MUGURUSA - V.VILIJAMS       7 : 5 ; 6 : 0

SPANKINJA GARBINJE MUGURUSA OSVOJILA VIMBLDON!!!
Spankinja igrala najbolji tenis u karijeri i sasvim zasluzeno slavila u Londonu!!!
Amerikanka Venus Vilijams u 37 godini propustila sansu da postane najstarija gren slem sampionka svih vremena!!!
Zanimljivo da su finale odigrale igracice koje nisu u top 10 na WTA listi!!!
Mugurusa je na 15.mestu WTA liste, dok je Venus na 11.mestu WTA liste!!!
Venus vodila 5:4 u prvom setu, imala dve vezane set lopte na servis MUguruse, ali kada to nije iskoristila, Mugurusa dobila devet uzastopnih gemova i razbila je u drugom setu!!!
Od ponedeljka Čehinja Karolina Pliškova biće novi broj 1 ženskog tenisa!!!
Garbinje Mugurusa napredovaće deset pozicija i bice broj 5!!!

Spankinja Garbinje Mugurusa nova je sampionka Vimbldona posto je pobedila Amerikanku Venus Vilijams sa 2:0 u setovima.Ovo je za Mugurusu 2.gren slem titula u karijeri, posto je prosle godine osvojila titulu na Rolan Garosu.Venus je prokockala sansu da postane najstarija pobednica sa svojih 37 godina, na gren slemu i gubi vec 2.finale na gren slemu ove godine, posto je porazena pocetkom godine u finalu Australian Opena od svoje sestre Serene Vilijams.Ovo je tek peti put da na Vimbldonu gledamo finale u kome nijedna igracica nije u top 10 na WTA listi, posto je Mugurusa(15.na WTA listi i 14.nosilac), dok je Venus(11.na WTA listi i 10.nosilac).Venus je takodje izgubila svoje 4.finale na Vimbldonu, od 9.koliko ih je odigrala, ali sada prvi put nije porazena od svoje sestre Serene.Trenutak odluke u mecu bio je deseti gem, kada je Venus vodila sa 5:4 i imala dve vezane set lopte na servis Muguruse, ali kada to nije iskoristila, potpuno je pala i izgubila devet gemova u nizu.Prvi set bio je odlican.Udaralo se bez pardona i prstalo je na sve strane.Tako se osvaja gren slem naravno.Prvi pet gemova bez uzbudjenja i nije bilo brejk lopti, pa je Venus vodila sa 3:2.U sestom gemu prvog seta, prva brejk lopta za Venus ostaje nerealizovana pa je Mugurusa stigla do 3:3.U sledecem gemu Mugurusa ima brejk loptu posle cetiri izjednacenja u gemu za vodjstvo od 4:3.Onda vec skoro opisan deseti gem prvog seta koji je odlucio pobednika.Imala je Venus 15-40 i dve vezane set lopte.Ali nije ih iskoristila.Igrala je Mugurusa hrabro u tim trenucima, ali je Venus pravila greske koje nije smela, sto je na kraju kostalo pobede i dobitka prvog seta.Spasila je dve set lopte i to vezane, i uspela da dobije svoj gem za 5:5.Onda u sledecem gemu dosla ona do prvog brejka na mecu.Venus je bila nervozna zbog propustene sanse.Stigla je Mugurusa do jedne brejk lopte koju nije iskoristila, ali drugu brejk loptu jeste, posle greske Venus koja je bforhend izbacila u aut za 6:5.Na svoj servis Mugurusa stoze do 40-15 posle novih gresaka Venus.Uspela je da iskoristi drugu set loptu i da povede sa 1:0 u setovima.Prvi set je trajao 52 minuta.Ocekivalo se da ce Venus pokusati sve u drugom setu, ali ona je nastavila sa losom igrom i greskama sa kraja prvog seta, pa je poraz bio neminovan.U prvom gemu drugog seta uspela je da uzme novi brejk Mugurusa iskoristivsi drugu brejk loptu za 1:0.Posle sigurnog gema na svoj servis, Mugurusa je povela sa 2:0.U trecem gemu drugog seta novi brejk.Spankinja dolazi do jedne brjk lopte i odmah je koristi da povede sa 3:0.Jos jednom na svoj servis dolazi do sigurnog gema za ogromnih 4:0.Kada je u petom setu sa nulom brejknula Venus za 5:0, manje vise sve je bilo jasno.U sestom gemu drugog seta, Mugurusa je dosla do 40-0 i tri vezane mec lopte.Prve dve nije iskoristila, ali trecu jeste posle zatrazenog čelindza, kada je Mugurusa zaustavila igru, posto je Venus izbacila lopticu u aut, iako se linijski sudija nije oglasio.Kokaj sistem je pokazao da je loptica koju je poslala Venus zavrsila u autu, pa je Spankinja od srece pala na travu Vimbldona za veliki trijumf u Londonu.Statistika meca je bila jasna.U vinerima 17-14 za Venus, u neiznudjenim greskama 25-11 takodje za Venus.U aosvima 3-1 za Venus.Odnos brejk lopti kod Muguruse 4/7, kod Venus 0/3.Tu lezi kljuc pobede Garbinje.U ukuonom broju poena 67-50 za Mugurusu.Mec je trajao 1 sat i 18 minuta.
     U muskom dublu titulu su osvojili Poljak Lukaš Kubot i Brazilac Marselo Melo koji su u finalu pobedili Austrijanca Olivera Maraha i Hrvata Mata Pavica sa 3:2(5:7;7:5;7:6(7:2);3:6;13:11).
     U ženskom dublu titulu su osvojile Ruskinje Ekaterina Makarova i Elena Vesnina koje su u finalu deklasirale Hao-Čing Čan iz Kineskog Tajpeha i Rumunku Moniku Nikulesku sa 2:0(6:0;6:0).