SRBIJA OLIMPIJSKI ŠAMPION!!!
Srbija odbranila zlato osvojeno pre pet godina u Riju!!!
Najbolja generacija u istoriji vaterpola oprašta se na maestralan način!!!
To koliko je ova ekipa dominantna prepričavaće se dugo!!!
Grci se držali do 10:10, na pocetku cetvrte cetvrtine, onda Srbija sa tri gola resava mec i slavi novo zlato na OI!!!
Ovaj sjajan tim je zasluzio da se oprosti na ovakav nacin!!!
Čak sedam igrača trebalo bi da se oprosti posle Tokija!!!
Šta će biti posle zaista je neizvesno, ali ovo su trenuci uzivanja i treba se prepustiti tome, pa tek onda videti sta ce biti!!!
Madjarska osvojila bronzu, Španija nije prebolela bolan poraz u polufinalu od Srbije!!!

SRBIJA JE OLIMPIJSKI ŠAMPION!!!Nasi sjajni momci, odbranili su zlato iz Tokija, posto su u finalu pobedili Grčku.Sta reci o ovom timu, bilo koji hvalospev nece biti preteran.Ovo je najbolja generacija u istoriji svetskog vaterpola, nema tu nikakve sumnje.Uspeli su u poznim igrackim godinama da se oproste sa zlatom oko vrata na OI, iako su mnogi sumnjali u njih.Istina stvarno je vecina ovih starijih igraca, bliza cetrdesetim, nego tridesetim, ali oni jos uvek traju i mogu jos koju godinu.Ali tesko je naci motiva za to.Jednostavno godine dolaze na naplatu, moglo je to da se desi u Tokiju, bili su pred porazom protiv Španije, ali su izvukli mec na neverovatan, sada mozemo samo da im se poklonimo.To sa Španijom je bilo finale pre finala, iako je Grčka stvarno odlicna ekipa i mucila nas je do cetiri pet minuta pred kraj.Priznali su nasi momci da su ispraznjeni posle Španije, videlo se to i u drugoj cetvrtini protiv Grcke, kada su se ocigledno opustili posle velikog vodjstva, pa primili cetiri gola za cetiri minuta.Ali posle je doslo sve na svoje mesto.Od reprezentacije trebalo bi da se oproste Filip Filipovic,Andrija Prlainovic,Duško Pijetlović,Branislav Mitrović;Stefan Mkitrović,Milan Aleksić i Gojko Pijetlović.Zaista nekolicina asova koja je proslavila ovaj sport vise od jedne decenije.Trenutno nemamo asove, kad oni odu, ali sada ne treba misliti o tome, nego uzivati u ovom divnom trenutku, kada su doneli trece zlato za Srbiju u Tokiju.Pocelo je golom Grčke sa igračem više. Dimitrio Skumpakis je pogodio za 1:0.Na nasu veliku radost, bilo je to jedino vodjstvo Grka.Srbija je izjednacila sa igracem vise.Filip Filipovic je sjajno proigrao Duška Pijetlovića na dva metra ovaj pogadja za 1:1.Onda Filipovic iz daljine pogadja za 2:1.Grcka je bila u napadu, lopta je bila negde na liniji, sudije su pustile da se igra nastavi, Strahinja Rasovic je dao gol za 3:1, ali sudije su vratile akciju, utvrdile da je lopta presla nasu gol liniju i dali Grcima gol.Umesto 3:1 za Srbiju, bilo jue 2:2.Ovoga puta stvarno nije bilo dileme, lopta je bila presla zamisljenu gol crtu, kao u mecu sa Španijom.Ali nije to unervozilo nas tim.Nikola Jakšić pogadja sa igracem vise za 3:2.Srbija brani napad.Filipovic pogadja sa peterca za 4:2.Opet smo se odbranili, u napadu, Dusko Pijetlovic okrece centra i pogadja za 5:2.Angelos Vlahopulos pogadja sa igracem vise za 5:3.Onda je Nikola Jakšić pogodio za 6:3.Odbranili smo se do kraja cetvrtine, pa je rezultatom 6:3, zavrsena prva cetvrtina.U drugoj cetvrtini, Janis Funtulis pogadja sa igracem vise za 6:4.Onda sjajni Dusan Mandic salje pravu bombu za 7:4.Period lose igre Srbije sledi u nekoliko minuta druge cetvrtine.Za vrlo kratko vreme primamo, dva onda i treci gol.Kolomvos smanjuje na 7:5, da bi Vlahopulos iz daljine pogodio za 7:6.Na 4,05 do kraja poluvremena, Aleksandros Anastasiju pogadja za 7:7.Primilo smo cetiri gola za manje od cetiri minuta igre u drugoj cetvrtini.Morao je Dejan Savic da trazi tajm-aut.Ne koristimo igraca vise, posto Strahinja Rasovic pogadja golmana Grcke.Grci su pogodili stativu za vodjstvo.Ne koristimo jos jednog igraca vise, posto Dusko Pijetlovic sa dva metr, sutira pored gola.Ipak cetiri sekunde do kraja poluvremena, Andrija Prlainovic pogadja sa igracem vise za 8:7.Lopta je nekako usla u gol od stative.Poluvreme i nase minimalno vodjstvo od 8:7.U trecoj cetvrtini, Dusan MAndic pogadja sa igracem vise, lopta je jedva presla zamisljenu gol crtu za 9:7.Medjutim ne predaje se Grcka.Konstantinos Murikis smanjuje na 9:8.Funtulis pogadja za 9:9, imao je Mitrovic loptu na ruci, ali nije mogao da odbrani.Onda smo videli sjajnu tropoteznu akciju naseg tima.Mandic je dodao do Filipovica, ovaj proigrao Prlainovica, koji pogadja za 10:9.Tim rezultatom, zavsrena je treca cetvrtina.Pocetak cetvrte cetvrtine nije poceo kako treba.Na 7.24 minuta do kraja, Grcka sa igracem vise daje gol za 10:10.Skupakis je lose zahvatio loptu, ali se ona usunjala u gol.Ali od tada krece nasa igra.Na 6,15 minuta do kraja, dosudjen je peterac za Srbiju.Prlainovic sigurno pogadja za 11:10.Odbranili smo napad.Onda sjajana akcija naseg tima, Rasovic do Filipovica, ovaj baca loptu na dva metra za Nikolu jaksica, koji pogadja sa igracem vise za 12:10, na 5,09 minuta do kraja.Grci su se unervozili, Mitrovic im brani sut sa igracem vise.Idemo u napad i dobijamo igraca vise.Dusan Mandic opet dalje projektil, lopta se od stative odbila u gol za velikih 13:10, na 4,08 minuta do kraja.Velika prednost, samo je trebalo sacuvati koncentraciju u odbrani i ne priomiti neki brzi gol.Grci idu u napad i grese, dosudjen je faul u napadu.Imamo sansu za +4, ali vise gledamo da vreme procuri, nego sto nas zanima da postignemo gol.Grcka opet nije iskoristila napad, na minut i po pre kraja, moglo je da se pocne sa slavljem.Mada i pre toga.Grci su poptuno pali.Nasi cuvaju loptu, ali jos neki sut mogao je da zavrsi u mrezi Grka.Ali dobro je i ovako.Novo zlato za potvrdu dominacije.Dusan Mandic,Andrija Prlainovic i Nikola Jaksic dali su po 3 gola,Duško PIjetlovic i Filip Filipovic po 2.Kod Grka Funtulis,Vlahopulos i Skumpakis po 2.U mecu za bronzu, MAdjarska je pobedila Španiju vrlo ubedljivo sa 9:5.Španija nije mogla da se oporavi od poraza u polufinalu od Srbije, koji im je bas tesko palo.U prvom poluvremenu bio je egal.Prva cetvrtina 3:3, druga 2:2, na poluvremenu 5:5.U trecoj cetvrtini vidjen je samo jedan gol i to u mrezi Spanaca za vodjstvo Madjara od 6:5.Madjarska je onda dobila poslednju cetvrtinu sa 3:0 i na kraju slavila lako, protiv potpuno indisponiranog rivala, koji je jos bio mislima u polufinalu i nije ga zanimala bronza.Kod Madjara Vamos je dao 2 gola, Kod Spanaca Munariz 2.U mecu za 5.mesto, Hrvatska je pobedila SAD 14:11, dok je u mecu za 7.mesto Italija pobedila Crnu Goru sa 18:17, posle izvodjenja peteraca, u regularnom toku 14:14.