RAONIC - MONFIS                   6 : 3 ; 3 : 6 ; 6 : 3 ; 6 : 4

S.VILIJAMS - SARAPOVA                      6 : 4 ; 6 : 1
RADVANSKA - SUAREZ NAVARO          6 : 1 ; 6 : 3
KONTA - ZENG                                        6 : 4 ; 6 : 1
KERBER - AZARENKA                             6 : 3 ; 7 : 5

To ce biti njihov 45.duel po redu!!!
Djokovic preziveo pravu golgotu u osmini finala protiv Francuza Zila Simona!!!
Djokovic imao cak 100 neiznudjenih gresaka protiv Zila Simona!!!
Kod dama najveci favorit Amerikanka Serena Vilijams!!!

Novak Djokovic plasirao se u polufinale Australian Opena, posto je pobedio Japanca Keija Nisikorija sa 3:0 u setovima.Ipak Nole je pravu dramu i triler preziveo u osmini finala protiv Francuza Zila Simona.Slavio je pobedu od 3:2(6:3;6:7(1:7);6:4;4:6;6:3) pole 4 sata i 32 minuta igre.Imao je cak 100 neiznudjenih gresaka, kao nikada u karijeri.Samo 62 vinera, sto nije malo, ali jeste kada se uzmu u obzir neiznudjene greske.Sa druge strane Simon je imao 32 vinera i 68 neiznudjene greske.Novak je vcak imao 26 brejk lopte, od kojih je iskoristio samo 6, dok je Simon imao odnos 4/18.U ukupnim poenima Novak mnogo bolji 195-173.Zaista sokantan mec, trebalo ga je preziveti.Vec u prvom setu videlo se da ce biti velika borba.Novak je poveo sa 3:1, ali je Simon je uzvratio brejkom za 3:3.U osmom gemu Novak stize do 15-40 i koristi drugu brejk loptu da povede sa 5:3.Ali onda prava drama u odlucujucem devetom gemu.Novak spasava dve brejk lopte, koristi tek cetvrtu set loptu da dobije set i da povede sa 1:0.Novak je sansu da skrati mec prokockao u devetom gemu drugog seta kada nije iskoristio cak sest brejk lopti, od toga dve vezane.Imao je cak 11 brejk prilika u drugom setu, nijednu nije iskoristio.Tri vezane je propustio u trecem gemu, jos dve vezane u jedanaestom gemu.Naravno izgubljen drugi set bio je uvod u dramu.U trecem setu je ppoveo sa 2:0, ali je izgubio svoj servis u petom gemu, pa je Simon smanjio na 3:2.Ipak u desetom gemu uspeo je da dodje do jedne brejk lopte i set lopte koju je uspeo da iskoristi.U devetom gemu cetvrtog seta Simon je iskorostio drugu brejk loptu i poveo sa 5:4.Na svoj servis uspeo da iskoristi tek cetvrtu set loptu za 2:2.U petom setu konacno bolja igra Novaka, ali i u petom setu nije bilo lako.U cetvrtom gemu imao je Simon 40-0, ali je Novak sa pet uzastopnih poena uzeo brejk i poveo sa 3:1.U sestom gemu novi brejk posto Novak dolazi do 15-40 i koristi tek drugu brejk loptu za 5:1.Ipak Simon vraca jedan brejk i smanjuje na 5:2.Na svoj servis Djokovic stize do 40-0 i uspeva da iskoristi prvu mec loptu, za kraj muka.U cetvrtfinalu nije bilo tako tesko sa Japancem Keijem Nisikorijem, pa je Novak za  2 sata i 7 minuta igre, uz sedam i po minuta zbog medical tajm-auta Japanca slavio sigurnu pobedu od 3:0 u setovima.Poceo je Novak sigurno na svoj servis, Japanac nije imao brejk priliku.U sestom gemu prvog seta imao je Nisikori 40-0, ali je Novak sa pet uzastopnih poena brejknuo Nisikorija i poveo sa 4:2.Dobio je lako sledeci svoj gem za 5:2.Onda istom merom uzvratio Nisikori za 5:3, dok je u devetom gemu stigao do svoje prve set lopte koju je odmah iskoristio iako je Nisikori imao 0-30.Tako je NOvak poveo sa 1:0 u setovima.Drugi set poceo je onako kako se samo pozeleti moze.Novak stize do 15-40 i odmah koristi prvu od dve vezane brejk lopte da povede sa 1:0.Sledeci gem trajao je skoro 10 minuta.Imao je Japanc cak dve brejk lopte, dok je Novak iskorostio tek trecu gem loptu za 2:0.U trecem gemu Novak ima 0-40, na servis Japanca, ali ne koristi nijednu brejk loptu od tri vezane, pa Nisikori uspeva nekako da dobije taj gem i da smanji na 2:1.Siguran je bio Novak na svoj servis za 3:1.U petom gemu dolazi opet do 15-40 i koristi odmah prvu brejk loptu za 4:1.Na svoj servis bez izgubljenog poena potvrdjuje dupli brejk za veliko vodjstvo od 5:1.Nisikori smanjuje na 5:2, onda u jos jednom maratonskom gemu, Novak nekako uspeva da se izbori sa Japancem i da spasi tri brejk lopte i da dobije drugi set i povede sa 2:0 u setovima.U trecem setu je bilo najvise uzbudjenja.Novak gubi svoj servis na startu, pa Japanac vodi sa 2:0.Ipak odmah uzvraca Novak i vraca brejk posto stize do 15-40 i odmah koristi prvu brejk loptu od dve vezane.Medjutim u sledecem gemu uzvraca Nisikori.Stize Japanac do 0-40, koristi prvu pd tri vezane brejk lopte za 3:1.Tu nije kraj brejkovima.Videli smo i cetvrti uzastopni brejk,Ond Nole dolazi do 0-40 i takodje koristi prvu od tri vezane za 3:2.Konacno u sestom gemu Novak koristi svoj servis bez izgubljenog poena za 3:3.U sedmom gemu novi brejk za Novaka.Imao je Japanac 40-15, ali je Novak prvo dosao do izjednacenja, onda i iskoristio drugu brejk loptu za prvo vodjtvo u setu od 4:3.Lako je Novak dobio sledeci svoj servis za 5:3.Lakse se disalo.Nisikori konacno dobio jedan svoj servis gem za smanjenje rezultata na 5:4.U desetom gemu Novak je stigao do 40-0 i imao tri vezane mec lopte.Medjutim dve je spasao Nisikori, ali trecu nije, pa je Novak slavio maksimalnim rezultatom.Sada je Novak samo 27 neiznudjenih  gresaka, sdok je zabelezio 22 vinera.Nisikori je imao 31 viner, cak 54 neiznudjenje greske.Odnos brejk lopti je bio kod Novaka 6/11, kod Nisikorija 2/8.Ukupan broj poena je bio 99-74 u korist Novaka.Kei Nisikori koji je na AO 7.nosilac, savladao je 9.nosioca Francuza Zo-Vilfreda Congu sa 3:0(6:4;6:2;6:4).Novaka sada u polufinalu ceka Svajcarac Rodzer Federer i bice to njihov 45.medjusobni duel.U dosadasnjih 44 duela rezultat je izjednacen 22-22.Bice to jedan teniski klasik.Federer je takodje u tri seta slavio protiv Ceha Tomasa Berdiha za 2 sata i 16 minuta.Ceh koji je na postavljen za 6.nosioca je pruzio otpor samo u prvom setu.U trecem setu poveo sa 2:0, ali nije mogao ozbiljnije da ugrozi Federera.Berdih se mucio u 4.kolu posto je Spanca Roberta Bautistu-Aguta pobedio tek u pet setova, pa nije bio svez za cetvtfinale.U drugom polufinalnom paru sastaju se Britanac Endi Marej i Kanadjanin Milos Raonic.Raonic je posle cetiri seta bio bolji od Francuza Gaela Monfisa.U 4.kolu Raonic je eliminisao 4.nosioca Stana Vavrinku sa 3:2(6:4;6:3;5:7;4:6;6:3) posle 3 sata i 45 minuta igre.Britanac Endi Marej je slavio sa 3:1 u setovima protiv 8.nosioca Spanca Davida Ferera posle 3 sata i 20 minuta igre.David Ferer je u 4.kolu bio bolji od 10.nosioca Amerikanca Dzona Iznera sa 3:0(6:4;6:4;7:5).Marej ima sansu da igra svoje peto finale na AO.Do sada je sva cetiri izgubio.Kod dama u derbiju cetvrtfinala i reprizi finala od prosle godine, Amerikanka Serena Vilijams koja je 1.nosilac na AO, nadigrala Ruskinju Mariju Sarapovu koja je na AO 5.nosilac sa 2:0 u setovima.U prvom setu vidjena je velika borba.Sarapova je povela sa 2:0.Ipak Serena je odmah uzvratila brejkom i izjendacila na 2:2, onda na svoj servis dosla do vodjstva od 3:2.U osmom gemu imala je Serena 0-40 i tri vezane brejk lopte koje nije iskoristila pa je Sarapova stigla do 4:4.U devetom gemu je onda Marija imala dve brejk lopte koje nije iskoristila, pa je Serena ipak nekako stigla do vodjstva od 5:4.U desetom gemu vidjena je velika borba.Serena je propustila cak tri set lopte, ali je uspela da iskoristi cetvrtu i da povede sa 1:0 u setovima.U drugom setu brzo je Serena stigla do 5:0, sve je bilo reseno.Doduse jeste Marija smanjila na 5:1, jos u sledecem gemu imala dve brejk lopte, ali nije ih iskoristila, pa je Serena slavila ubedljivu pobedu posle sat i po igre.Serena Vilijams ima skor sa Marijom Sarapovom cak 19-2.Slavila je 18 uzastopnu pobedu u medjusobnom duelu.Sarapova je slavila poslednji put na zavrsnom Mastersu 2004.godine, tada je slavila jedine dve pobede nad njom.Serenu u polufinalu ceka duel sa 4.nosiocem Poljakinjom Agnjeskom Radvanskom koja je bila bolja od 10.nosioca Spankinje Karle Sutaez Navaro sa 2:0.Radvanska je imala tezak mec u 4.kolu protiv Nemice Ane-Lene Fridsam koja je 82.na WTA listi.Slavila je Poljakinja sa 2:1(6:7(6:8),6:1;7:5) posle 2 sata i 30 minuta igre.Nemica je vodila sa 5:2 u trecem setu.Medjutim kod vodjstva od 5:4 zatrazila je medical tajm-aut.Nije izdrzala posto je susret zavrsila u bolovima.U drugom polufinalu pomalo iznenadjujuce igrace 7.nosilac, Nemica Andjelika Kerber i Britanka Dzoana Konta koja je 47.na WTA listi.Andjelika Kerber je bila bolja od Beloruskinje Viktorije Azarenke koja je nekada slavila ovde dve titule koja je na AO postavljena za 14.nosioca.Videli smo cudan mec.Kerber je vodila sa 4:0 u prvom setu, ali je Azarenka smanjila na 4:3.Ipak Nemica je nekako dobila prvi set.U drugom setu cinilo se da je igranje treceg seta neminovno posto je Azarenka vodila sa 5:2.Ali onda Nemica igra kao preporedjena, sve stize i sve pogadja pravi preokret i slavi pobedu i ulazak u polufinale.Kerber je imala cak 31 viner.Britanka Dzoana Konta napravila je veliko iznenadjenje posto se plasirala u svoje prvo gren slem polufinale i to je prva Britanka od 1983.godine, kojoj je to poslo za rukom.U cetvrtfinalu je nadigrala Kineskinju Suai Zeng koja je cak na 133.mestu WTA liste.Konta je u 4.kolu bila bolja od 24.nosioca Ruskinje Ekaterine Makarove sa 2:1(4:6;6:4;8:6) posle nesto vise od 3 sata igre.Zeng je takodje napravila iznenadjenje u 4.kolu posto je bila bolja od 15.nosioca Amerikanke Medison Kiz sa 2:1(3:6;6:3;6:3).