GRCKA - RUMUNIJA                       15 : 9
ITALIJA - TURSKA                          16 : 2
MADJARSKA - GRUZIJA                 14 : 3
HRVATSKA - HOLANDIJA              16 : 9

Cak preko 10 000 ljudi u Areni u osmini finala na nasem mecu!!!
Kao sto smo ocekivali videli smo nezanimljive meceve u kojima je unapred bio poznat pobednik na vecini meceva!!!
Nije jasno zbog cega se LEN odlucio na takav sistem takmicenja!!!
Jedini razlog finansijski aspekti!!!
U cetvrtfinalu protiv Rusije!!!

Srbija se plasirala u cetvrtfinalu EP u vaterpolu koji se odrzava u Beogradu.Nikad losije nismo odigrali jedan mec, u poslednje vreme.Autsajderi Slovaci su nam zadali dosta problema pogotovo u prvom poluvremenu.Dejan Savic rece da je namerno oborena forma, kako bi tim izgledao najbolje kada se bude igralo za medalju.Ostaje nam da mu verujemo, ali su nasi sjajni vaterpolisti ostali duzni velikom i sirokom auditorijumu koji ih prati, kako u Kombank areni tako i preko malih ekrana.Publika obozava vaterpolo u Srbiji, sto je pokazao mec osmine finala, gde je bilo vise od 10 00 ljudi.Verujemo da ce sve izgledati kako treba, vec od meca cetvrtfinala sa Rusijom, gde takodje ne treba ocekivati tezak mec.Protiv Slovaka smo lose usli u mec.U prvoj cetvrtini smo primili cak tri gola i Slovaci su imali egal 3:3, posle prvog perioda igre.Srbija je uvek vodila, ali su Slovaci su uvek uzvracali golom.Poveli smo golom Milosa Cuka, Slovaci izjednacili preko Brudera.Filip Filipovic je dva puta pogpdio gol gostiju, ali su Slovaci dva puta preko Hrosika stizali nasu minimalnu prednost.U drugoj cetvrtini nesto bolja igra naseg tima i serijom 3:0, vodimo sa 6:3.Golove su redom postizali dva puta Milan Aleksic i jednom Dusko Pijetlovica igracem vise.Famera je smanjio na 6:4, tim rezultatom se zavrsila druga cetvrtina.Pocetak drugog poluvremena obelezila je jurnjava dva tima, pa su mreze mirovale u prva tri minuta.U 4.minutu Stefan Mitrovic je u kontri pogodio za 7:4, dok je minut kasnije Dusko Pijetlovic dao svoj drugi gol za 8:4.Novim golom Famere, Slovaci su smanjili na 8:5, sa tim rezultatom se zavrsila treca cetvrtina.Lakse se disalo ali posao nije bio gotov.Medjtim u psolednjoj cetvrtini se videlo da Slovaci nemaju snage za neki ozbiljniji otpor nasem timu.S dva gola Andrije Prlainovica, Srbija je rutunski privela utakmicu kraju, pa ce igrati mec sa Rusijom u cetvrtfinalu.Rusija je u najzanimljivijem mecu osmine finala finala pobedila Nemacku sa 9:6.Bio je to mec gde je Rusija vodila konstantno sa 2-3 razlike, ali tek u poslednjem periodu je privela mec u svoju korist.U ostalim mecevima osmine finala nije bilo velikih uzbudjenja, pa su Italija,Crna Gora,Hrvatska,Madjarska,Spanija i Grcka lako slavili pobede i plasirali se u cetvrtfinale.Sad tek predstoji pravo EP, vadjenje viza za OI u Riju, takodje i borba za medalje.Vidicemo prave poslastice u cetvrtfinalu i duele Madjarska-Hrvatska i Italija-Crna Gora, dok nista manje nece biti interesantno u mecu Spanija-Grcka.Srbija je apsolutni favorit u mecu sa Bacuskama pa se ocekuje laka i rutinska pobeda.Spanija,Italija,Crna Gora i Madjarska nisu izborili vize za OI, pa ce prvu sansu pokusati da iskoriste u Beogradu.Samo jedan od te cetiri ekipe moze obezbediti vizu za Rio, dok preostale tri ekipe cekaju dodatne kvalifikacije, u kojima moze da se iskomplikuje njihov plasman na OI.