1. BRAZIL               2  1  1  0         3 : 1       4
2. ŠVAJCARSKA      2  1  1  0         3 : 2       4
3. SRBIJA               2  1  0  1         2 : 2        3
4. KOSTA  RIKA      2  0  0  2         0 : 3        0

ŠVAJCARSKA - SRBIJA      2 : 1

1:1  Xhaka        52.minut            0:1  Mitrović      5.minut
2:1  Shaqiri       90.minut

Srbija poražena od Švajcarske, drugi krug jako daleko!!!
Srbija kao i na svim velikim takmicenjima prima naivne golove, povuče se kad povede, pa kad primi gol nastaje raspad sistema!!!
Očajni sudija Nemac Feliks Brih donosio katastrofalne odluke po naš tim!!!
Nije svirao penal nad Mitrovicem, delio nam kartone posle prvih startova koji nisu bili za zute, seckao igru i svirao gomilu kontrafaulova nasem timu!!!
Šteta je što će očajni Nemac biti alibi za ljude iz FSS!!!
Naprosto Srbija nije dorasla velikom takmicenju i konstantno se desavaju iste greske!!!
Selektor početnik nije mogao da odredi dobru taktiku i sistem za ovakvu jednu utakmicu, protiv ozbiljnog protivnika!!!
Delovali smo lose na terenu, sredina terena nije postojala, bili vecim delom meca u podredjenom polozaju!!!
Švajcarska bolja većim delom meča!!!
Džerdan Šaćiri nerešiva enigma za nas tim!!!
Da bi prošli u osminu finala moramo da pobedimo Brazil što je prava naučna fantastika!!!
Obično posle ovakvih šokantnih mečeva desi nam se havarija!!!
Valjda se nećemo obrukati protiv Brazila!!!

To bi bilo to sto se Srbije tiče na ovom SP.Srbija je u Kalinjingradu porazena od Svajcarske sa 2:1, pa je sada od plasmana u drugu fazu čeka vraški težak, gotovo nemoguć posao da se pobedi Brazil koji ako bi izgubio od nas, ispao bi sa Mundijala.Čuda se dogadjaju, ali pre ce Srbija primiti pet komada od Selesaa, nego sto ce nekim cudom pobediti.Sta reci, pravi kosmar od gola Dzake doziveli smo na mecu.Sve je lepo pocelo, poveli smo golom Mitrovica, ali radost je kratko trajala, jer se nas tim vec od 20 minuta prvog dela, povukao na svoju polovinu.Konstantno primamo naivne golove, kakve samo mi mozemo da primimo.Prvi gol smo primili iz kontre, posle kornera koji smo imali, vecina igraca se nije dobro postavila i vratila na svoju polovinu i vec je Svajcarac nedugo zatim posle kornera bio na nasoj polovini na 30 metara od naseg gola.Drugi gol smo primili tako sto je Saciri pretrcao pola terena od centra i postigao gol, za potpun slom u Kalinjingradu za nas tim.Kod nas sistema nema i ovakve stvari ce nam se uvek desavati.Selektor početnik nije znao da postavi igru, pa je nasa sredina iako neki kazu vredna i vise od 300 miliona evra, bila troma, spora i potpuno bezopasna.Čak sta vise izgubili su Matic,Milivojevic,Milinkovic-Savic mnostvo lopti od igraca Svajcarske.Ono sto nam je trebala biti prednost.Ali neka mlad je trener, tek uči posao, dosao je da se uci na reprezentaciji, pa vreme radi za njega.Sve se desava vec dugi niz godina, po istom sablonu.Povedemo, povučemo se, primimo gol, onda usledi raspad sistema u igri.Tako je bilo i ovoga puta.Samo je sada bilo mnogo naivnije nego pre osam godina.Na sve to treba dodati očajnog sudiju Nemca Feliksa Briha koji je sudio uzasno po nas tim, ne svirajuci penal na Mitrovicu, delivsi nam kartone za prve faulove, od cega zuti karton Maticu nije ni postojao.Onda seckao nase napade stalnim faulovima u napadu.Steta sto ce Feliks Brih biti alibi nasim ljudima u FSS.Ali nema alibija za sve promasaje koje nam se dogadjaju poslednjih deset i vise godina.Mozda i dvadeset.Igraci na terenu deluju kao da nisu fizicki spremni kada su u pitanju ovakve utakmice, sistem igre ne postoji, taktika ocajna svaki put.Sve to ne moze da nam skrene misli na nesto drugo.Sami smo krivi za svoj neuspeh i dok to ne shvatimo, nece nam biti dobro.Ko zna koliko ćemo se oporavljati od bitisanja na celu FSS Tomislava Karadzica.Sada je zaseo Slavisa Kokeza koji preti da nadmasi slavnog Toleta.Sve je isto i sve se ponavlja.A narod pada u trans i nada se da je to ovo prvenstvo.E pa narode nemoj da te vise lazu.Srbija ne moze da ostvari neki rezultat u fudbalu, dok ovakvi ljudi sede u foteljama i dok god imamo ovakav mentalitet.Vidite kako Argentina puca po svim šavovima.Ajde sad majstori recite, pa evo jedna Argentina se muci da prodje prvi krug, mozda ispadne.Dosta sa manipulacijama.Ako politicari lazu i manipulisu, nemojte bar i vi gospodo iz FSS.Treba nam nova garnitura, treba nam sve novo.Iako smo se hvalili sa sjajnim srednjim redom, Svajcarska nas je nadigrala, bas tu gde smo smatrali da smo najjaci.Nisu Svajcarci svetska klasa, da se ne lazemo, ali imaju ono sto mi nemamo, igraju timski,kompaktno, čvrsto, imaju kontinuitet, sistem.Bitno je da se uvale u fotelju, da menadzeri prodaju neke igrace, da pare kaplje, rezultat nije bitan.Dzerdan Saciri bio je neresiv problem za nas tim, kako cemo protiv Nejmara,Kutinja,Firmina i ostalih.Odlicno smo poceli.U 4.minutu Mitrovic je pucao glavom, ali je Zomer odbranio.U 5.minutu vodjstvo Srbije.Tadic je sjajno centrirao sa desne strane, Mitrovic sjajno skocio na petercu i pogodio raslje gola Zomera.1:0!!!Kratko je trajalo slavlje posto se nas tim vrlo brzo povukao na svoju polovinu i cekao neku gresku.U 10.minutu Dzemaili je mogao da izjednaci, posle greske Ivanovica, bio blizu golu, ali je pucao pored gola.U 23.minutu Milinkovic-Savic je pucao sa ivice sesnaesterca, ali je lopta otisla preko gola.U 30.minutu velika sansa za Svajcarce, Cuber je proigrao Dzamailija, ovaj izasao sam pred Stojkovica, ali je nas golman sjajno odbranio.U 44.minutu posle kornera Tadica, Tosic je skocio na petercu, ali nije uspeo da zahvati loptu, pa je sansa propala.U 45.minutu Tadic je piucao sa ivice sesnaesterca, ali je njegov sut otisao preko gola.U 51.minutu Mitrovic posle kornera puca glavom, ali lopta odlazi preko gola.U 52.minutu izjednacenje.Posle tog kornera primili smo gol iz kontre, posto su Svajcarci odmah krenuli napred, nasi se nisu dobro postavili niti su se brzo vratili u odbranu, Saciri je pucao sa ivice kaznenog prostora, ali je izblokiran, lopta se odbila do Granita Dzake koji pogadja sutem sa 25 metara, desni ugao gola Stojkovica, koji je bio na krivoj nozi.1:1!!!Od tog trenutka igra Srbije se raspala u paramparčad.U 58.minutu umalo potpun preokret.Saciri sutira iskosa sa desne strane, ali pogadja stativu.U 66.minutu Bruh ne sudi penal za nas.Mitrovica su drzali Lihtstajner i Ser i vukli, ali je sudija umesto penala pokazao faul Mitrovicu, posto je udario rukom Sera.To pokazuje koliko smo naivni, umesto da Mitrovic drzi ruke spustene dole, on mlatara i dize ih gore, sto je dovoljno da sudija svira njemu faul, iako je ovo bio penal.U 68.minutu Kolarov je prosao po levoj strani, ubacio pred peterac, ali Mitrovic je zakasnio da ubaci loptu u mrezu na drugoj stativi.U 81.minutu izlazi Luka MIlivojevic i to je kraj naseg tima, jer on koliko toliko cuvao taj deo terena i kad je izasao videla se praznina i dosta prostora je bilo za Svajcarce.U 82.minutu Embolo sutira sa preko 30 metara, Stojkovic jedva hvata loptu, koja mu se zamalo izmigoljila iz ruku.U 84.minutu Embolo proigrava Gavranovica, ovaj ulazi u kazneni prostor i puca, ali Stojkovic brani.Gavranovic je bio u ofsajdu, ali sudije nisu svirlai ofsajd.Bas nas zanima da li bi gledali VAR da je gol postignut.Steta sto nije, bas iz tog razloga.U 90.minutu kraj svih nadanja za Srbiju.Saciri je primio loptu na sredini terena, trcao sa loptom gotovo 50 metara, kada je dosao pred Stojkovica, rutinski plasirao loptu pored njega.1:2!!!Bio je to kraj ruske bajke za Srbiju.

BRAZIL - KOSTA  RIKA        2 : 0

1:0  Coutinho              90+1.minut
2:0  Neymar                90+7.minut

Brazil u zaustavnom vremenu slomio žilave Tikose!!!
Mučili se Brazilci do kraja, ali ipak nekako uspeli da ostvare pobedu koja im mnogo znaci u nastavku takmicenja!!!

Teska pobeda Brazila nad Kosta Rikom, iako rezultat od 2:0 to ne pokazuje.Na jedvite jade, golovima u zaustavnom vremenu, Selesao je zabelezio prvu pobedu na SP.Mucili su Nejmar i drugovi, celo prvo poluvreme nius stvorili nijednu sansu, da bi ipak zaigrali bolje u drugom delu i zasluzeno slavili.U 3.minutu Filipe Kutinjo je pucao iz daljine, ali je lopta otisla preko gola.Najbolja sansa za Kosta Riku u 13.minutu na mecu.Kristijan Gamoba je proigrao Celsa Borgesa, ovaj sutirao sa oko desetak metara, ali je njegov sut otisao pored gola.Belezimo jos dva suta Brazilaca i to Marsela u 29.minutu kada je lopta otisla pored gola i u 41.minutu kada mu je sut odbranio Kejlor Navas.Odolela je Kosta Rika u prvom delu, ali u drugom delu su jedva izdrzavali uraganske nalete Brazila.U 50.minutu Gabrijel Žesus je pogodio prečku, u nastavku akcije, Kutinjo je sutirao prema golu, ali maltene na gol liniji je Gamboa izblokirao sut i lopta je zavrsila u korneru.U 55.minutu Paulinjo je prosao po desnoj strani, zavrnuo loptu u kazneni prostor, tamo je docekao Nejmar, sutirao jako, ali je Navas sjajno odbranio iz raslji izvadio loptu.U 58.minutu i Kutinjo je pucao prema golu, ali je Navas odbranio.U 72.minutu Nejmar je vukao loptu, dosao na nekih 20 metara od gola, jako pucao, ali pored gola.U 78.minutu Bjorn Kujpers svira penal za Brazil.Duarte malkice povlaci Nejmara, onda povlaci ruku, Nejmar pada kao pokosen.Ipak na asistenciju VAR opravdano ponisten penal, za simulaciju penala Nejmar je trebao da doboje zuti karton.U 91.minutu konacno vodjstvo za Brazil.Marselo je centrirao sa leve strane, na drugoj strani Firmino odigrao glavom, lopta dosla do Zesusa, ovaj cini se slucajno dotakao loptu, koja dolazi do Kutinja, koji sutira i pogadja kroz Navasu.1:0!!!Onda se videlo da je Brazil rasterecen, poceo je da igra dobro i da nize sanse.Mogao je Firmino u 94.minutu da vec tada duplira prednost, ali nije bio precizan.Ipak u 97.minutu Daglas Kosta je prosao po desnoj strani, ubacio u sredinu, tamo je docekao Nejmar i lako je ubacio u mrezu.2:0!!!Za kraj muka Brazila i verovatno bolje igre u nastavku sampionata.