POLUFINALE

FRANCUSKA - SLOVENIJA       31 : 25
NORVESKA - HRVATSKA          28 : 25 ( 22:22; 12:10) PRODUZECI

FRANCUSK I NORVESKA U FINALU SP!!!
Domacin u Parizu u sjajnoj atmosferi vodio ceo mec i zasluzeno prosao u finale!!!
U nedelju Trikolori ce igrati za 6.zlato na SP!!!
U pravom trileru Norveska srusila Hrvatsku posle prave drame i produzetaka!!!
Zlatko Horvat promasio sedmerac u poslednjoj sekundi za pobedu!!!
Sjajni golman Vikinga Torbjorn Bergerud odbranio sedmerac, prakticno otvorio vrata pobedi u produzetku!!!
Ovo je prvo istorijsko finale na SP za Norvesku!!!

Francuska i Norveska su u finalu SP koje se odrzava u Francuskoj.Norveska je posle prave drame i produzetaka pobedila Hrvatsku.Sport je ponekad surov i radja junake i tragicare.Kod rezultata 22:22, dosudjen je sedmerac za Hrvatsku u poslednjoj sekundi.Nije bilo vise vremena za igru posto je vreme isteklo.Zlatko Horvat je uzeo loptu, izveo sedmerac, ali je sjajni golman Torbjorn Bergerud odbranio i odveo mec u produzetak i prakticno trasirao put svojoj ekipi u prvo istorijsko finale SP.Tako je Horvat postao tragicar i dugo ce ga proganjati ova utakmica i promaseni sedmerac, dok je junak svakako Bergerud jer je imao 16 odbrana uz 2 sedmerca.Trikolori su bez problema u polufinalu pobedili Sloveniju.Vodili su domacini ceo mec, jedino je Slovenija stigla do izjednacenja na 1:1, preostalo vreme proteklo je u vodjstvu Francuske, koja nijednog trenutka nije dozvolila da ih Janezi ugroze.Tako ce Karabatic u drustvo u nedelju igrati za svoje 6.zlato na SP.Ovoga puta moci ce da se okite zlatom na domacem terenu, sto ce im biti posebnio drago, posto je moguce da je mnogim igracima iz ovog sastava ovo poslednje veliko takmicenje u karijeri.Kako neki kazu, bice ovo poslednji ples francuskih eksperata.Zaista mozda ova generacija sjajnih igraca zasluzuje da se na jedan ovakav nacin oprosti od reprezentacije, na velicanstven nacin, zlatom na domacem terenu u Parizu u Bersiju.Ova generacija Francuske mnogo je dala svetskom rukometu.Slovenci su sa druge strane ponovili uspeh sa SP 2013.godine kada su takodje stigli do polufinala gde su porazeni od Spanije, kasnije ih je Hrvatska pobedila u mecu za bronzu.U subotu imaju sansu da se okite prvom medaljom sa SP.Imaju srebrnu medalju sa EP 2004.godine, kada su izgubili u finalu od Nemacke na domacem terenu.Za sam mec kao sto smo vec napisali.Francuska je vodila od pocetak do kraja meca, njihovo vodjstvo i pobeda nijednog momenta nije bilo ugrozeno.Slovenija je izjednacila na 1:1.To je bilo sve.Francuska je povela sa 4:1, Slovenija smanjila na 7:6.Ipak Francuska opet stize do +3(9:6).Razlika je zatim narasla i na +5(13:8).Imali su Francuzi jos jednom +5(15:10), ali je prvo poluvreme zavrseno 15:12 za domacina.Samo pocetkom drugog dela imala je Slovenija -2(15:13 i 16:14).Razlika se vise nije spustala ispod +3.Kad god je trebalo pogadjali su Narcis,Karabatic i na ovom sampionatu mozda i najbolji igrac Trikolora Remili.Golom Porta koji je bio sjajan u prvom delu, vec pocetkom drugog dela nadovezao se sjajni Remili koji je sa dva brza gola doneo Francuzima vodjstvo od 18:15.Onda su dva puta pogadjali Karabatic i Narcis naizmenicno za velikih 22:18.Golom Abaloa u 43.minutu, Francvuska je imala +5(23:18).Karabatic i Remili doneli su Francuzima +6(25:19) u 46.minutu.Pobednika se nazirao.Slovenija je pocela da igra sa igracem vise u polju, tako je sedmi igrac menjao golmana, pa je gol poslednjih desetak minuta Janeza bio prazan.Ali nista im to nije vredelo.Iako su bili u maloj krizi domacini, opet je Remili pogadjao sa dva gola u 50. i 52.minutu za +6(27:21).Razlika se odrzavala, minuti su tekli, to je sve bilo odlicno za Francusku.Sa dva gola JAnca, Slovenija je smanjila na -4(27:23).Onda je Mae iskoristio sedmerac i Francuska je opet imala lepih +5(28:23).Igrao se 55.minut.U 57.minutu ista meta isto odstojanje +4(29:25) za domacina.Sve je bilo jasno.Kod domacina najefikasniji su bili Remili sa 6 golova,Port je dao 5, dok su Narcis i MAe dali po 4.Odlican je na golu bio Zerar koji je imao 15 odbrana.Kod Slovenaca Dolenec je dao 5, ali sve golove je dao u prvom delu.Francuska ide u finale i borice se za svoju 6.titulu Svetskog sampiona.U drugom polufinalnom mecu, Norveska je posle prave drame kao sto smo vec rekli pobedila Hrvatsku posle produzetaka.U zaista jednoj rovovskoj borbi vise nerava i zivaca imali su Vikinzi koji idu u finale svoje prvo u istoriji.Hrvatska je dobro otvorila mec i povela 2:0.Norveska se mucila u napadu i nije mogla da postigne gol vise od osam minuta.Tek posle 8 minuta i 8 sekundi Norvezani su dali prvi gol i smanjili na 2:1 golom Mirhola.Ali Duvnjak u 10.minutu donosi Kockastima +3(4:1).Sjajno je igrao Duvnjak u prvom delu prvog poluvremena.Pogadjao i asistirao svojim saigracima.Drze Hrvati prednost od +3(6:3).Onda Hrvati prave greske u napadu.Norveska pocinje da igra i serijom 4:0 prelazi u vodjstvo od 8:7.Dva gola vrlo vazna postigao jeLI Hansen.U prvom delu kod Norvezana blistao je Bjorgsen sa 4 gola.Ipak Norveska pravi gresku u napadu pa Hrvastka opet ima minimalnu prednost od 8:7.Ali Norveska opet serijom od 4:0, golovima Tangena i Bjornsena stize do vodjstva od +3(11:8).Sada Skandinavci imaju prednost od tri gola razlike.Ipak selektor HRvata Babic trazi tajm-aut, pa je Hrvatska smanjila na 11:10.Ipak poluvreme je zavrseno Norveske od 12:10.U drugom poluvremenu Hrvatska konstantno igra sa igracem vise posto je selektor Babic izvukao golmana i kad god su Kockasti imali napad, ulazio je sedmi igrac u polje.Sa druge strane Norvezani su lose poceli drugi deo, promasivali sedmerce(cak tri, dva u prvom delu), silne zicere i gubili lopte.Izjednacili su Hrvati na 13:!3, ali golom Sagosena u 36.minutu, Norveska opet ima +2(15:13).Ali onda Hrvatska igra sjajno.Tako je raspucani Marko Mamic nastavio tamo gde je stao u mecu cetvrtfinala sa Spanijom, kada je resetao gol Crvene Furije.Sa svoja cetiri gola Hrvatska je imala vodjstvo(16:15 i 17:16).Onda su Norvezani izgubili loptu i Duvnjak je 45.minutu doneo Kockastima lepih +2(18:16).Ali Norvezani se vracaju.Duvnjak promasuje zicer, pa Sagosen donosi novo izjednacenje Norveskoj od 18:18.Onda Jondal cak u 50.minutu postize gol pa Norveska opet vodi 19:18.Musa vraca egal, ali Mirhol opet donosi Norvezanima +1(20:19) u 52.minutu.Onda nastaje prava drama.Golovima Strleka i Horvata, HRvatska opet vodi 21:20 na 6 minuta pre kraja.U 55.minutu Kontrec donosi +2(22:20).HRvatska ima lepo vodjstvo.Ali do kraja regularnog dela meca nije dala nijedan gol.Promasivali su napade i Norvezani.Ali nisu imali i morali su da daju golove kako bi bar izborili produzetke.U 56.minutu Bjornsen smanjuje na 22:21.Na minut pre kraja odapeo je iz daljine Sagosen i pogodio za 22:22.Hrvatis u krenuli poslednji napad.Svasta se dogadjalo.POvlacenje Duvnjaka za dres.Onda je sviran sedmerac zbog prekrsaja nad Musom.LOptu je uzeo Zlatko Horvat i postao tragicar.Sjajni Bergerud mu je odbranio sedmerac i odveo mec u produzetak.Posle svega sto su propustili Kockastima se produzetak nije igrao.Bez obzira sto su poveli posle iskljucenja jednog Norvezanina, na njih je bas taj promasen sedmerac mnogo ostavio traga.Nisu mogli se povrate.Poveli su HRvati sa 24:22, golovima Mamica i Horvata.Ipak golovima Jondala i Tonesena, Norveska stize do izjednacenja 24:24.Tim rezultatom zavrsen je prvi produzetak.Mec je resen u poslednja dva minuta drugog produzetka.Mirhol je pocetkom drugog produzetka doneo vodjstvo svom timu posle dugo vremena.Ali MUsa donosi izjednacenje 25:25.U 67.minutu sjajan sut Tangena za 26:25.Onda se resava mec.Hrvatska ima dug napad.Tesko dolaze u situaciju da sutiraju, Duvnjak mora da sutira iz teske pozicije posto su arbitri podigli ruku za pasivan napad, ali je njegov sut otisao preko gola.Norveska je krenula u napad.Ostalo je jos 2 minuta i 15 sekundi.Onda mozda odluka.Hrvatska dobija iskljucenje na minut i 45 sekundi do kraja drugog produzetka.Norveska dobija sedmerac.Ali ovoga puta Tonesen pogadja na minut i 15 sekundi do kraja za 27:25.Hrvati su krenuli u napad, ali je Sebetic pucao neprecizno pored gola i poslednja sansa nasih zapadnih suseda da se vrate u mec otisla je u nepovrat.Mirhol je novim golom onako stavio slag na tortu.Sjajno je branio Torbjorn Bergerud i imao 16 odbrana.Najefikasniji je bio Bjarte Mirhol sa 6 golova, Kristijan Bjronsen je dao 5,Sander Sagosen i Eivin Tangen po 4.Kod HRvata tragicar Zlatko Horvat najefikasniji sa 6 golova, Marko Mamic je dao 5, dok je Domagoj Duvnjak dao 3( ali ocajan 3-13).Norveska ce tako igrati svoje prvo finale u istoriji na SP.Tako je Norveska stigla do prve medalje u istoriji za muski rukomet.Muskarci bar donekle da zasene dame koje dominiraju pa bezmalo citavu deceniju.U finalu protiv domacina Francuske ce biti autsajderi.Necemo gledati finale Francuska-HRvatska duel koji je bio pravi rukometni klasik u poslednjoj deceniji i ova dva tima vojevali su bitke na mnogim velikim takmicenjima.Zanimljivo da Hrvatska nije stigla do finala jos od finala EP 2010.godine.Za sedam godina, devet takmicenja nikad u finalu.Uglavnom su zaustavljeni u polufinalu i nekad u cetvrtfinalu.