DANSKA - REPUBLIKA IRSKA              0 : 0 / 5 : 1

HONDURAS - AUSTRALIJA             0 : 0 / 1 : 3
NOVI ZELAND - PERU                     0 : 0 / 0 : 2

Švajcarska iz nepostojećeg penala ide u Rusiju!!!
Danska deklasirala Republiku Irsku u Dablinu i trasirala sebi put u Rusiju!!!
Kristijan Eriksen sa tri sjajna gola prokrčio put svom timu na SP!!!
U Afričkoj zoni vize za Rusiju izvadili Senegal,Maroko i Tunis!!!
Maroko u Abidžanu srušio Obalu Slonovače sa 2:0 i posle SP 1998.godine igraće na SP!!!
Senegal slavio u Polokvaneu protiv Južne Afrike sa 2:0 u odloženom meču 1.kola i kolo pre kraja ide u Rusiju!!!
Senegal posle sjajnog nastupa 2002.godine na SP u Južnoj Koreji i Japanu i četvrtfinala posle 16 godina ponovo na najvećoj smotri fudbala!!!
Tunis kući u Radesu igrali 0:0 sa Libijom i idu na Mundijal!!!
Australija pobedila Honduras u revanšu u Sidneju i ide u Rusiju!!!
Mile Jedinak het-trikom(2 gola iz penala) poslao Kengure na SP!!!
Peru u u revanšu u Limi pobedio Novi Zeland i posle 35 godina ide na Mundijal!!!
Prolazom Perua na SP, Srbija će biti u 4.šeširu na žrebu u Moskvi 1.decembra!!!
Srbija ide direktno na Mundijal ali problemi se nižu!!!
Slavoljub Muslin nije više selektor Srbije!!!
FSS nema spremnog novog selektora tako da se cirkus nastavlja!!!
Nažalost samo u Srbiji mogu da se dogode takve neverovatne stvari!!!
Mladen Krstajić vd. selektora do daljnjeg!!!

Kvalifikacije za SP bliže se kraju i ostali su samo baraž mečevi koji su doneli mnoštvo uzbudjenja, ali loš i defanzivan i prilično ziheraški pristup mečevima.Strah od iole sitne greške okovao je noge igračima.Bilo je bitno ne primiti gol, u napadu šta se uradi.Tako su manje više bile sve utakmice, ličile su jedna na drugu.Svi selektori su imali taktičke zadatke koje su uglavnom bile defanzivne.Fudbal je generalno takav da je sve moguće i nikad se ne zna šta se može dogoditi.Mnogo puta se dogodilo da slabiji pobedi boljeg i nijanse uglavnom odlučuju u ovom savremenom,vrhunskom i industrijskom fudbalu.Tako ni baraž nije bio izuzet od toga.Italija posle 60 godina i SP u Švedskoj 1958.godina propušta Mundijal.Upecani su Azuri u mrežu baš svojom taktikom.Zanimljivo da su ispali od Švedske.Baš taj Mundijal u Švedskoj, Azuri su propustili pre 60 godina.Poslednje takmičenje koje je Italija propustila pre ovog bio je EURO 1992.godine baš u Švedskoj.Ima simbolike u tome.Vikinzi ne prijaju Italiji.Švedska je bunkerom u dva meča, baš oružjem Italije trasirali put na SP, 1.put posle 2006.godine.Švedska je u Stokholmu golom Jakoba Johansona u 61.minutu prvog meča slavila zlata vredna trijumf od 1:0.Johanson je raspalio po lopti sa ivice šesnaesterca, lopta je pogodila Danijela De Rosija, promenila smer, prevarila Bufona i odsela u mreži.1:0!!!Gol kojim su Vikinzi odškrinuli vrata Mundijala.U 71.minutu meča, Darmijan je raspalio loptu sa ruba kaznenog prostora i lopta je pogodila levu stativu.Propala je šansa Azura da odu na revanš što ih je koštalo Mundijala.Na revanšu u Milanu na "San Siru" domaćin je jalovo napadao(posed lopte 75-25% u korist Italije), Švedjani se umešno branili i odbranili.Španski sudija Lahoz propustio je da svira dva penala za Vikinge u prvom delu zbog igranja rukom.Isto to nije učinio ni na drugoj strani.U 27.minutu Antonio Kandreva imao je dobru šansu, ali je njegov šut iz blizine završio preko gola.U 40.minutu Ćiro Imobile ušao je šesnaesterac i pucao prema golu, ali je jedan igrač Švedske intervenisao pred samim golom.U 45.minutu Florenci je imao dobru šansu, ali je njegov šut odbranio Olsen.U 54.minutu opet je Florenci je imao šansu, ali je njegov šut iz dobre pozicije otišao pored gola.U 67.minutu Florenci je šutirao, lopta pogodila jednog igrača Švedske, pogodila stativu i završila u korneru.U 87.minutu poslednja šansa za domaćina, El Šaravi je pucao, ali je Olsen opet odlično odbranio i Švedska ide na Mundijal, za veliku tugu na San Siru.Švajcarska je preživela baraž i ide u Rusiju.Sajdžije su slavile u Belfastu sa 1:0, golom Rikarda Rodrigeza u 58.minutu iz nepostojećeg penala, pošto lopta nije pogodila Korija Evansa u ruku, već u ledja.U drugom meču vidjena je otvorena borba, ali golova nije bilo.Švajcarska je bila bolja u Bazelu u prvom delu i propustila par jako dobrih šansi, ali je Severna Irska opasno pretila u nastavku i imala šanse za produžetke.U 93.minutu mogla je S.Irska do produžetka posle kornera, kada je Džoni Evans sjajno skočio i glavom gadjao donji desni ugao, ali je odbrambeni igrač Švajcaraca sprečio najgore i Sajdžije idu u Rusiju.Hrvatska je sjajnom igrom u prvom meču u Zagrebu trasirala put u Rusiju.Golove za Kockaste dali su Modrić iz penala u 13.minutu, Kalinić u 19.minutu,Perišić u 33.minutu i Kramarić u 49.minutu.Jedini gol za Helene dao je Papastatopulos u 30.minutu.Grci oslabljeni neigranjem u prvom meču Manolasa i Torosidisa pravili su kardinalne greške u odbrani.Golman Karnezis napravio je penal kada je u 12.minutu promašio loptu, koja je došla do Nikole Kalinića, koji ga je obišao, ovaj ga srušio i sudija pokazao na belu tačku.Karnezis je dobro prošao dobivši samo žuti karton.Četvrti gol Hrvata takodje je prethodio velikoj greški Grka.Jedan igrač Grčke želeo je da spusti loptu glavom Karnezisu, ali je pogresio, lopte se dokopali Hrvati i lako postigli gol.Do kraja meča Kockasti su mogli još ubedljivije da dotuku rivala, u finišu Grci mogli da ublaže poraz.Revanš u Atini bio je samo formalnost.U tvrdom meču bez mnogo prilika, Hrvati su rutinski otaljali posao i idu na SP.Ivan Perišić je u 43.minutu šutem izvan šesnaesterca pogodio stativu.Danska je deklasirala u revansu u Dablinu Republiku Irsku sa 5:1 i otisla u Rusiju.Sjajni Kristijan Eriksen tri gola spakovao u irsku mrezu i postao junak nacije.U Kopanhagenu u prvom meču Danska i Republika Irska odigrali su 0:0 u još jednom tvrdom meču.Danska je imala nekoliko dobrih prilika u prvom delu, dva puta po dve šanse propuštali su Danci.Na kraju mogli su da budu kažnjeni za te promašaje.Ipak u revansu na Aviva Parku u Dablinu Danska je sve naplatila sjajnom partijom.Ali nije dobro pocelo za Kraljevice posto je Irska povela vec u 6.minutu.Jedan danski igrac lose je ispucao loptu, koja je dosla pred peterac, tamo se nasao Šejn Dafi koji je glavom ispred istrcalog Kaspera Šmajhela pogodio mrezu.1:0!!!To je bio signal Dancima da krenu u ozbiljnije napade.Vec u 10.minutu Danska je imala sansu.Jens Larsen se nasao u sesnaestercu i pucao, ali je lopta prohujala pored gola Iraca.U 17.minutu nova sansa za Dance.Vilijam Kvist je sa ruba sesnaesterca pucao, ali je Rendolf odlicno odbranio.U 18.minutu opet prete Danci.Pione Sisto se nasao oci u oci sa golmanom Itrske, ali je ovaj jos jednom odbranio.Onda trenuci koji su odluculi mec.Irci su prokockali dve odlicne sanse.U 22.minutu Deril MArfi je bio u odlicnoj poziciji, ali je njegov volej zavrsio par centimetara pokraj gola Danaca.U 24.minutu Džejms Meklin je bio iskosa sa leve strane, pucao je u suprotan ugao, ali je lopta prohujala pored gola.Kazna za promasaje stigla je u 29.minutu.Sisto je prosao po levoj strani, ubacio loptu pred gol, tamo je zahvatio Andreas Kristensen, ali nije bas jako pucao prema golu, na gol liniji se nasao Kristi koji je nespretno reagovao, pa se lopta od njegove odbila u stativu, pa zavrsila u golu.1:1!!!To je potpuno sokiralo Irce koji su kapitulirali i za tri minuta.Igrao se 32.minut i novi sok za domacina.Nikolai Jorgensen je proigrao Kristijana Eriksena, ovaj snazno pucao sa ruba sesnaesterca, lopta je od prečke zavrsila u golu.1:2!!!Sjajan gol Danca pokazalo je da ce ovo biti njegovo vece.Nastavila je Danska da diktira tempo i u drugom delu.Rendolf je bio na mukama pre nego sto je dva puta kapitulirao.Zaustvaio je odlicne suteve prvo Sista u 53.minutu, pa onda i Eriksena u 57.minutu.Ali spasa mu nije bilo u 63.minutu.Sisto je dodao do Eriksena, ovaj ciljao sa ivice sesnaesterca i pogodio donji levi ugao gola Rendolfa.1:3!!!U 74.minutu katasrofa Iraca.Vord je lose intervenisao, lopta se od njegove noge odbila do Eriksena, ovaj opet raspalio po lopti i pogodio gornji desni ugao Rendolfa.1:4!!!Prica je gotova.Danska ide na SP.Niklas Bendtner je u 90.minutu postavio konacan rezultat posto je iskoristio jedanaesterac, posto je i sam fauliran u kaznenom prostoru Iraca.1:5!!!Kraljevici ce 5.put igrati na Mundijalu u svojoj istoriji. U Afričkoj zoni kvalifikacija vize za Rusiju su izvadili Senegal,Maroko i Tunis.Još ranije su u Rusiji Nigerija i Egipat.Senegal je u Polokvaneu na gostovanju Južnoj Africi u odloženom meču 1.kola pobedio sa 2:0 i trasirao put na SP.Golove su dali Diafra Sako u 12.minutu u autogol je postigao Mkize u 38.minutu.Kolo pre kraja Senegal će igrati na SP posle 16 godina.Meč poslednjeg kola gde je trebalo proslaviti plasman sa istim rivalom nije imao značaj.Dakar je docekao ljubimce i ispratio ih novom pobedom protiv Juzne Afrike od 2:1 u karnevalskoj atmosferi.Maroko je u Abidžanu pobedio Obalu Slonovače sa 2:0 i posle 20 godina i SP u Francuskoj igraće na SP.Golove su postigli Dirar u 25.minutu i Benatija u 30.minutu.Slonovima je igrala samo pobeda, dok je Maroko i bod vodio na SP.Marokanci su iskoristili svoje dve sanse, prvu posle suta Dirara koji je trebao da bude centarsut, ali je lopta slucajno zavrsila u mrezi.Drugi gol dao je Benatija posle kornera kada je zakucao loptu pod prečku iz neposredne blizine.Tunis je kući u Radesu igrao 0:0 sa Libijom i ide u Rusiju.DR Kongu nije pomogla ni pobeda kući protiv Gvineje od 3:1, pošto Tunis(gol razlika 11:4) ima 14 bodova, dok DR Kongo ima 13(gol razlika 14:7).Australija ide u Rusiju posto je u revansu u Sidneju savladala Honduras sa 3:1.Junak trijumfa bio je Mile Jedinak koji je postigao sva tri gola za Kengure, od čega dva sa bele tačke.Kenguri su bili bolji u revansu.Imali su par sansi u prvom poluvremenu, ali u prvom delu nije bilo golova.U 53.minutu Australija je probila odbranu Hundurašana iz prekida.MIle Jedinak je sutirao iz slobodnog udarca, lopta pogodila Henrija Figuerou, promenila smer i odsela u mrezi.1:0!!!Nastavila je Australija da napada, pa je Tim Kejhil pogodio prečku udarcem glavom u 59.minutu.U 72.minutu Kenguri su udvostručili vodjstvo.Brajan Akosta je igrao rukom u sesnaestercu, pa je sudija iz Argentine Pitana svirao penal za Australiju.Mile Jedinak je bio siguran.2:0!!!U 85.minutu Džeri Palasios je oborio igraca Australije u kaznenom prostoru, pa je sviran novi penal za Australiju.Mile Jedinak opet siguran.3:0!!!Prica je bila gotova.Kenguri idu na četvrto uzastopno SP.Majnor Figueroa ublazio je poraz svog tima u 94.minutu, za konacnih 3:1.Honduras i Australija su remizirali u prvom meču 0:0 u San Pedro Suli.U nezanimljivom meču Kenguri su imali bolje prlike pošto je Tomi Jurić u 34.minutu pogodio stativu, dok je u 54.minutu odličnu šansu imao Aziz Behich kada je glavom sutirao pod prečku, ali je Eskobed sjajno odbranio i spasio svoj tim.Peru je u Limi pobedio Novi Zeland u revansu sa 2:0 i posle 35 godina ide na SP.Iako su u ovom dvomecu igrali bez svog najboljeg igraca Paola Gerera, zbog suspenzije jer je pao na doping testu, Peruanci su uspeli da ostvare cilj i da odu u Rusiju.Domacin je od starta meca u Limi krenuo odvazno i vrlo agresivno prema golu Kivija i vec u 3.minutu imali su domaci sansu.Luis Advinkula je sutirao izvan sesnaesterca i pogodio prečku.U 25.minutu trazili su domaci penal posle igranja rukom u keznenom prostroru Vinstona Rida, ali se pistaljka Francuza Klemona Turpana nije oglasila.Išak u 28.minutu Peru je stigao do toliko zelejnog gola.Sjajno je po levoj strani prosao Kristijan Kueva, usao u sesnaesterac, ubacio u sredinu, gde je sacekao Džeferson Farfan, sutirao prema golu, lopta je malo zakacila Boksala promenila smer i odsela u mrezi.1:0!!!Lakse se disalo.Na stadionu u Limi moglo je da pocne slavlje.U 43.minutu nova dobra sansa za Peru.Trauho je sutirao sa nekih 20 metara od gola, Stefan Marinović odbio loptu, na koju je natrcao Farfan, ali je ovoga puta Marinovic bolje intervenisao i sprecio novi gol u svojoj mrezi.U 45.minutu imao je i Novi Zeland sansu.Vinston Rid je pucao glavom posle kornera, ali je ona otisla preko gola.U drugom delu Novi Zeland je poceo ofanzivnije i imao je nekoliko pretnji prema golu Perua, ali bez izrazitih sansi.U 65.minutu vidjen je trenutak odluke.Kueva je izveo korner, odbrana Novog Zelanda je lose intervenisala, u sumi nogu, do lopte se dokopao Kristijan Ramos i jakim sutem sa nekih 6-7 metara, gadjao pod precku, pa je Marinovic jos jednom bio nemocan da bilo sta ucini.2:0 za Peru i erupcija oduvljenja na Nacionalnom stadionu u Limi.Peru je do kraja utakmice otaljavao posao, Novi Zeland jalovo napadao.Jedinu sansu Kiviji su imali u 91.minutu kada je Kri Vud posle dodavanja u sesnaestercu lose primio loptu, pa nije uspeo dobro da sutira iz izgledne pozicije.Lopta je otisla pored gola i propala je poslednja sansa Kivija da zakuvaju u finisu.U Velingtonu u prvom meču su Novi Zeland  i Peru naravno isto igrali 0:0, kao u vecini prvih meceva baraza.U meču bez izrazitih šansi više od igre imao je Peru, ali nije uspeo da stvori neku dobru šansu i postigne gol.Peru ide na Mundijal posle Španije 1982.godine.
    Srbija nastavlja svoj hod po mukama kad god se plasira na neko veliko takmicenje.Slavoljub Muslin više nije selektor Srbije pošto je sporazumno raskinuo ugovor sa FSS.Muslinu se zamera na lošoj igri u poslednje dve utakmice kvalifikacija protiv Austrije i Gruzije.Takodje mu se zamera što se odrekao usluga mladih igrača poput Sergeja Milinković-Savića,Andrije Živkovića,Marka Grujića i drugih.Sve je to nesto sto moze da mu se zameri, ali na kakav je način smenjen ne priliči zaista nikome i nijedan ozbiljan savez tako nešto ne bi uradio, pogotovo što ljudi iz saveza nemaju zamenu.Bruka i sramota.Ako ostane vd. selektora Mladen Krstajić u Rusiji nas očekuje debakl.Trener pocetnik zaista ne moze biti dobro resenje na mestu selektora, bilo kojoj reprezentaciji, pogotovo ne nasoj, gde ipak treba neki iskusniji strucnjak koga ce igrati slusati, ako ne zelimo da primamo petice i sestice na SP.Mada mozda takav covek na celu naseg tima mozda odgovara ljudima na celu FSS.Poslusnik koji ce slepo slusati, kome ce cak moci da se sastavi tim, bez da se ovaj buni.Mozda bas Kokezi i drustvu treba selektor koji se nece mesati u svoj posao.Ako Slaviša Kokeza nastavi sa akrobacijama od našeg fudbala neće ostati ništa.Nikada nijedna evropska selekcija nije smenila selektora posle plasmana na SP.Ali naravno Srbija obara sve negativne rekorde u svim granama.Kažu da je fudbal ogledalo društva, pa šta smo onda mogli da očekujemo.Pričalo se da se pregovara sa Draganom Stojkovićem Piksijem, ali je Piksi odbio ponudu.Spominjali su se Veljko Paunović,Aleksandar Stanojević, čak se spominjao i stranac Slovak Vladimir Vajs.Ali sve je ostalo na špekulacijama.Sad nam ostaje rašomonijada do samog starta SP.Necemo dobiti laku grupu posto cemo biti u 4.šeširu na zrebu.Da je Peru ispao bili bi u 3.sesiru, ali ovako nas ocekuje tezak posao.Znaci vec sada je jasno da mozemo dobiti izuzetno tesku grupu na SP.Zreb za grupe na SP bice odrzan u Kremlju 1.decembra.