SRBIJA - SAD                        12 : 7
GRCKA - AUSTRALIJA           12 : 11 - PETERCI (7 : 7)

Italija duznik zbog bolnih poraza na SP u Sangaju i OI u Londonu!!!
Finalisti sa proslog SP, Madjarska i Crna Gora ispali u cetvrtfinalu!!!
Hrvatska deklasirala Crnu Goru!!!
Grcka posle SP u Montrealu 2005.godine prvi put u polufinalu SP!!!
Srbija zlatom u SL obezbedila OI u RIju 2016.godine, ali u Kazanju je bitno nastaviti kontinuitet i potvrditi klasu!!!

Na SP u Kazanju ekipa Srbije plasirala se u polufinale posto je bila bolja od selekcije SAD.Bio je to tezak mec sa timom koji predvodi nas bivsi selektor Dejan Udovicic.U polufinalu igracemo sa Italijom koja je posle pravog trilera bila bolja od Madjarske koja je predala krunu u Kazanju koju je osvojila pre dve godine u Barseloni.Srbija je osvajanjem Svetske lige obezbedila vizu za OI u Riju kada je u finalu pobedila Hrvatsku sa 9:6, ali to isto ce uciniti dve najbolje ekipe sa ovog SP.Zato ce mec sa Italijom biti tezak jer je za njih veci ulog.Italija nam je duznik i to bogami veliki.Azuri su nas pobedili u finalu SP u Sangaju 2011.godine, i u polufinalu OI u Londonu 2012.godine.Crna Gora koja je do juce bila vazeci vicesampion sveta ispala takodje u cetvrtfinalu posto ih je deklasirala Hrvatska.Grcka ce prvi put posle SP u Montrealu 2005.godine igrati u polufinalu jednog velikog takmicenja kada su Heleni osvojili jedinu medalju i to bronzanu.Srbija je lose pocela mec sa SAD posto je protivnik poveo sa 2:0.Ipak posle tri minuta igre led je probio Milan Aleksic.Ipak do kraja prve cetvrtine dali smo cetiri gola i serijom 4:0 dobili prvi deo sa 4:2.Do kraja poluvremena bilo je problema jer smo primili cak pet golova, ali smo na svu srecu postigli 7.Prvih pet suteva u gol Gojka Pijetlovica su usli.Na poluvreme se otislo sa rezultatom 7:5.U trecoj cetvrtini Kupido postize gol za 7:6.Onda selektor Dejan Savic cini ono sto je morao da ucini i pre, zamenio je indisponiranog Gojka Pijetlovica na golu, i stvari su pocele da se preokrecu u nasu korist kada je na gol stao Branislav Mitrovic.Amerikanci su promasili peterac posto je Kupido pogodio precku.Onda je Dusko Pijetlovic postigao gol za 8:6, a u poslednjim sekundama trece cetvrtine Zivko Gocic koristi igraca vise za velikih +3(9:6).Dobro je branio Mitrovic i primio samo jedan gol pocetkom cetvrte cetvrtine kada su Jenkiji smanjili na 9:7.Ali Dusko Pijetlovic postize gol iz dva metra za 10:7.Onda smo videli bravuru Dusana Mandica.Preplivao je skoro ceo teren i matirao golmana SAD za 11:7.Tacku na i stavio je Slobodan Nikic za na kraju ubedljivih (+5) za Srbiju.Dusko Pijetlovic bio je najbolji sa 4 gola, dok su po dva postigli Dusan Mandic i Slobodan Nikic.SAD je u osmini finala bio bolji od Brazila sa 7:3.Karioke predvodjene ratkom Rudicem prave tim za OI u Riju i dosta su napredovali i nisu vise topovska hrana.U vrlo interesantnom mecu Italija je posle bolje igre u poslednjoj cetvrtini srusila sa svetskog trona Madjare.Madjarska je dobro pocela posto je povela sa 2:0.Ali videli su Azuri odakle im preti najveca opasnost.Zatvorili su Danijela Vargu i bilo im je lakse.Golom Matea Baraldija dve sekunde pre kraja Italija je izjednacila na 2:2 na kraju prve cetvrtine.Ipak Madjari su vodili i poluvreme resili u svoju korist 4:3.CIni se da su Madjarii ispustili Azure u trecoj cetvrtini kada nisu iskorostili nekoliko igraca vise.Vodili su sa 5:3, ali Stefano Luongo je sekundu pre kraja treceg perioda doneo izjednacenje Italji na 5:5.To kao da je dalo krila Italijanima koji su sa odlicnom igrom nastavili u poslednjoj cetvrtini.Poveli su pocetkom cetvrtog perioda sa 6:5 golom Pjetra Filjolija.Madjari golom Balaza Haraija izjednacili na 6:6.Onda su za Italijane pogadjali prvo Francesko di Fulvio, da bi veliko vodjstvo na nesto manje od tri i po minuta do kraja meca doneo Stefano Luongo od 8:6.Norbert Hosnjanski je 3,01 minuta pre kraja smanjio na 8:7.Onda smo videli pravio rat u bazenu.Na nesto vise od 1 minuta i 20 sekundi do kraja Madjari su imali napad za izjednacenje, dobili su igraca vise koje nisu iskoristili posto je Stefano Tempesti odbranio sut na 38 sekunde do kraja.Pokusali su Madjari do bace loptu do centra i da iznude novo iskljucenje, ali Azuri su uspeli da zaustave Haraija na dva metra.Uzeli su im loptu, sudije se nisu oglasile, tako da je lopta pripala Italijanima koji su lako sacuvali loptu poslednjih 15 sekundi.Ovo je sedmo uzastopno veliko takmicenje gde Italija od EP 2010.godine stize do polufinala.Italija je u osmini finala bila bolja od Kanade sa 8:2.Madjarima se osvetila laka grupa gde nisu imali takmaca.To ih je zavaralo.U mecu bivsih zemljaka Hrvatska je razbila Crnu Goru i skinula joj vicesampionsku krunu koju je osvojila pre dve godine u Barseloni.Kockasti su na poluvremenu vodili sa 4:0.Pocetkom trece cetvrtine imali ogromnih 5:0, dok je Crna Gora dala gol posle 16 i po minuta kada je darko Brguljan smanjio na 5:1.Potpuno su podbacile vedete Djetica Aleksandar Radovic,Mladjan Janovic i Aleksandar Ivovic.Sva trojica misu postigli nijedan gol u cetvrtfinalu i imali su njih trojica katastrofalan sut 16-0.Josip Pavic imao je svoj i imao je cak 15 odbrana.Do kraja trece cetvrtine bilo je 7:3, na pocetku cetvrte Kockasti su poveli sa 9:3 i prica je bila gotova.Crna Gora je katastrofalno igrala u Kazanju.Jedva su prosli mec osmine finala protiv autsajdera Kazahstana pobedivsi 12:8, iako su veci deo meca gubili i Azijati su pali tek u finisu kad im je ponestalo snage.Kockasti ce imati velike sanse da se nadju u finalu posto ce u polufinalu igrati sa Grckom koja je posle boljeg izvodjenja peteraca bila bolja od Australije.Glupo pravilo da se odmah posle regularnog toka pucaju peterci, kostali su Kengure koji su propustili sansu da slave u regularnom toku meca.U jos jednom trileru pobedio je srecniji tim.Posle prave rezultatske klackalice gde nijedan tim tokom meca nije imao vecu prednost od +1.Posle prvog dela igre Grcka je vodila sa 1:0.Odlicno su Kenguri predvodjeni najboljim igracem Aronom Jangerom odigrali drugu cetvrtinu i vodili sa 3:2 na poluvremenu.Posle treceg perioda igre Grcka je vodila sa 5:4.Onda krece pravi triler.Aron Janger donosi vodjstvo Australiji od 6:5.Golom Konstantinosa Genidunijasa, Grcka je izjednacila na 6:6.Samo 38 sekundi pre kraja golom Nejtana Pauera Australija vodi sa 7:6.Pauer je dao gol posle uplivavanja na dva metra.Ipak Janis Funtulis sa igracem vise samo 4 sekunde do kraja meca donosi izjednacenje Grckoj od 7:7, pa su peterci odlucili putnika u polufinale.U prvoj seriji Aronu Jangeru peterac je odbranio grcki golman Flekas.U poslednjoj seriji za Grcku bio je precizan Gunas pa ce Heleni posle citave jedne decenije igrati u borbi za medalje.Kod Grcke Genidunijas i Funtulis dali su po 2 gola, dok je Janger dao 3 kod Kengura.Ali eto nije prvi put da najbolji igrac i zvezda tima bude i tragicar meca zbog promasenog peterca koji je kostao Australijance plasmana u polufinale.Australija je u osmini finala deklasirala Juznu Afriku sa 17:1, sto samo pokazuje koliko su Madjari imali lagan zreb koji ih je kostao kada su naleteli na iole jacu prepreku.