P O L U F I N A L E

S R B I J A  - M A D J A R S K A             8 : 7  PRODUZECI

C R N A     G O R A  -  H R V A T S K A   9 : 7

SRBIJA I CRNA GORA U FINALU !!!

Srbija i Crna Gora igrace u finalu 28.EP u vaterpolu.Dojucerasnji zemljaci igrace ovoga puta jedni protiv drugih u borbi za zvanje najboljeg na Starom kontinentu.Nasa polufinalna utakmica sa velikim rivalom opet je bila dramaticna i neizvesna do poslednjeg trenutka.Nasa ekipa opet je izasla kao pobednik protiv sjajnog protivnika kakav je Madjarska.Bila je ovo najbolja utakmica na EP.Prvi deo igre doneo je nervoznu igru sa obe strane i nije bilo pogodaka.Najblizi golu bili su Madjari,ali je Denis Sefik odbranio peterac Tamasu Kasasu.U drugoj cetrvtini odlicna igra nase ekipe koja dolazi do dva gola prednosti.Sjajan gol pred kraj poluvremena postigao je Vlada Vujasinovic kada je sa poludistance savladao Secija.Madjari su prvi gol postigli tek posle 15 minuta igre,nasi su imali veliku prednost od 3:1.Onda u drugom poluvremenu imali smo cudan kriterijum sudjenja.Dobili smo blizu petnaestak kontrafaulova sto je gotovo jedna cetvrtina igre bez napada.Nemamo sjajne centre,prakticno to je nasa jedina slaba tacka u timu,ali dosuditi toliko faulova u napadu je neverovatno.Vratilo je to Madjare u igru.Izjednacili su vrlo brzo na 3:3,da bi se treci deo zavrsio nereseno 4:4.U poslednjoj cetvrtini bilo je svega onog sto ovaj sport cini jako uzbudljivim.Imali su Madjari kapitalnu prednost od 7:5,posle sjajne sraube Molnara.Cinilo se da nasem timu nema spasa,i da ce Madjari slaviti posle dugo vremena.Ipak opet kada je to najpotrebnije tu je nas kapiten Vladimir Vujasinovic.Sjajno je lobovao Secija i vratio nadu nasem timu.Igrali smo odbranu odlicno u tim trenucima,a Vanja Udovicic je minut i po pre kraja doneo egal u rezultatu.Madjari su imali napad i nisu ga iskoristili,cak nam se pruzila sansa da dobijemo u regularnom toku,jer smo dobili igraca vise koji nismo iskoristili i utakmica je otisla u produzetak.Na pocetku prvog produzetka Aleksandar Sapic koristi igraca vise i dovodi nas tim u vodjstvo.Sjajno smo igrali odbranu u tim trenucima,a prava drama usledila je u poslednjih 30 sekundi drugog produzetka.Odbranili smo se sa igracem manje i dobili napad koji smo mogli da imali do kraja utakmice.Ali samo sest sekundi pre kraja sudije nam oduzimaju loptu zbog faula u napadu.Zaista neverovatno.Kao da su sudije htele da skroje neresen rezultat i da peterci odluce drugog finalistu.Uz zvuk sirene Tamas Kasas nije bio precizan kao na EP u Sevilji 1997.god. kada je doneo zlato Madjarima.Pogodio je stativu i nas tim je otisao u finale potpuno zasluzeno.Igracemo za svoje cetvrto zlato zaredom protiv Crne Gore koja je bila bolja od Hrvatske.Vodili su Hrvati tri cetvrtine,i onda su Crnogorci sa dva gola resili susret u poslednjih nekoliko minuta meca.Tako ce bivsi zemljaci igrati za zlato.Bice verovatno uzbudljiva utakmica dva tima koja su najvise pokazali na EP.Nijanse ce odluciti mec i nadamo se da ce prevaliti na nasu stranu.Nas najveci cilj ove godine su svakako OI u Pekingu ,ali ne bi bilo losekad bi se okitili i Evropskim zlatom cetvrti put zaredom.Verujemo da ce nasi plavi delfini ponoviti igru iz meca sa Madjarskom.Zaista svi zasluzuju cestitke za borbenost i lavovsku borbu.Dodatni motiv koji su dobili teskom nesrecom koju je zadobio Danilo Ikodinovic moze ih jos vise motivisati.Ipak i Crna Gora ima svojih ogromnih motiva jer ovo je njihovo prvo ucesce na EP.