3. SRBIJA                9  3  2  4      13 : 10     11
4. SKOTSKA             9  2  2  5       6 : 12        8
5. MAKEDONIJA      8  2  1  5       6 : 10        7
6. VELS                    8  2  0  6       7 : 19         6

Hrvati iz jedne jedine sanse na mecu osvojili bod!!!
Srbija definitivno eliminisana iz borbe za baraz!!!
Povratak Nemanje Matica u drzavni tim mnogo znaci!!!
Kasno smo poceli sa odlicnim igrama!!!
Holandija i Italija na SP u Brazilu!!!

Srbija se definitivno oprostila od Mundijala u Brazilu posto je igrala nereseno sa Hrvatskom u Beogradu.Srbija odolela Hrvatskoj u Beogradu mada se pre moze reci da su nasi zapadni susedi srecno osvojili bod i nekako uspeli da prezive pakao Marakane.Nadigrali smo pulene Igora Stimca i da ne bese kasnog napadaca Marija Mandzukica, Kockasti bi se vratali iz Beograda praznih ruku.Bili smo mnogo bolji maltene ceo mec.Prvo poluvreme smo dominirali i bili mnogo bolji i trebali smo da imamo vodjstvo ali nismo iskoristili neke sanse i pokazali staru boljku naseg fudbala, a to je neefikasnost.Sa druge strane Hrvati su iz jednog suta u okvir gola stigli do vodjstva, ali nisu sacuvali prednost sto bi zaista bilo mnogo posto osim te sanse nisu uopste ugrozavali nas gol, i taj sut Manduzkica bio je jedini sut u nas gol.Zanimljivo da Kockasti nisu imali nijedan sut ni van okvira naseg gola.To sve govori o nasoj dominaciji koju nismo materijalizvali zbog promasenih sansi.U 3.minutu Lazar Markovic je bio u punom naletu i cini da je sapleten u sesnaestercu, ali je pistaljak ocajnog sudije iz Nemacke Feliksa Briha ostala nema.Sudio je Svaba onako kako su zeleli nasi protivnici i mozemo reci da i on ima zasluga za njihov bod na nasem bunjistu.Mada da je Mitrovic u 6.minutu umesto stative sa 5 metara pogodio mrezu PLetikose verujemo da bi se druga pesma pevala na kraju meca.Imao je i Tosic sansu u 17.minutu ali je njegov sut iskosa sa desne strane zavrsio pokraj gola PLetikose.Potpuna dominacija nije rezultovala nasem vodjstvu.Neiskustvo SInise Mihajlovica moglo je opet da se obije o glavu, ali nas tim je bio borben kao nikada i mnogo su nasi momci zeleli pobedu protiv najljuceg rivala.Da je neki drugi odlican selektor bio na nasoj klupi mozda bi se mi prsili na vrhu tabele i bili na pragu odlaska u Brazil.Ovako ostaje nam da zalimo zbog propustene prilike jer je nesrecni Predsednik FSS Tomislav Karadzic doveo na klupu priucenog trenera Sinisu Mihajlovica.Sa odlaskom Radomira Antica raspala se odlicna atmosfera koju je ovaj istaknuti strucnjak doneo u reprezentaciju.Koliko je znacio povratak Nemanje Matica izlisno je reci.Briljirao je Matic na terenu, kocio svaki napad Kockastih i organizovao svaki napad naseg tima.Tvrdoglavost naseg selektora kostalo nas je Mundijala koji nije zeleo da poziva Matica u nacionalni tim, a o izostanku Adema Ljajica koji ne zeli da peva [posebna je prica.Nas selektor ne moze da shvati da pevanje himne ne znaci nista ako taj igrac ne pokazuje nista na terenu.Pocetkom drugog poluvremena usledio je hladan tus u.U 53.minutu Hrvati su poveli.Djuricic je pogresio i dodao Srni, ovaj dubinskom loptom uposlio Mandzukica koji se stustio u kazneni prostor i lagano savladao Stojkovica.0:1!!!Nista tu nije mogao da ucini nas najbolji golman jer takav klasan spic kao Mandzukic takve sanse koristi.Bilo je tesko narednih desetak minuta i to je jedini period utakmice u kojem su Hrvati bili bolji.Ipak uspeli smo da se oslobodimo pritiska Hrvata i da uzvratimo.Prodirao je Bane Ivanovic po desnoj strani i fauliran je oko korner zastavice.Sviran je prekrsaj za nas tim.Loptu je namestio Sulejmani i centrirao, skocio je Mitrovic i bio brzi od Corluke i Simunica i pogodio suprotan ugao gola Pletikose.1:1!!!KOnacno gol za radost na nasem najvecem stadionu.Bio je to znak da krenemo jos ofanzivnije prema golu protivnika.Nas nalet zaustavljen je u 75.minutu kada je Nemanja Matic dobio drugi zuti karton automatski crveni pa je morao da napusti teren i ode u svlacionicu.Ipak samo pet minuta kasnije snage na terenu su izjednacene posto je zbog brutalnog starta Josipa Simunica nade Miralelom Sulejmanijem i hrvatski stoper morao u svlacionicu pre vremena.Uzasno je startovao Simunic i faulirao Sulejmanija.Faul je napravljen negde na centru cak je faul bio na onom delu terena koji pripada nasem timu, a Simunic je bio poslednji igrac odbrane i nas igrac imao je otvoren put prema golu.U 84.minutu Mitrovic je sa pet metara glavom pogodio na golu PLetikosu.Imali smo jos nekoliko napada ali rezultat se nije promenio i svakom je pripao po bod.Hrvati nekako prezivese Beograd ali male sanse imaju da se direktno plasiraju na Mundijal kao prvoplasirani posto su Belgijanci pobedili Skotsku sa 2:0 u Glazgovu.Nas tim je juce lako savladao Vels sa ubedljivih 3:0 i pokazao da je pred ovim timom svetla buducnost samo im treba neki odlican strucnjak koji ce sve posloziti na svoje mesto.To Sinisa Mihajlovic nazalost nije i treba nam neko poput Radomira Antica.Ovom timu samo treba neko iskusan i strucan koji ce ih predvoditi sa klupe da bi ostvarili cilj.Italija i Holandija su se plasirali na SP i vise ni teorija ih ne moze izbaciti.Nemacka,Svajcarska,Belgija,Spanija su jako blizu Mundijala.Pored domacina Brazila plasman na Mundijal si do sad obezbedili iz Azijske zone Australija,Japan,Juzna Koreja i Iran,iz Juznoamericke zone Argentina, i iz KONKAKAF zone SAD i Kostarika.Iz Evrope su se plasirali Italija i Holandija.Nasih nece biti tamo ali sa novim rukovodtsvom u savezu i sa novim selektorom mozemo da se plasiramo na EURO 2016.godine bez vecih problema.Samo ovi sto su nas unistili treba da odu!!!