ODBOJKA - EP 2015

gidra | 11 Oktobar, 2015 21:07

ODBOJKA - EP  2015

GRUPNA FAZA - GRUPA D

1.KOLO - SRBIJA - SLOVACKA  3 : 2 (25 : 22 ; 22 : 25 ; 30 : 28 ; 24 : 26 ; 15 : 9)
2.KOLO - SRBIJA - FINSKA       3 : 0 ( 25 : 19 ; 25 : 15 ; 25 : 21)
3.KOLO - RUSIJA - SRBIJA         3 : 1 ( 25 : 23 ; 21 : 25 ; 25 : 18 ; 25 : 20 )

Srbija zauzela 2.mesto u grupi i igrace mec baraza osmine finala!!!
Nikola Grbic vratio tim u svetski vrh, osvajanjem srebra u Svetskoj Ligi!!!
Ipak taj kontinuitet treba potvrditi i nastaviti!!!
U osmini finala protivnik Estonija!!!
U eventualnom cetvrtfinalu igracemo sa Francuskom!!!

Srbija je osvojila 2.mesto u Grupi na EP koje se odrzava u Italiji i Bugarskoj.Pre toga u Svetskoj ligi vratili smo se u svetski vrh posle debakla na SP prosle godine posto smo osvojili srebro.Prikazali smo sjajne partije.Plasirali smo se na final six u grupi gde smo uspeli da pobedimo Brazil u Beogradu sa 3:2.Takodje smo pobedili odlucnu ekipu Italije cak tri puta u prvoj svetskoj grupi SL..U grupi na final siksu za plasman u polufinale pobedili smo ekipu Poljske vazeceg svetskog sampiona sa 3:2.U polufinalu posle sjajne borbe pobedili smo SAD sa 3:2.U finalu nismo imali snage posto smo porazeni od selekcije Francuske sa 3:0.Odlican zamajac sa ovo EP i za kvalifikacije za OI koje nas ocekuju za koji mesec.Zavrsena je grupna faza na EP i sada krece eliminacioni deo.Igrali smo u grupi D koja se igrala u Italijanskom gradu Busto Arsiciu.U odlucujucem mecu porazeni smo od Rusije sasvim zasluzeno, posto smo dobru igru pokazali samo u prva dva seta.U prvom setu vidjena je klackalica i Rusi su vodili minimalno.U finisu seta stekli su 22:19.Stigli su do 24:21, nasi smanjili na 24:23 posle sjajnog servisa Ivovica ali ipak su Rusi resili taj period igre u svoju korist i poveli sa 1:0.U drugom setu opet vode Rusi ali nasi konacno igraju bolje.Rusija vodi sa 9:7, ali od tog trenutka nasi preuzimaju vodjstvo.Preokrecu na 10:9, pa 14:13.Vodimo sa 18:16, ali se Rusi vracaju na 18:18.Igralo se egal do 21:21 kada se resava drugi set.Sjajni Srecko Lisinac blokom doneo nam je 23:21.Onda je Podrascanin sjajnim servisom doneo 24:21, da bi blokom zavrsili posao u drugom setu za 1:1.Ali to je bilo sve od naseg tima na mecu.Od starta treceg seta Rusi su zaigrali odlicno i potpuno nas razbili.Menjao je Nikola Grbic igrace ali pomoci nije bilo.POveli su Rusi na sa 8:4 pa 12:5 i sve je bilo gotovo.Rusi su lako poveli sa 2:1.U cetvrtom setu ista prica.Rusija vodi 5:1, 8:3, a kad je na drugom tehnickom tajm-autu bilo 16:8, sve je bilo jasno.Rusija ce nas ubedljivo poraziti.U 1.kolu jedva smo pobedili Slovacku u mecu koji je trajao cak tri puna sata.Prvi set bio je egal i nismo mogli da se odlepimo pa su nam Slovaci konstantno duvali za vratom.Nekako smo uspeli da odrzavamo 2-3 poena prednosti sto nam je bilo dovoljno za 1:0.Drugi set bio je neverovatan.Trajao je 45 minuta.Sudije su se izgubile i nisu znali sta sude.Ni kad je dosudjen celindz, ni sta su svirali.Po nekoliko minuta proveravali postave i ko zna sta sve ne.U takvoj igri nasi se nisu snasli.Slovacka vodi i odrzava vodjstvo(14:11, 17:15, 21:18, 24:22).Slovacka je stigla do izjednacenja.U trecem setu nastavili su nasi sa ocajnom igrom.Nikola Grbic je promenio nekoliko igraca.Na tehnicaru je Jovovica zamenio Aleksom Brdjovicem.Slovacka je vodila sa 17:12.Ipak nasi su se vratili.Slovacka je stigla do 28:27 i dosla do poena koji joj je doneo set, medjutim nasi su trazili celindz i bili u pravu posto je lopta posle naseg smeca pogodila u prste jednog slovackog igraca.Umesto seta za Slovake bilo je 28:28.Blokom smo dosli do seta i poveli sa 2:1.Sta znaci nova tehnologija zvana celindz.U cetvrtom setu nasi su dobro krenuli posto su poveli sa 10:5.Na drugom tehnickom tajm-autu bilo je 16:12 za nas.Ali nisu se predavali Slovaci i dosli do prokreta.Stigli su do 16:16 onda su poveli sa 23:20.Nasi izjednacili na 24:24,ali su Slovaci ipak dosli do seta i stigli do 2:2.Tek u petom setu bolja igra naseg tima.Poveli smo 5:2 pa 10:6 i konacno dosli do pobede na startu sampionata.U 2.kolu nismo imali problema sa Finskom.Posle klackalice u prvom setu do drugog tehnickog tajm-auta sve ostalo bilo je lako za nas tim.Sada nas ocekuje duel osmine finala sa selekcijom Estonije.Ako to prodjemo cekaju nas Francuzi u cetvrtfinalu sto nece biti nimalo lak posao.U nasoj Grupi D ekipa Rusije dosla je 1.mesta i direktnog plasmana u cetvrtfinale.Samo su nasi momci Bacuskama uzeli set.Finska je pobedila Slovacku sa 3:0 i plasirala se u osminu finala.Slovacka je ispala posle grupne faze.U Grupi B koja se igrala u Torinu, Francuska je zauzela 1.mesto i obezbedila direktan plasman u cetvrtfinale.U odlucujucem mecu u 3.kolu Francuska je pobedila Italiju sa 3:2(23:25;21:25;25:19;25:17;15:13) posle velikog preokreta.Francuzi i Italijani su lako pobedili Hrvatsku i Estoniju.Estonija je uspela da uzme jedan set Trikolorima.Estonija je u borbi za plasman bila bolja od Hrvatske sa 3:0(25:19;25:18;25:10).Italija i Estonija idu u osminu finala, dok je Hrvatska ispala iz daljeg takmicenja.U Grupi C koja se igrala u Varni, Poljska je sa tri lake pobede stigla do 1.mesta i direktnog plasmana u cetvrtfinale.Jedino je Slovenija uspela da otkine jedan set vazecem svetskom sampionu.Belgija je u mecu za 2.mesto bila bolja od Slovenije sa 3:1.Ove dve ekipe ce u baraz, dok je Belorusija ispala iz daljeg takmicenja.U Grupi A koja se igrala u Sofiji, vidjena je najzanimljivija borba.Bugarska je osvojila 1.mesto u grupi i obezbedila direktan plasman u cetvrtfinale.U odlucujucem mecu Bugari su u Sifiji pobedili Holandiju sa 3:2(29:27;20:25;28:26;23:25;17:15).Nemacka koja je prosle godine osvojila bronzu na SP, na ovom EP tek je u 3.kolu i pobedom nad Ceskom od 3:0(25:14;25:14;25:16) uspela da izbegne ispadanje vec posle prve faze.Nemacka je izgubila od Bugarske ubedljivo sa 3:0(25:20;25:17;25:20).Takodje ih je porazila i Holandija sa 3:2.To je najvece iznenadjenje dosadasnjeg toka sampionata.Holandija kao druga i Nemacka kao treca igrace u osmini finala u barazu.Ceska je ispala iz daljeg takmicenja.Srbiju ceka tezak posao na putu ka medalji i odbrani bronze od pre dve godine u Danskoj.