1. PORTUGAL           8  7  0  1       11 : 5     21
2. ALBANIJA            8  4  2  2       10 : 5     14
3. DANSKA               8  3  3  2         8 : 5      12
4. SRBIJA( -3 )        8  2  1  5        8 : 12      4
5. JERMENIJA          8  0  2  6         5 : 14      2

Orlovi se revansirali Albaniji za dron u Beogradu, ali na sportskom terenu!!!
Kvalifikacije zavrsene porazom od Portugala!!!
Portugal i Albanija idu na EURO 2016!!!
Danska ide u baraz!!!

Srbija se pobedom nad Albanijom iskupila na vrucem gostovanju u Elbasanu.Vratili smo Albancima za dron u Beogradu i pokazali da koliko god da smo losi, od njih smo za klasu bolji, sto je pokazao mec u Elbasanu.Da nije bilo nesportskih i vanfudbalskih stvari u nasoj grupi, mi i ovako slabi igrali bi bar u barazu.Albanci su uspeli u nameri.Izdejstvovali su sramnu odluku ''Sportskog suda" u Lozani i dobili mec u Beogradu za zelenim stolom.To im sigurno ne bi uspelo zbog kvaliteta koji poseduju.Srbija bi taj mec dobila i druga bi se pesma pevala u nasoj grupi.Mada se mora reci da su i Danci krivi posto su odigrali dva meca 0:0 sa Jermenijom na strani i kuci sa Albanijom.Ovako ce ni krivi ni duzni na EURO ce Albanija.Sumnjiv je i poslednji mec sa Jermenijom koju su Albanci lako dobili, iako tamo u Jerevanu niko lako ne dobija utakmice.Mec u Elbasanu poceo je odvazno sa nase strane, i videla se zelja nasih igraca za osvetu.Eh da su tako odigrali prethodne meceve.Diktirali smo tempo u prvom delu i bili bolji rival.Albanija je prva zapretila u 9.minutu kada je Lila poslao loptu u narucje golmana Stojkovica.U 22.minutu sjajna sansa za nas tim.Tadic je izveo korner, lopta je dosla do Ivanovica koji sa nekih desetak metara puca preko gola iz izgledne situacije.Pre tog kornera prethodio je sut Adema Ljajica ciji je sut izblokiran koji imalo nije zavrsio u mrezi.U 37.minutu ponisten je gol Ljajica posto je Tosic napravio faul nad golmanom Berisom.U 44.minutu Agoli je pokusao iz daljine ali je taj sut lako zaustavio Stojkovic.Dobro prvo poluvreme ali gola nije bilo.U 47.minutu Milivojevic je isprobao sut ali je lopta fijuknula preko gola.U 60.minutu Albanija je opasno zapretila i bila je to njihova prva opasna akcioja na mecu.Dzaka je iskosa sa desne strane ubacio loptu u peterac, ali niko nije natrcao na nju, pa je nasa odbrana otklonila opasnost.U 65.minutu Bane Ivanovic je morao da napusti teren zbog povrede.Iako igra slabo u Celziju, Bane je odigrao odlicno do povrede u Elbasanu.U 76.minutu najbolja sansa za Albaniju.Cikalesi je sa ivice kaznenog prostora sutirao, ali je Stojkovic je sjajno odbranio i izbacio loptu u korner.U 80.minutu Kolarov je iz slobodnjaka sutirao pokraj gola.Tekli su mirni minuti meca.Onda se dogodio blic krig naseg tima na Elbasan Areni.Igrao se 91.minut kada je Ljajic ubacio loptu u sesnaesterac, tamo je Mitrovic propustio loptu posto je bio u ofsajdu, ali je lopta stigla do Kolarova koji iskosa sa desne strane gadja surotran ugao gola Berise i postize gol.0:1!!!Morao je Berisa bolje da intervenise ali hvala mu sto nije.Albanci su krenuli u frontalne napade.Dobili su slobodan udarac, ali njihov udarac je izblokiran.Lopta je dosla do Ljajica koji vara jednog igraca Albanije, trci vise od polovine terena i ulazi u kazneni prostor, gde je lagano prebacio golmana Berisu i doneo veliko slavlje nasem timu.0:2!!!Zacutala je Elbasan Arena i bila je grobna tisina na stadionu.Ljajic je maestralnom igrom doneo trijumf nasem timu.Trebalo je odigrati jos jednu utakmicu, ali kao i obicno nasi moraju uvek da uprskaju stvari.Ne toliko zbog poraza, posto on nista nije znacio, nego zbog dva crvena kartona Matica i Kolarova koji nece moci da igraju u ciklusu kvalifikacija za SP u Rusiji 2018.godine.Portugal je u Beograd dosao bez glavnih igraca.Nije bilo Ronalda,Tijaga,Karvalja i Koentraa, dok je Mutinjo usao tek u drugom poluvremenu.Vec u 5.minutu Nani je doneo prednost Portugalu posto je natrcao na odbijenu loptu posle suta Danija i odbrane Stojkovica.0:1!!!Nasi su bili bolji, diktirali tempo, ali zavrsnica je izostala.Posle nekoliko pokusaja u 65.minutu Kolarov je centrirao sa leve strane, loptu u sesnaestercu zahvatio Tosic i sigurno pogodio mrezu.1:1!!!Srbija je nastavila sa boljom igrom.U 69.minutu cak je ponisten gol Tosicu zbog igranja rukom, iako to bas nije bilo bas toliko sigurno.U 78.minutu posle faula nad Tosicem koji je napravio Eliseu, Mutinjo je sa ivice sesnaesterca posle proigravanja Eliseua iskosa sa leve strane pogodio levi ugao gola Stojkovica.1:2!!!Nas golman mogao je bolje da reaguje.Porazeni smo, cini se nezasluzeno.Ali jednostavno lako i naivno primamo golove.Sledece godine dolaze nam nova iskusenja i kvalifikacije za SP.Imamo dobru grupu, ali i ovu smo smatrali za laku, pa smo videli kako smo prosli.U nasoj grupi, Portugal je jos u cetvrtak pobedio Dansku sa 1:0 i obezbedio plasman na EURO.To je isto ucinila Albanija koja je danas slavila sa 3:0 u Jerevanu protiv Jermenije.Danska ce iz nase grupe u baraz.Kraljevici su propustili veliku sansu posto su napravili dva kiksa koja nisu smela i morace da idu u pakao baraza.Dancima je trebao kiks Albanije u Jerevanu, ali su Albanci ubedljivo slavili i poslali Dance u baraz.U Grupi 4, Nemacka i Poljska idu na EURO.Nemacka je u cetvrtak izgubila u Dablinu od Republike Irske sa 1:0.Danas je kuci slavila sa 2:1 protiv Gruzije i teze nego sto se ocekivalo obezbedila plasman na EURO.Ne igraju Panceri kao pre godinu i po ili dve kada su sjajnim igrama stigli do osvajanja SP.Videcemo da li ce bolje igre pruziti sledece godine na EP u Francuskoj.Poljska je u direktnom duelu pobedila kuci Republiku Irsku sa 2:1 i ide na EURO.Poljaci su golom Levandovskog u 94.minutu u Skotskoj osvojili vazan bod igrajuci 2:2.Veceras je opet Robert Levandovski prava gol masina doneo trijumf svom timu i odveo ga na EP.Republika Irska ide u baraz.U Grupi 6, Severna Irska je po 1.put uspela da se kvalifikuje na EP.Poslednje veliko takmicenje na kojem su Igrali Irci bilo je SP 1986.godine u Meksiku.S.Irska je u Belfastu pobedila Grcku sa 3:1 i u cetvrtak obezbedila plasman na EURO.Istorijski uspeh za ovaj tim.Rumunija je danas pobedom na Farskim Ostrvima od 3:0 uspela da se plasira na EP.Madjarska ide u baraz.U Grupi 3, Spanija je jos u petak u pretposlednjem kolu potvrdila plasman na EP pobedom kuci protiv Luksemburga od 4:0.Iz ove grupe direktno ide jos Slovacka koja je tek u poslednjem kolu pobedom nad Luksemburgom od 4:2 otisla u Francusku.Slovacka je to mogla da obezbedi u pretposlednjem kolu ali je kuci porazena od Belorusije sa 1:0.Iz ove grupe u baraz ce Ukrajina.Ukrajinci su mogli da prodju direktno kao najbolja treceplasirana reprezentacija da su pobedili Spaniju.Medjutim Spanija je slavila u Kijevu sa 1:0 i poslala Madjarsku direktno na EURO, a Ukrajinu u pakao baraza.U Grupi 5, Engleska je odavno izvadila vizu za EURO.Gordi Albion je jedina reprezentacija koja je uspela da zabelezi svih deset pobeda u kvalifikacijama.Iz ove grupe ce direktno na EURO Svajcarcka koja je to potvrdila u pretposlednjem kolu pobedom nad San Marinom kuci od 7:0.Iz ove grupe u baraz ce Slovenija koja je to potvrdila u poslednjem kolu pobedom nad San Marinom na strani od 2:0.U Grupi 7, Austrija je jos pre poslednje dve runde obezbedila direktan plasman na EURO.Odlicno su Austrijanci igrali ove kvalifikacije i od deset utakmica dobili cak devet, dok su samo jednu remizirali.Direktno iz ove grupe ide i Rusija koja je to obezbedila pobedom u poslednjem kolu nad Crnom Gorom u Moskvi od 2:0.Svedska ce u baraz i nije docekala kiks Rusije od Crne Gore.Crna Gora ostala je bez baraza posto je jos u petak u pretposlednjem kolu u Podgorici izgubila od Austrije od 3:2.U Grupi 1, desavale su se neverovatne stvari.Jos u septembru plasman na EURO obezbedili su Ceska i Island.Medjutim borba za baraz bila je izmedju Turske i Holandije.Turska je u subotu slavila na strani Ceskoj sa 2:0.U utorak je pobedila kuci island sa 1:0.Holandija je zauzela tek 4.mesto u grupi.To je veliko iznenadjenje.Izgubile su Lale kuci u poslednjem kolu od Ceske sa 3:2.Turskoj je trebao bod da teoretski obezbedi baraz.Medjutim golom Selcuka Inana u 89.minutu, Turci su slavili protiv Islanda i nisu verovali da im taj gol donosi plasman na EURO.Turska je u nekom ludom finisu postala najbolja treceplasirana reprezentacija i ide direktno na EURO.Madjarska je izvisila u poslednjoj sekundi.Naime Turskoj je morao da se pogodi i rezultat u Rigi gde je Kazahstan morao da pobedi Letoniju.Slavio je Kazahstan sa 1:0.Poslao Letoniju na poslednje mesto u grupi.Turska je dva puta igrala nereseno sa Letonijom i posto su Letonci poslednji u grupi, ti rezulati im se ne racunaju.Vec im se racunaju dve pobede protiv Kazahstana.Tako su za bod pretekli Madjarsku kao najbolju treceplasiranu ekipu, i poslali nase severne susede u baraz.Da Inan nije dao gol pred kraj za pobedu, Madjarska bi isla direktno kao najbolja treceplasirana ekipa.U Grupi 2, Belgija i Vels su jos u subotu u pretposlednjem kolu obezbedili plasman na EURO.Belgija je slavila u Andori sa 4:1.Dok je Velsu isao na ruku rezulat iz Jerusalima gde je KIpar pobedio Izrael sa 2:1 i taj rezultat je odveo Vels na EP, bez obzira sto su u pretposlednjem kolu izgubili u Zenici od Bosne i Hercegovine sa 2:0.U baraz iz ove grupe ide Bosna i Hercegovina.Zmajevi su u direktnom duelu za baraz pobedili Kipar na strani sa 3:2 i idu u doigravanje.U Grupi 8, direktno na EURO idu Italija i Hrvatska.Italija je u pretposlednjem kolu obezbedila direktan plasman na EURO pobedom na gostovanju Azerbejdzanu od 3:1.Hrvatska je prvo pobedila BUgarsku sa 3:0, a onda u poslednjem kolu slavila protiv Malte na strani sa 1:0.Medjutim KOckasti su zavisili od rezultata Italija-Norveska.Norvezanima je trebala pobedi na strani, dok je nereseno i pobeda Italije vodila Kockaste na EURO.Italija je slavila sa 2:1 posle preokreta i tako poslala Hrvate na EP, a Norvesku u baraz.
   Srbija je dozivela debakl u kvalifikacijama za EURO.Nikad gore nismo odigrali jedne kvalifikacije.Svega je bilo sto ne treba.Slabe igre, smene selektora, politika, dronovi i vanfudbalske stvari.Sada se plasman na SP u Rusiji 2018.godine postavlja kao imperativ.Medjutim ako ostane sve isto, kako isti covek na celu saveza, i isti ljudi u njemu, i jos sa nedoraslim seketorom, zaista nam se ne pise dobro.I ovakva grupa koja nam deluje super, nece nam nista vredeti.Ako ne izvucemo pouke iz svega, propusticemo jos jedno takmicenje, a posledice ce biti nesagledive.Mada vec jesu ogromne!!!