U Dablinu Irci i Velsani remizirali bez golova u jednoj tvrdoj utakmici!!!
Austrija tek u poslednjih petnaest minuta slomila otpor Moldavaca!!!
Lale porazene u Sofiji od Bugarske sa 2:0!!!
Brazil prva reprezentacija koja se posle domacina Rusije plasirala na SP!!!
Argentina u velikim problemima!!!
Gaucosi mogu da se ne plasiraju na SP posto su na 5.mestu koje vodi u baraz!!!

Srbija se trijumfalno vratila iz Tbilisija i osvojila tri vrlo vazna boda u borbi za SP u Rusiji 2018.godini.U Tbilisiju su se mnogi opekli, poput Hrvata,Francuza i drugih.PLasili smo se da to isto moze da se desi nasoj reprezentaciji posto smo u proslosti znali da gubimo meceve protiv ekipa iz bivse SSSR.Mnogi se i danas secaju kikseva protiv Azerbejdzana,Jermenije,Estonije,Kazahstana koji su nas kostali plasmana na veliko takmicenje.Sada na veliku srecu to nije bio slucaj, mada je moglo da bude i onako kako nije po volji nama.Gruzija je vodila 1:0, imala zicer u prvom delu za 2:0  da su tada stigli do velike prednosti pitanje kako bi se zavrsio mec na stadionu Boris Paičadze.Sva sreca da Aleksandar Mitrovic igra bolje u nacionalnom timu, nego u klubu, isto tako vrlo vazno je da Dusan Tadic briljira u ovim kvalfikacijama i sa ovim golom stigao do cetvrtog u kvalifikacijama, cak je sa ove dve asistencije dosao do brojke 7.NIje nas kostao kiks Aleksandra Kolarova u 6.minutu koji u poslednje vrme ne blista ni u Mancester Sitiju.Kolarov je zeleo da vrati loptu golmanu Stojkovicu, medjutim ona je bila kratka, do je nje dosao Nika Kačarava i lako matirao Stojkovica.1:0!!!Nasi su krenuli nervozno u napad, Kolarov je sutirao iz slobodnjaka u 9.minutu, ali nije precizan posto je lopta otisla daleko preko gola.Srbija je prvih pola sata delovala dosta jalovo.Spori napadi i prilicna nervoza.Sve je to moglo da nas kosta.U 19.minutu sjajno je sutirao Kazaisvili, ali je Stojkovic sjajno odbranio njegov sut.U 23.minutu Rukavina je pucao sa nekih desetak minuta, ali je njegov sut izblokiran, pa smo dobili samo korner.U 35.minutu kolosalna sansa za domacina.NIka Kacarava je proigrao Valerija Kazaisvilija, ovaj usao u sesnaesterac, sutirao, ali je njegov sut otisao pored desne stative.Imali smo puno srece.U 45.minutu mozda i odluka na mecu.Kostic se stustio u sesnaesterac, povukao ga je Kakabadze, ovaj pao Nemac Feliks Cvajer svira penal za nas.Dusan Tadic sigurno izvodi jedanesterac i stigli smo do izjednacenja.1:1!!!Sa neresenim rezultatom otislo se na odmor.U 61.minutu opet prete Gruzijci, posto je Kankava sutirao izvan sesnaesterca, ali je opet sjajno odbranio Stojkovic.POsle tog promasaja sve je otislo na nasu vodenicu.Igrao se 64.minut kada smo dosli do vodjstva i prelomili mec.Tadic je sjajno proigrao Mitrovica, ovaj pucao sa ivice sesnaesterca i sjajno pogodio gol Gruzina.1:2!!!Srbija je onda primirila ritam utakmice, povukla se nazad, prepustila inicijativu domacinu i rutinski privela mec kraju.Mada upada u oci izmena Slavoljuba Mislina u 71.minutu kada je napadaca Aleksandra Mitrovica zamenio defanzivnim veznim Nemanjom Gudeljom.Medjutim Gruzija nije ozbiljnije ugrozila nas gol.Potvrda pobede stigla je u 86.minutu.Opet je sjajno proigrao Gacinovica, ovaj iz izgedne pozicije lako pogodio gol domacina.1:3!!!Prica je bila gotova i bodivi putuju za Srbiju.U derbiju nase grupe u vrlo vaznom mecu za oba tima, pa i za one koji nisu bili akteri, Republika Irska i Vels su remizirali u Dablinu 0:0.U vrlo tvrdom mecu bez mnogo sansi, svakom po bod.Ipak ono sto je najvaznije, Garet Bejl dobio je parni karton i nece igrati protiv Srbije 11.juna u Beogradu, sto zaista moze da raduje nas tim.U prvom delu prakticno nije bilo nekih vecih uzbudjenja.Tek u finisu meca doslo je do prilika na obe strane.Prvo je neoprezni Nil Tejlor u 69.minutu dobio crveni karton zbog brutalnog starta nad Šejmusom Kolmenom koji je doziveo otvoreni prelom noge.U 75.minutu Greg Vilan je snazno pucao, ali je lopta pogodila jednog igraca Velsa i otisla u korner, inace bi zavrsila u golu.U 85.minutu Bejl je sjajno pucao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prohujala pored leve stative, cini se cak da je malo ocesala stativu.Vels se branio sa igracem manje i odbranio posto Irci nisu do kraja meca ozbiljnije ugrozili gol Velsa.U Beču na Ernst Hapelu, Austrija je savladala MOldaviju sa 2:0.Tek u finisu meca golovima Sabicera u 75.minutu i 90.minutu slomila zilave Moldavce.Pred meceve u junu vri na tabeli.Srbija je preuzela vodjstvo u grupi zbog bolje gol razlike.Srbija docekuje Vels 11.juna, dok u Dablinu Republika Irska ceka Austriju.Ta dva meca mogu odrediti sudbinu ove grupe.U ostalim grupama bilo je uzbudjenja.U Grupi 7, Italija i Spanija nastavili su bitku za Mundijal.Spanija je u Hihonu pobedila Izrael 4:1, dok je Italija u Palermu pobedila Albaniju sa 2:0.U nevaznom mecu Makedonija je na strani pobedila Lihtenstajn sa 3:0.Spanija i Italija imaju 13,Izrael 9, Albanija 6, dok Makedonija sa 3 i Lihtenstajn bez bodova nemaju vise nikakve sanse.Jasno je da ce Spanija i Italija biti na prva dva mesta u grupi i da ce mec izmedju Spanije i Italije u Spaniji resiti ko ce direktno u Rusiju, a ko ce u baraz.U derbiju Grupe 9, Hrvatska je u Zagrebu pobedila Ukrajinu 1:0 golom NIkole Kalinica u 38.minutu posto mu je sjajno dodao Rakitic, a ovaj sjajno pucao sa desetak metara i postigao sjajan gol.Hrvati su bili bolji vecim delom meca, ali nije bilo nekih velikih sansi.U 16.minutu Mandzukic je pogodio precku.U drugom delu nema se sta zabeleziti osim prodora i suta Luke Modrica u 88.minutu, ali je Pjatov odbranio.Vrlo vazno bodovi za Kockaste za put u Rusiju.U preostalim mecevima, Island je u Skadru pobedio tzv. drzavu Kosovo sa 2:1.Turska je pobedila Finsku 2:0.Hrvatska ima 13,Island 10,Turska i Ukrajina po 8, dok su otpisani Finska i Kosovo sa jednim bodom.U Grupi 1, desilo se iznenadjenje.Bugarska je u Sofiji sa 2:0 pobedila Holandiju golovima Spasa Deleva u 5. i 20.minutu.Tulipani su sve dalje od Rusije i izgleda ce nekadasnja fudbalska sila propustiti jos jedno veliko takmicenje posle EURO u Francuskoj 2016.godine.Holandjane drma ozbiljna kriza.Holandija je bila svetski vicesampion u Juznoj Africi 2010.godini, dok je na SP u Brazilu 2014.godine zauzela odlicno 3.mesto.Francuska je u ovoj grupi savladala na strani Luksmeburg sa 3:1.U poslednjem mecu ove grupe Svedska je u Solni pobedila Belorusiju sa 4:0.Na tabeli vodi Francuska sa 13 bodova,Svedska ima 10,Bugarska 9,Holandija 7, dok su otpisani Belorusija sa 2 i Luksemburg sa 1.U Grupi 2, favoriti idu po planu.Doduse Svajcarska je u Zenevi pobedila na jedvite jade Letoniju sa 1:0, golom Josipa Drmica u 66.minutu i zadrzala vrh tabele.Portugal je na La luzu u Lisabonu pobedio Madjarsku sa 3:0, golovima Andre Silve u 32.minutu i Kristijana Ronalda u 36.minutu i 65.minutu.U preostalom mecu ove grupe Andora je kuci igrala nereseno 0:0 sa Farskim Ostrima.Zanimljivo da je ovo prvi remi Andore posle 12 godina.Na tabeli Svajcarska ima 15,Portugal 12,Madjarska 7,Farska Ostrva 5,Letonija 3 i Andora 1.Ovde ce resavati po svemu sudeci mec izmedju Portugala i Svajcarske gde ce Portugal vazeci evropski sampion biti domacin.U Grupi 8, Belgija je u Briselu remizirala sa Grckom 1:1.Belgijanci su propustili sansu da pobedom odskrinu vrata SP.Igrali su bez Edena Azara i spasavali bod u finisu.Grcka je povela u 46.minutu golom Mitroglua, dok je Lukaku izjednacio u 89.minutu.Grcka je zavsrila mec sa dva igraca manje posto su crvene kartone dobili Tahcidis u 65.minutu i Cavelas u 90.minutu.Bosna i Hercegovina je lako u Zenici pobedila autsajdera Gibraltar sa 5:0.U preostalom mecu grupe Kipar i Estonija su u Nikoziji igrali 0:0.Na vrhu tabele vri.Belgija ima 13,Grcka 11,Bosna i Hercegovina 10,Kipar i Estonija po 4, dok Gibraltar ima 0.Ovde nista nije reseno posle prvog kruga i polovini kvalifikacija, cini se da Bosna i Hercegovina ima najbolju poziciju posto ceka i Belgiju i Grcku na domacem terenu.U Grupi 3, favoriti po planu.Nemacka je u Bakuu pobedila Azerbejdzan sa 4:1.Ceska je na strani u Seravaleu pobedila San Marino sa 6:0,dok je Severna Irska u Belgastu pobedila Norvesku sa 2.0.Na tabeli vodi Nemacka sa 15 bodova,Severna Irska ima 10,Ceska 8,Azerbejdzan 7,Norveska 3, San Marino 0.U Grupi 5 odigran je derbi u Podgorici.Poljska je pobedila Crnu Goru sa 2:1 i kao i Nemacka vrlo je blizu Rusije.U 40.minutu sjajni Robert Levandovski pogodio je gol iz slobodnjaka i doveo Poljake u vodjstvo od 1:0.U drugom delu u samo jednom minutu POljska je mogla d apostigne dva gola.Igrao se 61.minut.Prvo je Levandovski pucao prema golu, ali je na gol liniji odbrana Djetica rascistila pred samim golom.Odmah zatim, Piscek je iz blizine pucao traljavo pa je Mladen Bozovic lako odbranio.Kako to biva stigla je kazna samo dva minuta kasnije.Igrao se 63.minut kada je Damir Kojašević sjajno centrirao sa desne strane, sjajno je u sesnaestercu skocio Stefan Mugosa, izbegao ofsajd zamku i glavom pogodio gol Poljaka za 1:1.Bio je to najbolji period igre domacina.U 71.minutu Sofranac je neometan sa 6-7 metara pucao glavom pored gola.Onda je domacina stigla kazna.U 82.minutu sjajno je dubinsku loptu u kaznenom prostoru prihvatio Piscek i sutirao ispred istrcalog Bozovica, lopta je od stative zavrsila u mrezi.Poveli su Poljaci 2:1 i sacuvali vodjstvo do kraja.U preostalim mecevima u Kluzu su Rumunija i Danska igrali 0:0, dok je u Jerevanu Jermenija pobedila Kazahstan sa 2:0.Na tabeli vodi Poljska sa 13,Crna Gora i Danska imaju 7,Rumunija i Jermenija po 6, dok Kazahstan ima 1 bod.Poljska je mozda ostvarila najvazniju pobedu za odlazak na Mundijal.U Grupi 6, Engleska je vrlo blizu Rusije posle pobede u Londonu na Vembliju nad Litvanijom od 2:0.U Glazgovu je Skotska golom Krisa Martina u 88.minutu pobedila Sloveniju sa 1:0.Na Malti je Slovacka uzela tri boda pobedivsi domacina sa 3:1.Na tabeli vodi Engleska sa 13 bodova,Slovacka ima 9,Slovenija 8,Skotska 7,Litvanija 5,Malta 0.Izuzetno zanimljive kvalifikacije gledamo u Juznoj Americi.Brazil je prva reprezentacija koja se plasirala na Mundijal posle domacina Rusije.Selesao je suvereno vladao u Konmebol Zoni i posle dugo godina igra odlicno, pa se lako plasirao na SP.PLasman na SP donele su mu pobede nad Urugvajem na strani od 4:1 i pobeda nad Paragvajem kuci od 3:0.Sa druge strane jos jedan favorit u ovim kvalifikacijama selekcija Argentine moze da se ne plasira u Rusiju.Gaucosi su u Buenos Airesu pobedili Cile sa 1:0, golom Lea Mesija u 16.minutu sa penala.Ali onda je usledio sok.Prvo je Leo Mesi dobio cetiri meca suspenzije posto je vredjao sudiju posle meca sa Cileom.Onda je usledio jos jedan sok posto se dogodio bolan poraz u La Pazu od Bolivije sa 2:0.Mesi nije igrao protiv Bolivije, takodje nece igrati protiv Urugvaja u Montevideu, i Venecuele i Perua kuci, tek ce imati pravo da igra u poslednjem kolu protiv Ekvadora u Kitu.Veliki problemi za vicesampiona Sveta i jednu od najboljih selekcija na Svetu.Kolumbija je odradila dobro ova dva kola posto je kuci provo dobila Boliviju sa 1:0, onda je slavila protiv EKvadora na strani sa 2:0.Urugvaj je ugrozio plasman na SP, posto je posle poraza od BRazila kuci, dosao poraz i od Perua na strani.Ekvador je drzao sigurno 3.mesto pre ove nedelje kvalifikacija, ali je usledio hladan tus u vidu dva poraza, prvo od Paragvaja na strani od 2:1 i kuci od Kolumbije.Cile je u kuci pobedio Venecuelu sa 3:1 i nastavio put ka Rusiji, posle poraza od Argentine.Na tabeli vri i svasta ce se dogadjati do kraja.Prvi je Brazil sa 33 boda,Kolumbija ima 24,Urugvaj i Cile 23,Argentina 22,Ekvador 20,Paragvaj i Peru 18,Bolivija 10,Venecuela 6.Na SP idu prve cetiri reprezentacije, dok ce peta u baraz sa pobednikom Zona Okeanije.Do kraja su ostala jos 4.kola.