POLUFINALE

SRBIJA - HRVATSKA    26 : 22
DANSKA - SPANIJA      25 : 24

SRBIJA U FINALU!!!
U velicanstvenoj atmosferi Beogradske Arene,Srbija srusila velikog protivnika!!!
Srbija razmontirala Kockaste u drugom poluvremenu!!!
Fenomenalna igra naseg tima i finale prvo u istoriji pod ovim imenom!!!
Osvojena medalja posle dugih 11 godina na velikim takmicenjima!!!
Generacija Jovanovica,Skrbica,Perunicica,Butulije,Perica nije igrala nijedno finale!!!
Tri finala za Srbiju na Svetog Savu!!!

Srbija je u finalu 10.EP u rukometu koje se odrzava u nasoj drzavi.Sta reci posle ove istorijske utakmice.Hrvatska nekadasnji Svetski i dvostruki Olimpijski sampion oborena je na pleca u grotlu Beogradske Arene pred vise od 15 000 ljudi.Ovaj sport je vazio za nacionalni sport nasih zapadnih komsija koji su imali mnogo vise uspeha od nas,ali su danas u Beogradu dobili veliki samar u drugom poluvremenu.Rekao je selektor nasih protivnika Slavko Goluza da bi vise voleo da pobedi Srbiju u usred Beograda nego da osvoji zlato ,ali mu se zelja nije ispunila.Sjajna atmosfera u nasoj Areni uslovila je da nas tim pruzi vise od onoga sto objektivno moze.U takvoj atmosferi tesko je bilo izgubiti,a dodatni motiv smo imali jel smo igrali sa svojim nekadasnjim zemljacima sa kojima su utakmice u bilo kojem sportu uvek vise od igre i nesto posebno sto se ne moze recima opisati.Publika je nosila nas sjajni tim do pobede i onaj trans u koji smo upali u drugom poluvremenu nije mogao da zaustavi nas protivnik.Najbolje drugo poluvreme u istoriji naseg tima od raspada SFRJ.Generaciji Jovanovica,Perunicica,Butulije,Perica,Skrbica nije uspelo da zaigra u jednom finalu na velikom takmicenju.Uglavnom smo zaustavljani u polufinalu od Svedjana i Rusa.Ali ova generacija je prevazisla tu ekipu za koju se smatralo da bi trebala da donese neko najsjajnije odlicje na nekom velikom takmicenju koje se nikad nije dogodilo.Sada tu priliku ima ova skladna celina koju sa klupe predvodi Veselin Vukovic.Sama utakmica pocela je sa obiljem golova na koje nismo navikli kada je u pitanju nas tim.Igralo se gol za gol a Hrvati su uglavnom imali prednost od jednog gola prednosti.Golmani su slabo branili i videli smo tek po koju odbranu golmana i na jednoj i na drugoj strani.Zanimljivo da smo u prvih sedam minuta meca dobili dva iskljucenja pa smo igrali cak cetiri minuta sa igracem manje.To su koristili Kockasti pa su preko Vorija,Kopljara i Lackovica lako resetali nasu mrezu.Ipak sa druge strane i nasi su odgovorili istom merom pa su uvek bili u rezultatskom egalu.Prvo vodjstvo imali smo kada je Nikcevic postigao gol i bilo je 6:5 za nas tim.Ali Hrvati opet preuzimaju inicijativu i vode na mecu sa dva gola prvo Lackovica a onda i koriste Kockasti kontru za 7:6.Nasi se vracaju i sa dva gola vode po drugi put sa 9:8.Prvo je Nikcevic izjednacio,a onda i Stankovioc sjajnim golom iz skok suta donosi nasem timu vodjstvo.Ali tu su nasi stali i dozvolili Hrvatima da postignu tri gola u nizu i vode sa 11:9.U tim trenucima selektor Vukovic menja golmana pa je Stanica zamenio Marjanac.Buntic,Vori i Kopljar bili su strelci za Kockaste.U tim trenucima Hrvati igraju zonu 3-2-1 i potpuno zbunjuju nas tim pa nasi zapadni susedi propustaju sansu da steknu tri gola prednosti.Ipak Momir Ilic je vratio nasem timu nadu da moze do trijumfa sa 7 metara.Izgubili su Hrvati loptu i Ivan Stankovic je iz kontre izjednacio rezultat na 11:11.Finis prvog dela igre pripada hrvatskom timu.Balic postize prvi gol na mecu i Hrvatska ima opet prednost ali sjajnim golom Marka Vujina stizemo do novog izjednacenja.Sa dva nova gola u nizu Hrvatska stize do 14:12.Golove su dali Vori i Kopljar.Na svu srecu Vujin opet pogadja iz teske pozicije i samo sa jednim golom zaostatka odlazimo na odmor.Rezultat 14:13 za nase protivnike ulivao nam je nadu da mozemo do preokreta u nastavku meca sto se i dogodilo.Odbrana nam je bila slaba prvo poluvreme iako je najbolja na celom turniru ali u prvom dela meca je zakazala i sreca pa je napad funkcionisao odlicno pa smo bili u rezultatskom egalu sa Kockastima.Sputani smo bili vaznoscu meca u prvom delu igre,pa nasa odbrana nije bila kao u dosadasnjem delu turnira.Ali naravno ni Hrvatima nije bilo lako jel su imali protiv sebe celu Arenu i nije im bilo lako da igraju u takvim uslovima.Ipak u drugom poluvremenu sve je doslo na svoje mesto.Kao da je pocetak drugog dela prelomio ovaj mec.Stanic se vratio na gol i poceo da brani kao u dosadasnjem delu sampionata.Odbrana je funkcionisala besprekorno i Stanic je svojim bravurama na golu ulicvao potpunu sigurnost.Sa dva gola Alema Toskica dolazimo do vodjstva 15:14 koje necemo ispustiti do samog kraja.Hrvati potpuno izgubljeni i Momir Ilic novim golom donosi lepo vodjstvo 16:14.Tek posle sest minuta u drugom delu igre,Hrvati postizu gol preko Blazenka Lackovica i smanjuju na 16:15.Dobili smo iskljucenje ali je Stanic poceo da cini cuda na golu pa zahvaljujuci njemu nismo primili gol sa igracem manje.Kada smo se kompletirali Vujin je nastavio tamo gde je stao opet se podigao na sut i pocepao mrezu Alilovica za 17:15.Sa jos jednim njegovim golom i sa pogotkom dalibora Cuture imamo po prvi put vodjstvo od tri gola 19:16.Golovima Toskica i Prodanovica stizemo do cak 4 gola viska 21:17.Igrao se 45.minut i jos puno je bilo do kraja i trebalo je sacuvati lepu prednost.Sa dva gola Kopljara nasi susedi stizu do 21:19.U nasem napadu Momir Ilic uspeva da realizuje sedmerac,a Marko Vujin novom bombom donosi iznova +4 i na semaforu stoji 23:19 tacno deset minuta pre kraja.Onda je Ivano Balic pokazao zasto ga je rukometna svetska federacija proglasila za najboljeg na Svetu svih vremena.Podsetio je na svoje stare dane slave i pravim prjektilom savladao Stanica koji nije imao nikakvu priliku da odbrani takav sut.Bilo je 23:20 za nas tim.Dva gola postize Ilic za velikih plus 5,vodimo sa 25:20 u 53.minutu meca i pobeda i veliko slavlje je na vidiku.Hrvati su dugo imali napad pa je Kopljar postigao gol za 25:21.Nasi se u tim trenucima ne snalaze bas najbolje bilo je prilika cak i za kontre posle maestralnih odbrana Stanica,vec se odlucuju da cuvaju loptu i da je drze sto duze vreme u svom posedu kako bi vreme isteklo.Ipak Kopljar postize jos jedna gol za 25:22,a posle nase greske u napadu Hrvati imaju kontru i Horvat ulazi sa krila ali je prestupio i tu je vec bio kraj nasih protivnika koji su imali male sanse za trijumf.One su bile svedene na minimum.Marko Vujin svojim novim golom osigurava plasman naseg tima u finale nesto malo vise od dva minuta do kraja meca.Do kraja nije bilo vise dileme jel je jasno da ce Srbija igrati finale EP.Dva minuta protekla su u slavlju nasih igraca koji su leleti jedan drugom u zagrljaj,Hrvati cak ni u takvoj situaciji nisu ublazili poraz.Stanic je dizao ruke i sirio noge u znak radosti a nasi rivali pogadjali u njega sto je simptomaticno oznacilo koje jedan od najzasluznijih za ovaj neverovatan uspeh.Zavrsio je mec sa 12 odbrana od toga ih je bilo 10 u drugom poluvremenu.Najefikasniji u nasem timu bio je Momir Ilic sa 8,Marko Vujin je postigao 6,Ivan Nikcevic 4,Alem Toskic 3.Kod Hrvata najefikasniji je bio Marko Kopljar sa 7,Igor Vori 4,dok je Ivan Cupic dao 3 gola.Sada nam predstoji da se dobro odmorimo i da se spremimo za finale.Ova istorijska utakmica ce se jos dugo prepricavati ali u nedleju se igra finale i imamo sanse da osvojimo zlato na domacem terenu.Ali to nece biti nimalo lako jel cemo opet igrati sa Danskom sa kojom smo vec igrali u grupi i uspeli da je pobedimo.A vraski je tesko pobediti istu ekipu dva puta na jednom velikom takmicenju.Danska je pobedila Spaniju jedinu neporazenu ekipu na EP i igrace svoje drugo finale na EP.Pre cetiri godine u svom prvom finalu okitili su se zlatom.Imali su Danci konstantnu prednost od 3-4 gola u drugom poluvremenu,ali su Spanci stigli njihovu prednost i imali sansu za izjednacenje u poslednjih 30 sekundi ali je njihovo krilo pogodilo danskog golmana.Danci su krenuli da cuvaju loptu umalo se nisu spetljali i malo je falilo da im Spanci oduzmu loptu ali ona je ipak ostala u njihovom posedu pa ce Danci igrati u finalu sa Srbijom za svoje drugo zlato.Od nista dosli u finale.Ponekad je sport surov a nekad eto i sreca te odvede cak do finala i mozd zlatne medalje.Ali nadamo se da ce ih u tome osujetiti nasi momci mada ce biti jako tesko.Ali zna se za verom u pobedu za casni krst i SRBIJU!!!