CRNA GORA - SRBIJA          6 : 5     PRODUZECI

MEC ZA TRECE MESTO

MADJARSKA - HRVATSKA    15 : 14   PRODUZECI

Crna Gora sampiona Evrope,Srbiji samo srebro!!!

Debitant na EP Crna Gora postala je sampion Evrope posto je pobedila aktuelnog prvaka Srbiju posle produzetaka.To je prvi put od kako se igra EP da jedan debitant bude na najvisem pobednickom postolju.U igri nerava vise srece imala je Crna Gora,ali mora se reci da je pobeda ostvarena uz pomoc sudija.Nasi su drzali kontrolu nad utakmicom u prvom poluvremenu.Imali su lepo vodjstvo od 4:2,a pocetkom trece cetvrtine nasi su prokockali dve sanse za 5:2 sa igracem vise.Kada to nisu iskoristil,preimucstvo je preslo na stranu nasih bivsih zemljaka.Moramo reci da je kriterijum sudjenja bio uzasan.Svaki drugi napad Crna Gora je imala igraca vise.Skoro 20 puta su Crnogorci imali igraca vise,ali su iskoristili tek cetiri.Isto kao u mecu sa Madjarskom svirana nam je gomila kontrafaulova.Jeste da imamo najslabije centre od ovih najjacih ekipa,ali toliko iskljucenja i faulova u napadu je skandalozno.Nisu nasi igrali sjajno.Odbrana je funkcionisala odlicno kao u polufinalu sa Madjarima,ali je napad zatajio.Od pet postignutih golova cetiri smo dali iz dva metra posle proigravanja.Samo jedan gol da li smo sutem spolja kada je precizan bio Aleksandar Sapic.Falio nam je sut spolja koji nije funkcionisao.Ali pitanje da li smo mogli da pruzimo bolju igru jer su nas sudije urnisale u odbrani.Retko ko bi ono mogao da izdrzi.Nasi su videlo se to bili potpuno i psihicki i fizicki izcrpljeni u produzecima,zbog svega sto im je priredio sudijski par.Vrhunac dolazi u drugom produzetku,kada Crna Gora ima napad gotovo minut i po,znaci skoro pola produzetka.Prvo se svira iskljucenje Ciricu na polovini terena,a cim je Ciric usao iskljucenje dobija Filip Filipovic.Kakva sramota za sport.I ovako vaterpolo nije mnogo popularan u Svetu,a sta sve rade ljudi iz LEN-a potpuno ce ga unistiti.Drzali su Crnogorci loptu i cekali da istekne vreme.Nisu uopste pucali na gol i ostalo je deset sekundi za nas napad.Dobili smo dve sekunde pre kraja igraca vise,ali malo se toga moze uraditi za to vreme.Nisu nasi bili precizni za tako kratko vreme i titula je otisla u Crnu Goru.Sta reci ostaje zal za zlatom.Ipak najvaznije takmicenje dolazi za mesec dana,a to su OI u Pekingu.Jedino to nedostaje nasoj ekipi da upotpuni kolekciju trofeja.Nasa ekipa  ima nesumnjiv kvalitet.Bilo je svetlih trenutaka u Malagi,ali bilo je i kriznih momenata.Falila je desnica Danila Ikodinovica.Bilo je problema u napadu.Cak 16 minuta nismo dali gol,a samo jednom smo savladali golmana Crne Gore za skoro 24 minuta igre.U tim trenucima retko koji napad da nam je bio osmisljen.Sve je to bilo na individualni kvalitet Vujasinovica,Sapica ili Udovicica.Za to je najodgovorniji nas selektor.Prezalicemo ovo srebro,ako osvojimo zlato u Pekingu.Medjutim mislim da selektor Udovicic nije kadar da nas tim dovede do zlata na Olimpijskim igrama.