RIO - OLIMPIJSKE IGRE  2016

ODBOJKA

CETVRTFINALE - muskarci

RUSIJA - KANADA                     3 : 0 ( 25 : 15 ; 25 : 20 ; 25 : 18 )
BRAZIL - ARGENTINA               3 : 1 ( 25 : 22 ; 17 : 25 ; 25 : 19 ; 25 : 23 )
ITALIJA - IRAN                          3 : 0 ( 31 : 29 ; 25 ; 19 ; 25 : 17 )
SAD - POLJSKA                          3 : 0 ( 25 : 23 ; 25 : 22 ; 25 : 20 )

Favoriti svi prosli po planu!!!
Jedino domacin Brazil izgubio jedan set!!!
U derbiju cetvrtfinala SAD maksimalnim rezultatom eliminisao Poljsku!!!

Odigrane su utakmice cetvrtfinala na odbojkaskom turniru.Favoriti su svi prosli po planu i nije bilo iznenadjenja kao u drugim sportovima.Jedino je Brazil izgubio jedan set od svog najveceg rivala Argentine, dok su Rusija,Italija i SAD zabelezili maksimalne pobede od po 3:0.Rusija je u prvom mecu lako pobedila Kanadu.Nije bilo borbe i Bacuske su lako preskocile prvi prpereku u nokaut protiv najveceg iznenadjenje turnira selekcije Kanade koja je pobedila Italiju, dok je eliminisala jednu Francusku, posto je bila ispred njih, dok je takodje napravila iznenadjenje i pobedila SAD.Ipak protiv raspolozenih Rusa nisu mogli vise.Rusija je dosla oslabljena na OI posto zbog povrede ne igra njihov najveci igrac i 218cm visok Dmitrij Muserski.Ipak tu je Segej Tetjuhin legenda evrospke i svetske odbojke koji u Riju igra sa 40 godina.Tu je Maksim Mihajlov, dok od novih snaga treba izdvojiti Markina.SAD je pobedio Poljsku i otisao u borbu za medalje.POsle teskog prvog seta, u drugom su Poljaci imali vodjstvo od 14:10, ali su je kiji dobili i taj deo igre.Kada su izvukli gotovo izgubljen set, lako su slavili u trecem setu i ostvarili maksimalnu pobedu.Italija je najuebidljivije igre pokazala u grupnoj fazi.Protiv Irana je bio tezak set.Iran je vodio skoro ceo set, njegova prednost je bila i +2.Onda kada se igralo na razliku Iran je prokockao nekoliko set lopti.Na krilima Zajceva i Huantorene, Azuri su izvukli prvi set, onda lako slavili u tri seta.Za kraj je naravno ostala poslastica.Duel ljutih rivala izmedju Brazila i Argentine.Nesto slicno kao kad igraju Srbija i Hrvatska.Brazil je tesko dobio prvi set, onda u drugom smo videli rapsodiju Gaucosa.Treci set je lako dobio Brazil, dok je cetvrtom vidjena velika borba i tesna pobeda Brazila, koji definitivno ne blista na ovoj OI.Inace Brazil iako je dominirao u prosloj deceniji svetske odbojke, samo je 2004.godine uspeo da bud eOlimpijski sampion.Na poslednje dve Oi ima dva srebra.U polufinalu nas ocekuju veliki dueli.SAD i Italija se sastaju u prvom polufinalu.Ocekuje nas velika borba, Amwrikanci sigurno zele revans za poraz u grupi od Azura.U drigom mecu odbojkaski klasik izmedju Rusije i Brazila.Ovo je sansa Brazilu da se revansira Rusiji za bolan i neverovatan poraz u finalu OI u Londonu 2012.godine, kada su Rui posle velikog preokreta od 0:2 u setovima i 19:22 u trecem setu napravili jedan od najvecih preokreta u istiriji odbojke i okitili se zlatom.Sada je sansa za Brazil da vrati punom merom.Bice to veliki duel velikih rival u Riju.Inace zenski odbojkaski tim Brazila je ispao u cetvrtfinalu od Kine.Novi sok bi bio zaista mnogo ako se i muskarci ne bi plasirali bar u finale.Mada svi ocekuju i zele zlato u Brazilu.