VELS  -  BELGIJA                       0 : 2

1. SRBIJA                2  1  1  0     6 : 1    4
2. BELGIJA              2  1  1  0     3 : 1    4
3. HRVATSKA          2  1  1  0     2 : 1    4
4. SKOTSKA             2  0  2  0     1 : 1    2
5. MAKEDONIJA      2  0  1  1     1 : 2    1
6. VELS                     2  0  0  2     1 : 8    0

Srbija dobro startovala na putu za SP u Brazilu!!!
Sjajna igra protiv Velsa najavljuje bolje dane,ali tek je pocetak!!!
U derbiju u Briselu,Belgija remizirala sa Hrvatskom!!!

Srbija je osvojila cetiri boda u prve dve utakmice u kvalifikacijama za SP u Brazilu koje ce se odrzati 2014.godine u zemlji kafe.Mozemo biti zadovoljni posle svega sto je prezivljavao nas tim sa novim selektorom na klupi Sinisom Mihajlovicem.Menjao je Sinisa dosta igraca i u prijateljskim utakmicama slabo smo igrali i nismo imali nikakvu realizaciju sto govori da smo u poslednjim 11 meceva postigli samo 4 gola.Od kada je Mihajlovic na klupi vodio je ekipu na pet utakmica i postignut je samo jedan gol.Uveo je nova pravila u nacionalni tim.Zahteva strogu disciplinu i trazi od svih igraca da pevaju himnu.Iz tima je jos u maju odstranjen Adem Ljajic jel nije hteo da peva himnu.Problemi u savezu su ostali.Tomislav Karadzic grobar naseg fudbala dobio je jos jedan mandat.I to je ono sto se i dalje smatra kao jako lose kada je u pitanju nas fudbal, da ovaj covek i dalje bude prvi covek kuce fudbala.Svi su smenjivi samo je Tole vecan.Nazalost!!!Ali u pohodu na Mundijal nasi Orlovi morace da imaju podrsku jel su nasi i mi drugu reprezentaciju nemamo.Ako bude dobra atmosfera oko tima bice dosta dobro i imace podrsku cele nacije, bez obzira na ljude iz FSS.Naravno sa tribina navijaci ce kao i sinoc u Novom Sadu pogrdnim imenima da caste Karadzica jel je to zasluzio zbog svega sto se dogodilo nasem fudbalu od kada je on na njegovom celu.Tek nas ocekuju velika iskusenja kada budemo igrali sa Hrvatima i Belgijancima i sva mobilnost bice neophodna da bi se otislo u Brazil na Mundijal.Ipak vratimo se mecevima kojim su pocele kvalifikacije za SP.Prvi mec je uvek tezak i itekako smo se plasili njega jel Skoti su poznat tvrd protivnik koji retko gubi utakmice na svom Hempden Parku u Glazgovu.Bili smo zadovoljni i bodom koji smo osvojili ali stice se utisak da smo mogli i do celog plena samo da smo bili hrabriji i da su mec od pocetka poceli igraci koji su usli sa klupe.Ipak kako se odvijao mec i s obzirom da je prvi takmicarski za ovu ekipu i bod je sasvim zadovoljavajuc.Pritisli su nas Skoti na svoju polovonu i imali su cak osam kornera u prvih 20 minuta igre.Kolosalnu sansu u 22.minutu imao je Sondgras koji je uleteo sa desne strane i sutirao ali je Stojkovic telom loptu izbacio u korner.Mada smo mi prvi zapretili kada je Kolarov izveo slobodan udarac gadjao donji desni ugao Mekgregora ali je skotski golman odbranio svoju mrezu isprecio vodjstvo naseg tima.Skoti su imali prvi sansu u drugom delu u 58.minutu kad je Miler izleteo sam ispred Stojkovica ali mu je ovaj usao u sut i odbranio.Srbija je prvu sansu u drugom ploluvremenu imala u 62.minutu kada je Kolarov oprobao udarac sutirajuci u dalji ugao iskosa sa leve strane ali lopta je prohujala pored stative.U 66.minutu najbolja sansa za ''Suknjice'' kada je Fejsa izgubio loptu na sredini terena.Keldvil je uposlio Nejsmita koji je izasao sam pred Stojkovica ali je sutirao pored gola iz kolosalne sanse.U 90.minutu najbolja sansa za nas tim kada je Tadic izasao sam ispred Mekgregora ali je golman Skotske odbranio poslavsi loptu u korner.U 91.minutu umalo nismo primili gol i ostali praznih saka.Skoti su imali kontru.Rouds izasao oci u oci sa Stojkovicem malo iskosa sa desne strane ali je nas golman jos jednom odlicno intervenisao i sacuvao nasem timu vredan bod.Pribojavali smo se meca sa Velsom jel je realizacija veliki problem naseg tima i nemamo napadaca koji ce sa lakocom postizati golove.Ali desilo se ono sto nismo ocekivali.Videli smo pravu rapsodiju naseg tima i uzivali smo u igri.Nije vels naivan protivnik i imaju igrace koji igraju u najjacim klubovima Premijer lige Engleske poput Alena,Remzija i Bejla.Sve je funkcionisalo u nasoj igri a stigli su i toliko zeljeni golovi.Dobro smo otvorili mec i Kolarov je sjajno izveo slobodan udarac u 15,minutu i doneo vodjstvo nasem timu od 1:0!Devet minuta kasnije sjajno se izborio Kolarov u sesnaestercu Velsa iako se cinilo da ce izgubiti loptu nekako je proigrao Tosica koji sa pet metara u padu pogadja mrezu golmana Majhila za 2:0!Nada za Velsane stigla je u 31.minutu kada je Bejl sjajno izveo slobodan udarac i prevario Stojkovica za 2:1!U 39.minutu novi gol za nas tim.Tadic je uposlio Djuricica ovaj izdrzao duel sa Velskim igracem i oslobodio se njega i pogodio raslje gola Velsa za lepu prednost od 3:1!Nastavili smo sa sjajnom igrom i u drugom delu i nismo se zadovoljavali sa tri postignuta gola.U 55.minutu Ivanovic je prekinuo napad Velsa i prodirao po desnoj strani,usao u kazneni prostor proigrao u srcu sesnaesterca Tadica koji lako pogadja za 4:1!U 80.minutu Ivanovic je sjajnu igru krunisao divnim golom sutem sa ivice kazenog prostora za 5:1!Sve je bilo gotovo ali to nije bio kraj mukama Velsana.Markovic je dodao loptu Sulejmaniju ovaj krenuo u dribling,sutirao sa 20 metara lopta zakacila jednog odbramenog igraca Velsa,promenila smer i prevarila nemocnog golmana Majhila.Velikih i konacnih 6:1 za lepo vece na ''Karadjordju" u Novom Sadu.Najava boljih dana za nas fudbal koji je dotakao samo dno i kao da spasa nije bilo, pa ova sestica dodje kao melem na ranu.Za sve to je zasluzan nas savez na celu sa Karadzicem.Iz mulja je tesko odmah izaci ali mozda ovi mladi momci u nasem timu imaju i volju i zelju da Srbiji donesu novi sjaj i da dobrim igrama vrate poljuljanu veru u nas fudbal.U ostalim mecevima paznju je privukao mec u Briselu izmedju Belgije i Hrvatske.Mec je zavrsen 1:1 i cini se da takav rezultat najvise odgovara nasem timu.POveli s Hrvati u 6.minutu golom Perisica, dok je izjednacio Zile u drugom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu sutem sa 20 metara.U prvom mecu na Maksimiru, Hrvatska je teskom mukom pobedila Makedoniju sa 1:0 golom Jelavica u 69.minutu.Kockasti su odigrali ocajan mec i Makedonija je mogla da postigne i bolji rezultat jel je imala nekoliko sansi od kojih je najbolju promasio Pandev kada je pogodio stativu.Kvalifikacije su tek pocele i tek nas ocekuju velika uzbudjenja i rasplet na putu za Brazil.U Grupi 2 su Bugarska i Italija remizirali 2:2.Holandija je u Grupi 4 pobedila Tursku sa 2:0 i ostvarila veoma vaznu pobedu.Rusija je u Grupi 6 razbila Izrael na Strani sa 4:0 gde ce voditi veliku borbu sa Portugalom za 1.mesto u grupi.U Grupi 8 su Engleska i Ukrajina igrali nereseno u Londonu 1:1.Gordi Albion je teskom mukom stigao do boda posto je Lampard sa penala u 87.minutu doneo bod Englezima.U Grupi 9 je Spanija vazeci Evropski i Svetski sampion stigla do pobede u Gruziji od 1:0 tek u samom finisu meca.MUke je prekratio Soldado u 86.minutu.Bosna i Hrecegovina je sjajno startovala u Grupi 7 sa dve ubedljive pobede nad Lihtenstajnom od 8:1 na strani i nad Letonijom u Zenici od 4:1.BIH ce borbu za odlazak na Mundijal voditi sa Grckom i eventualno Slovackom.U oktobru Srbija ce odmeriti snage 12.oktobra sa Belgijom u Beogradu i 16.oktobra sa Makedonijom u Skoplju.Tu ce se videti prava snaga naseg tima na putu za Mundijal!!!