DJOKOVIC - VAVRINKA      2 : 6 ; 7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 3 : 6 ; 6 : 3 ; 6 : 4
NADAL - GASKE                    6 : 4 ; 7 : 6 ( 7 : 1 ) ; 6 : 2

S. VILIJAMS - NA LI               6 : 0 ; 6 : 3
AZARENKA - PENETA             6 : 4 ; 6 : 2

U finalu jos jedan okrsaj sa vecitim rivalom Rafaelom Nadalom!!!
Plasmanom u finale US Opena, Novak sacuvao 1.mesto na ATP listi!!!
Djokovic i Nadal odigrace 37.mec i to je najvece rivalstvo u tenisu ikada!!!
Serena Vilijams odbranila titulu u Nujorku!!!
Amerikanka stigla do svoje 17.gren slem titule u karijeri!!!

Us Open ulazi u zavrsnu fazu.Novak Djokovic plasirao se u finale US Opena posto je posle jos jednog maratona i velike borbe pobedio Svajcarca Stanislasa Vavrinku.Mec je trajao 4 sata i 12 minuta i Svajcarac je odlicno igrao vodio sa 1:0 u setovima i imao prednost od 4:2 u drugom setu.Takodje je Vavrinka vodio sa 2:1 u setovima ali je Novak po ko zna koji put preokrenuo mec u svoju korist.Odigrao je Srbin bezbroj ovakvih meceva u karijeri i mec protiv Vavrinke bio je jos jedan takav u nizu.Kada je Svajcarcu ponestalo snage u petom setu nas as ga je dotukao.Prvi set je bio za zaborav posto je Nole cak tri puta dozvolio da mu Vavrinka oduzmje servis.Brejknuo je Svajcarac Novak u trecem gemu i poveo sa 2:1, a odmah zatim sa novim brejknom stigao do 4:1.Uzvratio je Novak svojim brejkom na mecu i smanjio na 4:2.Ali je Vavrinka jos jednim brejkom stigao do 5:2 i set je bio resen.Drugi set je poceo je brejk loptama u cetvrtom gemu kada je Novak propustio sansu da povede sa 3:1, ali nije uspeo vec je uspelo Vavrinki da napravi brejk i da povede sa 3:2.Kako je igrao Svajcarac cinilo se da je Novak na pragu gubitka drugog seta.Na svoj servis Vavrinka je potvrdio brejk za 4:2.U sedmom gemu mozda  smo videli odlucujuci gem.Servirao je Novak i gubio u gemu sa 15-30.Novi brejk Vavrinke bio bi kraj drugog seta i uvod u moguc i izvestan poraz.Ali osvojio je Novak taj servis i onda odmah oduzeo servis Svajcarcu za 4:4, a novim svojim gemom stigao do vodjstva od 5:4.Do kraja seta nije bilo vise brejkova i set je odlucen u taj brejku.Novak je vodio sa 2:0 i sa 4:2.Kada je stigao do prednosti od 6:3 dileme nije bilo.Stigao je do izjednacenja u setovima.U trecem setu Novaka kao da je opustio dobitak drugog seta i lose je odigrao treci set.Vec u prvom gemu imao je Novak sansu za brejk ali je nije iskoristio.U osmom gemu Vavrinka pravi brejk i vodi sa 5:3.U sledecem gemu na svoj servis stize do seta iako je Novak imao sanse ali je kod 30-30 lopticu posle duge razmene udaraca izbacio u aut.Vodio je Vavrinka sa 2:1 u setovima i ishod meca nije mogao da se prognozira.Cetvrti set Novak pocinje sa brejkom za velikih 2:0 kada je Novak iskoristio trecu brejk loptu od tri vezane.Na svoj servis stize do 3:0.Kod rezultata 4:1 za Novaka, Vavrinka je zatrazio medicinski tajm aut zbog problema sa nogom i tu kao da je bilo jasno da vise nema snage za onakvu bitku koju je prikazao vecim delom meca.Nije bilo brejk sansi i Novak je stigao do 2:2 u setovima.U petom setu treceg gema videli smo najduzi gem koji je trajao 21 minut videli smo pet brejk lopti Novaka i cak 12 izjednacenja, ali je Vavrinka spasao svoj gem za vodjstvo od 2:1.Ipak u petom gemu Novak stize do toliko zeljenog brejka za vodjstvo od 3:2.Imao je Novak 15-40 ali nije iskoristio dve vezane brejk lopte ali jeste trecu.Do kraja meca nije bilo brejk sansi i Novak je sigurno na svoj servis stigao do pobede u mecu.Iskoristio je drugu mec loptu kad je asom zavrsio mec.Muke su zavrsene.Novak je imao odnos brejk lopti 4/19 sto je katastrofalan ucinak.Novak je imao 38 vinera i 46 neiznudjenih gresaka, dok je Vavrinka imao 57 vinera i 69 neiznudjenih gresaka.Zanimljivo da je odnos u poenima bio izjednacen 165:165.To je samo pokazatelj kako se Nole izvukao u jos jednom dramaticnom mecu za one sa slabim zivcima.U finalu ga ceka okrsaj sa vecitim rivalom Spancem Rafaelom Nadalom koji je bio bolji od Francuza Risara Gaskea sa 3:0 u setovima.U prvom gemu prvog seta Nadal je napravio brejk sto mu je bilo dovoljno za prvi set.U drugom setu videli smo najveci otpor Francuza i u njemu je Spanac izgubio prvi svoj servis na turniru.Ipak Rafa je lako dobio set u taj brejku.Treci set je bio formalnost.Djokovic i Nadal igrace svoj 37.duel sto je najveci broj meceva koji su odigrala dva igraca u istoriji tenisa.Do sada 36.duela imali su Ivan Lendl i Dzon Mekinro.Nadal vodi sa 21-15 u pobedama.Novak je sacuvao 1.mesto na ATP listi ali ako bude porazen u finalu od Spanca razlika ce biti samo 120 bodova.Kod dama titulu je odbranila Amerikanka Serena Vilijams koja je pobedila u finalu Beloruskinju Viktoriju Azarenku sa 2:1 u setovima.Bio je to najbolji mec u zenskom delu turnira i zasluzena titula za Serenu koja stigla do 17.gren slem trofeja.U prvom setu vodila je Azarenka sa 5:4 ali je dozvolila Amerikanki da osvoji tri gema zaredom uz jedan brejk i da stigne do 1:0 u setovima.Drugi set je bio dramatican i Beloruskinja se vratila u zivot posle vodjstva Serene od 4:1 uz dva brejka.Vodila je Serena sa 5:3 i dva puta servirala za mec kod rezultata 5:4 pa onda kod vodjstva od 6:5.Ali se Viktorija izvukla u taj brejku i stigla do izjednacenja od 1:1 u setovima.U trecem setu Viktorija je stigla do 1:1 u gemovima i onda je Serena nanizala pet uzastopnih gemova i stigla na kraju ispade lake pobede ali nije tako izgledalo u prva dva seta.U konkurenciji muskih dublova Ceh Radek Stepanek i Indijac Leander Paes osvojili su titulu posto su u finalu pobedili Austrijanca Aleksandra Peju i Brazilca Bruna Soaresa sa 2:0(6:1;6:3).Zanimljivo da su Ceh i Indijac u polufinalu pobedili Amerikance Boba i Majka Brajena i sprecili ih da stignu do titule na sva cetiri gren slema u godini sto se zove golden slem i jos plus sto su vlasnici i Olimpijskog zlata.U konkurenciji zenskih dublova titulu su osvojile Cehinje Andrea Hlavackova i Lusi Hradecka koje su bile bolje od Australijanki Kejsi Delakva i Esli Barti sa 2:1(6:7(4:7);6:1;6:4).Cehinje su u polufinalu eliminisale sestre Serenu i Venus Vilijams.Andrea Hlavackova osvojila je jos jednu titulu na US Openu.Ona je u paru sa Belorusom Maksom Mirnijem osvojila titulu u miksu posto su u finalu pobedili Meksikanca Santjaga Gonsalesa i Amerikanku Abigejl Spirs sa 2:0(7:6(7:5);6:3).