4. Kosta Rika        3  0  1  2          2 : 5         1

Sa ovakvim savezom koji je doveo selektora amatera i početnika dobro je da se nismo obrukali!!!
Ali imaće dobar alibi u nesrećniku Brihu!!!
Nema se šta zameriti igračima jer su vodjeni kako su vodjeni!!!
Jedino je potpuno razočarao Sergej Milinković-Savić, ali kako smo vodjeni nije ni čudo što je Sergej delovao pogubljeno na terenu!!!
Srbija još jednom ispala u grupnoj fazi SP!!!
Naravno uvek ćemo tražiti greške u drugima, nikada u sebi, zato ćemo uvek biti razočarani posle nekog velikog takmičenja!!!
Kada stavimo po strani sramnog sudiju Briha, da li ćemo ikada dobiti odgovore na neka pitanja!!!
Zašto se postavlja selektor amater i početnik?
Zašto na svakom velikom takmičenju ekipa deluje na terenu bez sistema igre i gotovo uvek delujemo nespremno?
Deluje kao da nemamo snage za više od 70 minuta!!!
Dobro je da se nismo obrukali i po pravilu crvenili, bar toliko!!!
Protiv Brazila nema vadjenja, to je baš svakome trebalo da bude jasno!!!
Nismo bili losi u prvom delu, u prvih 20 minuta igrali odlicno, ali posle drugog gola sreća pa da nismo primili jos neki!!!

Brazil u osmini finala igraće sa Meksikom, izbegli su Nemačku koja je ispala sa SP!!!

Srbija je ispala sa SP u Rusiji pošto je u Moskvi na Otkritije areni izgubila od Brazila sa 2:0.Možemo biti zadovoljni jer smo ostvarili jednu pobedu, nismo se obrukali, bilo je dosta gorih od nas, ali zasto se uvek dogadjaju iste stvari na svakom velikom takmicenju.Video se pečat selektora amatera i početnika.I u meču sa Svajcarskom i Brazilom, videla se naivnost u nasoj igri, koja je olicenje samo za takve slucajeve i to se uvek dogodi kad se na mesto tako odgovorno dovede selektor pocetnik i amater.Igrali smo bez sistema, ispadanje igraca u svim linijama je ocita.To je pecat selektora.Pogotovo sto deluje da nas tim ne moze da izdrzi u jakom ritmu i tesko se krecu igraci kada prodje 70.minut.Deluju potpuno nespremni fizicki, iako su najvise pretrcali posle Rusije na SP.Znaci zelje ima, ali nema ko da ih vodi i da im ukaze na greske koje cine na terenu.Totalni jaz izmedju linija tima video se i u mecu sa Brazilom.Protiv nekog slabijeg to moze da prodje, ali protiv Svajcarske, posebno Brazila, malo teze.Sredina terena dosta daleko stoji od protivnickih igraca, igramo dugim loptama i trazimo Mitrovica, sa preskakanjem terena tesko moze nesto da se uradi u danasnjem fudbalu.Iako svi hvale nasu sredinu, ona ne moze da sacuva loptu, mada pored selektora  koji ima neku drugu taktiku, ni ne moramo da drzimo  loptu, vec saljemo napred pa sta bude.Tako igraju samo jos Irci i Velsani, eventualno Škoti.Voleli bi da nam ljudi iz saveza objasne zasto igramo tako i delujemo kako ne treba na terenu, kad imamo potencijala i prosto smo majstori za igre sa loptom.To nam je u krvi.Ali u fudbalu osim plasmana nista drugo ne mozemo da napravimo.Jeste da je ispala Nemačka, Argentina bila pred ambisom, Portugal jedna sansa Irana u 95.minutu delila od ispadanja, ali pouke se moraju izvuci, inace ajde opet sve isto.Ajde jednom da dovedemo selektora koji je kako treba.Sa Radomirom Anticem nismo nista uradili, ali je smenjen posle jednog ciklusa.Na SP u Juznoj Africi igrali smo najozbiljnije, pobedili tada sjajnu Nemacku.Trebao je da ostane i jednom bi nesto ucinili.Kada tada nismo ucinili nista, kako cemo u buducnosti sa ovakvim ljudima u savezu, koji gledaju samo svoj interes, nikako interes celog naroda, kada je u pitanju fudbal.Da li je iko ocekivao da mozemo sa Mladenom Krstajicem da uradimo nesto i plasiramo se bar u drugi krug.Protiv Kosta Rike ne treba im trener, tu smo bolji, ali tamo gde je trebao da se pokaze protiv Svajcarske potpuno je nadmudren od Vladimira Petkovica.Videla se razlika na klupi u tom mecu i iskustvo koje ima strateg Svajcarske, kao i neiskustvo koje ima nas selektor pocetnik.Neko ce reci, da je uspeo sad bi ga slavili.Pa evo ja kazem nije mogao da uspe i evo kao sto vidimo nije uspeo.Nije bilo brukanja, pa mozemo da odahnemo.Ali nismo izbacili nijednog mladog igraca, a bilo je prilike za to.Sergej Milinkovic-Savic potpuno je razocarao, jedan je od najvecih razocarenja na SP.Ali kako smo vodjeni pitanje da li on moze da igra u ovakvom istemu kojeg nema.Da se vratimo mecu sa Brazilom, koji je trebao da bude praznik fudbala za sve ljude kod nas.Posebna prica sto se podgrevala atmosfera u domovini da mozemo pobediti Brazil, a potpuno u drugi plan se stavlja to ko nas vodi na klupi.Sa takvim selektorom se ne moze pobediti Brazil, Kosta Rika mozda, ali ovakvi timovi jok.Nismo lose igrali prvi deo, nije nam Brazil stvarao puno sansi, ali jedna greska bila je dovoljna da Brazil povede.U 10.minutu Marselo je morao da izadje zbog povrede.U 25.minutu prva velika sansa za Brazil.Nije Rukavina mogao da izadje na kraj sa Nejmarom, ovaj bio sam pred Stojkovicem, malo iskosa sa leve strane, sutirao, ali je Stojkovic odbranio.U 29.minutu nova sansa za Brazil.Gabrijel Žezus je prevario Veljkovica, spremao se na sut, ali je u poslednjem trenutku uklizao Milenkovic i izbacio loptu u korner.U 34.minutu prva pretnja Srbije, Tadic je iskosa sa leve strane centrirao pred gol, Mitrovic pokusao da sutira, ali je lose zahvatio loptu i preko glave sutirao preko gola.U 36.minutu vodjstvo Brazila.Kutinjo je poslao dubinski pas po sredini prema Paulinju, ovaj usao u sesnaesterac, izasao pred Stojkovica, prebacio ga i pogpdio gol.1:0!!!Lopta je prosla izmedju Veljkovica i Kolarova, ali sjajna akcija Brazila, ne moze se umanjiti divna akcija koju su napravili.U 45.minutu Nejmar je pucao sa ivice sesnaesterca, ali je lopta otisla preko gola.Drugi deo poceli smo odlicno i bili bolji prvih 20 minuta i stvarali sanse.U 53.minutu lepa akcija Srbije koju je upropastio Ljajic, posto nije dodao Tadicu kako treba i izbili su Brazilci loptu.U 56.minutu Ljajic je ubacio loptu pred peterac sa leve strane, Miranda umalo nije pogodio sopstveni gol.Lopta je otisla u korner.Kutinjo igra sjajno i najbolji je igrac Brazila na ovom SP.U 57.minutu povukao je Kutinjo kontru, dodao Nejmaru, ovaj usao u sesnaesterac, pucao iskosa sa leve strane, ali je Stojkovic odbranio i izbacio loptu u korner.U 61.minutu sjajna sansa za Srbiju.Kombinovali su Tadic i Rukavina po desnoj strani, Rukavina pucao prema golu, Alison odbranio, lopta se odbila do Mitrovica, ovaj pucao glavom sa pet metara, ali je Tijago Sliva sprecio gol.U 63.minutu Milinkovic-Savic je primio loptu na rubu sesnaesterca, usao malo unutra, pucao ali je lopta otisla pored desne stative.U 65.minutu nova sansa za Mitrovica, idealan centarsut Rukavine sa desne strane, skocio je Mitrovic, ali pucao pravo u Alisona.To je bilo sve od inicijative Srbije.U 68.minutu hladan tus za nas tim.Nejmar je ubacio loptu iz kornera sa leve strane, skocio Tijago Silva i u petercu pogodio loptu glavom.2:0!!!Kraj svih nadanja.Do kraja smo mogli da primimo jos neki gol.U 71.minutu Filipe Luis je pucao sa preko 20 metara, ali je Stojkovic ktrajnjim naporima odbranio njegov sut.U poslednjih 15 minuta sou je imao Nejmar, koji je mogao da postigne par golova.U 83.minutu sjajno je Vilijan prosao po desnoj strani, iubacio u sredinu za Nejmara, ovaj pucao visoko preko gola iz idealne pozicije.U 86.minutu lopta se srecno odbila do Nejmara, ovaj bio sam pred Stojkovica, pokusao da ga lobuje, ali na srecu nije zahvatio dobro loptu, pa je Stojkovic odbranio.U 93.minutu poslednja sansa za Brazil i Nejmara, otisao je Nejmar isuvise udesno, pa mu je opet Stojkovic odbranio.Bio je to kraj MUndijala za Srbiju.Do neke druge prilike za deset godina.Valjda nece biti tako.Valjda ce nas nekada pogledati sunce i nece nas voditi razni karadzici, kokeze i ostali.Mada ostaje nam samo da se nadamo!!!

ŠVAJCARSKA - KOSTA RIKA      2 : 2

1:0  Dzemaili        31.minut         1:1  Waston                         56.minut
2:1  Drmić             88.minut        2:2  Sommer ( autogol ) 90+3.minut

Švajcarska se plasirala remijem protiv Kosta Rike u nokaut fazu SP!!!
Švajcarci bez muke obezbedili plasman dalje, jer je Brazil vodio protiv Srbije!!!
Švajcarska u osmini finala igrace sa Švedskom!!!

Švajcarska se plasirala u osminu finala SP, posto je remizirala sa Kosta Rikom 2:2 u Nižnjem Novgorodu.Nisu Sajdzije imali problema da se plasiraju, posto ih je dodatno rasteretilo vodjstvo Brazila protiv Srbije, pa je mec protekao u laganom ritmu, ali videli smo golove i sanse.Pogotovo je Kosta Rika želela da se oprosti časno pa je imala mnogo sansi, pogotovo u prvom delu.U prvih deset minuta imala je Kosta Rika veliki broj sansi, koji nije iskoristila.U 6.minutu Dzoel Kembel je sutirao iz daljine, ali je Zomer odbranio.Onda u nastavku akcije Celso Borges je sutirao sa penaltika glavom, Zomer odbranio, ali mu je pomogla i stativa.U 7.minutu Kristijan Gamoba sutira, ali Zomer opet brani.U 10.minutu Daniel Kolindres je pucao sa ruba sesnaesterca iskosa sa leve strane, ali je lopta pogodila prečku.U 20.minutu opet Kolindres sutira sa ruba kaznenog prostora, ali Zomer brani.Lopta prosto nije htela u gol Svajcarske.Onda su Sajdzije iz prve sanse stigli do gola.U 31.minutu Stefan Lihtstajner je centrirao sa desne strane, Bril Embolo glavom spustio loptu na peterac, tamo je docekao Blerim Dzemaili i zakucao je u mrezu.1:0!!!U 56.minutu izjednacenje.Dzoel Kembel izveo je korner sa desne strane, skocio na ivici peterca, Kendal Vaston i pogodio gol.1:1!!!Zasluzeno izjednacenje Kostarike.U 78.minutu Josip Drmić je zahvatio loptu glavom i pogodio stativu.U 79.minutu Borges je primio loptu na ivici sesnaesterca, pucao prema golu, ali Zomer odbranio.U finisu meca videli smo uzbudjenja.U 88.minutu posle centarsuta sa desne strane Denisa Zakarije, Josip Drmić je pucao unutar sesnaesterca i pogodio desni donji ugao.2:1!!!Ali nije se predavala Kostarika i nije zasluzila poraz posle svega prikazanog.U zaustavnom vremenu Klemon Turpan sudi penal za Kostariku, ali ga ponistava, posle ofsajda Brajana Ruiza.Ipak u 93.minutu novi penal za Kostariku, sada je oboren Dzoel Kembel.Loptu je namestio Brajan Ruiz, sutirao i lopta je pogodila prečku, ali se odbila od ledja golmana Jana Zomera i odsela u mrezi.2:2!!!Tako je pravda zadovoljena.