ENGLESKA - KOLUMBIJA        1 : 1 ( 1 : 1 ; 0 : 0 )     PENALIMA       4 : 3

1:0  Kane ( penal )       57.minut          1:1  Mina   90+3.minut

PENAL SERIJA

1:1  Kane                                                       0:1  Falcao
2:2  Rashford                                                1:2  Cuadrado
Henderson šutira, Ospina brani                   2:3  Muriel
3:3  Trippier                                                 Uribe pogadja prečku
4:3  Dier                                                       Bacca šutira, Pickford brani

Engleska u četvrtfinalu SP u Rusiji!!!
Gordi Albion po 1.put prosao na penale na SP!!!
Pre toga gubio čak 3.puta i to 1990,1998 i 2006.godine!!!
Kafedzije igrale bez povredjenog Hamesa Rodrigeza, sto se itekako osetilo u njihovoj igri!!!
Ne bas lepa utakmica, ipak na kraju drama na penalima!!!
Kolumbija bila u podredjenom polozajau vecim delom meca, onda Jeri Mina golom u 93.minutu doneo svom timu produzetke, ali ipak poraz na penalima!!!
U četvrtfinalu Engleska će igrati sa Švedskom!!!

Engleska je pobedila Kolumbiju posle boljeg izvodjenja jedanesteraca u Moskvi na Otkritije areni.Posle velike borbe tokom svih 120 minuta igre, vise srece imala je Engleska, mada se mora reci da su ostavili bolji utisak i bili bolji na terenu.Nepaznja kod kornera u 93.minutu kada je sjajno skocio Jeri Mina i pogodio, mogla je skupo da ih kosta eliminacije.Kafedzije nisu pruzili dobru igru bez svog najboljeg igraca Hamesa Rodrigeza, bili izuzetno grubi i prljavi.Moze se reci da Engleska zasluzeno ide dalje, mada na penalima se nikad ne zna.U istoriji je bela tačka bila crna za Gordi Albion.Ovo im je 1.put da prolaze na penale na SP.Ispadali su na penale na SP u Italiji 1990.godine od Nemačke u polufinalu, pa onda 1998.godine na SP u Francuskoj u osmini finala od Argentine, poslednji put bolji na penale bolja je od Engleske bila Portugalija na SP u Nemackoj 2006.godine u četvrtfinalu.Crni niz koji je prekinut u Rusiji.Zanimljivo da su takodje puno puta ispadali na EURO na penale, čak 3.puta, dok su samo jednom prosli.Zaista los niz koji je sada prekinut.Mada mora se nesto pobediti i da nije na penale.U cetvrtfinalu ih ceka Svedska koja nije nepremostiva prepreka.Bio je to tvrd mec, pun naboja, ostrih startova, ponekad i pogibeljnih.Igralo se zustro sa obe strane, ali lepog fudbala nije bilo.U 6.minutu prvi pokusaj ENgleza, posle slobodnjaka iskosa sa leve strane pucao je direktno u gol Ešli Jang, ali je Ospina boksovao loptu i otklonio opasnost.U 16.minutu Kevin Tripije je prosao po desnoj strani, ubacio loptu pred peterac, tamo skocio Hari Kejn, ali je njegov sut zavrsio preko gola.Onda smo videli miran tok meca, bez suta na gol.Lolumbija potpuno bezopasna.U 38.minutu sviran je faul za Englesku na oko 20 metara od gola.Bilo je guzve u tim trenucima, udaranja i svacega.Tek za tri minuta izveden je slobodnjak, Tripije je pucao pored leve stative.U prvom minutu sudijske nadoknade, Huan Kintero je pucao sa oko 20 metara, ali je Dzordan Pikford lako odbranio.U drugom minutu nadoknade, imala je ENgleska sansu, ali je Rahim Sterling lose zahvatio loptu, koja je otislo visoko preko gola.Prazne puske u prvom delu.Ocekivano 0:0.U 54.minutu penal za Gordi Albion.Karlos Sančes vukao je i na kraju oborio Harija Kejna, pa je sudija Gajger iz SAD morao da pokaze na penal.Trajalo je natezanje tri minuta.Kolumbijci nisu mogli da se pomire sa odlukom sudije, pa su konstantno prigovarali.Posle tri minuta loptu je uzeo Kejn i pogodio mrezu, pucajuci po sreini gola.1:0!!!Vodjstvo Engleza sasvim zasluzeno.U 63.minutu velika sansa za Englesku.Tripije je nabacio loptu sa desne strane, na drugu stativu, tamo je na oko 5 metara sacekao Dele Ali, ali je pucao preko gola iz odlicne situacije.Skoro pa 20 minuta nista se nije desavalo na terenu, osim grube i prljave igre.U 82.minutu Kolumbija je mogla do izjednacenja.Pogresio je Kajl Voker, lopta je stigla do Huana Kvadrada, ovaj usao u sesnaesterac, pucao, ali jako neprecizno, lopta je zavrsila visoko preko gola.U 87.minutu Radamel Falkao je pucao sa preko 20 metara, ali je Pikford odbranio.U 93.minutu mateus Uribe je pucao na gol sa oko 30 metara, ali je Pikford jedva odbranio i poslao loptu u korner.Huan Kvadrado je izveo korner, najvisi u skoku bio je Jeri Mina, sutirao glavom, na gol liniji takodje glavom pokusao da spreci gol, Tripije, ali nije uspeo, lopta se od njegove odbila u gol.1:1!!!Izjednacenje i na pomolu su bili produzeci koji su nedugo zatim usledili.U prvom prudzetku nista nismo videli.U drugom nekoliko dobrih sansi za Engleze.U 112.minutu Deni Rouz je prosao po levoj strani, pucao iskosa sa leve strane, ali lopta je otisla desno pored gola.U 115.minutu posle centarsuta Tripijea sa desne strane, najvisi u skoku  u petercu bio je Kiron Dajer, ali je njegov sut otisao preko gola.Penali su morali odluciti poslednjeg putnika u cetvrtfinale.U prve dve serije sva cetiri izvodjaca su bila precizna.Od trece serije pocinje drama i epilog.U trecoj seriji Luis Mjuriel je bio precizan za 3:2, Dzordan Henderson promasuje penal, tačnije David ospina mu brani i Kolumbija ima prednost posle trece serije penala.Onda u cetvrtoj seriji Mateus Uribe pogadja prečku, dok je za Englesku pogodio Kiran Tripije, pa imamo opet egal.U poslednjoj seriji odlucen je poslednji putnik za cetvrtifinale.Dzordan Pikford je odbranio sut Karlosu Baki, dok je Erik Dajer bio precizan za slavlje Engleska.Idu dalje Englezi, poslednii put su stigli do cetvrtfinala jos na SP u Nemackoj 2006.godine.U polufinalu Gordi Albion nije igrao od SP u Italiji, sada vec davne 1990.godine.Da li je sada vreme za novu istoriju?Videcemo u subotu.

ŠVEDSKA - ŠVAJCARSKA     1 : 0

1:0  Forsberg              66.minut

Švedska u četvrtfinalu SP u Rusiji!!!
Vikinzi u jednoj tvrdoj i ne bas lepoj utakmici pobedili Svajcarsku i poslali je kuci!!!
Svajcarska prakticno za 90.minuta nije stvorila stopostotnu sansu za gol, osim nekoliko dobrih pokusaja, nista drugo nisu uradili!!!
Ipak Svedska nije Srbija!!!
Svedjani nisu dozvolili Šaćiriju da se šeta i da prolazi kroz odbranu kako on to zeli, kao sto su mu dozvoljavali nasi Orlovi!!!
Granit Džaka koji je bio koban po nas tim, sad direktan krivac za gol jer je pustio Emila Forsberga da postigne gol!!!

Švedska u Sankt Petersburgu pobedila Svajcarsku i ide u cetvrtfinale SP.Ocigledno nisu Vikinzi slucajno vec eliminisali u kvalifikacijama prvo Holandiju, onda u barazu Italiju, da bi u grupi iza njih bila selekcija Nemacke.U jednoj tvrrdoj utakmici, sa ne mnogo sansi za gol, Svedska je sjajno postavila odbranu i Sajdzije nisu imali neke velike sanse.Dva coveka koja su unistila nas tim, Granit Dzaka i Dzerdan Šaciri nisu se videli na terenu.Šaćiri je bio neprimetan i nije mogao da radi sta je hteo na terenu, dok je Granit Dzaka iskljucivi krivac za gol Svedske, jer je pustio Emila Forsberga da se lepo namesti pogodi.Dzaka je takodje bio koban za nas, posto je dao prvi gol Srbiji.Svedjane sada ceka Engleska i nisu bez sansi za prolaz.Engleska mozda ulazi u mec kao favorit, ali Vikinzi mogu do jos jednog iznenadjenja.U 8.minutu prva sansa za Svedsku.Markus Berg je unutar sesnaesterca primio loptu, pucao, ali je lopta otisla pored desne stative.U 28.minutu odlicna sansa za Svedsku, Markus Berg je pucao sa oko 13-14 metara, ali je Zomer odlicno odbranio.U 34.minutu Granit Dzaka je oprobao sut sa oko 30 metara, ali je lopta zavrsila preko gola.Nije Dzaka preciozan kao u mecu sa Srbijom.Kako se bas svi raspucaju protiv nas, bas je cudno.Bice da nasi ne znaju da cuvaju prostor.Naravni duva promaja sa svih strana.Kod Svedjana nije bilo tako.U 39.minutu najbolja sansa za Svajcarsku na mecu.Cuber je dodao do Dzemailija, ovaj usao u sesnaesterac, pucao snazno, ali lopta je otisla visoko preko gola.U 40.minutu Forsberg sutira slobodnjak, Dzemaili podmece glavu i lopta zavrsava u korneru, ali nije bilo bas bezazleno po gol Zomera.U 41.minutu  Mikael Lustig je centrirao iskosa sa desne strane, Albin Ekdal bio je sam u petercu, ali je volejom pucao preko gola, kad su svi ocekivali gol u mrezi Zomera.Prvo poluvreme je zavrseno najnepopularnijim rezultatom 0:0.Svedska je imala zrelije sanse, dok je Svajcarska veci posed lopte.Ocekivala se veca bura u drugom poluvremenu, ali cini se da je bilo jos manje prilika za gol.Poziciona igra sa obe strane, proizvela je jos manje sansi.U 49.minutu Ola Toivonen pucao je negde oko penaltika, ali je lopta otisla visoko preko gola.U 66.minutu vodi Svedska.Emil Forsberg je dobio loptu od Ole Toivonena malo izvan kaznenog prostora, sutirao, lopta na putu prema golu pogodila Manuela Akandjija, promenila smer i zavrsila u mrezi Zomera.1:0!!!Dzaka je krivac jer nije dobro zatvorio Forsberga i pustio ga je da nesmetano sutira iz opasne zone.Otvorili su se Svajcarci, ali nisu imali neke velike sanse.U 69.minutu pucao je iz velike daljine Rikardo Rodrigez, ali pravo u golmana Robina Olsena.U 80.minutu Šaćiri je izveo korner, skocio Embolo i glaovom poslao slab sut prema golu, negde blizu gol linije Forsberg je intervenisao i otklonio opasnost ispred svog gola.U 91.minutu jos jedan pokusaj Svajcaraca.Rodrigez je centrirao sa leve strane, Haris Seferovic visoko skocio, sutirao glavom, ali je Olsen bio spreman i ukrotio njegov sut.U 93.minutu sjajan napad Svedjana.Klason izbacuje iz igre dva igraca Svajcarske, proigrao je Telina, ovaj produzio do Martina Olsona, koji se stustio prema kaznenom prostoru, gde ga obara Mihael Lang.Damir Skomina svira penal za Svedsku, ali ipak na asistenciju VAR odustaje od sviranja penala, jer je Lang napravio faul ispred sesnaesterca.Nema penala i crveni karton za Langa.Slobodan udarac za Svedsku izvodi Ola Toivonen, ali njegov sut brani Jan Zomer.Nije bilo vise vremena za bilo sta i Svedska ide zasluzeno u cetvrtfinale, sto je veliki uspeh za njihov tim.