TENIS - WIMBLEDON 2017

gidra | 15 Jul, 2017 18:25

POLUFINALE - muškarci

FEDERER - BERDIH            7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 6 : 4
ČILIĆ - KVERI                    6 : 7 ( 6 : 8 ) ; 6 : 4 : 7 : 6 ( 7 : 3 ) ; 7 : 5

POLUFINALE - dame

MUGURUSA - RIBARIKOVA      6 : 1 ; 6 : 1
V. VILIJAMS - KONTA               6 : 4 ; 6 : 2

Svajcarac Rodzer Federer i Hrvat Marin Čilić u finalu Vimbldona!!!
Sjajni Svajcarac igrace svoje 11.finale u Londonu, za svoju rekordnu 8.titulu!!!
Prvo finale za Marina Čilića u Londonu!!!
Čilić ima sansu da ponovi podvig sunarodnika Gorana Ivaniševića!!!
U izjednacenom mecu, Federer dobio Berdiha na cistu psihu!!!
Kod dama u finalu igrace Amerikanka Venus Vilijams i Spankinja Garbinje Mugurusa!!!
Domaca igracica Dzoana Konta ispala u polufinalu i srusila san domacina o tituli!!!

Svajcarac Rodžer Federer i Hrvat Marin Čilić igrace u finalu Vimbldona.Rodzer Federer(3.nosilac) je posle izjednacene borbe sa 3:0 pobedio Ceha Tomasa Berdiha(11.nosilac), dok je Hrvat Marin Čilić(7.nosilac) posle preokreta pobedio Amerikanca Sema Kverija(24.nosilac) sa 3:1 u setovima.Sjajni Svajcarac igrace u svom 11.finalu na Vimbldonu, za svoju rekordnu 8.titulu na terenima Ol Ingland klaba.Nikome do sada nije uspelo da slavi 8.puta na Vimbldonu, pa Federer ima sansu da se upise u istoriju tenisa u nedelju po ko zna koji put.Sa druge strane Marin Čilić igrace svoje 2.finale na gren slemu posle osvajanja US Opena 2014.godine, ali bice mu ovo 1.finale na Vimbldonu i imace priliku da ponovi podvig svog sunarodnika Gorana Ivanisevica koji je slavio na Vimbldonu 2001.godine.Federer je kako se to kaze dobio na iskustvo i bolju psihu izjednacen mec protiv Ceha Berdiha, u mecu u kojem su odlucivale nijanse.U petom gemu prvog seta posle jedne brejk lopte koju je imao Federer na servis Berdiha u prvom gemu, Federer je iskoristio drugu brejk loptu da povede sa 3:2.Medjutim u osmom gemu prvog seta lose je servirao Federer pa je pretrpeo brejk.Dve brejk lopte nije iskoristio Berdih posto se Svajcarac spasavao dobrim servisima, ali je trecu brejk loptu iskoristio i izjednacio na 4:4.U jedanaestom gemu imao je Rodzer dve brejk lopte ali ih nije iskoristio, pa je Berdih poveo sa 6:5.Federer je lako osvojio svoj servis gem, pa je pobednika prvog seta odlucio taj-brejk.U taj-brejku prvi mini brejk pravi Federer i vodi sa 3:1.Ali uzvraca Ceh pa smanjuje na 4:3.Ali novim mini brejkom Federer vodi sa 5:3.Onda Berdih dobija poen na svoj servis, ali Federer na svoja dva servisa stize do vodjstva od 1:0 u setovima.U drugom setu videli smo brejk lopte samo u dva gema, ali brejka nije bilo.U cetvrtom gemu drugog seta imao je Federer dve brejk lopte ali ih nije iskorostio, pa je Ceh stigao do 2:2.U sedmom gemu Berdih je imao jednu brejk loptu, ali se izvukao Svajcarac pa je poveo sa 4:3.Onda smo videli sigurne gemove servera sve do taj-brejka koji e opet morao da odluci pobednika seta.Naravno u njemu opet Federer demonstrira psihicku snagu.Vrlo brzo poveo je Rodzer sa 5:1.Smanjio je Ceh rezultat jednim mini brejkom na 5:3.Rodzer stigao do tri vezane set lopte posto je poveo sa 6:3, uspeo je da iskoristi drugu da povede sa kapitalnih 2:0 u setovima.Nije se predavao Ceh ni u trecem setu, i mogla je vodenica da ode na njegovu stranu.U petom gemu spasio je Ceh jednu brejk loptu pa je poveo sa 3:2.U sledecem gemu imao je on jednu brejk loptu, ali je Federer uspeo da spasi 15-40 i dve vezane brejk lopte pa je stigao do izjednacenja na 3:3.Onda smo odluku u mecu videli u sedmom gemu.Stigao je Federer do jedne brejk lopte i odmah iskoristio brejk loptu da povede sa 4:3.Vrlo lako na svoj servis dobio je dva svoja gema i uspeo da pobedi maksimalnim rezultatom, za 2 sata i 20 minuta igre.Statistike meca pokazuje da je Federer bio mnogo bolji, ali kada se sve uzme u obzir, odlucivale su nijanse.U vinerima 53-31 za Federera, dok je u neiznudjenim greskama bilo 20-19 takodje za Svajcarca.U brejk loptama kod Rodzera je bio odnos 2/9, kod Ceha Berdiha 1/6.U asovima 13-9 za Federera.U ukupno broju poena 126-107 za Federera. U  drugom polufinalu Cilic je posle izgubljenog prvog seta uspeo da pobedi Kverija i da se plasira u finale.U prvom setu nije bilo brejkova ni brejk prilika.U taj-brejku Cilic je vodio sa 4:1, ali je Kveri preokrenuo na 5:4 i uspeo da iskoristi drugu set loptu za vodjstvo od 1:0 u setovima.U drugom setu samo jedan brejk bio je dovoljan Hrvatu da stigne do seta.Iako je imao po jednu brejk loptu u prvom i petom gemu drugog seta koje nije iskoristi, Marin je brejknuo Kverija u sedmom gemu kada je stigao do 0-40 i uspeo da iskoristi drugu brejk loptu od tri vezane za vodjstvo 4:3.Lako je osvojio svoja dva gema sa nulom i stigao do izjednacenja od 1:1 u setovima.U  trecem setu do taj-brejka sve interesantno se desilo u prva cetiri gema.U prvom gemu treceg seta imao je Cilic 0-40, ali je Kveri spasio sve tri vezane brejk lopte i poveo sa 1:0.U trecem gemu ipak Cilic stize do brejka.Ima 15-40 i koristi drugu brejk loptu da povede sa 2:1.ALi uzvraca Kveri u sledecem gemu kada on stoze do 15-40 i ima dve vezane brejk lopte, od kojih koristi drugu za 2:2.Nije onda bilo uzbudjenja sve do taj-brejka, posto vise nije bilo brejk lopti.Prvim sedam peona u taj-brejku nije bilo mini brejkova pa je Cilic vodio sa 4:3.Ali onda Kveri gubi svoja dva servisa i Cilic stize do tri vezane set lopte od kojih je odmah iskoristio prvu za vodjstvo od 2:1 u setovima.U cetvrtom setu videli smo cak tri brejka.Prvi je napravio Kveri i cinilo se da mec ide u peti set.U trecem gemu cetvrtog seta, KVeri je iskoristio jednu brejk loptu da povede sa 2:1.U sledecem gemu mogao je Cilic odmah da uzvrati, ali je Kveri spasio dve vezane brejk lopte i 15-40 i poveo sa 3:1.U osmom gemu vraca Cilic brejk posto je iskoristio jednu brejk loptu za 4:4.U dvanaestom gemu cetvrtog seta, Cilic je dosao do 15-40 i iskorostio drugu mec loptu kada je poslao sjajan viner po paraleli za veliki uspeh u Londonu.Statistika sve pokazuje.U vinerima 70-46 za CIlica, dok je u neiznudjenim greskama bilo 26-21 za Kverija.U asovima 25-13 za Cilica.U brejk loptama odnos ko0d Cilica je bio 4/14, kod Kverija 2/3.U ukupnom broju poena bilo je 150-120 za Cilica.Mec je trajao skoro tri sata.
     Kod dama cini se na kraju ocekivano finale.Spankinja Garbinje Mugurusa(14.nosilac) savladala je najvece iznenadjenje turnira Slovakinju Magdalenu Ribarikovu(87.na WTA listi) prepustivsi joj dva gema, po jedan u svako setu.Mugurusa ce igrati svoje 2.finale na Vimbldonu posto je pre dve godine izgubila u finalu od Serene Vilijams(10.nosilac).Sada ce protiv njene starije sestre imati priliku da se upise u osvajace najprestiznijeg turnira.Amerikanka Venus Vilijams igrace svoje 9.finale na Vimbldonu za svoju 6.titulu.Venus je bila bolja od domace igracice Dzoane Konte(6.nosilac) i tako srusila san domace publike da ce imati jednu sampionku posle dugo, dugo vremena.Konta je imala samo dve brejk lopte u celom mecu koje nije iskoristila, pa nije imala cemu da se nada.Finis prvog seta odredio je mozda pobednika meca.U devetom gemu prvog seta, Konta je stigla do 15-40 i imala dve vezane brejk lopte koje nije iskoristila pa je Venus povela sa 5:4.Onda je u sledecem gemu dozvolila brejk tako sto je Venus stigla do 0-40 i iskoristila drugu set loptu od tri koje je imala da povede sa 1:0 u setovima.Takav izgubljen prvi set, lose je delovao na Kontu koja u drugom setu nije igrala dobro.Venus je prvo napravila brejk u cetrvtom, onda i u osmom poslednjem gemu na mecu za svoje novo finale u Londonu.