DANSKA - POLJSKA               29 : 28 ( 25 : 25 ) PRODUZECI

RUSIJA - NORVESKA                       38 : 37 ( 31 : 31 )
FRANCUSKA - HOLANDIJA             24 : 23

Neverovatno uzbudljiva polufinala u obe konkurencije!!!
Francuska golom Danijela Narcisa dve sekunde pre kraja, otisla u finale!!!
Bice ovo trece uzastopno finale Trikolora za trece uzastopno zlato!!!
Danska tek posle produzetaka i prave drme tokom 70 minuta uspela da udje u finale OI!!!
Kod dama prava drama!!!
Rusija posle produzetaka i prave divovske borbe srusila olimpijskog sampiona!!!
U takodje neizvesnom mecu Francuska oborila na pleca svetskog vicesampiona!!!

Odigrana su polufinala rukometnog turnira u obe konkurencije.Mecevi neverovatni i uzbudljivi.Videli smo prave trilere i nevidjene preokrete i sve ono sto rukomet cini lepom igrom.kakve dramaticne duele smo videli, zaista neverovatno, u obe konkurencije.Francusks je usla u finale, svoje trece uzastopno.Imace priliku Trikolori da osvoje 3.zlato na OI.Danska igra za svoje prvo zlato na OI.Duel izmedju Francuske i Nemacke sigurno ce se dugo prepricavati.Francuzi su vodili celim tokom meca.Imali prednost i +7, onda se Nemci vratili i primili gol dve sekunde pre kraja.Povela je Francuska od samog stra.Prvo ozbiljnije vodjstvo bilo je 6:3 u 9.minutu golom Narcisa.Luka Karabatic u 15.minutu prvi put donosi +4(10:6).Do kraja poluvremena odrzavaju Francuzi 3-4 gola razlike i uglavnom se igralo gol za gol od tog trenutka, pa je prvo poluvreme zavrseno sa 16:13 za Francusku.U drugom delu dominacija Francuza.Cinilo se da Nemacka nema sta da trazi.U 36.minutu Narcis golom donosi velikih 20:14.U 40.minutu Tijeri Omeje sa svog gola postize gol preko celog terena za +7(22:15).Cinilo se da Francuska ide u finale.Ali nisu tako mislili uporni igraci Nemacke pre svega sjajni Uve Genshajmer i Dzulijus Kun.Odrzavaju razliku Francuzi i u 45.minutu vode 25:20.Medjutim u 52.minutu Nemci pokazuju da mogu da se vrate u mec kada je Kun smanjio na 26:24.Kentin Mae donosi +3(27:24) u 53.minutu.Onda Nemacka sa dva gola Strobela i Kuna smanjuje na 27:26 u 56.minutu.Spremala se drama.Ipak Francuska ima +2(28:26) u 57.minutu novim golom Maea.Onda Nemacka preko rajhmana postize dva gola i stize do 28:28, na tacno minut i pet sekundi do kraja meca.Francuzi su drzali loptu nekih 20 sekundi, kada je selektor Klod Onesta zatrazio tajm-aut.Nastavili su sa napadom, kada se cinilo da su produzeci neminovni, Danijel Narcis je postigao gol dve sekunde pre kraja iz daljine za veliku pobedu i novo finale Trikolora.Danijel Narcis dao je 7 golova, Valentin Port je dao 5, dok su Nikola i LUka Karabatic postigli po 4 gola.Kod Nemaca Uve genshajmer je dao 11, dok je Fzlijus Kun postigao 8 golova.Andreas Volf lose je branio i imao je samo 3 odbrane.Zamenio ga je Silio Haneveter koji je imao 9 odbrana.Kod Francuza legendarni Tijeri Omeje imao je 12 odbrana.U drugom duelu isto drama kao i u prvom polufinalu.Danska je dobro pocela i povela sa 3:0.Konstantno su Kraljevici bili u vodjstvu u prvom delu.U 16.minutu golom MIkela Hansena vode sa Danci sa 8:5.Golom MIhala Daszeka Poljska dolazi do izjednacenja na 9:9.Medjutim frazigrali su se Danci koji  dolaze u 24.minutu do velikih +4(15:11).Ipak u finisu Poljska smanjuje i na poluvreme se odlazi sa vodjstvom Danaca od 16:15.U drugom poluvremenu dominirali su jake odbrane i odlicni golmani.U 36.minutu golom Ksistofa Lijevskog Poljska ima +2(19:17).Medjutim Danska preokrece i vodi sa 20:19 u 43.minutu.Do kraja se igra gokl za gol.U 52.minutu bilo je 22:22.Onda Landin postize gol kada je pucao na prazan gol(23:22) za Dansku.Karol Bjelecki iz daljine vraca egal(23:23) u 55.minutu.Poljaci tri i po minuta pre kraja stizu do vodjstva golom Kamila Siprzaka(24:23).Ali Kasper Sondergard dnosi novo izjednacenje(24:24).Ostalo je do kraja jos dva i po minuta.Poljaci gube loptu.Na 39 sekundi Danci dobijaju sedmerac, koji koristi Mikel Hansen za 25:24.Poljaci imaju poslednji napad.Ostalo je vrlo malo za kraj napada Poljaka.Loptu je prihvatio Mihal Daszek, jedva je spasio da ne ode u aut, onda onako sa zemlje u padu opalio i pogodio same raslje gola Landina.Nereseno.Poljaci su se na volseban nacin izvukli i idu u produzetke.Medjutim vise snage i koncentracije u produzetku imali su Danci.U prvom produzetku za 3 minuta i 18 sekundi Danska postize tri gola preko Mortena Olsena(2 gola) i jedan Renea Toft Jansena i vodi sa 28:25.Do kraja prvog produzetka POlajci postizu jedan gol, ali i Mikel Hansen daje jedan za opet velikih 29:26, na kraju prvog produzetka.Bila je to velika prednost.Ksistof Lijevski odmah na pocetku drugog produzetka postize gol za 27:29.Ipak POljaci ne koriste nekoliko napada.Sa druge strane ni Danci ne mogu da postignu gol coe drugi produzetak.Onda je Karol Bjelecki na 28 sekundi smanjio na 29:28.Danci su krenuli u poslednji napad.Uspeli da sacuvaju loptu za to vreme i prosli u finale posle velike borbe.Kod Poljaka najbolji je bio Karol Bjelecki je dao 7 golova, dok su Kamil Siprzak i Mihal Daszek dali po 5.Kod Danaca MIkel hansen je postigao 10 golova, dok je Morten Olsen dao 7, Mads Kristijansen je postigao 4 gola.Niklas Landin je imao 13 odbrana, dok je kod Poljaka Pjotr Visomirski imao 19 odbrana i bio je sjajan.Zamenio je ocajnog na golu Slavomira Zmala koji je imao samo jednu odbranu.
Kod dama nista manje uzbudljivo.Rusija je srusila vazeceg olimpijskog sampiona posle produzedtaka posle sjajne i divovske borbe.Cini se da su Ruskinje konacno jedan tim koji moze da igra ravnopravno sa Norvezankama.Norveska je vazeci olimpijski,svetski i evropski sampion.Samo onakvom igrom moze se sa Norvezankama.Bile su blize Ruskinje i u regularnom delu igre da stignu do pobede.Norveska je povea sa 3:1.Golom Herem u 9.minutu Norveska je imala +3(7:4).Odrzavali su Norvezanke 2-3 gola razlike sve do 11:8, kada Rusija serijom 3:0 stize do izjednacenja.Onda je je Vladlena Bobrovnikova pogodila za +3(15:12).Rusija prvi put ima opipljivu prednost.Do kraja poluvremena 18:16 za Rusiju.U drugom delu Norveska stigla do 19:19 u 33.minutu.Rusija u 37.minutu vodi 22:19.Norveska stize do izjednacenja na 22:22.Opet Rusija preuzima vodjstvo i golom Poline Kuznjecove vodi 27:24 u 49.minutu.Medjutim drama ce tek da dostigne vrhunac.Norveska golom Nore Mork stize do 27:27 u 53.minutu.Do kraja meca igralo se gol i videli smo pravu dramu.Od tog trenutka Rusija povede, Norveska izjednaci.Na 39 sekundi pre kraja Amand Kurtovic je postigla gol za 30:30.Na 18 sekundi do kraja Ekaterina Ilina dobvela je opet svoj tim u vodjstvo 31:30.Malo je ostalo do kraja regularnog toka meca.Norveska je krenula u napad i Hajdi LOke je postigla gol za produzetke na cetiri sekunde do kraja.Otislo se u produzetke.Tamo tek nezabelezena drama.Igralo se gol za gol.Prva dva vodjstva imala je Norveska.Onda je Rusija dva puta vodila 34:33 i 35:34.Inace prvi produzetak zavrsen je vodjstvom Rusije 34:33.Opet Rusija konstantno u minimalnom vodjstvu.Preko Iline Bliznove dolaze do vodjstva na minut i 25 sekundi do kraja drugog produzetka(37:36).Onda Veronika Kristijansen donosi izjednacenje Norvezankama 37:37.Ostalo je do kraja minut i jedanaest sekundi.Na 31 sekund do kraja drugog produzetka Rusija ima sedmerac koji koristi Ekaterina Ilina za 38:37.Norveska je krenula u poslednji napad.Nora Mork dobija loptu na krilo, sutira ali je njen sut otisao za par centimetara pored desne stative.Ostalo je sedam sekundi i sve je bilo gotovo, Rusija je u finalu.Nora Mork je postigla 14 golova, Kamila Herem 6, Amanda Kurtovic je dala 5.Kod Ruskinja Vladlena Bobrovnikova je dala 8 golova, dok je Darija Dmitrijeva dala 7 golova.U drugom polufinalu videli smo takodje veliku borbu i pobedu Francuskinja.Srusile su vazece svetske vicesampionke.Posle izjedancenog prvog dela u finisu su Francuskinje stekle +4(16:12) u 27.minutu.Na poluvremenu bilo je 17:13 za Francusku.U 35.minutu imale su Francuskinje 19:15.Do 44.minuta odrzavali +3(22:19).U 46.minutu stigle su Tulipanke do 21:22.Ostalo je mnogo da se igra.U 49.minutu bilo je 23:22 za Francusku.Neverovatno.Do kraja samo po jedan gol na obe strane za jedanaest minuta.Francuska je postigla 7 golova u drugom delu i uspela da pobedi.Redjali su se napadi jedan za drugim.Pormasaji na sve strane u psolednjih eset minuta.U 52.minutu Alison Pino donela je vodjstvo Francuskoj od 24:22.Znaci tacno osam minuta i 42 sekunde, Francuska nije dala vise gol do kraja meca.Ali zanimljivo sacuvala je pobedu.U 56.minutu Holandija je preko Laure van De Hejden smanjila na 24:23.Redjale su se greske na obe strane.Francuska je sotala sa igracem manje.Holandija je imala 23 sekunde da izjednaci.Ali nije uspela, pa je pobeda i finale pripalo Francuskinjama.Kod Holandije Laura Van Der Hejden postigla je 8 golova.Kod Francuskinja Alison Pino imala je 7 golova, dok je Aleksandra Lakraber dala 6.