Majstorijom Lionel Mesi odveo Gaucose u osminu finala!!!
Sjajnim golom u zaustavnom vremenu, Mesi slomio otpor zilavih Iranaca!!!
Iran velikom borbom zasluzio bar jedan bod!!!
Bosna i Hercegovina ispala sa Mundijala!!!
BIH-Malo sreca,malo sudija,malo losa igra, epilog-kraj!!!
Nigerija na pragu osmine finala!!!

Nije se video svih 90 minuta.Ali on je majstor, i moze da bljesne svakog casa.Lionel Mesi osvajac Zlatne lopte tri puta zaredom, prelepim golom doneo je slavlje Argentini i plasman u nokaut fazu SP.Sutirao je sa nekih 20 metara i pogodio donji desni ugao golmana Irana Hadjidjija.Fudbal je ponekad surov, i osetili su to Iranci na svojoj kozi.Sjajnom borbom i velikom pozrtvovanoscu odlicno su parirali jacem rivalu, i oruzje polozili tek u zaustavnom vremenu, u prvom minutu sudijske nadoknade.Imaju za cim da zale posto su imali neke sanse u drugom poluvremenu.Cak dve odlicne prilike imao je Reza Gucanejad.Oba puta sjajno je intervenisao Romero, prvi put u 52.minutu kad je odbranio njegov sut glavom, i drugi put u 86.minutu kada je zaustavio njegov sut nogom.Izmedju tih sansi Dedjaga je imao sansu kada je glavom lobovao Romera a ovaj opet sjajno reagovao.U 55.minutu Iranci su trzili penal ali Milorad Mazic nije pokazao na belu tacku posle starta Zabalete nad Dedjagom.Cini se da je Zabaleta startovao prvo na loptu pa tek onda na Iranskog napadaca. Argentina osim tog gola u drugom delu imala je samo jedan pokusaj Mesija koji je zavrsio pored gola sa ivice sesnaesterca.U prvom poluvremenu Iguain je bio oci u oci sa Hadjidjijem ali je golman Irana zuastavio njegov udarac.Di Marija je sutirao iskosa sa leve strane ali je opet golmana Irana bio  uspesan.Imali su jos dva pokusaja u prvom delu posle kornera i to je sve od Gaucosa.Ako zele titulu sa ovakvim igrama nema sta da traze.Mesi ih je spasao ali to nece biti moguce uvek.Dosta slabih mesta ima u ekipi Argentine i izostanak Karlosa Teveza se sve vise oseca.Sta ce biti ako nalete na neku jacu reprezentaciju.U ovoj grupi se igra tvrdo i to je ocigledno.Jos jedan mec sa samo jednim golom.Nigerija je pobedila Bosnu i Hercegovinu i izbacila ih sa Mundijala.Svasta se dogadjalo u tom mecu koji je za nase susede  bio odlucujuci, a oni su ga odigrali bas onako kako igraju ekipe sa ovih prostora, ocajno.Lose su usli u mec.Vidno stegnuti i jasno je bilo da im tesko pada breme favorita.Nije mi jasno koji im je natovario taj teret na ledja.Istina moglo je biti drugacije.Edin Dzeko je u 21.minutu postigao regularan gol ali su ga sudije ponistile zbog ofsajda.U 29.minutu Emenike je izdrzao duel sa Spahicem, bilo je tu svega potezanja, mozda je i bio faul u napadu, ali se sudije nisu oglasile.Emenike je proigrao Odemvingija i ovome nije bilo tesko da savlada Begovica.Drugo poluvreme pocelo je ocajnom igrom BIH.Igrali su jalovo i nepovezano i kao da vec tada nisu imali snage posto su bili jako spori.Nigerija je mogla do drugog gola ali nekoliko udaraca prema golu, zaustavio je Begovic i spasio svoj tim.Begovic je takodje skinuo zicer Piteru Odemvingiju koji je sutirao iz neposredne blizine.Krenuli sui Zmajevi u stihijske napade u finisu i umalo to nije urodilo plodom.Prvo je Dzeko u 91.minutu glavom sutirao u Enejamu sa nekih 6-7 etara od gola.Onda je u 93.minutu Dzeko pogodio stativu, tacnije Enejama je zakacio loptu i na je zavrsila na stitivi.Nema srece za Bosnu i Zmajevi ispadaju sa Mundijala.Nisu se tome nadali.Ali moraju biti svesni da je njihov selektor Safet Susic izdanak stare skole SFRJ, jos pritom covek je zvao u tim Tina Svena Susica, svog bratanca, sina Seada Susica, njegovog rodjenog brata.Sve slicno kao i za vreme Ilije Petkovica i selekcije Srbije ili Srbije i Crne Gore ili SR Jugoslavije.Sve vec vidjeno.NIgerija nije pokazala bog zna sta.Ali izgleda da ima najvecu disciplinu od svih Africkih selekcija.Bosna i Hercegovina ce trecu utakmicu protiv Irana odigrati bez takmicarskog znacaja.Mnogi su ih videli u drugom krugu.Argentina je prosla u osminu finala.Ceka se jos jedan putnik.To je verovatno Nigerija.Nigerija ispada samo u slucaju da izgubi od Argentine, a Iran pobedi BIH.Nigerija bi pobedom bila na 1.mestu u grupi.Moze se cak desiti da Nigerija izgubi 1:0, a Iran pobedi 1:0.Onda bi imali sve isto.Odlucivao bi cak FIFA fer plej, ili zreb.Poznavajuci kako igra Iran nece se predavati do poslednjih sekunda.Juri ce ako treba i 2:0.Mada realnost je jedno, a zelje nesto sasvim.Ali fudbal je zanimljiv bas zbog toga sto neke stvari se ne mogu predvideti i iznenadjenja su moguca i cesto se dogadjaju.Zato se fudbal obozava sirom zemljine planete!!!

GRUPA  G

NEMACKA - GANA     2 : 2

( Gece 51 , Kloze 71 - Andre Aju 54 , Asamoa Djan 73 )

PORTUGAL -SAD    2 : 2

( Nani 5 , Varela 90+5 - Dzons 64 , Demspi 81  )

U sjajnom mecu, mozda najboljem do sada, Panceri i Gana igrali nereseno!!!
U mecu punom obrta, Nemacka povela, gana preokrenula, remi pravedan!!!
Nemacka blizu druge faze!!!
Gana produzila nadu!!!
Miroslav Kloze postigao 15.gol na Mundijalu cime se izjednacio sa Ronaldom!!!
Portugal preziveo ali ima male sanse za drugi krug!!!
Amerikance delilo nekoliko sekundi od plasmana u nokaut fazu!!!
Gledamo neverovatne utakmice na Mundijalu!!!

Sjajan mec videli smo u mecu Nemacke i Gane.Panceri su posle sjajnog izdanja protiv Portugala malo zastali.sa druge strane videli smo sjajnu ekipu Gane koja se nije stedela i zelela pobedu po svaku cenu.Kada imas takva pristup na kraju mozes da osatnes i bez boda.Ali ipak su osvojili jedan bod i time su nagradjeni za sjajnu igru.Ono sto je za njih najvaznije ostaju u igri.Prvo poluvreme nije bilo dobro.Ali u drugom videli smo fudbal za fudbalske gurmane.Mario Gece postigao je gol za vodjstvo Nemacke, posle centarsuta Milera, tako sto je prvo loptu udario glavom, one se odbila od kolena i usla u mrezu.Samo tri minuta kasnije, Aful je sjajno centrirao sa desne strane, Aju sjajno skocio i sjajnim udarcem glavom postize gol za izjednacenje.Nastavili su Ganci sa sjajnom igrom.Muntari je proigrao Asamou Djana, ovaj usao u kazneni prostor i pogodio suprotan ugao gola Nojera.Poslednja linija Nemaca prilicno je spora.Od 55-70 minuta videli smo atomski fudbal koji su nam prezentovali igraci Gane.Dzordan Aju pobegao je po levoj strani.Imala je Gana kontru tri na dva.Ali Aju umesto da proigra Djana u sredinu, odlucio se na sut i Nojer je odbranio.Za par minuta Nemacka je stigla do izjednacenja posto se Miroslav Kloze najbolje snasao posle kornera i ubacio loptu u mrezu sa par metara od gola.Miroslav Kloze je ovim golom stigao Brazilca Ronalda sa 15 golova na vecnoj listi najboljih strelaca Mundijala.Nastavilo se sa otvorenom igrom sa obe strane.Prstalo je na sve strane.Nemacka je mogla do vodjstva u 84.minutu ali ispred Milera intervenisala je odbrana Gane i sprecila najgore.Imali su Ganci jos jednu kontru ali se nisu najbolje snasli i opet pogresno iskombinovali.Gana je bila bliza pobedi ali Nemacka pokazala da ako ne iskoristis sansu da ih nokautiras, oni ce uzvratiti.Tako su Panceri stigli barem do boda i blizu su osmine finala.Sjajan mec vidjen je i u drugoj utakmici ove grupe gde su Portugal i SAD remizirali.Portugalu je igrala samo pobeda.Na kraju u petom minutu zaustavnog vremena spasio ih je Varela eliminacije sa SP.Ali male sanse imaju za prolaz dalje.Sa druge strane SAD su bukvalno sekunde delile do plasmana u nokaut fazu ali im je Varela pomutio slavlje.Portugal je poveo u 5.minutu posto su dva odbrambena igraca SAD promasila loptu, koja je dosla na suprotnoj strani do Nanija koji sa 6-7 metara pogadja raslje gola Hauarda.Od tog momenta Jenkiji su bili na terenu.Opasno su ugrozavali gol Portugala.Dempsi je imao odlicnu sansu u 17.minutu, ali mu je Beto usao u sut i odbranio.U 27.minutu Dempsi je opet ugrozio gol Portugala ali je njegov izblokiran, a moglo je biti opasno po Beta.U posednjih pet minuta prvog dela Portugal je pretio prvo odlican sut Nanija koji je ukrotio Hauard.Onda je u 44.minutu Nani pogodio stativu, na odbijenu loptu natrcao Eder ali je golman Hauard loptu na jedvite jade skrenuo u korner.Drugo poluvreme jos bolje.Vidjen je pravi spektakl.U 55.minutu kolosalna sansa za SAD.Probio je po desnoj strani Fabijan Dzonson i ubacio loptu u kazneni prostor do Bredlija koji je sutirao ali je na gol liniji spasao RIkardo Kosta.To nije demoralisalo SAD i sve vise su pritiskali gol Portugala.IPak u 62.minutu Ronaldo je bio sebican u prodoru kad je umesto suta mogao da doda loptu saigracima.Nedugo zatim stiglo je izjednacenje.Bio je korner za Jenkije sa desne strane, portugalska odbrana je izbacila loptu van sesnaesterca, tamo je na nekih 22-23 metra docekao Dzermejn Dzons i fantasticnim sutem pogodio levi donji ugao golmana Beta.Portugal je domah uzvratio u 66.minutu ali je Meireles pucao ali je Hauard odbranio.U jeku napada Portugala sevnula je kontra Jenkija i Dempsi je grudima ubacio loptu u mrezu iz blizine.Nije se Portugal predavao i stigao je do izjednacenja,bukvalno u poslednjim sekundama meca.Kristijano Ronaldo je centrirao sa desne strane, lopta je dosla do Varele koji glavom donosi izjednacenje svojoj ekipi i odlaze eliminicaiju sa Mundijala bar do poslednjeg kola.Male sanse imaju Portugalci da prodju.Treba da pobede Ganu ubedljivom razlikom, ili da Nemacka razbije SAD ubedljivim rezultatom.Recimo Portugal treba da pobedi Ganu sa 4:0,a SAD treba da izgubi sa 2:0,Ili da Nemacka pobedi sa SAD sa 4:0,a Portugal Ganu sa 2:0.Deluje prilicno nemoguce.NIkad se ne zna posto je to fudbal, ali takva cuda se retko dogadjaju.SAD i Nemacka mogu da remiziraju u poslednjem kolu i obve ekipe ce proci dalje.Nemackoj odgovara bod da bi bila prva u grupi.Gana ako pobedi Portugal, a Nemecka pobedi SAD mogu da idu dalje.Moze cak doci do iste gol razlike izmedju Gane i SAD.Onda se racuna medjusobni skor, tako da Gana mora da pobedi dva razlike, ili da SAD izgube sa dva razlike.Gani recimo odgovara pobeda nad Portugalom od 2:1, a poraz SAD od 1:0 i Gana bi isla dalje.Mnogo ima kombinacija.SAD je propustio sansu da prodje dalje, mada mozda odigraju prijateljski remi sa Svabama posto ih vodi Jirgen Klinsman.Ipak to je tesko reci sta ce biti.Na proslom EURU poslednje kolo igrali su Spanija i Hrvatska i remi od 2:2 vodio je obe ekipe dalje.Ispala bi Italija.Ali nisu namestili posto je Spanija pobedila sa 1:0 i Kockasti su ispali, a Azuri nastavili dalje.Tako da takve kalkulacije ako sve treba da protekne u fer borbi onda nisu bas sto bi se reklo najsportskije.Ali se desavaju!!!

GRUPA   H

BELGIJA - RUSIJA     1 : 0

( Oridji    88 )

ALZIR - JUZNA KOREJA     4 : 2

(Slimani 26,Halis 28,Djabu 38,Brahimi 62 - Son Heung-Min 50,Ku Dza-Ceol 72)

Los mec na Marakani!!!
Jedna majstorija Edena Azara odlucila slab mec!!!
Rusija sa preplacenim selektorom Fabijom Kapelom ne lici na ekipu!!!
Belgija u osmini finala!!!
U uzbudljivom mecu,Alzir pobedio Juznu Koreju!!!
Slavlje Alziraca na SP posle 32 godine!!!

Rusija nastavlja sa ocajnim igrama na velikim takmicenjima.Fabio Kapelo najskuplji selektor mozda u istoriji fudbala nista nije uspeo da ucini od ekipe sastavljene od igraca iz Ruskog sampionata.Rusi deluju nemocno na terenu.Igraju zastarelo i mucno ih je gledati.I one sanse sto stvore po pravilu prokockaju.Kakvu je samo sansu propustio Kokorin u 43.minutu kada je sam neometan sa 5-6 metara sutirao glavom pokraj gola.Belgija sa druge strane nije puno zapinjala posto je njoj bod bio odlican.Ali i malo veci pritisak u poslednjih 15 minuta igre bio je dovoljan za trijumf.Miralas je u 84.minutu iz slobodnog udarca pogodio stativu.To kao da je bio uvod u gol koji ce postici koji minut kasnije.Eden Azar je prevario dva svoja cuvara i usao u kazneni prostor, ubacio loptu u sredinu i Oridjiju nije bilo tesko da zakuca loptu u mrezu sa nekih 6-7 metara.Majstorski potez asa Celzija koji je pokazao da je svetska klasa od igraca.Rusima ce sada biti tesko da prodju u drugu fazu.Kako igraju bolje i ne zasluzuju.U drugom mecu grupe H, Alzir je pobedio Juznu Koreju i ima velike sanse da ide u drugi krug.U veoma uzbudljivom i odlicnom mecu, Afrikanci su posle bolje igre u prvom delu pobedili Koreju koja je tek u drugom delu popravila utisak.Alzir je prva africka ekipa koja je na jednom mecu postigla cetiri gola.Alzir je od starta nametnuo agresivan stil igre i od 1.minuta ugrozavao gol Koreje.Imali su nekoliko sansi i pre postignutog gola.Jednu dubinsku loptu koju je poslao Medjani primio je Islam Slimani i uleteo u sesnaesterac i izdrzao na ledjima dvojicu Korejanaca i postigao lep gol.Drugi gol postigao je Halis posle kornera Djabua kad je glavom zakucao loptu u mrezu.Treci gol divna akcija i asistencija Slimanija koji je proigrao Djabua, a ovaj pogodio suprotan ugao gola Koreje.Juzna Koreja je pocela drugi deo mnogo bolje nego prvo poluvreme.To im se isplatilo vec u petom minutu drugog dela kada je napadac Leverkuzena Son postigao gol posto se odlicno snasao u sesnaestercu Alzira.Nastavili su Korejanci sa napadima.Ki Sung-Jueng sutirao je sa 25 metara ali je golman Alzira sjajno intervenisao.Mendi je intervenisao sa gol linije i spasio gol Alzira.U jeku najzescih napada i sansi Koreje, Alzir postize i cetvrti gol.Feguli je sjajno proigrao Brahimija koji sa nekih 6-7 metara lako pogadja za 4:1.Ku je samo ublazio poraz svog tima.Zasluzena pobeda Alzira i sada im je otvoren prolaz u drugu fazu SP.Rusiji igra samo pobeda.Isto kao i Koreji samo sto Alzir ne sme da pobedi, i Koreja mora da pobedi bar sa dva gola razlike Belgiju.Alziru verovatno igra i bod posto je sa dva gola razlike pobedio Koreju.Belgija ide u nokaut fazu.Za 2.mesto je kao sto vidimo sve otvoreno i ima vise kombinacija.

Zavrseno je 2.kolo takmicenja po grupama.Gledamo sjajan Mundijal sa mnostvom golova.Jedan od najefikasnijih SP posle onog 1958.godine u Svedskoj.Postignuto je cak 94 gola sto je 2,93 po utakmici.Na prethodna dva SP prosek je bio u Nemackoj 2006.godine 2,30, a u Juznoj Africi 2,23.Pa sad vidite kolika je razlika u efikasnosti.Samo neka se tako nastavi, da svi ljubitelji fudbala mogu da uzivaju u vrhunskim partijama majstora fudbala.