Francuska i Danska u finalu!!!
U neizvesnim i dramaticnim mecevima, Trikolori i Kraljevici u borbi za zlato!!!
Francuska u finisu stigla do finala!!!
Danska na krilima navijaca branice zlato na svom terenu!!!

Reprezentacija Francuske plasirala se u finalu posto je pobedila posle velike i izjendacene borbe ekipu Spanije vazeceg sampiona Sveta.Bio je to cudan mec sa velikim obrtima u mecu.Vodila je Francuska i sa +5 u prvom delu ali su Spanci sve to uspeli da nadoknade i cak predju u vodjstvo.Sjajno je poceo mec za Trikolore koji su poveli sa 3:1 pa sa 7:2.Odrzavali su tu prednost Francuzi ali su onda pali i dozvolili Spancima da predju u vodjstvo.Do kraja poluvremena Spanci su potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist i na poluvremenu vodili sa 14:12.Pocetkom drugog dela poveli su sa 15:12 i cinilo se da mogu do trijumfa.Medjutim zaigrali su Francuzi kao na pocetku utakmice i za tili cas stigli pa onda i prestigli Crvenu Furiju.Povela je Francuska sa 18:16, a nedugo zatim imala je +3(20:17).Kada je Spanija izjednacila na 20:20 sve do samog finisa utakmice igralo se gol za gol.Kada je Francuska povela posle dugo vremena sa +2(27:25) vise nije ispustala vodjstvo.Luk Abalo je sa dva gola u finisu srusio snove Spanaca da mogu do finala.Sjajno je igrao u drugom delu Porte koji je pogadjao kad god je to trebalo.Abalo je postigao 8 golova, dok je Porte dao 7, a Narcis 5.Kod Spanaca je najbolji bio Joan Kaneljas sa 10 golova iz 12 pokusaja.Medjutim on je bio premalo da bi se dobili snazni Francuzi.Francuska ce u finalu igrati protiv domacina Danske koja je u dramaticnom finisu stigla do pobede protiv odlicnih Hrvata.Hrvatska je u prvom delu konstantno vodila sa plus 1 i sa plus 2.Danci su imali nekoliko izjednacenja ali Hrvatska je mogla da ima i ubedljiviju prednost na poluvremenuod 15:13.Vrlo bitan trenutak desio se kod rezultata 11:11 kada je Egert promasio sedmerac.Tada su Danci mogli da povedu ali nisu i prednost je konstantno bila na strani Kockastih sto je bio dodatni pritisak na izabranike Ulriha Vilbeka.U drugom delu dogadjalo se svasta.Na samom pocetku drugog dela Hrvati su propustili sansu da se odlepe i to su Danci iskoristili da se vrate u zivot.Hrvatska nije postigla gol u prvih sest minuta drugog dela.Cupic je promasio dva zicera i jedan sedmerac.Imali su Hrvati tada dva igraca vise i nisu iskoristili brojcanu prednost.Danska je serijom 3:0 prvi put povela na mecu 16:15.Igra gol za gol odgovarala je Dancima koji su uspeli boljom igrom da stignu prvo do +2(19:17) pa onda i do +3(21:18).Medjutim jedno iskljucenje i Kockasti se vracaju.Horvat je zamenio indisponiranog Cupica i to je unelo zivost u igru nasih zapadnih suseda.Stigli su Hrvati do 23:23 u 47.minutu.Medjutim Danci se opet odlepljuju na 26:23 u 51.minutu.Do kraja meca Danska nije ispustala prednost ali bilo je uzbudljivo na parketu.Nekoliko bitnih golova dao je Kristijansen sa bekovskih pozicija.Egert je bio precizan sa sedmerca.Ali nije to bio kraj meca posto se Hrvati nisu predavali.Vratili su se na -1(26:25).Opet Danska ima +2(27:25).Na minut i 15 sekundi do kraja, Hrvati dobijaju igraca vise i imaju sansu da se vrate u mec posto gube sa podnosljivih 28:26.Imaju napad ali Duvnjak cistu loptu daje Dancima u ruke, sto ovi koriste i novim golom za 29:26 resavaju mec u svoju korist.Landin je odlicno branio u drugom delu i imao je nekoliko vrlo vaznih odbrana.Kako one na pocetku drugog dela tako i u samom finisu kada je Strleku skinuo dva zicera sa krila kada je Hrvatska jurila -3.Kod Danaca najbolji je bio Anders Egert sa 8 golova, Toft Hansen postigao je 4, a Kristijansen 3.Kod Hrvata Kopljar i Horvat dali su 6, a Duvnjak 5.Landin je imao 15 odbrana, dok je Alilovic imao 6 za 51.minut,a Losert 3 za 9.minuta.Tu lezi mozda i kljuc pobede Danaca.Posle meca Goluza je protestovao kod zapisnickog stola nezadovoljan sudjenjem.Nemacki sudijski par imao je gresaka kada nije iskljucio u par navrata danske igrace.Medjutim Kockasti su sami krivi kad ne mogu da postignu gol sa dva igraca vise i pritom primaju golove.Pocetak drugog dela prelomio je mec.Danska se mucila.Cinilo se da je dobila mec zahvaljujuci domacem terenu.Ali to je rukomet!!!