SRBIJA - RUSIJA                       15 : 5
GRCKA - SPANIJA                        6 : 2
CRNA GORA - ITALIJA               10 : 7

Prvi put posle 2009.godine da Italija nece videti polufinale jednog velikog takmicenja!!!
Madjarska nadigrala indisponirane Hrvate i ostala u trci za Olimpijsku vizu!!!
Grcka takodje lako izasla na kraj sa Spancima!!!
Opet sjajna poseta na nasem mecu od 10 500 navijaca!!!

Srbija je uspela da se bez vecih muka plasira u polufinale EP u vaterpolu koje se odrzava u Beogradu, ali sada ce je konacno cekati tezi ispiti nego sto su ovi do sada bili.Kao na vecini utakmica na ovom EP, nas tim krece nervozno i lezerno, onda stvari polako dodju na svoje.Rusija je povela sa 1:0 golom Ginijatova, onda su nasi sa dva gola Prlainovica poveli sa 2:1, ali su Rusi opet izjednacili na 2:2 golom Magomajeva.Mandic je postigao gol za 3:2, tim trezultatom zavrsena je prva cetvrtina.Pocetkom druge cetvrtine Prlainovic je svojim trecim golom doneo prednost nasem timu od 4:2.Ipak golom Nikolenka, Rusija odrzava ravnotezu za 4:3.Golovima Jaksica, Filipovica i Mandica, Srbija je furiozno zavrsila drugu cetvrtinu pa je velikih 7:3, bilo dovoljno za sigurnu pobedu.Pocetkom drugog poluvremena, Holod je postigao gol za 7:4, onda opet sledi nova serija sjajne igre naseg tima, kojim resavamo mec.Redom su gol Rusije resetali Pijetlovic,Filipovic i Mitrovic za velikih +6(10:4).Odincov je smanjio na 10:5, dok na kraju trece cetvrtine gol za nas tim postigao Cuk za 11:5.Poslednja cetvrtina bila je samo formalnost.Nasi sa jos cetiri gola slavili ubedljivu pobedu i pokazali da su za ovu igru jednostavno najbolji.Prvo Mandic, pa onda Aleksic, za kraj dva puta Nikic, za potpunu katastrofu Rusa.Preostali mecevi nisu bili tako rezultatski nezanimljivi, ali nisu bili ni neizvesni do samog kraja meca.Grcka je pobedila ocajnu Spaniju za koju se ocekivalo da se polako vraca u svetski vrh.Medjutim demantovali su nas Grci sa razmontiranjem Crvene Furije.Spanija nije postigla gol skoro petnaest i po minuta.Grcka je sa dva gola u prvoj cetvrtini imala lepu prednost od 2:0.U drugoj jos jednim golom dosli do lepe prednosti od 3:0.Onda je konacno Malarač pogodio zua 3:1, na 33 sekunde do kraja poluvremena.Nista se nije promenilo ni u trecoj cetvrtini.Vlahopulos je na minut i po  do kraja trece cetvrtine doneo velikih 5:1, opet Malarač na 11 sekundi treceg perioda igre smanjio na 5:2.Bilo je to sve od Spanaca.Funtulis je pocetkom cetvrte cetvrtine stavio tacku na i svojim trecim golom na mecu.Tako ce Srbija u polufinalu igrati sa Grckom.Bice to najtezi mec do sada za nas tim.Ali se nadamo da cemo se plasirati u finale.U mecu koji je trebao da odluci koja ce ekipa biti u igri za Rio, Crna Gora je pobedila Italiju i otisla u polufinale.Azurima ostaje da zale ali jednostavno do sada niosu igrali sa ozbiljnim protivnicima u Beogradu, pa niko nije znao u kakvoj su formi.Protiv Crne Gore sve se videlo.Italija je povela sa 1:0, ali to je bilo jedino vodjstvo na mecu.Crna Gora je odmah preokrenula rezultat na 2:1.Italija stigla do izjednacenja na 2:2, onda je sve krenulo na vodenicu Crnogoraca.Prvo je Antonio Petrovic pogodio za 3:2.To je bio rezultat prve cetvrtine.U drugoj cetvrtini Jokic je pogodio za 4:2 sa igracem vise cime je zavrseno prvo poluvreme.Sjajno je na golu nasih suseda branio Milos Scepanovic.Luongo je golom pocetkom trece cetvrtine dao nadu Italijanima posto je smanjio na 4:3.Ali nije vredelo.Opet Crna Gora sa dva gola, prvo Radovica, onda Nikole Janovica poveli sa 6:3.Italija opet smanjila na 6:5, medjutim Crna Gora uzvraca sa nova dva gola Darka Brguljana za 8:5, cime je zavrsen treci period igre.Nikola Janovic pocetkom cetvrte cetvrtine prakticno donosi nedostiznu prednost od 9:5.Italija je uspela da postigne dva gola i da smanji na 9:7, ali pobedu je overio Nikola Janovic novim golom za 10:7, na dva i po minuta do kraja, cime je zapecatio sudbinu Azura.Crna Gora  ostaje u igri za dorektan plasman na OI, dok Italija mora u nove kvalifikacije.Crna Gora ce u polufinalu igrati sa Madjarskom, bice to direktan duel za plasman na OI.Nasi severni susedi pobedili su Hrvatsku koja nije licila na sebe.Najbolji igrac Sandro Sukno bio je nervozan ceo mec, pa je te nervoza kulminirala dva minuta pre kraja meca kada je dobio iskljucenje zbog udaranja protivnickog igraca.Madjarska je celim delom utakmice vodila.Odmah na startu poveli su sa 2:0.Hrvatska je smanjila na 2:1 do kraja prve cetvrtine.Kada je Maro Jokovic sredinom druge cetvrtine izjednacio na 2:2 delovalo je da Kockasti dolaze do daha i da cemo gledati sjajan mec.Medjutim Denes Varga je pogodio za 3:2 sa velike udaljenosti od nekih 8-9 metara.Hrvastka je opet izjednacila ali su Madjari sa dva gola poveli 5:3, cime je zavrseno prvo poluvreme.U trecoj cetvrtini videli smo po gol na obe strane pa je Madjarska vodila i dalje sa+2(6:4).U cetvrtoj cetvrtini Madjarska vodi sa 7:4, Hrvatska smanjuje na 7:5.Onda Sukno dobija iskljucenje na dva minuta pre kraja, Madjarska koristi igraca vise i to je bio kraj svih nadanja Kockastih da mogu doci do pobede na ovom mecu.Sjajan je na ovom mecu bio golman Madjara Viktor Nadji koji je imao 12 odbrana.Zanimljivo da je ovo 12.put uzastopno da Madjarska ide u polufinale EP.Poslednji put to joj nije uspelo 1991.godine.