobedu i posle izjednacujujeg gola Ivana Perišića potpuno nadigrali Engleze i mogli da reše pitanje pobednika u regularnom toku.Ipak presudio gol Marija Mandzukica u drugom produzetku, tacnije u 109.minutu.Vatreni su ostvarili najveci uspeh u svojoj istoriji, plasmanom u finale, posto su pre 20 godina osvojili 3.mesto.Svi su mislili da tadasnju slavnu generaciju nece niko nikad stici, medjutim ova generacija predvodjena Lukom Modrićem ih je prevazisla.Zanimljivo je istaci kako su neki igraci Hrvatske u produzetku bukvalno krvarili na terenu, igrali pod bolovima i igrali presing na protivnickoj polovini.To samo pokazuje zelju igraca da naprave veliki uspeh, igranje sto se kaze do poslednje kapi krvi.Srcano, hrabro i borbeno odlike su ove ekipe, koja bez obzira na slabiji kostur, zasluzeno ce u nedelju igrati finale SP sa Francuskom.Imali su srece tokom turnira, ali sreca se bas zaradjuje u ovakvim duelima, kada zelja i srce imaju presudnu ulogu.Hrvatska je igrala 3.put produzetke na SP, potpuno je potrosena, ali to nije znacilo nista njihovim igracima koji se bore za grb svoje domovine.Iako nemamo bas puno razloga da se ugledamo na njih po vecini stvari, jer nisu za primer po mnogim pitanjima, ali kada je u pitanju fudbal tu itekako mozemo da se ugledamo na njih.Ispisali su nove stranice svoje istorije, ali u finalu mogu da ispisu novu.Istina u finalu nece biti favoriti protiv Francuza, ali ako opet ostave srce na terenu, moze svasta da se desi u finalu.Jer u fudbalu je tako, zelja ima presudnu ulogu, pa kad se na to doda kvalitet koji poseduju, onda je svasta moguce.Francuska jeste bolja, ali fudbal je takav da bolji ne pobedjuje i da mozes da promasis deset sansi, ako na drugoj strani iskoristis samo jednu, pobeda ce biti tvoja.Mada je i ovo zaista ogroman uspeh vredan paznje.Sa druge strane Engleska nije uspela da se plasira u finale posle 52 godine i SP 1966.godine, kada su na domacem terenu osvojili titulu.Engleska je bila bolja do primljenog gola, Hari Kejn je promasio gol sa jednog metra, ali su posle primljenog gola bili potpuno izgubljeni na terenu.Mlada je ovo ekipa i cini se da ima limite.Iskoristili su dobar zreb i kostur i zato su igrali u polufinalu, ali realno mozda ni nemaju kvaliteta za polufinale.Utakmica je pocela jako dobro po Engleze.U 4.minutu Dele Ali je krenuo prema golu, ali ga je Luka Modric faulirao blizu sesnaesterca, na oko 20 metara od gola, pa je sudija Čakir svirao slobodan udarac za Gordi Albion.Loptu je namestio Kiran Tripije, šutirao preko zivog zida i pogodio gornji desni ugao gola Subasica.0:1!!!Vodjstvo neocekivano, ali gol je bio zaista lep.Hrvatska se malo bila sokirana posle primljenog gola, pa je tek u 19.minutu zapretio Perisic sa 20 metara, ali je njegov sut zavrsio na spoljnoj mrezi.U 30.minutu Dele Ali je proigrao Harija Kejna, ovaj bio sam pred Subasicem, ali je Subasic odbranio, ipak opet dosao do lopte Kejn, ali je sa jednog metra i manje pogodio stativu.Pomocni sudija je svirao ofsajd, iako ofsajda nije bilo.Da je Kejn postigao gol, on bi verovatno bio priznat.U 32.minutu Modric je dugo drzao loptu, ona je na kraju dosla do Rebica, koji je pucao sa oko 16 metara, ali je Pikford odbranio.U 34.minutu opasan napad Hrvata, Perisic je ubacio loptu sa leve strane, Rebic bio spreman da je sutne i pospremi u gol, ali je Ešli Jang intervenisao u poslednjem trenutku i sprecio opasnost.U 36.minutu odlicna prilika za Engleze.Kejn je drzao loptu i dodao na levoj strani do Dele Alija, ovaj dodao u sredinu na oko 15 metara od gola Lingardu, koji iz izgledne situacije sutira pored gola.Poluvreme je zavrseno minimlanim vodjstvom Engleza od 1:0.Pocetak drugog dela obelezio je oprezan pocetak sa obe strane.Prakticno do 65.minuta nismo videli uzbudjenja ni pred jednim golom.Bas u tom 65.minutu zapretio je Perisic, ali je njegov sut sa ruba sesnaesterca, izblokirao Kajl Voker.Hrvatska prakticno nije stvorila nijednu sansu, ali je onda postigla gol prakticno ni iz cega, sto je otvorilo utakmicu i odvelo je njenu vodenicu.U 68.minutu Šime Vrsaljko je centrirao sa desne strane, lopta pala na peterac, gde je Perisic zahvatio nogom ispred Vokera i smestio je u mrezu.1:1!!!U 72.minutu mogla je Hrvatska do potpunog preokreta.Ivan Perisic je prevario cuvara, pucao i pogodio stativu, na loptu natrcao Rebic, ali je nije zahvatio kako treba, pa se lopta doktrljala do Pikforda.U 77.minutu najbolji napad za Engleze, Kejn je dodao do Lingarda, koji je pucao pored gola iz dosta teske situacije, posto se nalazio iskosa sa desne strane.U 83.minutu Mandzukic sutira sa oko 10 metara iskosa sa desne strane, ali je Pikford odbranio.U 84.minutu Pikford je lose izboksovao loptu, ona dosla do Perisica, koji glavom gadja prazan gol, ali ga prebacuje.U 92.minutu posle skracenog kornera, Tripije centrira u kazneni prostor, Kejn je uspeo da sutira glavom, ali dosta neprecizno.Nije vise bilo vremena, pa su opet morali da odlucuju produzeci.Mnogi su mislili da ce u produzecima Englezi imati vise snage, posto su Hrvati igrali dva puta produzetke i plus penale na turniru.Ali nije bilo tako, Hrvatska je i u produzecima bila bolja.U prvom produzetku videli smo sansu za Gordi Albion u 99.minutu kada je posle kornera koji je izveo Kiran Tripije sa desne strane, sjajno skocio Dzon Stouns, ali je njegov sut glavom sa gol linije takodje izbio Vrsaljko.U 105.minutu velika sansa za Kockaste, Perisic je ubacio loptu iskosa sa leve strane, u petercu loptu sacekao Mandzukic, sutirao sa pet metara, ali je Pikford odbranio i spasao gol.U 108.minutu posle kornera Ivana Rakitica, koji je dodao loptu do Brozovica, na kojeg niko nije pazio, stvorila se sansa za gol, posto je Brozovic imao otvoren sut prema golu, medjutim nije precizan, lopta je otisla pored gola.U 109.minutu gol za Hrvate i trenutak odluke.Perisic je glavom loptu poslao pred gol, lopta preletela dva igraca Engleske, lopta dosla do Mandzukica koji je sam pred Pikfordom i sa 6-7 metara pogadja suprotni donji desni ugao.2:1!!!Veliko slavlje Hrvata i sve je bilo spremno za novu festu.U 116.minutu sut Brozovica sa distance, ali pravo u golmana Pikforda.U 117.minutu Tripije izlazi zbog povrede, kako je Engleska izvrsila sve izmene, Gordi Albion ostaje sa desetoricom na terenu.Bilo je jos 4 minuta sudijske nadoknade vremena, ali desetkovani Englezi nisu ni ugrozili gol Subasica do kraja meca.U 120.minutu Andrej Kramaric je pucao iskosa sa desne strane oko 10 metara od gola, ali je pogodio samo spoljni deo mreze.U 124.minutu dosudjen je slobodan udarac za Englesku zbog igranja rukom Badelja.Markus Rašford je ubacio loptu pred gol, ali ocistila odbrana Kockastih.Mogao je da se desi kontranapad, posto je jedan igrac Kockastih bio sam na polovini terena, ali je Čakir sudio kraj meca.Hrvatska ce igrati za Boginju u nedelju.Malo je ko to ocekivao, ali je moglo da se desi, sto su neki i najavili.