1:0  Fathi ( autogol )     47.minut      3:1  Salah ( penal )     73.minut

Rusija za 15 minuta razbila Faraone!!!
Baćuške jos jednom sjajnom igrom obezbedili plasman u nokaut fazu SP!!!
Mnogi su iznenadjeni odlicnim igrama domacina!!!
Egiptu nije pomogao ni Mohamed Salah, koji ipak ima limitiran tim za nesto vise!!!

Rusija je prva selekcija na SP koja se plasirala u nokaut fazu Mundijala.Baćuške su na Krestovski areni u Sankt Petersburgu pobedili Egipat sa 3:1 i ucinili ono sto nijedna prethodna generacija Rusa nije ucinila, a to je da se plasiraju u nokaut fazu SP.Kao Rusija to im nikada nije uspelo, sve do sada, jos davne 1986.godine tadasnji SSSR stigao je do osmine finala kada je ispao od Belgije.Jos jedna odlicna igra, zacinjena lepim akcijama i golovima.Cini se da Rusi nikada bolje nisu izgledali na terenu mozda jos od 2008.godine i cuvenog EURO kada su stigli do polufinala.Oporavljeni Mohamed Salah nije uspeo da pomogne Egiptu da napravi neki zapazen rezultat, prosto zato sto imaju limitiran tim, koji ne moze vise od grupne faze takmicenja.On sam ne moze na svojim plecima da iznese ceo tim i zato Egipat nece igrati u nokaut fazi.Nikada se Egipat nije plasirao u drugi krug SP, ovo mu je 3.ucesce, u Italiji 1990.godine imao je tezu grupu i ostavio bolji utisak.Gledali smo odlican mec, pogotovo u drugom delu, kada smo videli mnogo tempa, lepih golova i brzu igru.Pocetak utakmice poceo je u ispitivaju snaga.U 5.minutu prva pretnja Rusa.Aleksander Samedov je pucao glavom, ali pravo u El Senavija.U 16.minutu Mahmud Hasan Trezege je usao u kaznei prostor i pucao, ali je lopta prosla pored gola.U 19.minutu dobar pokusaj Čeriševa sa blizu 30 metara, ali je lopta zamalo otisla preko precke.U 42.minutu najbolja sansa za Egipat, Marvan Mohsen je dodao do Mohameda Salaha, ovaj dosao do malo prostora, pucao iz okreta, ali je lopta prosla blizu leve stative.Egipat je imao zrelije sanse u prvom delu, pa niko nije ocekivao rapsodiju domacina u drugom delu.Odmah na startu drugog dela u 47.minutu vodjstvo za domacina.Posle centarsuta Aleksandra Golovina, El Senavi je boksovao loptu, Roman Zobnin traljavo sutirao, ali je Fati negde na petercu nespretno zahvatio loptu, pa je uspeo da pogodi spostvenu mrezu.1:0!!!Bio je to sok za Faraone od kojeg nisu uspeli da s eoporave do kraja meca.Za 15 minuta Rusi su zgromili EGipcane.U 56.minutu Salah je imao sansu kada je pucao, ali je izblokiran.U 59.minutu sjajna akcija Rusa za novi gol.Sjajno je prosao po desnoj strani Mario Fernandes, ubacio loptu u sredinu, gde je docekao neometan Denis Čerišev, koji lagano pogadja.2:0!!!Sjajna akcija ruskog tima.U 62.minutu prica je gotova.Artjem Dzjuba je sjajno prosao jednog igraca Egipta, nasao prostor za sut, odlicno pucao i pogodio desni ugao.3:0!!!Havarija i slom Egipta za 15 minuta.U 73.minutu Salah je oboren u sesnaestercu, pa je sviran penal za Egipat.MOhamd Salah je sigurno izveo penal pogodivsi gornji desni ugao.3:1!!!Ovo je bio konacan rezultat meca, ali videli smo dosta trčanja i jako dobar mec do samog kraja.Svesni da ispadaju Faraoni su sve dali od sebe da stignu do jos nekog gola.Ali jedno su zelje, a drugo su mogucnosti.U finisu meca nisu uspeli nista da ucine gosti, pa je Rusija slavila veliku pobedu.Domacin ide u nokaut fazu i prvi je tim kome je to poslo za nogom na SP.

URUGVAJ - SAUDIJSKA ARABIJA     1 : 0

1:0  Suarez      23.minut

Urusi slavili pobedu protiv Arabijaca golom Luisa Suareza i obezbedili plasman u nokaut fazu SP!!!
Saudijska Arabija se nije obrukala kao na pocetku SP protiv Rusije, ali vise od časnog poraza nije mogla!!!

Urugvaj se plasirao u nokaut fazu SP u Rusiji posto je pobedio Saudijsku Arabiju sa 1:0, golom Luisa Suareza, posle greske golmana Arabije Mohameda Al Ovaisa.Zasluzeno su slavili Urusi, ali nisu prikazali lepu igru i delovali su dosta bledo na terenu.Moguce da su usli u mec opusteno i zeleli da otaljaju posao posle prave havarije Arabijaca na startu Mundijala protiv Rusije.Saudijska Arabija se nije obrukala kao na premijeri Mundijala, ali vise od casnog poraza u mecu protiv Urugvaja nije mogla.Imali su par sansi, ali sve je to bilo premalo da bi se ugrozili tvrdi Urugvajci pre svega sigurni stoperi Hoze Marija Himenez i Dijego Godin.Iz ove grupe pored Urugvaja dalje ide Rusija i oba tima imaju po 6 bodova, dok Egipat i Saudijska Arabija imaju 0.U 3.kolu Urugvaj da bi bio prvi u grupi morace da pobedi Rusiju, koja do sada blista na SP.Vec u 2.minutu Urugvaj je imao sansu, Suarez je usao u sesnaesterac, ali je njegov sut izblokiran.U 23.minutu odluka.Ubacio je iz kornera loptu Karlos Sančez, golman Mohamed Al Ovais lose reagovao i nije uspeo da boksuje loptu, već ga je preletela jer ju je promasio, sve je pratio Luis Suarez i ubacio nogom loptu u praznu mrezu.1:0!!!Urugvaj je poveo i vise mu se nije igralo.Zeleli su da prodje vreme, nisu puno napadali i prepustili inicijativu Arabijcima, ovi nisu znali sta ce sa loptom.Ali i u takvoj igri dodje do nekih malih sansi.U 26.minutu Hatan Bahbir je sutirao sa preko 20 metara, ali je Fernando Muslera odbranio i poslao loptu u korner.U 29.minutu jos jednu snasu imao je Bahbir, ali je njegov sut posle centarsuta otisao preko gola.U 61.minutu Karlos Sančez je centrirao u peterac, ali je Laksalt zakasnio da je ubaci u mrezu.U 62.minutu posle centarsuta Kavanija, loptu je glavom zahvatio Sančez, ali je lose sutirao.Urugvaj igrao da prodje vreme, Arabija bila jalova.Ipak u 86.minutu poslednja sansa na mecu.Edinson Kavani je primio loptu negde malo dalje od centra, krenuo prema kaznenom prostoru, izdrzao trojicu igraca, izasao pred Al Ovaisa, ali je ovaj odbranio.Ostalo je 1:0 i minimalna pobeda Urugvaja, sasvim dovoljna za prolazak dalje.

GRUPA    B

PORTUGAL - MAROKO      1 : 0

1:0  Ronaldo      4.minut

Portugal teškom mukom pobedio Maroko i pružio bledu partiju!!!
Kristijano Ronaldo opet sjajnim golom glavom resio pitanje pobednika!!!
Ronaldo prvo strelac sampionata sa 4 gola!!!
Maroko bio bolji u drugom delu, promasili nekoliko kolosalnih sansi, ali nemaju Ronalda na njihovu zalost!!!

Na Lužnikiju u Moskvi selekcija Portugala pobedila je 1:0 Maroko i priblizila se plasmanu u nokaut fazu.Navigatorima je potreban bod protiv Irana u 3.kolu, da bi se plasirali u nokaut fazu.U slucaju da izgube poslednje kolo mogu da prodju samo u slucaju da Španija izgubi od Maroka i to ubedljivije nego sto bi izgubio Portugal.Portugal se bori za 1.mesto u grupi i trenutno ima 4 boda kao i Španija, Iran ima 3, Maroko 0.Portugal i Španija imaju istu gol razliku 4:3.Poslednje kolo ce sve resiti.Mec protiv Maroka srecno se zavrsio po Portugalce, jer nisu briljirali na terenu, pruzili su bledu partiju i Maroko je bio bolji vecim delom meca, dok se u drugom poluvremenu uglavnom igralo na polovini Portugalaca.Gol pocetko meca odredio je dalji tok utakmice, pa smo i zbog toga videli dominaciju i veci posed Maroka.U 4.minutu Bernando Silva je izveo korner, sjajno skocio Kristijano Ronaldo i na petercu pogodio mrezu.1:0!!!Od tog momenta Portugal se oslanjao na branjenje rezultata i prilicno je umrtvio igru.U 9.minutu mogao je Portugal da stigne do jos jednog gola, posto je Ronaldo primio lotpu u sesnaestercu i sutirao, ali je lopta otisla pored gola.U 12.minutu Mehdi Benatija je sutirao glavom, alije Rui Patricio odbranio.U 40.minutu Ronaldo je sjajno proigrao Gonzala Guedeša, ovaj usao u kazneni prostor, ali je golman Maroka, Munir odbranio.Drugo poluvreme donelo nam je potpunu dominaciju Marokanaca, igrala se viktorija pred golom Navigatora, ali mnoge sanse nisu iskoristili, bas zato sto nemaju takvog igraca kao sto je Ronaldo.U 56.minutu velika sansa za Maroko.Junes Belhanda je sjajno sutirao glavom, ali je Rui Patricio krajnjim naporomosbranio i poslao loptu u korner.U 61.minutu nova sansa za Maroko.Mehdi Benatija se izborio za loptu, sutirao sa nekih 11-12 metara, ali je njegov sut iz izgledne situacije otisao preko gola.Za dvadeset i vise minuta u drugom delu, Portugal nije presao centar, sto samo po sebi govori kakvu su terensku inicijativu imali Marokanci.U 90.minutu jos jedna kolosalna sansa za Maroko.Hakim Zijeh je usao u sesnaesterac, sutirao vrlo snazno, ali se Fonte sjajno bacio i izblokirao sut.U 92.minutu jos jednom Beantija promasuje sansu za izjednacenje.Stigao je do lopte na nekih 6-7 metara do gola i opet prebacio gol.Bio je ovo kraj svih nadanja za Maroko, posto zavrsavaju takmicenje posle prvog kruga.

ŠPANIJA - IRAN        1 : 0

1:0  Diego Costa        54.minut

Mučenje Crvene Furije prekratio Dijego Kosta srećnim golom!!!
Iran se pokazao kao čvrst i težak protivnik!!!
Iranci pobedom protiv Portugala išli bi u drugi krug!!!

Španija je ostvarila cilj i stigla do prve pobede na SP, posto je mnogo tesko pobedila neugodni Iran sa 1:0 u Kazanju.Ovom pobedom Spanija sada prakticno moze da odigra nereseno protiv Maroka u poslednjem kolu i proći će u drugi krug.Čak i poraz moze da je odvede dalje, ali onda bi zavisili od meca Portugal-Iran.U svakom slucaju Spanija je na pragu plasmana dalje.Iran ako pobedi Portugal u poslednjem kolu sigirno ide dalje, dovoljan mu je i bod, ali onda Spanija mora da izgubi sa dva gola razlike od Maroka, sto je tesko ocekivati.Spanija je krenula dosta ofanzivno, ali nije imala sanse da probije odbrambeni bedem u prvom delu, vrlo čvrstih Iranaca.U prvom delu nismo prakticno videli nijednu sansu, sve do kraja poluvremena.Spanci jalovo napadali, Iranci se vesto branili i tako je proslo celo prvo poluvreme.U 25.minutu sut Davida Silve iz slobodnjaka bio je lak plen za golmana Alireza Beiranvanda.U 30.minutu probao je David Silva jos jednom, ali je njegov sut iz teske pozicije zavrsio visoko preko gola.Jednostavno ova akcija je oslikavala sva desavanja u prvom delu.Jednostavno Spanci nisu imali gde da prodju i nije im protivnik ostavljao nimalo prostora.U zaustavnom vremenu prvog dela, najbolja sansa za SPaniju.David Silva je sutirao sa vrha sesnaesterca, ali je njegov sut izblokiran, kada su mnogi videli loptu u mrezi.U drugo poluvreme usla je Crvena furija mnogo otresitije i žešće prema golu Irana.U 50.minutu jak sut Serhija Busketsa, ali je Beiranvand odbranio.U 53.minutu Karim Ansarifard ima sjajnu sansu, ali njegov sut odlazi pored gola, i pogadja spoljni deo mreze, iako je trebao gol.U 54.minutu konacno vodjstvo Spanije, ali uz dosta srece.Stoper Irana napucao je Dijega Kostu i lopta se od njegove noge odbila u mrezu.1:0!!!Probijen je konacno bunker Irana.Ali da Iran zna da igra pokazao je u nastavku meca i da nije nimalo naivan rival.U 63.minutu ponisten je gol za Iran, posto je Saed Ezatolahi bio u ofsajdu dva puta.Nista od slavlja za Irance.U 69.minutu lepa akcija za Spaniju.Isko je dodao Inijesti, ovaj proigrao Serhija Ramosa, koji je pucao, ali je Beiranvand odbranio, stvorila se tu guzva, jer se lopta zaglavila kroz sumu nogu na gol liniji.Ipak dosudjen je prekrsaj za Iran.U 75.minutu Alireza Dzahanbakš je ubacio loptu prd gol, ali Taremi je zakasnio da je ubaci u mrezu.U 83.minutu Mehdi Taremi je imao jos jednu sansu glavom posle sjajnog centarsuta, ali je njegov sut otisao zamalo preko gola.Opasni su bili Iranci, ali su se u finisu malo umorili, pa vise nisu mogli da ugroze gol SPanije, koja je rutinski u finisu stigla do poebde.Iran sada ceka Portugal, i ako pobede napravili bi veliko iznenadjenje, posto bi se plasirali u drugi krug.Ta utakmica im je mnogo vaznija.Spanija je posle ove pobede jako blizu drugog kruga.

GRUPA    C

DANSKA - AUSTRALIJA         1 : 1

1:0  Eriksen           7.minut           1:1  Jedinak ( penal )     38.minut

U tvrdom meču i ne baš preterano lepom, Danska i Australija remizirali u Samari!!!

U Samari Danska i Australija remizirali su 1:1.Tako su Sokerusi ostali u igri za prolaz u nokaut fazu, ali im treba pobeda nad Peruom, dok Danska mora da izgubi od Francuske.Na tabeli Francuska ima 6,Danska 4.Australija 1 i Peru 0.Tako da Sokerusi moraju da se uzdaju u Trikolore, dok oni moraju pobediti u poslednjem kolu Peru.Danska ako osvoji bod sigurno ide u nokaut fazu SP, moze i da izgubi, ali onda Australija ne sme da pobedi Peru.Danska ako pobedi moze da osvoji 1.mesto u grupi.Videli smo jedan tvrd mec.Danska je povela u 7.minutu.Nikolai Jorgensen je proigrao Kristijana Eriksena, ovaj zahvatio loptu i  poluvolejom sa 12-13 metara pogodio rašlje golmana Metjua Rajana.1:0!!!Danska se onda povukla i cekala kontru, ali nismo videli neke sanse.U 38.minutu penal za Australiju posle asistencije VAR tehnologije.Posle suta Sainsburija, Jusuf Poulsen je igrao rukom u sesnaestercu, pa je sviran penal za Sokeruse.Mile Jedinak je sigurno izveo penal, poslavsi golmana u jednu, loptu u drugu stranu.1:1!!!U 42.minutu posle centarsuta sa desne strane, Sainsburija je lopta pogodila u koleno, ali je stigla samo do golmana Rajana na srecu Sokerusa.Drugo poluvreme opet tvrda i teska borba.U 51.minutu sansa za Dansku Sisto je sutirao pored gola, posle asistencije Poulsena.U 71.minutu Aron Muj je sutirao sa vrha sesnaesterca, ali je lopta fujuknula preko gola.U 85.minutu Danije Arzani je usao u sesnaesterac, izasao sam pred Kaspera Šmajhela, ali je ovaj odbranio, u nastavku akcije Metju Leki je pucao blizu kaznenog prostora, ali je Smajhel krajnjim naporom odbranio.U 92.minutu korner za Dansku koji je izveo Eriksen, ali je iz lepe situacije Brejtvajt lose zahvatio loptu, koja je dosla u naručje Rajana.Na kraju remi i svakom po bod.Realan rezultat ovog meča.

FRANCUSKA - PERU           1 : 0

1:0  Mbappe            34.minut

Francuska odigrala odlicno u prvom dleu, ali u drugom igrala pod ručnom, pa ukupan utisak ipak nije najbolji!!!
Francuska se plasirala u nokaut fazu, dok Peru ispada sa SP posle grupne faze!!!

Francuska je u Ekaterinburgu pobedila Peru sa 1:0 i plasirala se u nokaut fazu SP, dok će Peru svoje učešće na SP završiti već posle prve faze, jer su zabelezeli dva poraza, pa vise ni teoretske sanse nemaju za prolaz.Trikolori su odlicno odigrali prvo poluvreme, ali u drugom nije blistala, vise je prepustila inicijativu Peruancima i cekala sanse iz kontranapada.Dugo su cekali Inke da igraju na SP posle 36 godina, ali nisu uspeli da prodju dalje.U 11.minutu Antoan Grizman je usao u sesnaesterac, tukao ali pored gola i dosta lose.U 15.minutu posle kornera Grizmana, sjajno je skoci Varan, ali je njegov sut glavom otisao pokraj gola.U 16.minutu Grizman sjajno sutira, ali Galese odlicno brani.U 31.minutu sjajna sansa za Peru, Kueva je proigrao Paola Gerera, Umtiti lose bio postavljen, Gerero bio sam ispred Lorisa, ali je ovaj odbranio.U 34.minutu Francuska je postigla gol.Pol Pogba je sjajno uklizao i osvojio loptu i dodao do Žirua na levoj strani, ovaj usao u kazneni prostor uspeo da sutira, ali je njegov sut izblokiran, medjutim sve je to pratio Kilijan Mbape, koji stize do lopte i ubacuje loptu u praznu mrezu sa nekoliko metara.1:0!!!U 43.minutu Grizman je proigrao na levoj strani LUkasa Hernandesa, ovaj usao u sesnaesterac i pucao, ali je Galese odbranio.Lepa i atraktivna igra Francuza u prvom delu, ali u drugom nije bilo tako.Povukli su se na svoju polovinu i čekali grešku rivala.U 50.minutu Pedro Akinjo je sjajno sutirao sa blizu 30 metara, ali je lopta pogodila tamo gde se spajaju stativa i prečka.U 61.minutu Kariljo sutira sa ivice sesnaesterca, ali je lopta otisla preko gola.U 66.minutu opet Kariljo sutira preko gola.U 75.minutu Kariljo je usao u sesnaesterac sa desne strane, ubacio na drugu stranu, ali je Farfan lose zahvatio iz teske situacije, pa je pogodio samo spoljni deo mreze.U 82.minutu za sansu se kod Trikolora izborio Dembele, ali je njegov sut zavrsio pored gola.U 94.minutu poslednja sansa za Francusku na mecu, Ziru usao u sesnaesterac i uspeo da sutira, ali je njegov sut izblokiran.Ipak zasluzena pobeda Francuske koja nastavlja svoj put na ovom Mundijalu.

GRUPA    D

HRVATSKA - ARGENTINA        3 : 0

1:0  Rebić                53.minut
2:0  Modrić              80.minut
3:0  Rakitić             90+1.minut

Hrvatska demolirala Argentinu u jednoj sjajnoj partiji koju su pruzili!!!
Fenomenalna noć Vatrenih u Nižnji Novgorodu!!!
Hrvatska se plasirala u nokaut fazu SP i to joj je pošlo za nogom prvi put posle 1998!!!
Argentina i Lionel Mesi pred eliminacijom sa SP!!!
Kiks golmana Kabaljera prelomio meč!!!

Hrvatska je demolirala Argentinu u Nižnji Novgorodu i rasturila Gaučose sa 3:0.Kakva noć za Vatrene koju su dugo cekali.Hrvatska se ovom pobedom plasirala u nokaut fazu na SP, prvi piut jos posle one čuvene za njih 1998.godine i SP u Francuskoj, kada su zauzeli 3.mesto.Ova generacija moze da stigne, mozda i nadmasi onu legendarnu generaciju iz 1998.godine, kada je Hrvatska stigla do polufinala i osvojila 3.mesto.Maestralnom igrom potpuno su nadigrali Argentinu, koja je vazila za favorita na turniru, ali kako igra i kako ih predvodi očajni selektor Horhe Sampaoli izgleda da im se smesi ono najgore, a to je ispadanje posle grupne faze na SP.Sada vise nista ne zavisi od njih.U poslednjem kolu Hrvatskoj nece trebati bodovi protiv Islanda jer su vec prosli, tako da im od Kockastih zavisi da li ce ici dalje ili ne.Sampaoli je poceo bez Di Marije,Iguaina,Dibale, dok su igrali Taljafiko,Meza,Akunja.Prosto sastav koji ne moze da se suprotstavi nekoj slabijoj ekipi, kamoli jednoj odlicnoj Hrvatskoj koja je odigrala sjajan mec.Sada su dosli u situaciju da strepe za prolazak dalje, jer vise nista ne zavisi od njih.Kako igraju i kako je skockan tim i kakva je atmosfera, Argentina nece moci puno ovakva na turniru i da prodje kojim slucajem grupu.U 5.minutu Perišić je imao sansu kada je prosao po levoj strani i usao u kazneni prostor i pucao, ali je Kabaljero odbranio.U 13.minutu sansa za Argentinu, sjajno je Mesi proigrao Salvija na desnoj strani, ovaj dodao do Enca Pereza, koji je sutirao, ali je Dejan Lovren sjajno izblokirao sut i poslao loptu u korner.U 21.minutu Markos Akunja zeleo je da centrira, ali je njegov centarsut zavrsio na prečki gola Subašića.U 30.minutu najbolja sansa za Argentinu, posle greske hrvatske odbrane i istrcavanja Subašića, Enco Perez je imao prazan gol, ali je sa nekih desetak metara promasio i pucao pored gola.Promasaj sampionata.Ni iz ovakvih sansi Argentina ne moze do gola.To samo pokazuje kakav je ovaj tim.U 32.minutu kolosalna sansa za Hrvate, Vrsaljko je sjajno centrirao sa desne strane, Mandzukic bio sam na drugoj stativi, ali je njegov sut glavom zavrsio pored gola.U 45.minutu Modric je dodao do Rebica, ovaj sutirao na gol blizu sesnaesterca, ali je njegov sut zavrsio preko gola, iako je desno imao usamljenog Mandzukica.U drugom delu ista meta isto odstojanje.Argentina ima vise poseda lopte u nogama, ali Hrvatska itekako opasna.U 53.minutu Aguero je imao sansu, ali je sutirao pravo u Subasica.Onda u istom minutu gol odluke.Vili Kabaljero golma Gaucosa, umesto da ispuca loptu, on je samo malo podigao, pravo na nogu Rebicu, koji hvata volej i pogadja raslje.1:0!!!Vodjstvo Hrvata i sok za Argentinu.Veliki kiks Kabaljera koji je kostao Argentinu.U 64.minutu najbolja sansa za Argentinu u drugom delu, Meza je bio blizu Subašića na nekoliko metara od gola, ali je pucao pravo u Subašića, bio je tu i Mesi, ali ni on nije uspeo da je ubaci u mrezu, posto je jedan odbrambeni igrac Hrvata izbacio loptu u korner.U 66.minutu jos jedna sansa za Mandzukica, kada je usao u sesnaesterac, pucao ali samo u spoljni deo mreze.U 71.minutu sansa za Paula DIbalu posto je usao u igru, ali je njegov sut zavrsio daleko od gola.U 80.minutu odluka.LUka Modrić je dosao do lopte na nekih 25 metara od gola, sjajno pucao gotovo neometan i pogodio desni donji ugao Kabaljera.2:0!!!Prica je maltene bila gotova.Argentinci su bili jako nervozni i poceli da igraju jako prljavo.Nisu mogli da istrpe ovakav sok i poraz koji je bio sasvim izvestan.U 86.minutu Ivan rakitić je sutirao iz slobodnjaka, ali je njegov sut pogodio prečku.Kakav bi to bio gol, sigurno jedan od najlepsih na SP.U 90.minutu Kristijan Pavon je usao u kazneni prostor, pucao, ali je njegov sut izblokiran.U 91.minutu havarija Gaucosa.Rakitic je vukao loptu, sutirao sa ivice sesnaesterca, odbranio Kabaljero i odbio loptu, na odbijenu loptu natrcao Kovacic, dodao do Rakitica, koji ubacuje loptu sa par metara.3:0!!!Katastrofa Argentine i teski dani su pred njima, jer mogu vrlo brzo kući, iako su se nadali da mogu do titule.Leo Mesi ako opet ne osvoji titulu, a blizu je toga, vise ga niko nece ubrajati u najvece igrace svih vremena, jer nema trofej sa reperezentacijom, ali ostace majstor zauvek.Ali realno zaista ne moze se smatrati najvecim jer nema nista osvojeno na terenu.Sa njim kao losim vodjom, Argentina deluje kao razbijena vojska na terenu.Najvece zasluge za to imaju on i katastrofalni selektor Sampaoli, koji kao da se trudi da sastavi sto losiji tim.Hrvatska ako ovako nastavi moze mozda i da napravi veliki rezultat, mozda veci nego sto je ucinila ona najveca njihova generacija.Sa ovakvom igrom i finale nije daleko.Ipak do toga ima jos mnogo.

NIGERIJA - ISLAND        2 : 0

1:0  Musa           49.minut
2:0  Musa           75.minut

Nigerija pobedila Island i ostala u igri za plasman u nokaut fazu SP!!!
Superorlovima potreban bod, ako Island ne pobedi sa dva razlike, dok ih pobeda vodi u drugi krug!!!
Meč Nigerije sa Argentinom direktan duel za prolaz!!!
Ahmed Musa presudio Islandu sa dva majstorska gola!!!

Nigerija je u Volgogradu pobedila Island sa 2:0 i ostala u igri za plasman dalje.Sjani Ahmed Musa sa dva majstroska gola ostavio je u igri svoju selekciju.Sada na tabeli sigurna je na 1.mestu Hrvatska sa 6,Nigerija ima 3,Island i Argentina po 1.Nigerija sa pobedom protiv Argentine ide dalje, u slucaju da Argentina slavi, onda Gaučosi treba da cekaju da Island ne pobedi Hrvatsku.Ako Island pobedi Hrvate, onda Argentina treba da pobedi Nigeriju sa dva gola razlike, posto Ribari imaju bolju gol razliku za jedan gol od Argentine.Ima dosta kombinacija, cak Nigerija ako igra nereseno, Island ne sme da pobedi Hrvate sa dva gola razlike, jer bi onda Nigerija bila ispod Islanda.Ipak videcemo sta ce biti u 3.kolu.U ovom mecu nije izgledalo da ce Nigerija slaviti posle loseg prvog dela, ali su u drugom delu potpuno nasdigrali Island.U 3.minutu Gilfi Sigurdson je izveo slobodnjak i pucao sjajno, ali je Frensis Uzoho sjajno odbranio.Onda smo videli igru izmedju dva sesnaesterca, mada je ISland vise pretio.U 45.minutu Gilfi Sigurdson je izveo prekid iskosa sa leve strane, ali je Finbogason uspeo malo da je okrzne, sto nije bilo dovoljno da zavrsi u mrezi, vec je otisla pored gola.U drugom delu Nigerija je sve iznenadila.Najava sjajne igre NIgerije bio je sjajan sut u 47.minutu Eteboa, ali je Haldorson odbranio.U 49.minutu vodjstvo za Nigeriju.Viktor Mozes je poslao sjajnu loptu iskosa desne strane u sesnaesterac, tamo je sacekao Ahmed Musa, primio je i nije cekao da padne na zemlju, jakim sutem je zakucao u mrezu.1:0!!!!U 57.minutu Ndidi sjajno puca, ali Haldorson brani sut koji je isao pod prečku.U 66.minutu Mozes je pucao, ali je lopta prosla pored gola.U 72.minutu Balogun je sutirao glavom, ali je lopta otisla preko prečke.U 74.minutu Ahmed Musa je pucao sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio prečku.Nigerija je prosto urnisala Island.Konacno u 75.minutu sve je reseno.Sjajni Ahmed Musa prodirao je sa leve strane, prosao je Arnasona, usao u sesnaesterac, zaobisao golmana Haldorsona i pogodio mrezu.2:0!!!Sjajna minijatura Muse za veliko vodjstvo.U 80.minutu Ebuehi je srusio Finbogasona u kaznenom prostoru, ali sesudija Metju Konger nije ogasio.IPak na asistenciju VAR sviran je penal za Island.Gilfi Sigurdson je namestio loptu i pucao visoko preko gola.Nije vise Island imao nikakve sanse da se vrati u mec.Nigerija je rutinski privela utakmicu kraju i zabelezila tri vrlo vazna boda, koja joj daju nadu da mogu otici dalje, posto Argentina kako stvari izgledaju je trenutno u rasulu.