Kraljevici po 1.put postali olimpijski pobednici!!!
Trikolori posle dva zlata uzastopna sa OI, sada u Riju su morali da se zadovolje srebrom!!!
Sjajni Mikel Hansen doneo zlato Dancima, izvanrednom igrom u finalu!!!
Kod dama Rusija se okitila zlatom!!!

Danska je novi olimpijski sampion posto je u sjajnom finalu pobedila Francusku i skinula je sa trona.Francuska je najdominantnija ekipa u poslednjih deset i vise godina.Imala je dva zlata sa OI(2008 i 2012), sada je morala da se zadovolji samo srebrom sto je za njih sigurno neuspeh, ali ne moze se stalno osvajati najsjajnija odlicja, pogotovo sto sa scene odlaze neki stariji igraci i dolazi smena generacija.Osetili su bas to Francuzi u Riju.Danska je po 1.put postala olimpijski sampion.Za razliku od devojaka koje su tri puta bile olimpijske sampionke(1996-2004), evo i muskarci su stigli do najsjajnijeg odlicja na OI.Sjajni MIkel Hansen odigrao je mec zivota.Kad god je trebalo pogadjao je gol, asistirao, bio pravi vodja svog tima.Osim na pocetku meca kada je Francuska imala blagu prednost, sve ostalo je pripalo novim olimpijskim pobednicima.Francuska je posle 4,29 minuta igre golom NIkole Karabatica povela sa 3:1.Imali su Francuzi jos dva puta +2(4:2,5:3).Onda je Danska golom Henrika Toft Hansena stigla do izjednacenja od 5:5.Danska prvi put vodi u 13.minutu sa 7:6, golom Kaspera Mortensena.U 14.minutu, golom MIkela Hansena Danska ima +2(9:7).U 16.minutu MIsel Gigu donosi izjednacenje Trikolorima na 9:9.Opet Gigu u sledecem napadu za 10:9.U 21.minutu NIkola Karabatic donosi dva gola razlike 12:10.U 24.minutu opet Francuska ima +2(13:11).Bilo je to ispostavice se poslednje vodjstvo vazeceg olimpijskog sampiona na mecu.Ali onda Danska postize tri gola i vodi sa 14:13 u 28.minutu.Pogadjali su Henrik Toft Hansen i MIkel Hansen sa dva gola.U finisu prvog dela sa dva gola Mikela Hansena i Svan Lasea, Danska ima +2(16:14).Sa tim rezultatom se otislo na odmor.Henrik Toft Hansen golom na pocetku drugog dela donosi 17:14.Francuzi u konsnatnom zaostatku.Igra se gol za gol, sto Trikolorima ne odgovara.Tako Danska cuva lepu prednost(18:15,19:16).Onda Francuska postize dva preko Nikole Karabatica i Ludovika Fabregasa stize na 19:18.Mads Kristijansen donosi opet +2(20:18) u 37.minutu.Sedrik Soraindo u sledecem napadu donosi smanjenje rezultata na 20:19.Francuska bez gola vise od sedam minuta.Sa dva gola, Danci opet imaju lepih +3(22:19).Pogadjali su Kasper Sondergard i Morten Olsen u 44.minutu.Tek onda Timoti Ngosan smanjuje na 22:20.Ali u 46.minutu pogadja Kasper Sondergard za 23:20.Prvo pogadja Lase Svan, onda i Kasper Sondergard za 25:20 u 49.minutu.Ozbiljno vodjstvo Danaca.Na 9,44 minuta do kraja meca, Danska ima +5(26:21).Gol je postigao Morten Olsen.Razbijali su Danci odbranu Francuske.Ili spolja ili je MIkel Hansen lucidnim potezima asistirao svojim saigracima.Bilo je dosta da se igra.Danska popusta i cini se da Francuska moze do preokreta.Misel Gigu smanjuje na 26:22, onda pogadja i Kentin Mae za 26:23, na 7,57 minuta do kraja.Danci grese, ostali su i bez igraca manje.U tim trenucima ukocen je Hansen.Cini se da preokret na pomolu.Na pet i po minuta do kraja pogadja Danujel Narcis za 26:24.Onda NIkola Karabatic postize sjajan gol za 26:25, na tacno 3,12 minuta do kraja.Onda na tacno 2,30 minuta do kraja meca Lase Svan postize sjajan gol sa krila posle asistencije Sondergarda za 27:25.Tu se lomi mec, ali ovo je bio izuzetno bitan gol.Nikola Karabatic gubi loptu u sledecem napadu, tacnije Henrik Toft Hansen mu bukvalno krade loptu iz ruku.Onda Danci takdoje ne koriste napad.Onda sudije sviraju korake Nikoli Karabaticu.Eto covek koji je doneo toliko zlata svojoj zemlji, sada je veliki tragicar i najzasluzniji za poraz svog tima.Na 33 sekundi do kraja meca gol postize Mads Larsen Mensah i Danska vodi sa 28:25 i tada je mogla da pocne da slavi svoje 1.zlato u istoriji na OI.Do kraja je Kentin Mae samo ublazio poraz.Danci su slavili veliku pobedu.MIkel Hansen postigao je 8 golova, dok su po 4 gola dali Lase Svan,Kasper Sondergard,Henrik Toft Hansen i Morten Olsen.Niklas Landin imao je samo 7 odbrana.Kod Francuza najefikasniji je bio Misel Gigu sa 6 golova, NIkola Karabatic je postigao 5, dok je Danijel Narcis dao 4.Tijeri Omeje imao je 15 odbrana ali to nije bilo dovoljno za pobedu.Vrlo je moguce da se dominacija Francuza zavrsava posto su svi glavni igraci prosli svoj zenit.Karabatic(32god),Narcis(37god),Omeje(39god),Abalo(32god) vec su uveliko prosli 30 godina tako da je jasno da kod njih ide smena generacija.Mada jesu bili brutalni to se mora priznati.To najbolje znaju nase komsije Hrvati koji su imali sjajan tim, ali pored njih nisu mogli do zlata nikako.U mecu za bronzu Nemacka je lakse podnela poraz od Francuske i osvojila bronzu.Oba polufinalna para bila su na noz i pravi trileri.
Kod dama zlato putuje u Rusiju.Rusija je sve iznenadila i osvojila zlato.Mec je poceo rezervisano na pocetku.Prvu prednost i to vecu stekla je Rusija u 17.minutu +3(6:3).Pogodila je Darija Dmitrijeva.Francuska je imala velikih problema u napadu.Kao i na celom turniru i ako je odbrani slab ucinak, nema cemu da se nada.U 22.minutu Irina Bliznova donosi +4(8:4).Inace Rusija je vec jednom pobedila Francusku u grupi.Rusija je zavrsila turnir sa svih osam pobeda.Onda Francuska za kratko vreme postize tri gola i smanjuje na 8:7.Ali sa dva gola Poline Kuznjecove i Ane Sen Rusija na kraju poluvremena vodi sa 10:7.Velikih +3 za ovako mali rezultat.U drugom delu se povredila njihova najbolja igracica Lakraber, pa kad su se priblizile u rezultatu i stigle prednost Ruskinja, nje nije bilo da pokusaju da preokrenu rezultat.U 34.minutu Rusija ima 12:8.Gol postize POlina Kuznjecova.U 39.minutu prilazi Francuska na -2(13:11), golom Sirabe Dembele.Na petnaest  i po minuta, Francuska se proibliziva na -1(14:13), kada je gol postigla opet Dembele.Alisom PIno na 14,18 minuta do kraja donosi izjednacenje 14:14.Ali ta boljka neefikasnost kostala je Francusku po ko zna koji put.Nisu postigli osam minuta.Rusija pravi seriju 3:0 i vodi sa 17:14.Tek u 53.minutu Landre smanjuje na 17:15.Ipak Ana Vjakireva opet povecava na 18:15.Lepo vodjstvo sa Djevuske.Do kraja je ostalo samo 6 minuta i 6 sekundi.U finisu meca nije bilo Lakraber zbog povrede i Francuska nije mogla do preokreta.Na pet minuta i 7 sekundi Rusija vodi 19:15 preko Vladlene Bobrovnikove.Velika prednost.Ruskinje igraju smireno.U 56.minutu Darija Dmitrijeva opet donosi +4(20:16).Malo je vremena do kraja, Francuska nema resenja i ideje u napadu, da bi zavrsavala svoje napade i postizala golove brzo.Istina na 2 minuta i 13 sekundi Alison Pino je smanjila na 20:18.na minut i 13 sekundi do kraja, tacku na i stavlja OLga Akopjan za 21:18 i veliko slavlje Ruskinja je moglo da pocne.Kod Francuske Akison Pino i Siraba Dembele postigle su po 5 golova.Kod Ruskinja Ana Vjakireva dala je 5, dok su Poloina Kuznjecova i Darija Dmitrijeva dale po 4.Tatjana Erokina je imala 11 odbrana.U mecu za bronzu, Norveska je pobedila Holandiju u reprizi finala sa proslogodisnjeg SP.