JAPAN - GRCKA   0 : 0

Kolumbija u osmini finala SP!!!
Jos jedna odlicna igra Kolumbijaca za plasman u nokaut fazu!!!
U najlosijem mecu Japan i Grcka remizirali bez golova!!!

Najveca zvezda Kolumbije, Radamel Falkao zbog povrede propusta Mundijal u Brazilu, ali to ne smeta njegovim saigracima da beleze sjajne rezultate u komsiluku.Bez njega deluju opasno i prilicno dobro i videcemo dokle ce dogurati.kad se tome doda da i drugi najbolji napadac Baka ne igra zbog povrede onda je jasno da Kolumbija igra sasvim pristojno.SJajan gol postigao je mozak ovog tima Dzejms Rodrigez koji je udarcem glavom posle kornera doveo svoj tim u vodjstvo.Iz kontre Kolumbija je postigla i drugi gol.POraz je ublazio sjajnim prodorom po levoj strani Zervinjo kada je nanizao tri igraca Kolumbije i postigao lep gol.U 60.minutu usao je Didije Drogba kao i na prethodnoj utakmici, ali nije uspeo da spasi svoj tim poraza.Popularni Slonovi pokusali su u finisu da dodju do izjednacenja ali nisu uspeli.Zasluzena pobeda pripala je Kolumbiji koja ce u nokaut fazu, prvi put posle 1990.godine u Italiji kada su ispali u osmini finala od Kameruna.U drugom mecu izmedju Japana i Grcke nije bilo golova.Bila je ovo najlosija ili jedna od najlosijih utakmica na MUndijalu.Japan je igra sa igracem vise od 38.minuta posto je iskljucen Kacuranis ali ni to im nije bilo dovoljno da zabeleze pobedu.KOlumbija je sigurna za drugu fazu.Obala Slonovace trebalo bi da bude druga ekipa koja ide dalje iz ove grupe.Ne smeju Slonovi da izgube od Grcke.Dovoljan im je i bod, pod uslovom da Japan ne pobedi ubedljivo Kolumbiju sa recimo dva i vise golova razlike.Kolumbijci su prakticno obezbedili 1.mesto u grupi zbog odlicne gol razlike, i mozda ce u mec sa Japanom uci sa kombinovanim timom.Tako da je sve moguce.Grcka mora da pobedi Slonove i da se nada da Japan nece pobediti Kolumbiju.U tom slucaju isao bi Japan dalje.

GRUPA  D

URUGVAJ - ENGLESKA    2 : 1

( Suarez 39 , 85 - Runi 75 )

KOSTARIKA - ITALIJA    1 : 0

( Ruiz 44 )

Senzacionalna Kostarika ide u nokaut fazu SP!!!
Kostarika jos jednom iznenadila i zadivila svet!!!
Luis Suarez sa dva majstorska gola doneo pobedu Urusima!!!
Sjajni Urugvajac pokazao kakav je igrac!!!
Jos jedna velika nacija Engleska ide kuci posle prvog kruga!!!

Ova Grupa D najludja je na Mundijalu.Pre sampionata najveci autsajder u grupi Kostarika igrace u nokaut fazi.Cak je izvesno da ce Kostarikanci biti prvi  grupi.Znalo se da ce se u ovoj grupi svasta dogadjati, ali niko nije mogao da predpostavi da ce Kostarika proci dalje vec posle 2.kola.Ovo je samo jos jedan dokaz da ne igraju imena vec igraci na terenu.To treba da bude nauk i nasim igracima ali sta vredi kad se oni uplase od svakog iole ozbiljnijeg protivnika.Mnogo nasi nazovi strucnjaci utrkivali su se da dokazu kako je ovaj ili onaj favorit ali ovakve ekipe kao Kostarika takve favorite ne priznaju.Time su samo pokazali gubitnicki mentalitet svih ovih decenija.Kako kompaktno deluju Kostarikanci za svaku je pricu.Zasluzili su i lakseg protivnika u nokaut fazi.Posle dva promasaja Balotelija za samo dva minuta od 30-32.minuta usledio je odlican period igre Kostarike.Imali su par sansi, a onda pre gola nije im dosudjen cist jedanaesterac nad Kembelom kada ga je oborio Kjelini.Ipak u 44.minutu Diaz je sjajno centrirao i Ruiz na majstorski nacin postize gol za vodjstvo Kostarike.Odskrinuta su im bila vrata drugog kruga u tom trenutku.Mreza se nije zatresla pa je opet video tehmologija presudila prilikom gola i pokazala da je gol postojao.Trebalo je izdrzati celo drugo poluvreme protiv ekipe kakva je Italija.I oni su u tome uspeli i nisu cak dozvolili nijednu sansu Italijanima.Odlicnom postavkom u odbrani nisu dozvolili Azurima da se razmahnu.Kostarika ide dalje i to je najveca senzacija dosadasnjeg dela SP.U drugom mecu Luis Suarez pokazao je kakav je as i svojim golovima resio je pitanje pobednika.U prvom delu doveo je Urugvaj u vodjstvo posle idealnog centarsuta Kavanija sa leve strane kada je glavom pogopdio cilj.Izjednacio je Runi posle ubacivanja Dzonsona pa Runiju nije bilo tesko da ubaci loptu u mrezu.Runi je konacno postigao gol na Mundijalu.Imali su Englezi nekoliko sansi pre svega Runi i na kraju su bili kaznjeni za te promasaje.Muslera je izpucao loptu, negde na sredini terena Dzerard pokusao glavom da intervenise ali samo je asistirao Suarezu koji se stustio u sesnaesterac i jakim sutem matirao Harta.Nije mogao da uzdrzi suze radosnice.Sada Urugvaj sve konce drzi u svojim rukama ali morace da pobedi Italiju u poslednjem kolu.Azurima je remi dovoljan ali ako budu igrali na nereseno crno im se pise.Zato treba ocekivati sjajan mec i jos jedan spektakl.U ovoj grupi samo smo na to i naviknuti posto je stvarno bila odlicna utakmica izmedju Engleske i Italije, kao i sve utakmice u ovoj grupi.Engleska se vraca kuci posle prvog kruga.Podmladili su ekipu ali to nije bilo dovoljno za neki zapazeniji rezultat.Na Ostrvu su se ispredale price kako ce Engleska biti prvak posto se ove 2014.godine sve poklapa kao i one 1966.godine kada su bili sampioni Sveta.Ali naravno ovaj tim ne moze da prodje grupu a kamoli nesto vise da napravi.

GRUPA  E

FRANCUSKA - SVAJCARSKA    5 : 2

(Ziru 17,Matuidi 18,Valbuena 40,Benzema 67,Sisoko 73 - Dzemaili 81,Caka 87)

EKVADOR - HONDURAS      2 : 1

( Ener Valensija 34 , 65 - Kostli 31 )

Francuska nadigrala Svajcarsku i blizu drugog kruga!!!
Trikolori prakticno obezbedili 1.mesto u grupi!!!
Svajcarci mogli da prodju kroz pravu golgotu!!!

Francuska je razbila Svajcarsku u derbiju Grupe E.Sajdzije mogu da budus srecni jer su mogli da izgube i ubedljivije.Benzema je promasio penal u 32.minutu, na odbijenu loptu je natrcao Valbuena ali je pogodio samo precku.Svajcarska je mogla da bude deklasirana u drugom delu.Kod rezultata 5:0 imali su par zicera za 6:0, ali su ipak Svajcarci ublazili katastrofu.Zanimljiv detalj desio se na kraju utakmice kada je sudija Kujpers svirao kraj, a Benzema je postigao gol.Medjutim posto je odsviran kraj, gol nije priznat.Mogli su Svajcarci proci kroz pravu golgotu i sreca ih je pogledala sto nisu doziveti pravu katastrofu, mozda goru nego sto se nama desilo u Nemackoj 2006.godine kada nasje pregazila Argentina sa 6:0.Mada zanimljivo je da su Svajcarci zeleli da smanje rezultat u finisu i u tome uspeli.POmogla im je Francuska koja se opustila, ali spasili su se jos tezeg poraza.U drugom mecu Ekvador je pobedio Honduras i sacuvao kakve takve sanse za prolaz u sledecu fazu.Ekvador ce morati verovatno da pobedi Francusku u 3.kolu.Galski Petlovi ce mozda izvesti rezervni tim i tu Ekvador mora traziti sansu.Svajcarska moze proci sa remijem u slucaju da Ekvador izgubi od Francuske.Cak moze i Honduras da prodje ali treba da pobedi Svajcarsku sa velikom razlikom od 2-3 gola razike, a Ekvador da izgubi od Francuza.Ima puno kombinacija i sve je moguce.Svajcarska je najbliza prolazu ali ne sme da izgubi od Hondurasa jer Ekvador ima bolju gol razliku i prosao bi dalje posto se gleda ukupna gol razlika, a ne medjusobni susret.To je tek drugi parametar.Zato je svasta moguce.