1. ŠVEDSKA            3  2  0  1       5 : 2        6
2. MEKSIKO            3  2  0  1       3 : 4        6
3. Južna Koreja      3  1  0  2       3 : 3        3
4. Nemačka            3  1  0  2       2 : 4        3

2:0  Heung-Min Son             90+6.minut

Južna Koreja eliminisala svetskog šampiona selekciju Nemačke!!!
Pancerima trebala pobeda, u finisu krenuli napred, Korejci ih šokirali u zaustavnom vremenu!!!
Golman Koreje Hjun-Vo Čo činio čuda na golu svoje ekipe!!!
Nemačka 1.put ispala u grupi jos od 1938.godine, značio punih 80 godina!!!
Zanimljivo da je ovo 4.svetski prvak koji ispada u grupnoj fazi na poslednjih 5.SP!!!
Grupu preživeo samo Brazil u Nemačkoj 2006.godine, kada je ispao u četvrtfinalu!!!
Juzna Koreja spasila Meksiko koji je razbijen od Švedske, ali su Korejci odveli Sombrerose dalje!!!

Fudbal donosi divne ponekad i najlepse price, samo u fudbalu mogu da se dogode ovakve stvari.Autsajder Južna Koreja napravila je senzaciju i pobedila je Nemačku sa 2:0 i eliminisala ih sa SP.Svetski sampion mora kući već posle grupne faze.Kako su igrali potpuno zasluzeno ispadaju.Nemačka je krenula na sve ili ništa u finisu, posto joj bod nije znacio nista, jer je Svedska tada vodila i kasnije pobedila Meksiko ubedljivo 3:0.Morali su da igraju na pobedu i u zaustavnom vremenu primili dva gola, koji su znacili ispadanje vec u grupi.Ovo je cak 4.svetski sampion koji ispada u grupnoj fazi na poslednjih 5.SP.Francuska sampion iz 1998.godine, ispala je u grupi na SP 2002.godine.Italija sampion Sveta iz 2006.godine, ispala je na SP 2010.godine.Španija sampion Sveta iz Južne Afrike 2010.godine, ispao je u grupi na SP u Brazilu 2014.godine.Bas ne prijaju turniri sampionima posle osvajanja titule.Juzna Koreja ne samo sto je dosla do jednog velikog skalpa, iako su ispali, jer im nije na ruku isao rezultat meca Svedska-Meksiko, gde im je trebala pobeda Meksika, ucinili su Sombrerose srecnim, jer Meksiko zahvaljujuci pobedi Koreje ide dalje.Da je Nemacka pobedila Meksiko bi ispao.Samo fudbal moze da rezira ovakve neverovatne price.Nemačka 1.put od davne 1938.godine nije prosla u drugi krug.Sjajno golman Koreje Hjun-Vo Čo cinio je cuda na golu, pogotovo u drugom delu.Prvo poluvreme bilo je mirno i nije bilo nekih velikih sansi i uzbudjenja.U 18.minutu iz slobidnjaka sa 30 metara pucao je Vo-Jung Dzung, ali je Nojer jedva ukortio sut.U 24.minutu Hjon-Min Son je imao sansu, ali nije najbolje zahvatio loptu, pa je odbrana Pancera otklonila opasnost.U 39.minutu Timo Verner je pucao malo iskosa sa desne strane u kaznenom prostoru, ali je njegov sut izblokiran.U 41.minutu Humels ima sansu, ali golman Čo mu ulazi u sut i brani.Bledo prvo poluvreme Pancera, ocekivalo se da ce krenuti zustro u drugom delu, ali na licima njihovim navijaca video se strah i da igra nije nimalo kako treba.POceli su Nemci drugi deo.Propustali sanse, sjajno branio Čo.U 48.minutu Gorecka je glavom pucao iz ciste pozicije, ali je Čo sjajno odbranio.U 51.minutu Verner ima sansu, ali njegov odlazi pored gola.U 65.minutu Verner je bio na levoj strani u sesnaestercu, ali je njegov sut otisao pored gola.U 66.minutu najbolja sansa za Koreju, Seon-Min Mon je dosao na desetak metara od gola, krenuo da dribla umesto da sutne, pa je izblokiran, kada se ocekivala sigurna egzekucija.U 68.minutu Mario Gomez puca glavom, ali brani lako Čo.U 71.minutu nova sansa za Pancere, lopta je isla prema GOmezu, ovaj zakasnio da puca, pa su Korejci izbili loptu.Svedska je vodila, pa je Nemackoj trebala pobeda i gol pod hitno.U 79.minutu Hjeon-Min Son je pucao sa ivice sesnaesterca, ali je lopta prohujala pored leve stative.Prava opsada gola Koreje, ali Azijati opasno ugrozavaju gol iz kontri, jer su im Nemci ostavili puno prostora.U 87.minutu Mesut Ozil centrirao, Mats Humels glavom prebacio gol.U 88.minutu nova pretnja Toni Kros puca u levi ugao sa ivice sesnaesterca, ali jos jednom Čo sjajno brani.Onda dolaze trenuci pakla za Nemce.Koreja je bila u napadu i dobila je korner.Trebalo je dosta vremena da se korner izvede.DObili su korner u 90.minutu, izveli ga u 93.minutu.Heung-Min Son je izveo korner, lopta pogodila Krosa u nogu, odbila na peterac do Jung-Gvon KIma, koji pogadja desni gornji ugao golmana Nojera.1:0!!!Vodjstvo Koreje ili ipak ne.Sudija ponistava gol zbog ofsajda.Ali VAR pokazuje sve.Igracu Koreje nije uputio loptu nijedan saigrac, vec je to nespretno i nesrecno ucinio Kros.Krenuli su Nemci jos žešće.Mec je produzen 6 minuta, naknadno jos 3.Ukupno 9 minuta nadoknade.U 95.minutu sansa za Nemce, ali Humels jos jednom zamalo glavom gadja preko gola.U 96.minutu Nojer je ostao na polovini Koreje, jedan Korejac stigao do lopte i sutnuo je daleko prema golu sa svoje polovine, sve prati Heung-Min Son i ubacio je u mrezu sa nekoliko metara, za potpuni slom Nemaca u Kazanju.2:0!!!Naravno nije se Nemacka predavala, ali malo je vremena je ostalo.Prosto nisu imali nikakve sanse da naprave preokret, ali su imali jos dve velike sanse.Prvo je Julian Brandt u 98.minutzu pucao sa ivice sesnaesterca, ali jos jednom sjajni Čo brani.U 99.minutu opet Mats Humels gadja glavom iz peterca, ali pogadja prečku.Nije vise bilo vremena za Nemce.Slavi Juzna Koreja, ali slavi i Meksiko.Kada su culi da je Koreja povela, pa onda dala i drugi gol u Jekaterinburgu je bilo pravo slavlje na tribinama medju meksičkim navijacima.Inace Meksiko je u tim trenucima gubio sa 3:0 od Svedske.Eto sta je fudbal.

ŠVEDSKA - MEKSIKO      3 : 0

1:0  Augustinsson                50.minut
2:0  Granqvist ( penal )       62.minut
3:0  Alvarez ( autogol )        74.minut

Švedska nadigrala Meksiko i plasirala se u nokaut fazu SP!!!
Meksiko ipak slavio prolaz dalje, jer je Juzna Koreja pobedila Nemacku!!!
Sombrerosi lose usli u utakmicu, igrali na bod posto im je bio dovoljan, bili na ivici ambisa, ali Koreja nacinila cudo i odvela ih dalje!!!
Meksiko po 7.put uzastopno se plasirao u nokaut fazu SP!!!
Taj niz traje od SAD 1994.godine, svaki put ispadači u osmini finala!!!

Potpuno luda grupa i potpuno neocekivan rasplet u ovoj Grupi F.Svedska je u Jekaterinburgu nadigrala Meksiko sa 3:0 i plasirala se dalje.Meksiko je morao da strepi do kraja za plasman, jer pobeda Nemacke protiv Koreje, a njihov ubedljiv poraz, vodio je Pancere na 2.mesto u grupi.Medjutim Koreja je zadivila fudbalski svet, eliminisala sampiona Sveta i odvela Meksiko dalje.Usli su Sombrerosi lose u mec, kao da su igrali na bod koji im je bio dovoljan.Ali prvo poluvreme su mogli da prime nekoliko golova.Sto nisu u prvom, u drugom su pravili greske i sami sebi davali golove.Svedskoj je samo pobeda odgovarala pa su tako i igrali.Posto je Juzna Koreja pobedila, bod bi im takodje bio dovoljan, ali nije ih to zanimalo.Odigrali su najbolji mec na SP, zasluzeno slavili ubedljivu pobedu i neocekivano za njih dali tri gola.Odmah na startu Svedska je imala sansu.U 2.minutu Sebastijan Larson je pucao glavom prema golu, ali lopta nije dosla do Toivonena, posto je odbrana Meksika raščistila opasnost.U 6.minutu Očoa igra rukom izvan sesnaesterca i sudija Pitana iz Argentine svira slobodan udarac iskosa sa leve strane, iako Očoa nije bio izvan kaznenog prostora.Emil Forsberg je sutirao pod prečku, ali je Očoa odbranio.U 11.minutu jos jedna sansa za Svedsku, Markus Berg se nije snasao i iz blizine sutirao preko glave ported gola.U 17.minutu dobra sansa za Meksiko posto je Karlos Vela sutirao sa ivice sesnaesterca, ali je lopta zavrsila pored leve stative.U 18.minutu kolosalna sansa za Svedjane, ali Forsberg sa pet metara puca preko gola.U 30.minutu Svedjani su trazili penal, posto je rukom igrao Čičarito Hernandez.Ali posle gledanja VAR nema penala za Svedsku.U 31.minutu Berg je glavom sutirao pod prečku, ali opet Očoa sjajno brani.Zaista mnogo sansi su propustili Svedjani i mogli su biti kaznjeni za te promasaje, jer to tako biva, ali nije bilo tako posto su nastavili i dalje sa sjajnom igrom.U 45.minutu Berg je dobio loptu iskosa sa leve strane, usao u sesnaesterac, ali je pucao pored gola.POluvreme bez golova, ali videli smo sasvim solidnu utakmicu u kojoj je Svedska bila bolja.Tu bolju igru materijalizovali su Vikinzi u drugom delu.Sve ono sto nije ulazilo u prvom delu, ulazilo je u drugom delu.U 50.minutu lopta je dosla do Ludviga Augustinsona, posto je Klasona zakacila i dosla do njega, ovaj bio sam pred Očoom i nije mu bilo tesko da je ubaci u mrezu sa nekoliko metara.1:0!!!U 52.minutu jos jedna sansa za Svedjane posto Forsberg sutira preko gola sa oko 20 metara.U 62.minutu penal za SVedsku.Hektor Moreno je oborio Berga i sudija Pitana je svirao penal ovoga puta.Andreas Grankvist je pogodio leve raslje gola Očoe.2:0!!!Veliko vodjstvo i bili su blizu cilja.U 70.minutu Čičarito je sutirao glavom, ali nije bio precizan postzo je lopta otisla preko gola.U 74.minutu sve je bilo reseno, pa je Meksikancima ostalo da cekaju sta ce uraditi Nemacka sa Juznom Korejom.Alvares je nespretno zahvatio loptu i pogodio sopstvenu mrezu.3:0!!!Svedska je blizu cilja.U 81.minutu najbolja sansa za Meksiko.Čičarito je bio malo iskosa sa leve strane u kaznemom prostoru, pucao je prema golu, ali ne bas precizno, Vela je bio tu i sa jednog metra glavom pucao pored gola.Propala je sansa za Meksiko, pa su do kraja morali da osluckuju sta ce uciniti Nemacka.Na njihovu srecu Koreja je sve iznenadila pa Sombrerosi idu po 7.put uzastopno u nokaut fazu SP od SAD 1994.godine.Zanimljivo da su svaki put ispadali u osmini finala.Videcemo da li ce se i ova tradicija dogoditi po 7.put takodje.

1:0  Mina       74.minut

Kolumbija pobedom protiv Senegala plasirala se u nokaut fazu!!!
Senegal tragično ispao pošto je zavrsio na 3.mestu grupe  zbog fer-plej liste FIFA, samo zbog više žutih kartona!!!
Senegal i Japan imali isti broj bodova, istu gol razliku, isti medjusobni skor, pa je fer plej lista FIFA odlucivala o prolazu dalje!!!
Senegal imao 2 žuta kartona više od Japana(Senegal 6, Japan 4)!!!
Od Meksika i SP 1986.godine uvek je jedna ekipa iz Afrike prolazila u nokaut fazu SP, na 8.uzastopnih SP, sada po 1.put necemo imati nijednu selekciju iz Afrike u osmini finala!!!

Neverovatna situaicija desila se u Samari, koja se nikad nije dogodila na Mundijalima.Senegal je izgubio od Kolumbije sa 1:0, kako je Japan izgubio identičnim rezultatom od Poljske, desilo se da Senegal i Japan imaju po 4 boda, istu gol razliku, isto broj postignutih i primljenih golova i isti medjusobni skor.U tom slucaju po pravilniku FIFA odlucuje njihova fer-plej lista.Broje se zuti i crveni kartoni.Na njoj Japan je u dosadasnjem delu turnira zaradio 4 žuta kartona, dok je Senegal imao 6.Za dva zuta kartona Senegal mora kuci.Zaista nesvakidasnja situacija do sada na Mundijalu.Tako nesto slicno se desilo u Italiji 1990.godine, kada su Republika Irska i Holandija imali identican broj bodova, istu gol razliku i isti medjusobni skor.Tada nije postojala FIFA fer-plej lista, vec je odlucivao zreb.Ali nije bio tako veliki ulog, posto su obe ekipe obezbedile plasman u nokaut fazu.Jedino je bilo vazno da se donese odluka ko ce osvojiti 2.mesto, a ko 3.mesto u grupi.Vise srece su imali Irci i bili su na 2.mestu u grupi, dok je Holandija bila 3.u grupi.To je bilo vazno jer je Holandija kao treca isla na Nemacku i ispala, koja je kasnije bila sampion Sveta, dok je Republika Irska bila druga i isla u osminu finala na Rumuniju koju je prosla.Ali ovo sada je bio daleko veci ulog, jer je odlucivao o plasmanu nokaut fazu i srecniji ili disciplinovaniji su bili Japanci.Nismo videli lepu utakmicu.Dosta taktiziranja, Senegal je isao na bod koji mu je bio dovoljan, dok je Kolumbiji igrala samo pobeda, mada bi prosli i sa neresenim, posto su Japanci izgubili od Poljske.Medjutim Senegalu nije odgovarao minimalan poraz od 1:0, da su izgubili sa 2:1 prosli bi dalje, zato je vazno postici makar jedan gol, to je pokazala i ova utakmica.Kolumbija je imala peh da im se povredi najbolji igrac Hames Rodrigez, koji je morao da napusti igru u 30.minutu, mada je vec od petog minuta setao na terenu.Jedan prekid odlucio je ne bas lepu utakmicu, ali koja je zbog velikog uloga bila itekako interesantna i zanimljiva.Prvi sut na gol vidjen je u 12.minutu kada je iz slobodnog udarca pucao Huan Kintero pucao u levi donji ugao, ali je Kadim N Diaje odbranio.U 17.minutu Davinson Sanćez rusi Sadia Manea u sesnaestercu, pa Milorad Mazic svira penal.Ali ipak VAR tehnologija je odlucila, gde se vidi da Sančez startuje na loptu, pa je Mazic ponistio svoju odluku i nije bilo penala za Senegal.U 28.minutu BAlde Keita je pucao sa ivice sesnaesterca, ali je lopta bila lak plen za Davida Ospinu.Maltene u istom minutu sut je oprobao Ismaila Sar, ali jos jedan prelak sut za Ospinu.Do kraja poluvremena nista se nije dogadjalo na terenu.U 65.minutu najbolja sansa za Kolumbiju, kada je unutar sesnaesterca sutirao Luis Mjuriel, ali je njegov sut izblokiran, pa su Kafedzije dobili samo korner.Onda odluka u 74.minutu.Huan Kintero je nabacio loptu iz kornera sa desne stzrane, sjajno skocio Jeri Mina glavom pucao sa 6-7 metara i lopta se od zemlje zabila u gol.1:0!!!Toliko zeljeni gol i to bez najbioljeg igraca Rodrigeza.Krenuo je onda Senegal na sve ili nista.IMao dosta dobre sanse.U 77.minutu Mbaje Nijang je pucao malo iskosa sa desne strane, ali je Ospina odbranio sut.U 78.minutu posle kornera koji je izveo Balde Keita, Sadio Mane sutirao glavom, ali ne bas jako, pa je lopta samo stigla do Ospine.U 81.minutu MAne zahvatio loptu volejem, ali je njegov sut izblokiran.Poslednja sansa u 92.minutu kada je Konate pucao glavom sa 11 metara, ali je lopta otisla daleko od gola.Nije vise bilo vremena za Senegal.Senegal je ispao na najtragičniji način u istoriji Mundijala.

POLJSKA - JAPAN      1 : 0

1:0  Bednarek      59.minut

Poljska spasila čast na SP pobedom protiv Japana!!!
Samuraji prosli u nokaut fazu SP na najneverovatniji način!!!
Japan zajedno sa Senegalom imao sve isto, pa odlucivala fer-plej list FIFA, gde je Japan uspesniji od Senegala za dva zuta kartona!!!
Iako su gubili sa 1:0, Japanci u poslednjih desetak minuta se samo dodavali i cekali poraz Senegala od Kolumbije!!!
Japan 3.put prosao u nokaut fazu SP!!!
Posle SP 2002.godine u Japanu i Juznoj Koreji i SP 2010.godine i Južnoj Africi, evo i u Rusiji Samuraji uspeli da prodju dalje!!!
Samuraji nikad nisu otisli dalje od osmine finala!!!

Japan je izgubio od Poljske sa 1:0, ali je prosao u nokaut fazu po 3.put u svojoj istoriji.Japan je prolazio grupiu na SP u Japanu i Juznoj Koreji 2002.godine i na SP u Juznoj Africi 2010.godine.Uspelo im je to i u Rusiji 2018.godine.Zanimljivo da od 2002.godine, prolaze svaki grupu svaki drugi Mundijal.Nikada dalje nisu otisli od osmine finala.Bice im i sada to jako tesko, jer ce u osmini finala igrati sa Belgijom.Tu su takodje apsolutni autsajderi.Prethodna dva puta zasluzeno su prolazili dalje, jesu i sada, ali su imali ovoga puta mnogo sreće.Prosli su zahvaljujuci FIFA fer-plej listi i zahvaljujuci tome sto su imali 2 zuta kartona manje od Senegala, koji je imao istovetan skor kao i Samuraji.Japan je u mecu sa Poljskom pokusavao da postigne gol, bod im je donosio siguran prolaz dalje, ali su gubili i na kraju izgubili od otpisanih Poljaka.Cekali su rezultat Kolumbija-Senegal i trebao im je gol jedne ili druge ekipe.Da je ostalo 0:0 ispao bi Japan.Medjutim Kolumbija je pobedila 1:0 i Japanu je to odgovaralo.Tako su Japanci u poslednjih desetak minuta meca cekali kraj meca Kolumbija-Senegal i dodavali se na sredini terena.Da je Senegal dao gol, ispali bi.Ali ipak nisu.Mec je poceo inicijativom Japana.U 12.minutu Šindji Okazaki je pucao glcvom ali je lopta otisla pored gola.U 13.minutu Jošinori Muto je pucao sa ruba sesnaesterca, ali je Lukas Fabijanski odbranio udarac koji je isao u levi donji ugao.U 32.minutu velika sansa za Poljsku.Kamil Gorisicki je zahvatio loptu glavom, ali je KAvašima odbranio sut koji je isao u levi odnji ugao.Jedva zaustavio Kavasima loptu, jer je lopta pala na samoj liniji, cak je presla malo gol liniju, ali nije presla celim obimom.U 35.minutu Takasi Usami je lepo pucao, ali Fabijanski lako odbranio.U 59.minutu vodi Poljska.Rafal Kurzava poslao je loptu pred gol is slobodnog udarca, loptu na peterac sacekao Jan Bednarek i volejem pogodio mrezu.1:0!!!Ovo je rezultat koji nije odgovarao Japanu.U 70.minutu Takasi Inui je pucao sa vrha sesnaesterca, ali je lopta otisla pored gola.U 72.minutu posle kornera koji je izveo Sibasaki, skocio je u petercu Maja Josida, ali je lopta otisla pored gola.U 74.minutu mogli su Poljaci opasno da zaprže čorbu Japancima.Sjana kontra, Grosicki je prosao po levoj strani, dodao Levandovskom u srce sesnaesterca, koji je bio udaljen na nekih 6-7 metara od gola, potpuno usamljen pucao je preko gola, kada su svi loptu videli u golu.U 78.minutu posle kornera Grosickog, Kamil Glik je pucao glavom, ali je lopta otisla preko gola.U 82.minutu posle kornera koji je izveo Grosocki, skocio je u sesnaestercu Artur Jedržejčik, ali je njegov udarac glavom izblokiran.Vise se posle ovoga nije igrao fudbal.Japanci su drzali loptu, dodavali se na polovini terena i cekali da prodje vreme i cekali ishod meca izmedju Kolumbije i Senegala, dok je Poljska bila zadovoljna zato sto zavrsava SP sa pobedom.

1:0  Januzaj        51.minut

Belgija je u Kalinjingradu pobedila Englesku, osvojila 1.meso i cini se izabrala teži kostur u žrebu!!!
Oko ovog meca digla se prasina jer se cinilo da 2.mesto u grupi donosi laksi put od osmine finala!!!
Belgija u osmini finala igrace protiv Japana, dok je u eventualnom četvrtfinalu čeka Brazil!!!
Englesku ceka tezi rival u osmini finala, jer ce igrati sa Kolumbijom, ali ako prodje igrace sa pobednikom Svedska-Svajcarska sto je sasvim dobar zreb!!!
Čini se da gol Adnana Januzaja mozda nece doneti doboro Crvenim Djavolima!!!
Zanimljivo da je utakmica zavrsena neresenim rezultatom, opet bi FIFA fer-plej lista odredila pobednika grupe, jer i Belgija i Engleska su pred medjusobni susret imali isti broj bodova i istu gol razliku!!!
Engleska bi osvojila 1.mesto u grupi, zato sto je imala manje zutih kartona(Engleska 2,Belgija 5)!!!

Belgija sa 1.mesta u grupi ide u osminu finala, posto je u Kalinjingradu pobedila Englesku sa 1:0.Cini se da gol Adnana Januzaja nece mozda biti dobar za ovu selekciju, jer ih ceka tezi zreb, tacnije idu u jaci kostur, nego sto to ocekuje drugoplasiranog u ovoj grupi.Naime Belgija ce u osmini finala biti apsolutni favorit protiv Japana, ali nece u eventualnom cetvrtfinalu, jer moze da ih saceka Brazil.Da su bili drugi u grupi isli bi na Kolumbiju u osmini finala, ali bi ih u cetvrtfinalu cekao pozeljan rival, posto se ukrstaju sa pobednikom meca Svedska-Svajcarska.Cini se da je Engleska igrala da izgubi, da ne bi bila prva u grupi.Da je bilo nereseno Engleska bi bila prva u grupi, jer je imala manje zutih kartona(Engelska 2, Belgija 5).Engleska i Belgija su pred poslednje kolo imali isti broj bodova, istu gol razliku, isti odnos primljenih i datih golova, isti medjusobni skor, tako da bi opet odlucivala Fer-plej lista FIFA.Gordi Albion i po igri i po desavanju na terenu, kao da su vise zeleli da izbegnu 1.mesto u grupi.Zaista imace laksi zreb i ako prodju Kolumbiju, mogu do polufinala.Upali su Crveni Djavoli u tezi zreb i sad ce morati zaista da igraju sjajno, ako zele da se plasiraju bar do polufinala.Ovako Engleska ide laksim putem, Belgija tezim, pa cemo videti ko ce gde stici.Oba tima igrala prakticno sa drugim timovima.Pocela je Belgija bolje i belezimo sjajan sut u 6.minutu Jana Tilemansa, ali je Dzordan Pikford odbranio.U 10.minutu velika sansa za Belgiju.Nekako je Batsuai stigao do lopte, uputio je prema golu, ali je na gol liniji spasio gol Geri Kejhil.U 27.minutu Miši Batšuai je sutirao prema golu sa desetak metara, ali je Stouns blizu gol linije intervenisao.U 51.minutu divan gol Adnana Januzaja, koji ih mozda moze kostati, ali videcemo.Sjajno je primio loptu unutar kaznenog prostora, uputio sut i pogodio gornji levi ugao.1:0!!!U 66.minutu najbolja sansa za Englesku.Dzjemi Vardi je proigrao Markusa Rašforda, ovaj bio na nekih 16 metara od gola, pucao, ali je vrhovima prstiju odbranio Kurtoa.U 83.minutu Dani Velbek je sutirao prema golu, ali je Felaini spasio gol i poslao loptu u korner.U 89.minutu Dris Mertens je pucao sa 20 metara, ali je Pikford odbranio.U 92.minutu poslednja sansa na mecu.Mertens je dodao loptu do Felainija, ovaj usao u sesnaesterac, otisao malo iskosa sa leve strane i pogodio spoljni deo mreze.Tako je zavrsena utakmica pobedom Belgije.Nekoga ceka tezi, nekoga laksi zreb, ali sve to nista ne mora da znaci kad dodje nokaut faza.

TUNIS - PANAMA        2 : 1

1:1  Ben Youssef            51.minut       0:1 Meriah (autogol )     33.minut
2:1  Khazri                      66.minut

Tunis pobedio Panamu i ostavio je bez boda na SP na njenom debitantskom sampionatu!!!
Panama jedina uz Egipat zavrsila bez boda na SP, ali je najlosija zbog slabije gol razlike!!!

U nebitnom mecu po plasman u grupi i u igri za prestiz, Tunis je pobedio Panamu sa 2:1 i ostavio je bez boda u grupi u njenom debitantskom nastupu na SP.Panama na kraju ostaje poslednja u ukupnom plasmanu na SP.Jedina uz Egipat nema nijedan bod.U 33.minutu Panama je povela.Hose Rodriges je pucao sa preko 20 metara, lopta pogodila Jasina Meriju, promenila smer i usla u gol.0:1!!!U 45.minutu Kazri sutira, ali je Penedo odbranio.U 51.minutu izjednacenje.Sjajna akcija Tunisa.Vahbi Kazri je bio na desnoj strani iskosa u kaznenom prostoru, ubacio loptu pred gol, tamo je bio Fahredin Ben Jusef i ubacio je u mrezu sa nekoliko metara.1:1!!!U 53.minutu Ben Jusef stize do lopte jer se odbila do njega, izbio pred golmana, ali je Penedo odbranio.U 66.minutu Osama Hadadi bio je na levoj strani unjtar sesnaesterca, poslao loptu pred gol na drugoj strani, tamo je sacekao Kazri i ubacio je u mrezu sa par metara od gola.2:1!!!Panama se onda trudila da izjednaci, ali nije uspevala da pronadje sansu do gola.U 96.minutu Joel Barcenas je sutirao iz slobodnjaka, ali je lopta zavrsila u narucju golmana Balbulija.