KINA - SRBIJA        3 : 1 ( 19 : 25 ; 25 : 17 ; 25 : 22 ; 25 : 23 )

SAD - HOLANDIJA     3 : 1 ( 25 : 23 ; 25 : 27 ; 25 : 22 ; 25 ; 19 )

KINA OLIMPIJSKI SAMPION!!!
Srbija impresionirana finalom nije imala sanse protiv sjajne Kine!!!
Iako smo razbili Kineskinje u grupi sad je stigao revans sa kamatom!!!
Mada nase sjajne cure su ostvarile sjajan rezultat u Riju i nemaju za cim da zale!!!
SAD osvojio bronzu!!!
Brankica Mihajlovic najbolji primac turnira, dok je Milena Rasic najbolji bloker!!!

Srbija nije uspela.Kina je novi Olimpijski sampion i posle 12 godina i zlata iz Atine sada je dodala svoju novu titulu.Nase gracije su ostale bez municije u finalu, impresionirane velikom scenom nisu prikazale vrhunsku igru u finalu, ali zaista ne mozemo biti tuzni, nego samo ponosni posto su ostvarili veliki cilj osvajanjem medalje i mogu biti ponosni na supeh na OI.Ovo je jedina medalja koja je nedostajala ovoj generaciji.POred zlata(2011),srebra(2007) i bronze(2015) sa EP, pored bronze(2006) sa SP, pored srebra(2015) sa Svetskog kupa, pored 2.bronze sa Svetskog Gran prija(2011,2013), sada je stigla i medalja sa OI(2016) i to srebro koje je zaista sjajno nema potrebe da zalimo za zlatom.Prosto KIna je zaista odigrala mec vrhunski.Sjajni napadi, sjajne odbrane u jednom trenutku se cinilo da nijedna lopta ne moze da padne a da je oni ne pokupe.Zaista sjajna igra Kine koju smo razbili u grupi sa 3:0.Ali eto staro pravilo da je jednu ekipu dva puta dobiti na jednom velikom takmicenju zaista tesko.Odlicno smo poceli prvi set.Posle 5:5, dosla je nasa serija i  posle napada Brankice Mihajlovic poveli smo 9:5.Bilo je 11:6.Lepa prednost, medjutim brzo je istopljena.Kina pravi cetiri poena i smanjuje na 12:11.Ali asom MIlene Rasic dolazimo do +4(16:12).Igra se poen za poen.Vodimo konstantno od 4-5 poena prednosti.Kina ne uspava da nam se priblizi.Bilo je 19:15, pa 22:17.Set je sigurno dobijen.Medjutim u drugom setu su se pojavili problemi sa prijemom, u polju KIneskinje sve hvataju.Zu Ting prosto briljira i nemoguce je zaustaviti.Kina vodi sa 6:3.Odrzavaju prednost 10:6, mi s evracamo na 10:8, ali serijom 3:0 Kina vodi sa 13:8.Posle asa Jang Fangksu, Kina vodi sa 18:10.Bilo je 20:12, pa 22:15 i sve je bilo gotovo.Kina je stigla do 1:1 u setovima.Treci set egal sve do 6:6.Onda KIna stize do 9:6 i tu nam odmice.Ceo set jurimo rezultat, stizemo u finisu ali ne uspevamo da preokrenemo.Jednostavno da smo i ovo preokrenuli bilo bi cudo.Sa dva poena sjajne Zu Ting Kina vodi sa 12:8.Nastavlja Kina da briljira i sjajna Zu Ting.Bilo je 16:10 za Azijatkinje.Pa sve do maksimalnih 20:12.Nase serijom 5:0 primicu se na 20:17.Prosli su napadi Mihajlovic,Rasic i Boskovic.Kina na jedvote jade odryava prednost od 22:18.Srbija se opet primakla na 22:20, posle napada Rasic i asa Mihajlovic.Onda sjajan blok Rasic za 22:21.Potpuno smo se primakli i sa -8, stigli do -1.Kakav preokret, ali potpun bi bio cudo.To nisu dozvolile Kineskinje, jer da jesu ne bi se dobro provele.Medjutim Mihajlovic gresi na servisu i Kina vodi 23:21.Mielna Rasic opet prolazi za 23:22.Medjutim prvo sjajan napad Zu Ting za 24:22, onda Zu Ting asom razbija naseg libera Silviju Popovic i gotov je treci set i KIna vodi sa 2:1 u setovima.U cetvrtom setu opet rezultatska klackalica u pocetku seta.Srbija vodi 7:5, ali KIna stize do 7:7.Ovaj set je bio prilicno neizvestan, samo opet smo jurili prednost Kine koja je imala 2-3 poena prednosti.Tesko je to psiholoski izdrzati.Kina je prvi put povela sa 13:11 posle greske Mihajlovic.Posle napada Tijane Boskovic stigli smo do izjednacenja na 13:13.Ali onda Kina sa tri napada, dva preko Zu Ting i jedan preko Jang Fangksu stizu do 16:13.Trebalo je opet juriti zaostatak.Bili smo u zaostatku i nikako nismo uspevali da vezemo nekoliko poena cime bi se vratili u igru.Onda na teren Zoran Terzic salje Jovanu Brakocevic i Stefanu Veljkovic.Kina Odrazava +3(17:14,18:15,19:16).Sa dva poena prko Tijane Malesevic i Stefane Veljkovic opet smo na -1(19:18).Ksu Junli gresi u napadu i stizemo do 20:20.Egal ali nije bio zadugo.Onda Zu Ting donosi prednost od 21:20, Brakocevic blokom donosi 21:21.Selektor je odmah menja sa Boskovic.Kina opet preko Zu Ting vodi sa 22:21.Tijana Boskovic koristi kontru za 22:22.Ali Zu Ting je nezaustavljiva za novo vodjstvo 23:22.Prosto ne moze da se zaustavi.Boskovic opet sjajnim prolazom donosi izjednacenje na 23:23.Onda dolazi odluka.Milena Rasic izbacuje servis u aut.Na prvoj mec lopti Zang Cangning sjajnim servisom razbija Silviju POpovic, loptu u kontri lako u poen pretvara Hui Ruoki za pobedu Kine i novo zlato na OI posle Atine 2004.godine.Kazemo nase odbojkasice nemaju za cim da zale, prosto namerile su se na prejakog protivnika i vise nije moglo.Bronzu je osvojila SAD posto je u mecu za bronzu pobedila Holandiju.
OLIMPIJSKE VICESAMPIONKE SU:Bianka Buša,Jovana Brakočević Kancijan,Bojana Živković,Tijana Malešević,Brankica Mihajlović,Maja Ognjenović,Stefana Veljković,Jelena Nikolić,Jovana Stevanović,Milena Rašić,Silvija Popović(libero),Tijana Bošković selektor Zoran Terzić