HRVATSKA - GRCKA         15 : 13 - PETERCI  10 : 10

U finalu pravi vaterpolo klasik sa nasim najvecim rivalom Hrvatima!!!
Srbija razmontirala i ubedljivo savladala Azure!!!
Vraceni neki stari dugovi!!!
Hrvatska vodila ceo mec, jedva dosla do pobede posle peteraca!!!
Hrvatska takodje obezbedila plasman na OI u Riju!!!

Srbija je u finalu SP u vaterpolu koje se odrzava u ruskom gradu Kazanju, posto je nadigrala i ubedljivo savladala velikog rivala selekciju Italije.Srbija je odigrala sjajan mec, u kome su svi briljirali i gde nije bilo slabe tacke.Vratili smo neke stare dugove Azurima ali ima vremena za vracanje najvecih dugova na nekim sledecim sampionatima.U finalu nas ceka pravi vaterpolo rat sa Hrvatskom, sa kojom su uvek sjajne utakmice koje su vise od same igre.Nas tim je kvalitetniji ali u takvim mecevima to ne igra glavnu ulogu, i sve je moguce.Hrvatska je takodje obezbedila plasmanom u finale vizu za OI u Riju sledece godine, pa ce mec u finalu oba tima uci mirno, bar sa te strane.Ali motiva ce biti na pretek.Gojko Pijetlovic lose je branio protiv SAD, opa ga je zamenio Branislav Mitrovic, koji je branio maestralno.Od pocetka mec je poceo zustro sa obe strane, i bili smo motivisani da pobedimo Italiju.Italija je imala igraca vise na pocetku dva puta, ali ih nije iskorostila.Onda krece nasa furija koja je oduvala Azure, koji se nisu oporavili do kraja meca.Uzalud je Kampanja sirio ruke, i vrteo nervozno glavom, njegovom timu u ovom mecu nije bilo pomoci.Potpuno je bio nadigran.Sa igracem vise Andrija Prlainovic otkljucao je bravu Stefana Tempestija za 1:0.Milos Cuk na asistenciju Prlainovica povisio na 2:0 posle sjajne akcije u kome smo ostavili neke italijanske igrace na nasoj polovini bazena.Naravno Mitrovic je branio fenomenalno, i ulivao je sigurnost nasem timu.Stefan Mitrovic pogodio je sa dva metra za velikih 3:0.Dusan Mandic koristi igraca vise za 4:0, za nepunih pet minuta igre.Tim rezultatom je zavrsena prva cetvrtina.Italijani obezglavljeni nisu znali sta ih je snaslo.Gresili su i nisu imali hrabrosti da sutiraju na nas gol, pogotovo sto ih je tamo cekao Mitrovic koji je spustio roletnu na nas gol.Italija je tek posle desetak minuta igre postigla prvi gol posto je gol sa igracem vise postigao Djordjeti.Nastavili su nasi sa sjajnom igrom.Stefan Mitrovic postigao je gol za 5:1, dok je Zivko Gocic iz kontre pogodio pored skamanjenog Tempestija za 6:1.Italija je bila na kolenima.Francesko Di Fulvio smanjio je na 6:2 posle sjajnog suta iz daljine.Ali nije to nista znacilo nasem timu koji je nastavio da melje protivnika.Nikola Jaksic je sa igracem vise ubacio loptu sa dva metra u gol Italije za velikih 7:2.Stefan Mitrovic pogodio je sa igracem vise za 8:2.Udario ga je jedan igrac Azura, ali ga to nije omelo da postigne gol.Tim rezultatom zavrseno je poluvremene.Cinilo se da je pobednik odlucen i da cemo igrati u finalu.Ipak trebalo je sacekati kraj meca.Koliko smo se samo mi vracali iz ovakvih situacija.Prosle godine na EP u Budimpesti gubili smo od Crne Gore sa 5:1 u polufinalu, ali smo preokrenuli i dobili mec i kasnije u finalu razbili Madjare usred Margitsigeta.Naravno nas tim nije dozvolio preokret.Jeste usporen ritam ali su sigurno cuvali veliku prednost.Fondeli je na pocetku trece cetvrtine smanjio na 8:3.Ipak Dusko Pijetlovic je okrenuo jednog italijanskog igraca na dva metra i pogodio za 9:3.Umetnost igre.baraldi je smanjio na 9:4.Imali su Azuri par sansi sa igracem vise ali ih nisu iskoristili pa je sa velikih (+5) zavrsena treca cetvrtina.Pocetkom cetvrte cetvrtine Milan Aleksic je na nesto malo vise od sest i po minuta do kraja pogodio za 10:4 sa igracem vise.Od tog trenutka nasi vise nisu igrali.Poslednjih pet minuta su prespavali.Nije ni bilo potrebe gurati se i tuci sa prljavim Italijanima.Fondeli i Luongo su samo smanjili rezultat.Luongo je postigao gol na 2,31 minut do kraja meca za 10:6, i vise nije bilo igre.Srbija je rutinskom igrom dosla do pobede, kao da je protivnik neki prosecan tim, cuvajuci snagu za finale.Stefan Mitrovic postigao je 3 gola.Kod Azura Andrea Fondeli postigao je dva gola.Srbija je imala odnos igraca vise 4/6, dok je Italija imala ocajnih 11/2.Kao sto smo vec rekli u finalu nas ceka selekcija Hrvatske koja je tek posle izvodjenja peteraca pobedila Grcku iako je vodila ceo mec.Kockasti su dobro poceli mec i golom Sandra Sukna poveli sa 2:0.Tek posle vise od pet minuta igre Janis Funtulis je sa peterca smanjio na 2:1.Luka Bukic je golom u finisu prve cetvrtine doneo prednost Hrvatima od 3:1.Igrali su Hrvati odlicno u tim trenucima.Petar Muslim je pogodio za velikih 5:2.Janis Funtulis smanjio na 5:4 pred kraj druge cetvrtine.Tim rezultatom zavrsena je druga cetvrtina.Igralo se gol za gol u trecoj cetvrtini.Odrazavli su Hrvati dva gola razlike(6:4).Grci uvek smanjili na (-1).Petar Muslim golom doneo opet lepih 7:5.Grcka je smanjila sa igracem vise na 7:6.Grci mogli do izjednacenja pred kraj, ali je Maro Jokovic pet sekundi iz daljine doneo Hrvatima opet +2(8:6).Velikih +2 pred poslednju cetvrtinu.U poslednjoj cetvrtini Hrvatska opet ima +2, vodi sa 9:7.Drama se odvijala u poslednja dva minuta regularnog dela.Sandro Sukno je sa igracem vise na 2,10 minuta do kraja meca doneo 10:8.Cinilo se da je gotovo ali nije bilo tako.Vlahupulos je sa igracem vise smanjio na 10:9 na 1,42 do kraja meca.Hrvati nisu iskoristili napad.Grcka krenula u poslednji napad.Dobili su Heleni igraca vise i Kolomvos je pogodio gol Hrvata sa dva metra za prvo izjednacenje na mecu 10:10 na samo 27 sekundi do kraja meca.Imali su Hrvati poslednji napad.Dobili su samo obican faul na dva metra.Onda opet je loptas dosla na dva metra, ali sudije nisu svirale iskljucenje grckom igracu pa suj pobednika i putnika u finale odlucivali peterci.Svi Hrvati su bili precizni.U drugoj seriji kod Grka promasio je Janis FUntulis posto mu je Josip Pavic odbranio sut.Andjelo Setka u poslednjoj seriji doneo je trijumf Hrvatima.Pomalo besmislen sistem FINA gde nema produzetaka ni dva puta po tri minuta sto je apsurdno.U finalu bice veliki okrsaj sa Hrvatskom.Nadamo se da ce biti sa srecnim krajem po nas tim!!!