NADAL - DJOKOVIC       6 : 2 ; 3 : 6 ; 6 : 4 ; 6 : 1

Srbin mora da se oporavi od Rolan Garosa ukoliko ne zeli da mu karijera ode silaznom putanjom!!!
Nadal stigao do 2.trujumfa u Njujorku!!!
Najkasnije za Mesec dana, Nadal preuzima 1.mesto na ATP listi!!!
Neverovatan povratak Spanca koji nije igrao tenis cak sedam meseci!!!
Finis treceg seta presudio konacnog pobednika!!!

Spanac Rafael Nadal osvojio je US Open po 2.put u karijeri posto je u finalu pobedio Novaka Djokovica sa 3:1 u setovima.Nadigrao je Nadal Novaka i naterao ga da gresi i da gresi i da gresi.Napravio je cak 53 neiznudjene greske naspram 20 Nadala.Ne moze Novak da se oslobodi teske nocne more koja ga je zadesila kada nije osvojio Rolan Garos, a morao je jer je bio na pragu pobede.Veceras je bio losiji ali opet je sam sebe pobedio u trecem setu koji je morao da dobije.Ko zna sta bi se dogadjalo da je NOle dobio treci set, ali on jednostavno posle gubitka Rolan Garosa nema veru u sebe i gresi kad je to najpotrebnije i pravi greske kada treba lake loptice i smeceve da posalje u teren.Sa druge strane Nadal kad namirise da je protivnik prestravljen i da ne zna sta ga je snaslo odmah to kaznjava.Mec je trajao 3 sata i 20 minuta.Vec u trecem gemu prvog seta naslucivalo se da ce biti tesko posto je Nadal iskoristio svoju drugu brejk loptu i uspeo da povede sa 2:1.Na svoj servis potvrdio brejk za 3:1.U sedmom gemu prvog seta Nadal je stigao do 0-40 i odmah iskoristio prvu brejk loptu za vodjstvo od 5:2.Set je bio gotov i dileme nije bilo, Novak po ko zna koji put prvi set igra ocajno i po pravilu ga gubi.U drugom setu cinilo se da je Novak fokusiran i da moze da se nada povoljnom ishodu.Tako je bilo iako nije iskoristio 15-40 u drugom gemu kada je mogao da povede sa 2:0.Nadal je sacuvao svoj servis ali u sestom gemu nije mogao.Posle cak 54 razmenjenih udaraca Novak je iskoristio brejk loptu da stigne do vodjstva od 4:2.Ipak u sledecem je poklekao i dozvolio Spancu da vrati brejk i da smanji na 4:3.U osmom gemu vodila se velika bitka.Cak pet puta je bilo izjednacenje u gemu.Novak je stigao do brejk sanse i odmah je iskoristio za 5:3.U sledecem gemu na svoj servis stigao je Novak do seta i izjednacenja na mecu od 1:1.Dalo je to krila Novaku koji je poceo odlicno u trecem setu i odmah na pocetku brejknuo Nadala i poveo sa 1:0.Na svoj servis potvrdio brejk za 2:0.Mogao je da dotuce Spanca ali nije se dao Rafa posto je spasio jednu brejk za 3:0 i da je tako bilo Novak bi uz dva brejka prednosti imao ogroman kapital u trecem setu nazalost to se nije desilo.Poveo je Novak sa 3:1 i onda sledi odluka.Krenuo je onda Novak da cascava Nadala i da ga vodi do pobede.U sestom gemu mu je poklonio gem.Izbacivao lake loptice u aut a poceo je svoju staru boljku smeceve da ispoljava i u ovom mecu.Bilo je 3:3.Rafa je poveo sa 4:3, Novak izjednacio na 4:4 i to je bio samo uvod u odluku na mecu.Kod rezultata 4:4 imao je Novak 0-40 i nije iskoristio.Na prvoj i trecoj brejk lopti nije mogao nista ali je na drugoj mogao mnogo toga.Da je to onaj stari Novak ne bi bilo problema, ali je Nole tada odigrao pasivno i prebacivanjem loptice cekao gresku Nadala koju nije docekao vec je on napravio gresku i pogodio mrezu.Poveo je Nadal sa 5:4.U desetom gemu vodio je Novak 30-0 i onda trenutak odluke.Kod 30-30 gde je Nadal stigao njegovim greskama, nije nista sta se dogodilo u najvaznijem poenu u setu.Novak je odlicno odservirao i umesto da lako poentira on je lopticu poslao u mrezu.Tako je Nadal stigao do set lopte a onda i do seta posto je novom greskom Novak darivao Nadala lepim poklonom a to je dobijanjem treceg seta za kapitalnih 2:1.Posle takvog seta bilo je jasno kakav epilog nas ceka u cetvrtom setu.Nikada se Novak ne predaje ali to sada vise nije on.Potpuno je klonuo duhom i dozvolio da ga Rafa nokautira.u prvom gemu imao je Novak dve brejk lopte ali ih nije iskoristio pa je Spanac poveo sa 1:0.U sledecem gemu na Novakov servis, Rafa je stigao do 0-40 i iskoristio je trecu brejk loptu za velikih 2:0.Brejk je potvrdio na svoj servis i stigao do 3:0.Smanjio je Novak na 3:1 ali je novim brejkom u sestom gemu Rafa potvrdio pobedu za veliko slavlje u Velikoj jabuci.Sta reci nego da bismo zeleli da gledamo starog Novaka.Zelimo da ga docekamo svi opet ali koliko je na njega ostavilo traga neosvojen Rolan Garos potpuno je jasno.Ne moze da se pomiri sa cinjenicom da ga nije osvojio i ta pomisao ga ubija sto se vidi na terenu posto sve vazne poene odigrava najgore sto moze.Zablista na trenutak i onda padne u apatiju.Mora da radi jos vise i da bude jos jaci i da pobedjuje Nadala kao sto ga je pobedjivao u proslosti.Nadal se vratio u velikom stilu.Nema nijedan poraz na betonu ove godine, a tvrda podloga mu je bila najslabija podloga.Ove godine ima samo tri poraza.Uskoro najkasnije za mesec dana stize na 1.mesto ATP liste.Poptuno zasluzeno.Nema mu premca trenutno na ATP turu.