Selesao posle bolje igre Meksika u prvih pola sata u kasnijoj fazi meča dosao do pobede bez problema!!!
Brazil kao da igra bolje kako se šampionat bliži kraju!!!
Od SP u SAD 1994.godine, Meksiko ispada u osmini finala 7.put zaredom!!!
Zanimljivo da je Brazil od SP u SAD 1994.godine, po 7.put zaredom u četvrtfinalu!!!

Brazil je u Samari pobedio Meksiko sa 2:0 i igrace u cetvrtfinalu Mundijala!!!Selesao je posle prvih ne bas dobrih pola sata igre, kada je Meksiko bio bolji, u preostalom delu susreta Brazil je bio sve bolji i bez problema overio plasman u cetvrtfinale.Sombrerosi su se ispucali u prvih pola sata, pa kasnije vise nisu mogli da pariraju jačem rivalu, koji je mogao da slavi ubedljiviji trijumf.Zanimljivo da je ovo Brazilu 7.put uzastopno da ce igrati u cetvrtfinalu SP.Dok na drugoj strani Meksiko po 7.put zaredom ispada u osmini finala.Sto je za njega zaista nepremostiva prepreka.Meksiko je usao u mec dosta ofanzivnije, bio bolji prvih pola sata, ali kada su se izduvali, Brazil je rutinski slavio pobedu.Vec u 2.minutu sansa za Meksiko, Lozano je sutirao, ali je Miranda izblokirao njegov sut.U 18.minutu jos jednom izblokiran Lozano.U 21.minutu jos jednom su izblokirani Meksikanci.Ovoga puta sut Erere sa ivice sesnaesterca, izblokirao je Kazemiro.U 25.minutu sjajna sansa za nejmara, za koju se sam izborio.Sjajan dribling Nejmara, koji je prevario dva igraca na levoj strani, izasao sam pred Očou, ali je ovaj odbranio.U 33.minutu lepa akcija Brazila.Žezus je dodao do Kutinja, ovaj mu vratio loptu, Žezus sutirao, ali je Ocoa odbranio.U 40.minutu Nejmar je isprobao sut, ali je njegov sut otisao preko gola.Prvo poluvreme bez golova 0:0.U drugom delu odmah u 48.minutu, Filipe Kutinjo sam pred Ocom, ali ovaj jos jednom brani.U 51.minutu Brazil vodi, posle sjajne akcije.Nejmar je petom odlozio loptu do Vilijana, ovaj prosao po levoj strani, ubacio pred peterac, tamo Nejmar uklizao i samo ćušnuo loptu u mrezu.1:0!!!Otkljucana je brava Meksika, tako da je bilo mnogo lakse Brazilu.Ono sto je jedino pomutilo odlicno izdanje Brazila je parni zuti karton Kazemira, koji  nece moci da igra zbog suspenzije.U 59.minutu Paulinjo je primio loptu u kaznenom prostoru, pucao snazno, ali je Ocoa sjajno odbranio sut, koji je isao pod precku.U 63.minutu nova sansa za Brazil, Vilijan je sutirao sa desetak metara, ali je sut bio slab, pa je Ococa lako odbranio.U 67.minutu opet sjajni Vilijan prolazi po levoj strani, vraca Nejmaru, ali njegov sut odlazi zamalo pored gola, zahvaljujuci tome sto je jedan igrac Meksika izblokirao njegov sut.U 70.minutu jedna od retkih pretnji Meksika, Gvardado puca, ali ga Tijago Silva blokira.U 88.minutu resen je mec, iako Meksiko nije pretio puno ni posle pocetnog vodjstva Brazila.Nejmar je prosao po levoj strani, sutirao i Ocoa je uspeo da odbrani, ali je lopta na par metara dosla do Firmina koji je sa par metara lagano ubacio u praznu mrezu.2:0!!!Bio je to kraj svih nadanja Meksika da ce konacno proci famoznu osminu finala.Brazil je u laganom ritmu do kraja meca otaljao posao.

BELGIJA - JAPAN        3 : 2

1:2  Vertonghen                69.minut         0:1  Haraguchi         48.minut
2:2  Fellaini                       74.minut         0:2  Inui                   52.minut
3:2  Chadli                     90+4.minut

Belgija u četvrtfinalu SP u Rusiji!!!
Crveni Djavoli nevidjenim preokretom u drugom poluvremenu prosli dalje!!!
Belgija prva selekcija jos od 1966.godine koja je na SP uspela da preokrene 0:2 u svoju korist!!!
Srećan gol Jana Fertongena za 1:2 odlucio mec!!!
Posle uspavanke u prvom delu, videli smo sjajno drugo poluvreme i pet golova!!!
U četvrtfinaliu SP imacemo jedan derbi posto se Belgija sastaje sa Brazilom!!!

Belgija je u Rostovu na Donu slavila pobedu nad Belgijom sa 3:2, posle nevidjenog preokreta, posto su Samuraji vodili sa 2:0 u 52.minutu i nista nije nagovestavalo da Crveni Djavoli mogu do preokreta.Presudio je srecan gol za 1:2 Jana Fertongena koji je prelomio mec i lose postavljeni golman Japana Kavašima.Od tog trenutka Belgija je bila bolja na terenu i bilo je jasno da ce Japan tesko da se odbrani, pa je samim tim sprecena prava senzacija na sampionatu.Izmene selektora Belgije Roberta Martineza urodile su plodom i mozda cak resile mec.U 65.minutu umesto Drisa Mertensa i Janika Karaska, usli su Maruan Felaini i Naser Čadli i videli smo totalni preokret.Posle loseg provo poluvremena, videli smo sjajno drugo poluvreme, pet golova i mnostvo sansi.Belgiju sada ceka veliki izazov, posto ce igrati sa Brazilom.Ako ovako odbrana bude gresila, ne pise im se dobro.Vec u 1.minutu Japan je imao prvi pokusaj, sut Šindjija Kagave sa oko 20 metara otisao je pored gola.U 26.minutu najbolji napad Belgijanaca, Mertens je ubacio loptu pred peterac, tamo je Romelu Lukaku nije najbolje prihvatio, pa je Jošida intervenisao.U 29.minutu posle centarsuta De Brujnea, na drugoj stativi bio je Kompani, ali njegov sut nije isao prema golu, nego paralelno sa golom, ali nikog nije bilo da isprati loptu i da je ubaci u mrezi.U 44.minutu Juja Osako nije uspeo da zahvati loptu bas kako je hteo, samo je dotakao, pa je Kurtoa odbranio, ali mu se lopta izmigoljila iz ruku i krenula prema golu, ali je Kurtoa stigao.Bez golova prvo poluvreme i bez puno uzbudjenja pred oba gola.U 48.minutu vodjstvo Japana.Lose je intervenisala odbrana Belgije, pre svega Jan Fertongen koji je propustio loptu, koja je prosla pored njega, stigla do Genkija Haragučija, ovaj usao u sesnaesterac, pucao i pogodio suprotan levi ugao Kurote.0:1!!!Sokantno vodjstvo Samuraja.Ipak samo minut kasnije mogli su Belgijanci do izjednacenja, ali je sut Edena Azara sa oko 11 metara zaustavila stativa.U 52.minutu novi sok za Crvene Djavole.Sindji Kagava je dodao loptu do Takašija Inuia, ovaj raspalio po lopti sa oko 25m i pogodio donji desni ugao Kurtoe.0:2!!!Cinilo se da je na pomolu prava senzacija, najveca u dosadasnjem delu turnira.Mada posle ispadanja Nemacke,Spanije,Argentine i Portugala, sta nas moze vise iznenaditi.Ali ovo bi bilo stvarno iznenadjenje.U 62.minutu velika sansa za Belgiju, posle centarsuta Tomasa Menijea sa desne strane, skocio je Lukaku i glavom sa pet metara pucao pored gola.U 68.minutu Lukaku je pucao unutar sesnaesterca, ali je njegov sut izblokiran.Onda dolazi 69.minut i trenutak odluke na mecu.Kavasima je izbio loptu koja je pala u sesnaesterac, jedan Japanc je pokusao da je izbije daleko od gola, ali nije uspeo da je izbaci iz kaznenog prostora, ona pada iskosa sa leve strane, u letu loptu hvata Jan Fertongen i glavom iskosa sa leve strane sa blizu 12 metara od gola lobuje istrčalog i loseg postavljenog Kavasimu.1:2!!!Ovo je bio uvod u potpun preokret.Kada primis ovakav gol ne mozes nista dobro da ocekujes u nastavku meca.U 73.minutu Kevin De Brujne je pucao sa oko 15 metara, ali je njegov sut izblokiran, ali da nije lopta bi sigurno zavrsila u mrezi.Visio je gol Japana u vazduhu i to je bila samo najava izjednacenja koja ce uslediti minut kasnije.Eden Azar je prosao po levoj strani, prevario cuvara ubacio loptu pred peterac, tamo sjajno skocio Maruan Felaini i glavom smestio loptu u mrezu.2:2!!!U 83.minutu sansa za Japan, kagava je dodao do Honde, ovaj sutirao prema golu, ali je njegov sut otisao pored gola, cak je bio i izblokiran.U 86.minutu u istom napadu dve sanse Belgije.Naser Čadli je pucao glavom sa oko 11metara, ali je Kavasima odbranio, opet je Cadli dosao do lopte ovog puta centrirao prema Lukakuu, ali je njegov sut opet odbranio Kavasima i izbacio loptu u korner.U 87.minutu Fertongen je pucao sa preko 20 metara, ali je Kavasima odbranio.U 90.minutu napad Japana, centrira Inui, Vitsel lose intervenise i umalo nije savladao Kurtou, koji je jedva sprecio da lopta ne zavrsi u mrezi.U 93.minutu Keisuke Honda puca slobodnjak sa 30 metara, ali Kurtoa brani i salje loptu u korner.Iz tog kornera, Belgija stize do pobede.Kurtoa je uhvatio loptu, odmah dodao do De Brujnea, ovaj vukao loptu od 20 metara od svog gola, dobrih 40-50 metara, dodao na desnoj strani do Menijea, ovaj ubacio u sesnaesterac, Lukaku propustio loptu, na drugoj strani je docekao Čadli i ubacio je u mrezu.3:2!!!Kakva pobeda Belgije i tuga Japanaca.To je fudbal.Japan se zahvaljujuci manje zutih kartona plasirao dalje, sad ispao posle vodjstva od 2:0, prednost koju je imao do 20 minuta do kraja meca.