ITALIJA - SAD           3 : 2 ( 30 : 28 ; 26 : 28 ; 9 : 25 ; 25 : 22 ; 15 : 9 )
BRAZIL - RUSIJA      3 : 0 ( 25 : 21 ; 25 : 20 ; 25 : 17 )

U finalu Brazil i Italija!!!
Bice ovo repriza sa OI u Atini 2004.godine!!!
Italija posle teske borbe slavila u pet setova!!!
Brazil razbio Rusiju i srusio je sa trona!!!
Ako slave u finalu onda se moze reci da su Brazilci vratili Rusima milo za drago za poraz od pre cetiri godine!!!
Italija igra za svoje prvo olimpijsko zlato koje jos nema u kolekciji trofeja!!!

Brazil i Italija igrace u finalu odbojkaskog turnira na OI.Bice to repriza finala iz Atine sa OI 2004.godine.Italija je posle velike borbe savladala SAD posle pet setova, dok je Brazil razbio Rusiju u tri seta i srusio je sa trona.Brazil se tako revansirao Bacuskama za poraz u finalu OI pre cetiri godine u Londonu, kada im je Rusija zadala bolan poraz posle velikog preokreta.Sada ako Brazil slavi u finalu, zalecice domacini rane od pre cetiri godine, mada onakav mec se retko dogadja, ono je bilo cudo koje je neponovljivo, mada u sportu je sve moguce, pa i ono nemoguce.Italija i SAD odigrali su dobar mec i vrlo zanimljiv i uzbudljiv.Sad je poceo bolje i poveo sa 6:2.Odmah zatim je bilo velikih 10:4, pa 12:6.Cinilo se da SAD hita ka vodjstvu.SAD je cak imao i +7(15:8).Vodili su Ameri 17:11.Odrzavali prednost i stigli do 19:14 posle poena Metjua Andersona.Bilo je 21:17, pa 23:19.Nista nije nagovestavalo preokret.Ali onda je poludeo Ivan Zajcev.Kako samo on ume.Poceo je servisima da ubija proijem SAD, jakim smecevima dovodio odbranu Jenkija do ludila.Prvo je prosao u napadu, onda sjajnim asom smanjila Italija na 23:22.Sjajnim servisima razarao prijem SAD pa su Italijani stigli do 23:23.Dva puta je prosao Lanca.Onda su Ameri prokockali cak pet lopti.Kod set lopte prosao je sjajno Zajcev za 28:28.Onda Emanuele Birareli servira, ali sudije pokazuju da je poen za SAD.Medjutim na asistenciju pomocnog sudije, glavni sudija dodeljuje poen Italiji posto je lopta posle servisa pogodila primaca SAD i tek onda zavrsila u autu.Na mec lopti Birareli je odservirao jos jedan as za 1:0 u setovima.Drugi set jos uzbudljiviji i opet preokret.Posle klackalice u prvom delu seta, Azuri stizu prvi put do +2(9:7).Konstantno je bilo +2.Sve dok Simone BUti asom nije doneo +3(15:12).SAD smanjuje na 17:16, ali Italijani opet stizu do +3(19:16).Italija vodi u finisu seta sa 21:18 i cini se da ima sansu da stigne do ubedljive pobede.Medjutim preokret kao u prvom setu, samo ovog puta na drugoj strani.Maksvel Holt donosi sjajnim blokom izjednacenje na 21:21.Uslo se neizvesnu zavrsnicu.Prednost je prelazila sa jedne na drugu stranu.Italija nije iskoristila jednu, dok SAD nije dve set lopte.Onda je trecu set loptu kod rezultata 27:26, iskoristio sjajnim servisom Metju Anderson koji je pogodio as za 1:1 u setovima.Treci set neverovatan pad Italije.Prava havarija.Cinilo se da se do kraja meca nece oporaviti od toga.SAD vrlo brzo vodi sa 6:1.Posle rezultata 8:4, prave seriju 10:0 i vode 18:8.Napraviti deset poena u nizu u polufinalu OI, zaista je retkost, sto je ukazivalo na to da ce Italija tesko u finale.Ali bio je ovo jedan cudan i lud mec.Poveli su Ameri 20:5 i lako priveli set kraju.U cetvrtom setu posle izjednacenje borbe u uvodnom delu seta, SAD stize do prve opipljive prednosti 12:9 posle greske Zajceva u napadu.Ipak ITalija stize do izjednacenja posle napada Zajceva na 13:13.Posle igre poen za poen do 18:18, onda SAD vodi sa 21:18.Cinilo se da ce se tesko izvuci Azuri, ali uspeli su.SAD je vodio 22:20.Onda je na servis dosao Zajcev i resio cetvrti set.Lanca blokom posle smeca Andersona smanjuje na 22:21.Onda Zajcev sjajno servira, Anderson gresi u napadu i Italija stize do izjednacenja na 22:22.Zajcev onda asom donosi prednost Italji od 23:22.Drugi asom zaredom Zajcev donosi Italiji dve vezane set lopte.Ali i treci put Zajcev pogadja as za 2:2 u setovima.To moze samo Zajcev, tri asa zaredom.Posle ovakvog bombardovanja Zajceva, ocekivalo se da Italija dobije peti set, iako je uvek nezahvalan za prognozu.Tako je i bilo.Posle igre poen za poen do rezultata 6:6, onda Italija dolazi do prednosti 9:6 posle asa Simone Butija.Odrzavaju tu prednost Italijani.Igra se poen za poen sto njima odgovara(11:8).Onda Huantorena asom donosi 12:8.Cinilo se da je sve gotovo.Tako je i bilo.Nisu mogli vise Ameri da se oporave posle dva seta koja su izgubili, a mogli su d aih dobiju.Smanjio je SAD na 12:9, ali to je bilo sve sto su uspeli.Italija ide u finale.Azuri jedino nemaju zlato na OI i zelece da ga osvoje.Ali sa druge strane bice najtezi moguci rival, selekcija domacina Brazila, najuspesnija odbojkaska nacija poslednjih 15 godina.Brazil je razbio Rusiju sa 3:0 i igrace svoje cetvrto olimpijsko finale.Na pocetku meca dva puta je Brazil imao u vise navrata dva poena prednosti(3:1,5:3,6:4 i 9:7).Igralo se poen za poen.Bilo je nereseno 14:14, kada je Brazil prvi put stekao +3(17:14), kada je Valas De Souza prosao u napadu.Onda je Brazil dosao do 20:15, poenom Valasa.Kada je Brazil poveo sa 22.16, sve je bilo gotovo, Brazil je poveo sa 1:0 u setovima.U drugom setu bolje je pocela Rusija i povela sa 5:3.Posle izjednacene igre, Lukareli je greskom doneo Rusima +2(12:10).Imala je Rusija +2, sve do vodjstva od 16:14.Onda je greskom tetjuhina Brazil poveo sa 17:16.Brazil vodi 19:17.Rikardo Lukareli sjajnim napadom donosi poen blok autom od Volkova za velikih 22:18.Tetjuhin asom smanjio na 22:20.Onda su Rusi trazili poen posto su smatrali da je posle servisa Tetjuhina lopta pogodila primaca Brazila i tek onda zavrsila u autu.Medjutim tu situaciju nismo videli.Sudije nisu promenile misljenje i Brazil je poveo sa 23:20.Posle takvog poena Rusi vise nisu mogli da se vrate u igru.Sa dva poena LUkarelija i Valasa Brazil je stigao do 2:0 u setovima.Treci set je bio prava rapsodija Selesaa.Poveli su vrlo brzo 5:1.RUsi poslednjim trzajem uspeli da se vrate u igru.Stigli do izjednacenja od 6:6.Rusija onda ima minimalno vodjstvo i vodi 8:6,9:7,10:9.Ali onda na servis dolazi Valas i resava pitanje pobednika.Sjajnim servisima poremetio je servis rivala, pa su brazilski napadaci koristili kontre.Zabelezio je i jedan as, pa je Brazil poveo sa 14:10.Brazil je je odrzavao razliku, u finisu seta ona je samo rasla.POveli su domacini 18:13.Sjajnim blokom Valas donosi 20:13.Bio je to kraj meca.Rusija nije vise mogla da se vrati u igru bez obzira sto je smanjila na 20:15.Maurisio De Sousa je doneo prednost od 23:16.Prica je bila gotova.Brazil ce igrati u finalu.Bice favorit, to nema sumnje.Ali ce sigurno biti pritisnut moranjem osvajanjem.U svakom slucaju nadamo se velikom finalu i sjajnom mecu.Rusija je predala krunu i igrace za bronzu sa SAD.