MAREJ  -  DJOKOVIC         7 : 5 ; 7 : 5
FEDERER  -  DEL POTRO    3 : 6 ; 7 : 6 ( 7 : 5 ) ; 19 : 17

POLUFINALE - dame

SARAPOVA  -  KIRILENKO            6 : 2 ; 6 : 3
S.VILIJAMS  -  AZARENKA            6 : 1 ; 6 : 2

Novak Djokovic ispao u polufinalu OI!!!
Posle divovske borbe i najduzeg meca u istoriji u tri seta,Federer savladao Del Potra!!!
Novak Djokovic u nedelju za bronzu sa Del Potrom!!!

Novak Djokovic nije uspeo da se plasira u finale OI u Londonu posto je izgubio od Endija Mareja sasvom zasluzeno.U drugom polufinalu u najduzem mecu ikada odigranom na dva dobijena seta koji je trajao 4 sata i 26 minuta, Federer je posle natcovecanske borbe bio bolji od Argentinca Del Potra.Sjajni Marej srusio je naseg sampiona zaista izuzetnom igrom u dva seta.Nas as imao je svoje sanse tokom meca ali ih nije iskoristio pa je pobeda otisla na konto Britanca.Vec u drugom gemu prvog seta imao je Marej dve brejk lopte koje je nas as spasio i izjednacio rezultat na 1:1.Nije bilo brejk sansi sve do tog 12 gema kada Novak pravi gresku umesto paralele salje dijagonalu na reket Britanca koji to koristi i stize do brejk lopte a odmah zatim koristi svoju prvu set loptu za vodjstvo od 1:0 u setovima.U drugom setu Novak je konstantno vrsio pritisak na servis Mareja i imao cetiri brejk lopte po jednu u prvom,trecem,devetom i jedanaestom gemu ali ih nije iskoristio.Nekoliko puta se tada Marej spasio sa sjajnim servisima a nekoliko puta je Novak svojim greskama ili pogresnim izborom udaraca dozvolio Britancu da se spasi na svoj servis.I onda u 12 gemu stize odluka.Novaku se posle propustenih prilika pojavljuje razumna nervoza pa Marej stize do 0-40 i ima tri mec lopte i odmah je iskoristio prvu za veliku pobedu i plasman u finale i borbu za zlato.A tamo ga ceka Rodzer Federer koji je posle nevidjenog meca savladao Del Potra.Del Potro je stigao do brejka u 8 gemu za vodjstvo od 5:3 i lako na svoj servis stigao do 1:0 u setovima.U drugom setu Nije bilo brejkova ali je Del Potro vec u prvom gemu spasavao nekoliko brejk lopti.Otislo se u taj brejk i Federer je poveo sa 4:1.Ipak dezvoljava Argentincu da izjednaci na 4:4 kada je jedan lak volej poslao u aut.Kod 5:4 za Svajcarca, Delpo je posle jedne razmene udaraca laku loptu polsao u aut i set je otisao na vodenicu Svajcarca.Krenulo je sve od nule a treci set ce se dugo pamtiti.Nije bilo brejkova sve do 19 gema kada Federer oduzima servis Del Potru i stize do prednosti 10:9.U sledecem gemu kada je servirao za mec Federer nije osvojio nijedan poen na svoj servis i Delpo je brejknuo Rodzera bez izgubljenog poena i izjednacio na 10:10 i drama je nastavljena.Ipak Del Potro od tog trenutka nije imao prilika na servis Svajcarca dok je Federer redovno ugrozavao servis Argentinca.Imao je priliku u 33 gemu treceg seta kada nije iskoristio brejk loptu ipak u sledecem gemu na servis Argentinca stigao je do brejka,kada je Argentinac napravio nekoliko neiznudjenih gresaka i poveo sa 18:17 i na svoj servis stigao do finala i jedine titule koja mu nedostaje a to je Olimpijsko zlato.Novak Djokovic borice se za bronzu sa sjajnim Argentincem i bice jako tesko stici i do te bronze.Velika sansa je to sto je Del Potro umoran od iscrpljujuceg meca sa Federerom i videcemo da li se i psihicki oporavio od teskog poraza jel u tom mecu imao sanse za trijumf.Kod dama Marija Sarapova igrace za zlato sa Serenom Vilijams koje su lako u dva seta savladale svoje protivnice u polufinalu.