FRANCUSKA - BRAZIL                 34 : 27
NEMACKA - KATAR                       34 : 22

HOLANDIJA - BRAZIL                32 : 23
FRANCUSKA - SPANIJA             27 : 26 ( 23 : 23 ) PRODUZECI
RUSIJA - ANGOLA                      31 : 27

Iznenadjenje u cetvrtfinalu priredili Poljaci koji su eliminisali favorizovane Hrvate!!!
Hrvatska dobila Francusku i Dansku u grupi, kad je trebalo, krah protiv Poljaka!!!
Ostali favoriti po planu prosli u polufinale!!!
Kod dama domacin Brazil deklasiran od Holandije!!!
Francuska gubila -7 od Spanije, posle preokreta slavila u produzetku!!!

Odigrani su cetvrtfinalni okrsaji na rukometnom turniru u obe konkurencije.Kod muskaraca nije bilo uzbudjenja na tri meca, dok je prstalo u duelu izmedju Hrvatske i Poljske, gde se desilo iznenadjenje, gde su Hrvati prvoplasirani u svojoj grupi, eliminisani od Poljaka, cetvrtoplasiranih iz one tamo grupe, gde su zabelezili tri poraza i jedva prosli u nokaut fazu.Ali u mecu sa Hrvatima desilo se potpuno sve suprotno.Hrvatska je odigrala stegnuto i oprezno, dok su Poljaci bili zeljni osvete, zbog ubedljivog poraza u grupi na EP ove godine u Poljskoj gde je Hrvatska razbila POljake na domacem terenu sa 14 golova razlike.SAd je stigla osveta bas kad treba u cetvrtfinalu OI.Do 5:5, Poljska je konstantno imala gol prednosti, dok su Hrvati uvek stizali minimalni prednost.Onda su Hrvati preuzeli minimalno vodjstvo i konstantno vodili do 9:9, kada je igralo gol za gol.Hrvati su onda poveli sa 11:9, i tu stali.Odlicni poljaci potpuno preokrenuli rezultat i serijom 6:0 poveli sa 15:11.U finisu poluvremenu samnjila je Hrvatska na 15:13, ali POljaci opet imaju veliku prednost i vode +5(18:13).Poluvreme je zavrseno 18:14, za Poljake.Pocetkom drugog dela vode sa 20:14.Ogromnih +6.Medjutim od tog trenutka, Hrvatska dolazi dio daha.Postize dva gola i smanjuje na 16:20.Poljaci postizu jos jedan gol i vode +5(21:16).Hrvatska serijom 4:0 stize na -1(20:21).Imalo je mnogo da se igra, vise od 12 minuta.Poljska postize dva gola i vodi 23:20.Hrvatska se opet vraca na minus 1(22:23).Jos jednom POljaci imaju +2(25:23).Hrvatska na nesto malo vise od sest minuta ima nereseno 25:25.POljaci opet vode, da bi Kockasti opet izjednacili(26:26).Onda Hrvati propustaju napad da povedu.Sjajni Karel Bjelecki na drugoj strani postize svoj novi gol za 27:26.Hrvati ne koriste jos jedan napad, posto su izgubili loptu.Siprzak na crti postize gol za 28:26.Hrvati krecu na sve ili nista, ali nista im to ne vredi.Ostali su sa igracem manje, zbog grubog faula na Bjeleckim, za koga nisu imali resenja.Resetao im je gol iz svih pozicija.Izvlace golmana i na nesto vise od minuta primaju jos jedan lak gol za +3(29:26).Prica je bila gotova, neocekivano POljska ide u borbu za medalje, dok Hrvatska favorit za zlato, ne ide cak ni u borbu za medalje.Karel Bjelecki bio je neresiva enigma za odbranu Hrvatske.Postigao je 12 golova i odveo svoj tim u polufinale.Sasvim zasluzena pobeda Poljaka.U drugim mecevima nije bilo drame.Francuska je posle izjednacenog prvog dela(16:16), u drugom zaigrala ozbiljnije i lako izasla na kraj sa domacinom.Odrzavali su se Brazilci do rezultata 22:22, onda je Francuska napravila seriju 4:0 i lako zavrsila posao.Razlika je na kraju narasla na +7.Gigu je dao 8, Narcis 7 golova.Katar je koliko toliko pruzao otpor u prvom delu, ali ga je onda Nemacka razbila u paramparcad.Nemacka je vodila na poluvremenu sa (16:12).Razlika je postepeno rasla u drugom delu.POveli su Nemci 20:13 i tu vise Katar nije mogao da se vrati i na kraju ubedljiv trijumf Svaba, protiv aktuelnog vicesampiona Sveta.Danska je lako slavila protiv Slovenije.NIje tako izgledalo u prvom delu, ali u drugom su Danci zagospodarili terenom i dileme nije bilo.Tek na kraju poluvremena Danska stice +3(16:13).U drugom delu razlika je rasla.Danska je povela 20:15, odmah zatim bilo je +(26:17), i tu je prica bila gotova.Slovenija nije mogla vise da se vrati u mec.U polufinalu se sastaju Nemacka i Francusk, odnosno Danska i Poljska.Bice vrlo uzbudljivi mecevi polufinala.Tu nema sumnje.
Kod dama desio se sok za domacina.Brazil nekadasnji sampion Sveta, zeleo je da se oprosti zlatom od svojih navijaca, posto ova generacija nece vise igrati u ovom sastavu.Medjutim naleteli su na minu, zvana Holandija.Iako prvi u grupi, ispali su od cetvrtog.Mnogo takvih primera na ovim OI.Favoriti nisu opravdali ocekivanja.Posle izjednacenog prvog dela, u drugom su Brazilke dozivele pravi slom.Holandija je vodila sa +1(12:11) na kraju poluvremena.Medjutim u drugom potpun raspad Brazila.HOlandija je prvo povela sa +3(16:13), pa onda +5(20:15).Nikako Brazilke nisu mogle da se vrate u mec i nisu mogli da smanje razliku.Prakticno do 28:23 su Holandjanke odrzavale razliku i lako privele mec kraju.Holandija je vazeci vicesampion Sveta i opravdala je tu ulogu, iako je Brazil bio favorit u cetvrtfinalu.U mecu izmedju Spanije i Francuske desio se veliki preokret.Iako su Spankinje vodile na poluvremenu sa 12:5, u drugom delu potpun preokret Francuskinja.Imale su Spankinje konstantu prednost i u drugom delu, dugo odrzavale razliku u njhivou korost.Ostalo je +7 sve do rezultata 18:11.Onda kod 22:18 nastaje preokret.Francuskinje smanjuju, ali Spanija opet vodi 23:20, ali Francuskinje postizu tri gola i dolaze do produzetaka.U njim Francuska ima prednost i stize do pobede.Povela je Francuska sa 26:24 i uspela da sacuva minimalno vodjstvo.U preostala dva meca, u Skandinavskom derbiju koji je to trebao da bude, ali nije bio, Norveska je deklasirala Svedsku i plasirala se u polufinale.Rusija je rutinski dobilu Angolu i zaustavila njihovu lepu bajku na ovim OI.U polufinalu se sastaju Holandija i Francuska i Norveska i Rusija.