FRANCUSKA - NORVESKA      33 : 26

MEC ZA 3. MESTO

SLOVENIJA - HRVATSKA       31 : 30

FRANCUSKA SAMPION SVETA!!!
Trikolori po 6.put postali sampioni Sveta i odbranili titulu osvojenu pre dve godine u Kataru!!!
Ovoj sjajnoj generaciji rukometasa Francuske premca nema!!!
Mozda se neki povuku, mozda se podmlade, ali zauvek ce ostati zapisano da je ovo najdominantnija ekipa u rukometu ikada!!!
Norveska vodila u prvom delu tri razlike, ali pocetkom drugog dela pobednik odlucen!!!
U borbi za bronzu Slovenija pobedila Hrvatsku posle velikog preokreta!!!
Hrvati imali +8 u 40.minutu, pa +5 u 52.minutu, ali umorni ispustili pobedu u poslednjoj minuti!!!
NIkola Karabatic proglasen za MVP sampionata!!!

Francuska je sampion Sveta.Trikolori su na domacem terenu na 25.SP u Parizu u Bersiju pobedili Norvesku i postali po 6.put najbolji na planeti(1995,2001,2009,2011,2015,2017).Galski Petlovi su tako odbranili krunu osvojenu pre dve godine u Kataru.Iako su igrali na domacem terenu, iako su imali domacinsko sudjenje, ne moze se poreci da su Francuzi najbolji na Svetu, mozda najbolja ekipa koja se ikada pojavila u rukometu.Neko ce se oprostiti od dresa sa drzavnim grbom, ali ova generacija ostace zapisana u anale rukometne igre.STa reci o finalu.Norveska se dobro drzala u prvom delu i imala konstantno vodjstvo, ali pocetkom drugog dela, Francuzi stvaraju prednost koju cuvaju do kraja meca i bez problema osvajaju novo zlato.Posle egala u pocetku meca i igre gol za gol, Norveska prvi put dolazi do +2(6:4) golom Mirhola u 9.minutu.U 15.minutu golom Epsena Li Hansena Norveska vodi +3(10:7).Tada su Francuzi bili nervozni, ali brza igra dala je rezultata.Golovima Porta i Remilija Francuzi u 17.minutu smanjuju na 10:9.Onda je Norveska opet imala +3(14:11).U 25.minutu Norvezani opet imaju +3(16:13) golom Mirhola.U finisu uspevaju Francuzi da se vrate.Zerar je skinuo zcer Jondalu i Norveska je izgubila sigurnost koju je imala i usledio je preokret.Na nesto malo vise od 1 minuta, sa dva gola Maea i jednom je pogodio Narcis, Francuska je stigla do izjednacenja 16:16.Norveska je opet povela golom Tangena, ali golovima Karabatica i u poslednjoj sekundi prvog dela Porta, Trikolori su na odmor otisli sa +1(18:17).Mogli su da budj zadovoljni jer su uglavnom jurili vodjstvo protivnika.Kao da je tada prelomljena utakmica, ili ipak na pocetku drugog dela.Na pocetku drugog dela, Norvezani su poceli da grese, domacin se rastrcao i kaznjavao surovo svaku gresku protivnika.Sa tri gola Gigua i jednog Remilija, Francuzi su imali +4(22:18).Onda je selektor Norveske zatrazio tajm-aut, ali nije vredelo posto su primili jos jedan gol posto je pogodio Porte za velikih +5(23:18) u 37.minutu.Lose su igrali Norvezani u tim trenucima, gubili su lopte ili im je Zerar skidao zicere.Domacin je odrzavao prednost u narednim minutima od +5, onda su Norvezani golom Mirhola u 45.minutu smanjili na -3(25:22).Tada su Norvezani bili najblizi, ali novi udar Francuza bio je konacan.Golovima Maea i Fabregasa domacin opet ima +5(27:22) u 48.minutu.Golom Johanesena za 23:27 u 49.minutu, mec je konacno bio resen.Francuzi su poveli sa +8(31:23) i sve je bilo reseno.Prvo su pogodili Porte i Remili, onda je Karabatic sa dva gola zapecatio sudbinu Vikinga.Vise od srebra nisu mogli u svom prvom finalu u istoriji na SP.Igrao se 54.minut.Slavlje je vec moglo da pocne.U Bersiju je vec tada zavladala slavljenicka atmosfera i bilo je svima jasno da rukometni eksperti opet osvajaju zlato.Norvezani su svoje finale odigrali u polufinalu protiv Hrvatske kada su posle pravog trilera otisli u finale.Kod Francuza najefikasniji je bio NIkola Karabatic sa 6 golova, dok su Valentin Porte, Misel GIgu i Kentin Mae dali 5.Golman Vensan Zerar ima je 11 odbrana.Kod Norvezana Kent Robin Tonesen dao je 5 golova, dok su Bjarte Mirhol, Kristijan Bjornsen i Epsen LI Hansen dali po 4.Golamn Bergerud imao je 13 odbrana.U mecu za bronzu Slovenija je pobedila HRvatsku posle nevidjenog preokreta i jos jednog trilera koji su odigrali Kockasti.Naime vodila je HRvatska sa 24:16 u 40.minutu, u 52.minutu bilo je 29:24, ali onda je potpuno posustala zbog umora, posto nije imala ni 20 sati da s espremi za mec za bronzu, dok su Slovenci imali jedan dan vise posto su polufinale igrali dan ranije.Tako umorni i prilicno istroseni i plus mentalno posustali posle tragicnog poraza u polufinalu, desio im se jos jedan sok.Ostali su bez medalje, iako su sebe posle cetvrtfinala videli makar u finalu.Slovenija je vodila minimalnim rezultatom sve do 3:2.Onda Hrvati preuzimaju vodjstvo i kontrolu nad utakmicom i drze vodjstvo sve do poslednjeg minuta meca.Hrvatska prvo vodi sa 5:3 u 9.minutu, onda ima i +3(7:4).Smanjili su Slovenci na 9:8 u 17.minutu, ali Hrvati novom serijom golova u 21.minutu imaju +4(12:8).Prednost Kockastih konstantno raste.BIlo je +5(16:11), pa onda +6(18:12), na minut pre kraja poluvremena.Prvo poluvremen zavrseno je sa 18:13 za HRvatsku.Nastavili su Hrvati da resetaju gol Slovenije.Istina sa dva gola SLovenija je smanjila na 18:15 u 33.minuta, ali onda novi uragan Kockastih i cinilo se da je sve gotovo.Golovima Cindrica,Sebetica,Strleka i Duvnjaka, Hrvatska ima +7(22:15) u 39.minutu.U 40.minutu njihova prednost je najveca i iznosi +8(24:16).Tada se zaista cinilo da je sve gotovo.U 44.minutu je bilo 26:19.Ali od tog trenutka Slovenija koristi ali bukvalno svaki napad.Stigao je umor Hrvate i tu su izgubili utakmicu.Ipak Hrvati jos neko vreme cuvaju veliku prednost od 27:21.Slovenija smanjuje na 27:23, Hrvatska golom Horvata vodi sa 29:24 u 52.minutu.Velika prednost da bi se ispustila.Ali onda su se razigrali Slovenci i postizu golove u seriji.U narednih sest minuta Hrvati ne postizu gol i Slovenija serijom 5:0 potpuno se vraca u mec.Sa tri gola Cingelara i po jedan Grebenca i Mačkovšeka, bilo je nereseno 29:29 u 57.minutu.Sebetic je pogodio na dva minuta pre kraja za polsednje vodjstvo HRvata od 30:29.Prvo je Janc izjednacio na 30:30.Na minut i po pre kraja meca, Strelek je usao sa levog krila, ali je Lesjak odbranio njegov sut.Slovenci su imali napad za vodjstvo.Probio je po sredini posto je bila rupa u odbrani Hvatske Mačkovšek, pa tacno na minut pre kraja donose vodjstvo Sloveniji.Bilo je to prvo vodjstvo Janeza posle pocetka utakmice.Hrvati su krenuli u napad.Konstantno selektor Babic izvodi golmana i ubacuje sedmog igraca.U tim trenucima kao da im smeta taj sedmi igrac, kao da nisu dobro postavljeni dobro i da drugi pivot zakljanja prostor bekovima Kockastih.Totalno bezidejno su izveli napad.Na kraju je pet sekundi pre kraja pucao Duvnjak, ali je njegov sut izblokiran, pa su Slovenci poleteli jedni drugima u zagrljaj, zbog prve medalje na SP.Kod Slovenaca najefikasniji su bili Gaššer Marguč,Dargo Cingelar i Marko Bezjak sa 4 gola.Kod Hrvata Luka Cindric je dao 7 golova, Manuel Strlek 6, dok je Luka Sebetic dao 5.Zlatko Horvat i DOmagoj Duvnjak dali su po 4 gola.Izabran je idealan tim SP.Za MVP sampionata proglasen je Nikola Karabatic(Francuska).U najboljoj postavi SP su:golman Vensan Zerar(Francuska),pivot Bjarte Mirhol(Norveska),levo krilo Dzeri Tolbring(Svedska),desno krilo Kristijan Bjornsen(Norveska),levi bek SAnder Sagosen(Norveska),srednji bek Domagoj Duvnjak(Hrvatska) i desni bek Nedim Remili(Francuska).