CRNA  GORA - MADJARSKA    14 : 13 ( 12 : 12; 13 : 13 ) PRODUZECI

SRBIJA U FINALU !!!
Srbija se revansirala Italiji za poraz u finalu SP prosle godine!!!
Crna Gora posle velike drame i dva produzetka pobedila Madjare!!!

Srbija ce igrati u finalu EP koje se odrzava u Ajndhovenu.Tako su se nasi momci potpuno revansirali Azurima za poraz u finalu SP prosle godine u Sangaju.U finalu nas ceka Crna Gora koja je posle prave drame savladala Madjarsku.Mec sa Italijanima poceo je lose po nas tim.Prva cetvrtina bila je losa i primali smo golove iz svakog napada.Potpuno indisponirani na golu je bio Slobodan Soro koji nam je na prethodnim takmicenjima donosio vrlo vazne pobede danas nije bio na svom uobicajenom nivou.Pocelo je brzim golom Gala posle 20 sekundi.Ali je Milan ALeksic izjednacio sa igracem vise na 1:1.U kontri je Vanja Udovicic doneo prvo vodjstvo nasem timu za 2:1.Sa iogracem vise Italijani stizu do izjednacenja na 2:2.Onda je Soro katastrofalno reagovao na suteve Gala i Figarija i nas protivnik ima dva gola prednosti 4:2.Cinilo se da nas ceka jos jedna teska utakmica sa Italijom kao u Sangaju prosle godine na SP.Ali na srecu nije bilo tako jel smo konsolidovali redove.Golovima Filipa Filipovica i Stefana Mitrovica stigli smo do egala 4:4.Ipak Azuri postizu jos jedan pogodak preko Feluga koji je savladao Sora tako sto je nas golman primio gol kroz ruke.To je bio znak za selektora Dejana Udovicica da zameni naseg prvog cuvara mreze i da sansu da Branislavu Mitrovicu.Tada je krenula rapsodija naseg tima.Istina poceli smo da igramo sjajnu odbtranu i Italijani nisu imali resenja u napadu.Filipovic je doneo novo izjednacenje nasem timu na 5:5.Saponjic po prvi put svojim prvim golom na utakmici doneo prvo vodjstvo nasem timu posle 2:1 sada je bilo 6:5.Felugo opet izjednacava rezultat na 6:6.I onda u poslednjih minut ipo do kraja poluvremena stizemo do dva gola prednosti 8:6.Prvo Prlainovic sa dva igraca vise,a onda i Stefan Mitrovic sa jednim igracem vise.Lepa prednost na poluvremenu kad znamo sta se sve u njemu dogadjalo.Milos Cuk na pocetku trece cetvrtine pogadja sa velike udaljenosti i donosi nasem timu velikih tri gola 9:6.Vanja Udovicic postize jos jedan gol i imamo ogromnu prednost od 10:6 koja se nije smela ispustiti.Jos jednim golom resavamo pitanje pobednika kada je Filip Filipovic postigao gol iz peterca za 11:6.Vec tada se naslucivao pobednik mada su Italijani imali puno puta igraca vise koje nisu iskoristili osim jedne prilike da smanje nasu prednost na 11:7.Velikih cetiri gola prednosti cinila su se nedostizna za Italijane pred poslednjih osam minuta igre.Promasili smo cak peterac kada je Prlainovic pogodio stativu.Videli smo jos po jedan gol do kraja meca prvo Filjolija pa onda za kraj i naseg MIlana Aleksica za konacnih 12:8.Lako smo mec priveli kraju i igracemo novo finale.Mnogo je falio prvi golman Italijana Stefano Tempesti.Tamo nas opet ceka Crna Gora kao pre cetiri godine u Malagi kada smo izgubili posle produzetaka,sada se nadamo da bi skor mogao biti u nasu korist.Bice prilike da se revansiramo Crnogorcima za poraz u poslednjem kolu takmicenja po grupama kada ta utakmica nista nije znacila za nas tim.Crnogorci su posle velike drame uspeli da pobede Madjare posle velike borbe.Bila je Crna Gora vecim delom utakmice ali su im nasi severni susedi disali za vratom.U vise navrata imali su nekoliko puta dva gola prednosti 2:0,6:4,10:8;11:9.Madjari su postigli cak tri gola i poveli sa 12:11,i cak imali igraca vise za dva razlike ali nisu iskoristili svoju sansu.Golom Petrovica nasi juzni susedi uspeli su da izbore produzetak.Tamo je opet bila klackalica.Odlucio je Predrag Jokic koji je golom na pocetku drugog produzetka doneo veliku radost Djeticima.Briljirao je Mladjan Janovic u timu Crne Gore i postigao je cak 5 golova i junak je pobede.Tako ce se u Ajndhovenu dogoditi repriza Malage pre cetiri godine.Madjari su opet doziveli poraz u neizvesnoj zavrsnici i imaju samo jedno zlato od 2004.godine i to ono u Pekingu na OI 2008.godine.Srbija ce u nedelju imati priliku da postane sampion po 5.put.Zanimljivo da je uvek bilo drugo ime u ta 4 naslova sada se moze desiti da pored imena Srbija pise da je drugi put postala sampion Evrope.