NA LI - MAKAROVA                               6 : 4 ; 6 : 7 ( 5 : 7 ) ; 6 : 2
PENETA - VINCI                                     6 : 4 : 6 : 1
AZARENKA - HANTUHOVA                    6 : 2 ; 6 : 3

Sedmo uzastopno polufinale na US Openu za Novaka, a 14.gren slem uzastopno polufinale!!!
Janko Tipsarevic,Jelena Jankovic i Ana Ivanovic ispali u 4.kolu!!!
Nista novo, Federer ispao u 4.kolu od Robreda!!!
Svajcarac nastavlja sa ocajnim partijama i kraj karijere se nazire!!!
Vavrinka deklasirao proslogodisnjeg sampiona US Opena Endija Mareja!!!

Poslednji gren slem sezone blizi se kraju i stigli smo do same zavrsnice turnira.Proslogodisnji sampion Britanac Endi Marej ispao je u cetvrtfinalu od Svajcarca Stanislasa Vavrinke sa glatkih 3:0 u setovima.Odlucio je prvi set desetog gema u kojem je Svajcarac iskoristio tek sestu brejk i set loptu za vodjstvo u mecu.U drugom setu dovoljan mu je bio samo jedan brejk dok je u trecem cak dva puta oduzeo servis Skotu.Zanimljivo da Marej nije imao nijednu brejk loptu na mecu.Da Marej nije u formi potvrdio je mec osmine finala protiv Uzbekistanca Denisa Istomina kada je izgubio prvi set ali ipak uspeo da slavi sa 3:1 u setovima.Izgleda da je Marej mnogo proslavljao titulu na Vimbldonu pa je potpuno nespreman stigao na Americku turneju.Poslednja dva seta dobio je tesno sa 6:4.Vavrinka sa druge strane odlicno igra u Njujorku i u osmini finala eliminisao je Ceha Tomasa Berdiha sa 3:1(3:6;6:1;7:6(8:6);6:2).Rodzer Federer nastavlja sa sve losijim igrama i ovoga puta ispao je u 4.kolu od Spanca Tomija Robreda sa 3:0(7:6(7:3);6:3;6:4).Zanimljivo da je svih deset prethodnih duela dobio Federer.Polako se blizi kraj velikog Rodzera,cela planeta bice uskracena za majstorije ovog teniskog asa, mozda i najveceg kojeg je tenis ikada imao.Mada uzivali smo svi ali kad tad mora doci kraj jedne Ere, a cini se da se ona polako blizi i da je sve bliza.Rafael Nadal najveci favorit na US Openu samleo je svog sunarodnika Tomija Robreda.Ipak u mecu osmine finala Nadal je izgubio set protiv Nemca Filipa Kolsrajbera 3:1(6:7(4:7);6:4;6:3;6:1).Uporni i dosadni Nemac namucio je Nadala ali vise od utesnog seta nije mogao.Mucio je Nemac Spanca cak 3 sata i 15 minuta.Risar Gaske plasirao se u polufinalu US Opena i to cemu biti prvo polufinale jednog gren slema posle sest godina posto je poslednji put igrao polufinale na gren slemu na Vimbldonu 2007.godine.U cetvrtfinalu dobio je Spanca Davida Ferera iako je ispustio vodjstvo od 2:0 u setovima.U osmini finala odigrao je najduzi mec na dosadasnjem US Openu protiv Kanadjanina Milosa Raonica i slavio sa 3:2(6:7(4:7);7:6(7:4);2:6;7:6(11:9);7:5) posle 4 sata i 44 minuta igre.Koliko je mec bio izjednacen govori podatak da su igrana cak tri taj brejka.Janko Tipsarevic odigrao je jedan turnir na solidnom nivou posle ocajnih izdanja tokom cele 2013.godine.Janko je porazen u osmini finala od Davida Ferera sa 3:1(7:6(7:2);6:3;7:5;7:6(7:3).Servirao je Janko za set i u prvom i u drugom setu ali nije iskoristio ukazanu sansu pa je doziveo poraz iako igra posle dugo vremena moze samo da ga hrabri.Mec je trajao 4 sata i 1 minut.Novak Djokovic plasirao se u polufinale US Opena posto je sa 3:1 u setovima pobedio Rusa Mihaila Juznog.Prvi set je bio presudan za konacan rezultat.U devetom gemu prcog seta Novak je servirao za set i imao dve vezane set lopte ali nije uspeo da ih iskoristi pa je cak dozvolio Rusu da stigne do brejk lopte i sanse da vrati brejk i da set uvede u neizvesnost.Ali na srecu Novaka uspeo je sa nekoliko odlicnih servisa da stigne do prvog seta.Kasnije je sve bilo lakse iako je izgubio svoj prvi set na turniru, pa je rutinski priveo mec kraju.Publika je zdusno navijala za njegovog protivnika pa je i to malo izludjivalo Novaka.Mec je trajao 2 sata i 36 i najduzi je koji je Nole odigrao u Nujorku.Do sada nije igrao duze od 1 sat i 50 minuta.Novak Djokovic je u osmini finala deklasirao Spanca Marsela Granoljersa sa 3:0(6:3;6:0;6:0) za samo 1 sat i 19 minuta igre.Bio je Juzni izmoren posto je u prethodnim rundama igrao maratone.Mihail Juzni se na neverovatan nacin vracao u mec osmine finala sa Lejtonom Hjuitom i na kraju dobio sa 3:2(6:3;3:6;6:7(3:7);6:4;7:5).Zanimljivo da je u cetvrtom setu gubio sa 4:1 i uspeo da preokrene mec u svoju korist.Mec je trajao 4 sata i 2 minuta.Novak Djokovic je stigao do 7.uzastopnog polufinala u Njujorku, i ovo mu je cak 14.uzastopno gren slem polufinale.Protiv Vavrinke igra za odbranu 1.mesta na ATP listi posto mu se tron ozbiljno ljulja.Ako zeli da i posle US Opena bude broj 1, morace da pobedi Stanislasa Vavrinku.U slucaju da ispadne u polufinalu, a Nadal osvoji US Open, Spanac preuzima celno mesto na ATP listi.Kod dama sjajan mec u osmini finala su odigrale nasa Ana Ivanovic i Beloruskinja Viktorija Azarenka.Slavila je Azarenka sa 2:1(4:6;6:3;6:4) posle 2 sata i 13 minuta velike borbe.Imala je Ana sansu za pobedu i otvarao joj se zreb do finala ali nije uspela da pobedi snaznu Beloruskinju.Propustila je nekoliko sansi na svoj servis da stigne do izjednacenja na 5:5 i da potpuno mec uvede u dramu ali nije uspela.Azarenka je lako stigla do polufinala posto je bez vecih problema dobila Slovakinju Danijelu Hantuhovu.Serena Vilijams je biciklom udelila dva krompirica Spanjolki Karli Suarez Navaro i dobila mec bez izgubljenog gema.Zanimljivo da je Navaro u osmini finala eliminisala 8.nosioca Nemicu Andjeliku Kerber sa 2:1.Kako bi tek osmi noslica prosao protiv Serene.Poslednji put da je neko slavio u cetvrtfinalu nekog gren slema sa 6:0;6:0 bila je Svajcarkinja Martina Navratilova koja je 1989.godine pobedila Manuelu Malejevu.Jelena Jankovic ispala je u osmini finala posto je deklasirala Kineskinja Na li sa 2:0(6:3;6:0).Na Li se plasirala u polufinale posto je posle velike borbe pobedilu Ruskinju Ekaterinu Makarovu.Ekaterina Makarova napravila je iznenadjenje u osmini finala posto je  izbacila 3.nosioca sa 2:0(6:4;6:4).Italijanka Flavija Peneta iznenadila je sve plasmanom u polufinale na US Openu.Ona je preko svoje sunarodnice Roberte Vinci stigla do polufinala.Dugo je nije bilo u zavrsnici gren slem turnira.Jelena Jankovic je u paru sa Hrvaticom Mirjanom Lucic Baroni ispala u 3.kolu zenskog dubla  ispala od Su Vei Hsie iz Kineskog Tajpeha i Kineskinje Suai Peng sa 2:0(6:4;6:2).