1. SRBIJA                10  6  3  1       20 : 10       21
2. R.IRSKA              10  5  4  1        12 : 6         19
3. VELS                    10  4  5  1        13 : 6         17
4. AUSTRIJA            10  4  3  3        14 : 12       15
5. GRUZIJA              10  0  5  5          8 : 14         5
6. MOLDAVIJA         10  0  2  8          4 : 23         2

SRBIJA SE PLASIRALA NA SP!!!
Srbija teškom mukom pobedila Gruziju i obezbedila plasman na Mundijal u Rusiju!!!
Orlovi očajno igrali u prvom delu, zaigrali bolje u drugom i stigli do Rusije!!!
Srbija imala imperativ pobede posle poraza u Beču i stegnuta ušla u meč sa Gruzijom!!!
Aleksandar Prijović prvim golom za nacionalni tim doneo pobedu Srbiji i rešio nas briga!!!
Na kraju ipak 40 000 ljudi zadovoljno napustilo stadion Rajko Mitić!!!
Na kraju meca suze Nemanje Matića sve govore!!!
Republika Irska pobedom u Kardifu overila baraž!!!
Island pobedom nad tzv. Kosovom otisao direktno na SP!!!
Islandjani 1.put se plasirali na najvecu svetsku smotru fudbala!!!
Hrvatska pobedom u Kijevu stigla do baraza!!!
Poljska slavila protiv Crne Gore i ide u Rusiju!!!
Crna Gora ostala praznih šaka pošto Danska ide u baraz!!!
Slovačka najgora drugoplasirana selekcija i ostala bez baraza!!!
Škotska imala sansu da pobedom protiv Slovenije ode u baraz, ali su Janezi pokvarili planove Suknjicama i igrali 2:2!!!
Severna Irska uprkos porazu u poslednjem kolu od Norveške igraće baraž!!!
U Grupi 7 sve bilo jasno pred poslednje kolo-Španija ide na SP, Italija u baraž!!!
Francuska pobedom protiv Belorusije(2:1), ide direktno u Rusiju!!!
Švedska ide u baraz posto je izgubila od Holandije sa 2:0, sto joj je bilo dovoljno za doigravanje!!!
Holandija trebala da pobedi sa 7:0 da bi isla u baraz, nije uspela i propusta vec drugo uzastopno takmicenje!!!
U direktnom obračunu na Lužu u Lisabonu, Portugal pobedio Švajcarsku sa 2:0 i plasirao se na SP!!!
Švajcarska ce morati u baraz iako je vodila celim tokom kvalifikacija i imala devet vezanih pobeda!!!
Grčka u Grupi 8 pobedom nad Gibraltarom 4:0 overila baraz!!!
Australija u azijskom barazu prosla Siriju pobedom u Sidneju od 2:1 posle produzetaka i igrace u interkontinentalnom barazu sa Hondurasom!!!
Panama golom ROmana Toresa u 88.minutu pobedila Kostariku 2:1 i igrace po 1.put na SP!!!
Honduras pobedom protiv Meksika 3:2 ide u baraz sa Australijom!!!
SAD porazen na strani od Trinidada i Tobaga 2:1 i nece igrati na SP!!!
Ali videcemo da li ce FIFA reagovati posto je prvi Paname neregularan posto lopta nije ni blizu bila gola, a gol je priznat!!!
Urugvaj,Argentina i Kolumbija idu na Mundijal!!!
Argentina slavila u Kitu protiv Ekvadora 3:1 i plasirala se direktno na Mundijal!!!
Lionel Mesi sa tri gola trasirao svojoj ekipi put na SP!!!
Gaučosi uz mnogo muka uspeli da odu u Rusiju!!!
Peru i Kolumbija remizirali 1:1, Kolumbija ide direktno, dok ce Peru u baraz sa Novim Zelandom!!!
Ispao Čile posle poraza u Sao Paolu od Brazila 3:0!!!
Paragvaj mogao u baraz ali porazen kuci od Venecuele 0:1!!!

Rusija je bila samo san pred start kvalifikacija koji se ostvario.Srbija se plasirala na Mundijal pobedivsi Gruziju sa 1:0, golom Aleksandra Prijovića, kojem je to prvenac u nacionalnom dresu.Pred 40 000 ljudi teskom mukom smo pobedili borbenog pritivnika, koji nam je zadavao mnogo muka, posebno u prvom poluvremenu, koje bi najradije da zaboravimo.Posle niza neuspeha u kvalifikacijama, uspeli smo posle 8 godina da se plasiramo na jedno veliko takmicenje, opet ce to biti SP.Prvo poluvreme meca sa Gruzijom bio je samo nastavak loseg izdanja iz Beča.Ali u drugom poluvremenu smo bolje zaigrali, stvarali sanse i visio je gol Gruzina u vazduhu.Takodje nas je rasteretio gol Iraca u Kardifu i nasi kao da su od tog trenutka zaigrali rasterecenije i kao da je nervoza nestala koja nas je pratila tokom celog prvog dela, zbog straha od neuspeha jer su bili pod velikim pritiskom.Sta bi bilo da je Vels poveo, a mi moramo da jurimo rezultat, ne smemo ni da pomislimo.Ipak sve se dobro zavrsilo i igracemo u Rusiji sledece godine.Posle niza neuspeha prethodnih godina, ovo ipak predstavlja uspeh za nas tim, jer smo mala zemlja i nismo velesila u fudbalu, kao sto smo u drugim ekipnim sportovima.To moramo da shvatimo.Takodje je dobro sto ne idemo na SP u nekoj euforiji, koja nas je pratila u ciklusima kada smo igrali SP.Mnogo smo se nadali u Juznoj Africi 2010.godine posle deklasiranja Rumunije 5:0, ali tamo nismo prosli grupu, iako su ocekivanja bila velika i mislili smo da ce jedan ozbiljan selektor kao sto je bio Radomir Antić da napravi cudo.U Nemackoj 2006.godine otisli smo na Mundijal kao ekipa sa najboljom odbranom na Svetu, jer je jedina u svim mogucim kvalifikacijama u svim zonama primila smao jedan gol.Ali na SP smo se obrukali izgubivsi sve tri utakmice, od kojih se i dalje secamo sramote protiv Argentine i katastrofe od 6:0.Sada nemamo nikakav pritisak.Javnost ne ocekuje nista od ovog naseg tima i to je sjajno.Nemamo nikakav imperativ.Mnogi su skloni da kazu kako smo imali laku grupu, ali dve ili tri grupe su bile istog kvaliteta kao i ova nasa, ako ne i slabije.Sve to je jako dobro.Ali naravno moracemo da se dobro spremimo da se ne bi obrukali, mada zaista nas tim nije naivan, sasvim sigurno, ali ako tamo odemo kako ne treba, onda necemo moci ni bod da osvojimo.Neli igraci definitivno fale.Ljubomir Fejsa vise ne igra za nas tim.Sergej Milinković Savić nije pozivan od strane naseg selektora.Za mlade igrace poput Andrije Živkovića i Marka Grujića nije bilo mesta u Muslinovom timu, u Rusiji ce morati da se nadje mesto za njih.Ali sada ne treba o tome da razmisljamo vec da uzivamo u ovom trenutku.Mec sa Gruzijom lose je poceo.Nismo mogli da napravimo nijednu dobru akciju i usli smo suvise nervozno u mec.U prvih pola sata pretila je samo Gruzija.U 2.minutu Kolarov je sutirao sa 30 metara, ali bio je to slab sut za Makaridzea.U 17.minutu prva ozbiljna pretnja gostiju.Gvilija je raspalio po lopti sa nekih 20 metara, ali je Stojković odlicno intervenisao.U 24.minutu, Matic salje dobar pas u srce u sesnaesterca, ali Ljajic ne uspeva da zahvati loptu.U 32.minutu novi sut Gruzina, ali je sut Kakabdzea opet odbranio Stojkovic.Isti igrac je zapretio opet sutem sa preko 20 metara, ali je Stojković sigurno odbranio.U 40.minutu prva sansa za nas tim.Ljajic je proigrao Tadica, ovaj usao u kazneni prostor i iskosa sa leve strane sutirao u Makaridzea.Od svega samo korner.Kraj prvog dela.Navijaci ispracaju nase igrace zvizducima u svlacionicu.Od starta drugog dela videlo se da ce nasi sa vise zelje kidisati ka golu Gruzina.Igrali su otresitije i vise su trcali sto je dalo rezultat.Samo u prvih pet minuta izveli smo nekoliko opasnih napada, koliko nismo za celo prvo poluvreme.U 48.minutu odlican sut Gudelja iz daljine, ali lopta je fijuknula preko gola.U 49.minutu kombinovali su Tadic i Ivanovic, Ivanovic je ubacio loptu pred peterac, ali je Makaridze intervenisao ispred Mitrovica, koji bi je ubacio u mrezu.U 54.minutu kolosalna sansa za nas tim.Tadic je centrirao sa desne strane, Mitrovic iz blizine sutirao pod precku, ali je Makaridze sjajnom intervencijom sprecio vodjstvo Orlova.Onda Irska vodi u Kardifu.To je bilo vrlo vazno.Nama je tada bio dobar i bod, ali to kao da je dalo snagu nasem timu, da jos vise atakuje prema golu Gruzina.U 61.minutu Prijovic menja Ljajica, sto se pokazao kao dobitak.U 65.minutu guzva u kaznenom prostoru Gruzije, ali niko od nasih ne moze da je smesti u mrezu.U 69.minutu nova sjajna sansa za Srbiju.Posle kornera sa desne strane, Matic je zahvatio loptu i sutirao, ali je Kankava sa gol linije spasao svoj gol i vodjstvo Orlova.U 73.minutu nova sansa posle kornera, kada je Ivanovic zahvatio loptu glavom, ali je ona otisla preko gola.Konacno je dosao i taj 74.minut i trenutak odluke.Ivanovic je vukao loptu vise od 30 metara, uklizao Kankava i izbio loptu do Mitrovica, ovaj iskosa sa desne strane ubacio loptu pred gol, tamo je docekao Prijovic i u padu klizeci ubacuje loptu u gol.1:0!!!Erupcija odusevljenja na stadionu.Konacno je otkljucana brava Gruzina i odskrinuta vrata Mundijala.Bili smo blizu, samo je trebalo da prodje jos 15 minuta.Irska je vodila u Kardifu, sto nam je islo na ruku, tako da smo bili jako blizu cilja.U 75.minutu karakteristican potez Muslina.Izvodi iz igre Aleksandra Mitrovica i uvodi defanzivnog veznog Luku Milivojevica.Srbija je prepustila inicijativu Gruzinima.Gosti nas nisu ugrozovali i sigurno smo se branili i odbranili i u mirnom finisu izborili toliko vrednu pobedu.Ipak sasvim zasluzeno idemo na Mundijal.U drugom vaznom mecu u nasoj grupi, Republika Irska je u Kardifu pobedila Vels sa 1:0, golom Dzejmsa Meklina i trasirala sebi put u baraz.Dugo je trajala akcija Iraca po desnoj strani, lopta je stigla do Meklina koji je bio neometan na desetak metara po sredini gola i nije mu bilo tesko da pogodi mrezu za veliku radost.Vels je bio bolji do tog gola, ali nije iskoristio sanse.Gol gostiju kao da ih je presekao i do kraja meca prakticno nisu stvorili nijednu sansu.U 7.minutu Remzi je sjajnom bombom pogodio same raslje gola Iraca, ali se isprecio Rendolf.U 53.minutu Robson-Kanu je sutirao glavom pod precku, ali je opet Rendolf sjajno reagovao.Imali su jos sansi Velsani ali ostali su i bez baraza.Igrali su ove utakmice bez Gareta Bejla i to se itekako osetilo u ovom mecu.Vels da je izjednacio dosao bi do 2.mesta, ali mu nista ne bi znacilo posto bi posle pobede Hrvata u Kijevu, bio najgora drugoplasirana selekcija.Bez rezultatske vaznosti, Austrija je u Kisinjevu pobedila minimalno Moldaviju sa 1:0 i casno zavrsava kvalifikacije.Prstalo je u drugim grupama.U Grupi 3, Severna Irska je izgubila od Norveske sa 1:0, ali ce igrati u barazu, posto su im se poklopili rezultati iz drugih grupa, pa nisu morali da strahuju.Takodje je sreca sto su izgubili samo minimalno, pa je i Grcka losija drugoplasirana od njih.Nemacka je ovde jos ranije pre neki dan overila plasman na SP.Svabe su u poslednjem kolu deklasirale Azerbejdzan sa 5:1.Češka je razbila kuci San Marino sa 5:0.Nemacka je zavrsila kvalfikacije sa maksimalnim ucinkom od svih deset pobeda.Konacna tabela Grupe 3-Nemacka 30,Severna Irska 19,Češka 15,Norveska 13,Azerbejdzan 10 i San Marino 0.U Grupi 5, Poljska je u Varšavi pobedom nad Crnom Gorom(4:2) overila plasmana na Mundijal.Poljska je vodila sa 2:0 vec posle 16.minuta igre.Prvo je Mačinski pogodio za 1:0 u 6.minutu, da bi Grosicki duplirao prednost u 16.minutu.Samo pet minuta trebalo je Djeticima da naprave dramu.Prvo je Mugoša sjajnim volejom u 78.minutu smanjio na 2:1.Da bi onda Tomašević sjajnim sutem iz daljine pogodio za 2:2 u 83.minutu.Uvukla se nervoza u srca Poljaka, posto je Danska vodila u tim trenucima protiv Rumunije sa 1:0, pa da su Crnogorci dali jos jedan gol i potpuno preokrenuli rezultat, Danska bi stigla Poljsku i isla bi direktno na SP zbog bolje gol razlike.Ali greska Mijuskovica koji je kratko dodao loptu prema golmanu Petkovicu prekinuo je Levandovski koji je ubacio u mrezu u 85.minutu.U 87.minutu Filip Stojkovic igrac Crvene Zvezde nespretno je zahvatio loptu i postigao autogol, pa je Poljska overila plasman u Rusiju.DO kraja meca imala je Poljska jos dve lepe prilike da potpuno razbije Crnogorce, ali je Zjelinski u 90.minutu pogodio precku, dok je Makusevski u 94.minutu sam izasao pred Petkovica, ali ovaj je sjajno odbranio i sprecio katastrofu svog tima.Danska je remizirala sa Rumunijom(1:1).Povela je Danska sa 1:0 u 6o.minutu iz penala koji je realizovao Kristijan Eriksen.Ali je Deac u 88.minutu doneo bod Rumunima.U nebitnom mecu u Astani su Kazahstan i Jermenija remizirali 1:1.Konacna tabela Grupe 5, izgleda ovako.Poljska 25,Danska 20,Crna Gora 16,Rumunija 13,Jermenija 7,Kazahstan 3.U Grupi 6,Engleska je kolo pre kraja overila plasman u Rusiju.Ali dramaticno je bilo za baraz, na kraju niko iz ove grupe nece videti baraz.Slovenija i Skotska su remizirali 2:2.To nije bilo dovoljno Suknjicama za baraz.Skoti su poveli u 32.minutu golom Grifitsa.Bezjak sa dva gola u 52. i 72.minutu  doneo preokret Sloveniji od 2:1.Bod koji nije bio dovoljan za Suknjice doneo je Snodgras u 88.minutu.Da su pobedili Skoti ne bi bili najgori drugoplasirani tim, ovako to je docekalo SLovake, posto su Skoti pali na 3.mesto.Slovacka je pobedila Maltu sa 3:0, izbila na 2.mesto posle kiksa Skotske, ali joj to nije bilo dovoljno za baraz, posto je Slovacka najgora drugoplasirana ekipa.U nevaznom mecu Engleska je na strani pobedila Litvaniju sa 1:0.Konacna tabela grupe 6 izgleda ovako.Engleska 26,Slovacka 18(gol razlika 17:7),Skotska 18(gol razlika 17:12),Slovenija 15,Litvanija 6,Malta 1.U Grupi 7, sve je bilo jasno pre poslednjeg kola.Španija je osigurala plasman na Mundijal, dok ce Italija u pakao baraza.U poslednjem kolu koje nista nije znacilo, Spanija je na strani pobedila Izrael sa 1:0, dok je Italija takodje na strani bila bolja od Albanije sa 1:0.Makedonija je razbila kuci Lihtenstajn sa 4:0.Konacna tabela Grupe 7.Spanija 28,Italija 23,Albanija 13,Izrael 12,Makedonija 11,Lihtenstajn 0.U Grupi 9, Island pise najlepsu stranicu svoje fudbalske istorije.Posle istorijskog plasmana na EURO 2016.godine u Francuskoj kada su bili najvece iznenadjenje jer su stigli do četvrtfinala, gde su u osmini finala eliminisali jednu Englesku, sada su po 1.put uspeli da se plasiraju na Mundijal.U mecu odluke pobedili su tzv. Kosovo sa 2:0.Zlatne golove dali su Gilfi Sigurdson u 40.minutu i Johan Berg Gudmundson u 68.minutu.U baraz iz ove grupe ide Hrvatska koja je pobedila u Kijevu Ukrajinu sa 2:0, golovima Andreja Kramarića u 62. i 70.minutu.Ukrajina je imala vise od igre u prvom delu, ali osim par prilika nista durgo nisu mogli da ucine.U 24.minutu Rakitski je sutirao iz daljine, lopta se izmigoljila iz ruku Subasica, ali na srecu Kockastih otisla je u korner, ne u mrezu.U 31.minutu Stepanenko je snazno sutirao, ali lopta je prohujala pored gola, cini se da je Subasic malo zakacio.U 32.minutu Konopljanka je sutirao glavom, ali je lopta otisla pored gola.U 62.minutu sjajni centarsut Modrica, sjajno skace Kramaric sa 11-12 metara i pogadja levi donji ugao golmana Pjatova.Samo osam minuta kasnije Rakitic je sa desne strane ubacio loptu pred gol, tamo je sacekao Kramaric i smestio je u mrezu.Tako su Hrvati bar stigli do baraza posle svih muka koje su ih snasle.Ante Čačić je smenjen i na njegovo mesto doveden Zlatko Dalić.Veliki problemi izmedju saveza, javnosti i igraca.Čačić je morao da ode.Hrvatska ima odlicne igrace, ali atmosfera oko tima nije dobra.Zato se to mora dovesti u red pred baraz, jer nece biti laksih ekipa od Ukrajine.U ovakvoj grupi zaista je Hrvatska morala da obezbedi direktan plasman na Mundijal.U nebitnom mecu, u Turkuu, Finska i Turska su remizirali 2:2.Konacna tabela ove grupe.Island 22,Hrvatska 20,Ukrajina 17,Turska 15.Finska 9,tzv. Kosovo 1.U Grupi 1, Francuska je na Sen Deniju u Parizu slavila pobedu protiv Belorusije(2:1) i ide direktno u Rusiju.Francuska ima sjajan tim, ali igra bledo i ne blista kako bi trebalo.Dva brza gola Grizmana u 27.minutu i Žirua u 33.minutu odškrinula su im vrata prema Rusiji, ali imaju niz slabosti i ne igraju ubedljivo kako bi trebalo.Belorusija je smanjila preko Saroke u 44.minutu.Imali su Belorusi u drugom delu nekoliko sansi da sa Sen Denija odnesu bod, ali su promasili nekoliko kolosalnih sansi.Da li je Trikolore uspavalo brzo vodjstvo Holandije od 2:0 protiv Švedjana, pa su znali da ih bod sigurno vodi u Rusiju, pa cak i poraz.Ali igra u drugom delu zaista im ne sluzi na cast.Igrali su mnogo gore nego mi prvo poluvreme sa Gruzijom.Holandija je slavila protiv Švedske sa 2:0, golovima Arjena Robena u 16.minutu iz penala i 40.minutu sjajnim sutem sa 20 metara.Nije to bila dovoljna pobeda za Tulipane, posto im je trebala pobeda od 7:0, sto naravno nikako nisu mogli da ostvare.Ovo je drugo uzastopno veliko takmicenje da propustaju Holandjani.Kriza ih hvata i smena generacija je uzela maha.Arjen Roben se oprostio od dresa sa drzavnim grbom.Bio je najbolji u timu Holandije.Videcemo kad ce se vratti ova nesporno fudbalska velesila.Švedska ide u baraz.U nevaznom mecu Luksemburg i BUgarska su remizirali 1:1.Konacna tabela ove grupe izgleda ovako.Francuska 23,Švedska 19(gol razlika 26:9),Holandija 19(21:12),Bugarska 13,Luksemburg 6,Belorusija 5.U Grupi 8, Grčka je kao sto se i ocekivalo lako pobedila Gibraltar sa 4:0 i overila baraz.Belgija je odavno u Rusiji.U nevaznim mecevima Belgija je kuci pobedila Kipar sa 4:0, dok je Bosna i Hercegovina na strani pobedila Estoniju sa 2:1.Konacna tabela izgleda ovako.Belgija 28,Grčka 19,BIH 17,Estonija 11,Kipar 10,Gibraltar 0.U Grupi 2, Portugal je u direktnom duelu za SP, u Lisabonu na Lužu pobedio Švajcarsku sa 2:0 i otisao u Rusiju.Švajcarska iako je vodila od pocetka kvalifikacija, i vezala čak devet uzastopnih pobeda, moraće u baraž.Sajdzije su za sada najveci tragicari kvalifikacija, jer im ni devet pobeda nije bilo dovoljno za direktan plasman u Rusiju.Medjutim kakvu su losu igru prikazali u Lisabonu, mozda nisu ni zasluzili da odu direktno u Rusiju.Ceo mec su se branili i igrali na nulu.Kada su primili mora se reci nesrecan gol, takodje nisu uspeli nista da urade.Gotovo bez sanse su zavrsili mec.Jedinu sansu su imali u 67.minutu kada je sut Šaćirija malo dodirnuo Seferović i lopta je prohujala pored gola Rui Patricija.Sve drugo pripalo je domacinu, koji je strpljivom igrom dosao do cilja.U 32.minutu Mutinjo je proigrao Bernarda Silvu malo iskosa sa leve strane, ovaj usao u kazeni prostor i sutirao, ali je Zomer sjajno reagovao i poslao loptu u korner.U 41.minutu Eliseu je ubacio loptu u kazneni prostor, Zomer je u petercu pokušao da intervenise, ali je lopta pogodila Johana Djurua i zavrsila u mrezi.Autogolom Djurua, Portugal je poveo i olaksan je posao sampionima Evrope.U 57.minutu sjajna akcija Mutinja i Bernarda Silve.Ovaj drugi poslao loptu na drugu stranu gde je sacekao Andre Silva i lagano je ubacio u mrezu.Prica je bila gotova.Losa Svajcarska nije imala vise sta da trazi.Portugal je mogao da postigne jos koji gol.Ronaldo je bio sam pred golmanom u finisu utakmice, ali je pokusao da ga dribla, nije uspeo i sansa je propala.Ali nece se Portugalci buniti.Glavni cilj je ostvaren i baraz je izbegnut.U preostalim mecevima ove grupe, Madjarska-Farska Ostrva 1:0 i Letonija-Andora 4:0.Konacna tabela izgleda ovako.Portugal 27(gol razlika 32:4),Švajcarska 27( gol razlika 23:7),Madjarska 13,Farska Ostrva 9,Letonija 7,Andora 4.Tabela drugoplasiranih ekipa.Svajcarska 21,Italija 17,Danska i Hrvatska 14,Švedska,Severna Irska,Grčka i Republika Irska 13,Slovačka 12.Slovačka otpada kao najgora drugoplasirana reprezentacija.U Azijskom barazu, Australija je u Sidneju pobedila Siriju sa 2:1 posle produzetaka i igrace u interkontinentalnom barazu sa četvrtim predstavnikom KONKAKAF zone selekcijom Hondurasa.U prvom mecu bilo je 1:1 i morali su da se igraju produzeci.Sirija je povela u 6.minutu golom Omara Al Somaha.Izjednacio je Tim Kejhil u 13.Iako je Australija bila bolja rival, nije uspevala da postigne gol sve do drugog produzetka, kada je opet pogodio Tim Kejhil u 109.minuti.Kengurima je posao olaksao Mahmud Al Mavass koji je dobio crveni karton u 94.minutu iliti cetvrtom minutu produzetka, zbog drugog zutog kartona, mada je start bio pogibeljan, pa nije cudo da je dobio direktan crveni karton.Kengure ceka Honduras u barazu, gde se nije znalo do poslednjeg trenutka ko ce proci.Neverovatna drama odvijala se u KONKAKAF zoni.SAD je bio treci pred poslednje kolo i bod mu je bio dovoljan da se plasiraju na SP.Igrali su protiv Trinidada I Tobaga koji je bio otpisan sa samo 3 boda.Ali desilo se iznenadjenje i Trinidad je kuci pobedio sa 2:1.Trinidad je poveo sa 2:0,golovima Omara Gonzaleza(autogol) u 17.minutu i Alvina Dzonsa u 37.minutu.Samo je uspeo da smanji Pulišić u 47.minutu.Posle 7.uzasotpnih učešća na SP(1990-2014, sad ce Jenkiji prvi put propustiti SP.Cekali su se rezultati drugih meceva.Honduras je u jednom sokantnom mecu pobedio Meksiko kuci sa 3:2, iako je gubio sa 0:1 i 1:2 na poluvremenu.U 54.minutu lopta je pogodila Giljerma Očou posle suta Edija Hernandeza i zavrsila u mrezi za 2:2.U 60.minutu Kjoto je pogodio za 3:2.Onda je na red dosla Panama i njen sokantan mec sa Kostarikom na domacem terenu.Slavila je Panama sa 2:1, ali na kakav nacin.Povela je Kostarika golom Venegasa u 36.minutu.Panama izjednacila u 52.minutu golom Gabrijela Toresa.Gol koji je bio nepostojeci.Bio je korner, lopta je krenula ka golu, medjutim nije ni dosla do gola, samo do stative, odbila se u polje i posle zavrsila van terena.Nije bila ni blizu gola.Sudije su priznali nepostojeci gol.Onda je Roman Tores pogodio gol u 88.minutu i postigao pobedonosni gol za svoj tim.To je bio gol koji je vodio Panamu na SP.Ovo je za Panamu 1.put da su se plasirali na SP.Ali sad cemo videti da li ce se zaliti SAD i Honduras posto je manje vise materijalna povreda pravila igre.Priznat gol, koji ne samo sto nije sumnjiv, nego nije postojao, lopta nije ni bila na gol liniji.Na kraju tabela je izgledala ovako.Meksiko 21,Kostarika 16,Panama 13( gol razlika 9:10),Honduras 13(13:19),SAD 12,Trinidad i Tobago 6.Argentina ce ipak igrati u Rusiji.Gaučosi su pobedili u Kitu Ekvador 3:1 i na jedvite jade uspeli da se plasiraju na SP.Ekvador je poveo u 1.minutu(37.sekund) golom Ibare.Ali je onda na scenu stupio Lionel Mesi i pokazao zasto je jedan od najboljih igraca danasnjice.Prvo je razmenio sjajan pas sa Di Marijom, ovaj mu vratio loptu, Mesi na blizu peterca pogodio za 1:1.Igrao se 12.minutu.U 20.minutu greska Aimara koji je pokusao da izbije loptu ispred Mesija, nije uspeo, omaleni Argentinac je pre stigao do lopte, stustio se u kazneni prostor i pogodio pod precku za 2:1.U 62.minutu sve je bilo gotovo i Argentina je konacno mogla da odahne, zahvaljujuci majstoru kojeg ima.Mesi je sjajnim solo prodorom zavrsio akciju sjajnim sutem  za 3:1.Do kraja u laganom ritmu pobeda Argentine.Eto konacno i oni nekog da dobiju lagano.Nisu mogli da pobede na prethodne cetiri kvalifikacione utakmice, sada im je uspelo i sprecili su ono sto niko nije mogao da veruje da se moze desiti, da Mesi i Argentina propuste SP.Brazil je u Sao Paolu razbio Čile sa 3:0 i poslao ga ispod crte.Mnogi su pricali da Karioke nece pustiti Cile i da imaju neke neraščićene račune od ranije i to se obistinilo.Nejmar i drugovi razbili su dvostrukog uzastopnog sampiona Južne Afrike.Sva tri gola pala su u drugom poluvremenu.Strelci su bili Paulinjo u 55.minutu i Gabrijel Žesus u 57.minutu i 90.minutu.Peru i Kolumbija su remizirali 1:1 u Limi.Ovaj rezultat vodi Kolumbiju direktno na SP.Povela je Kolumbija golom Hamesa Rodrigesa u 56.minutu.Izjendacio iz slobodnjaka Paolo Gerero u 76.minutu.Gol koji je Peru odveo u baraz.Na kraju zanimljiva slika u Limi.Radost obe selekcije.Kolumbijaca sto idu direktno.Zanimljivo da su i Peruanci slavili kao da idu u Rusiju, iako ih tek ceka u novembru baraz sa Novim Zelandom.Jesu favoriti, ali nikad se ne zna, niko se nece unapred predati.Paragvaj je imao sansu da pobedom protiv Venecuele u Asunsionu ode bar u baraz, ali Paragvajci su porazeni kuci od Venecuele sa 0:1.Gol je dao Jangel Herera u 84.minutu.Paragvaj je ostao praznih saka.Urugvaj je overio direktan plasman na SP.U Montevideu na čuvenom Sentenariju pobedili su Boliviju sa 4:2, iako su Urusi postigli svih sest golova.Cetiri gola pospremali su u protivnikovu mrezu, ali su dva pospremili u svoju.Autogolove dali su Gaston Sliva u 24.minutu i Dijego Godin u 79.minutu.Ipak strelci za Urugvaj bili su Luis Suarez u 60.minutu i 76.minutu.Jos su pogadjali Martin Kaseres u 39.minutu i Edinson Kavani 42.minutu.Tabela konacna izgeda ovako.Brazil 41,Urugvaj 31,Argentina 28,Kolumbija 27,Peru 26(gol razlika 27:26),Čile 26( gol razlimka 26:27),Paragvaj 24,Ekvador 20,Bolivija 14,Venecuela 12.
     Srbija se posle dugih 8.godina plasirala na jedno veliko takmicenje.Pouceni iskustvom od ranije, jasno je da cemo morati da se drugacije spremamo kako nam se ne bi dogadjali neuspesi ili debakli.Ako ne zeli Slavoljub Muslin da prodje kao Ilija Petković morace da olavabi i pobedi svoju sujetu, jer svi moramo u Rusiji disati kao jedan.Ne sme da dozvoli da mu tim sastavljaju menadzeri i da se uvek na spisku putnika za SP, nadje 3-5 fantoma.Znaci ne sme da se desi da umesto par odlicnih ili dobrih igraca zaigraju neki menadzerski igraci.Dobro je sto nema euforije oko tima i reprezentacije, ali to ne znaci da ne mozemo doziveti debakl.Moramo se dobro spremiti i ne moze se ponekad igrati onako kako se uvek igra, ili kako je nas selektor navikao da postavlja igru.Skripi u odbrani gde su cak petorica sa takvim zadacima, uvek pocinjemo sa dva defanzivna vezna, sto znaci da prakticno svaki mec bez obzira na ime pocinjemo sa sedam defanzivnih igraca.To nece valjati u Rusiji, ako bude praksa.Nesto se mora menjati, ne uvek, ali nekad jednostavno mora.Svako se mora prilagodjavati trendovima ako zeli da napreduje, pa tako i mi.Ako ne zelimo i ako smo za tavorenje, onda bas nas briga.Tu je novac od FIFA blizu 15 miliona, zgrnuce bratija iz saveza.A rezultat, pa zar je vazno.Nama obicnim navijacima i smrtnicima je to jako vazno.Shvatite to vec jednom!!!