TOKIO - OLIMPIJSKE IGRE 2020 odbojka - žene

gidra | 06 Avgust, 2021 18:32

TOKIO - OLIMPIJSKE IGRE  2020 odbojka - žene

POLUFINALE

SAD - SRBIJA                                 3 : 0 ( 25 : 19 ; 25 : 15 ; 25 :23 )
BRAZIL - JUŽNA KOREJA               3 : 0 ( 25 : 16 ; 25 : 16 ; 25 : 16 )

Srbija ispala u polufinalu od SAD na OI u Tokiju!!!
Raspolozene Amerikanke potpuno demolirale nas tim!!!
SAD se tako revanširao Srbiji za poraz u polufinalu sa OI u Riju 2016.godine!!!
Srbija nije ponovila igru iz meca protiv Italije, pa ide u borbu za bronzu!!!
Nije ovo tim iz Japana 2018.godine, kada smo osvojili SP, jer fali Stefana Veljkovic, dok sjajna Brankica Mihajlovic greje klupu, jer ne moze da pomogne!!!
U mecu za bronzu igramo sa Juznom Korejom, koju je potpuno deklasirao Brazil!!!
Igracica Brazila Tandara Kaišeta izbacena sa OI, zbog dopinga!!!

Srbija nije uspela da se plasira u finale OI, posto je u polufinalu izgubila od selekcije SAD sa 3:0 u setovima.Nista nije fukncionisalo u nasem timu.Ocajna igra i ocajan prijem, uslovili su da SAD radi na terenu sta hoce.Sad se treba skupiti i izboriti se za bronzu, koju ce biti znacajno osvojiti je.Tijana Boskovic iako je bila najefikasnija u nasem timu, kao i obicno sa 19 poena, susretala se sa izuzetnim blokom protivnika.Prosto zeleli su da je ukoce i da se ne razmase i da ne urnise i njih kao sto je Italijanke.Mec je poceo dobor za nas jer smo poveli sa 2:0, ali SAD preokrece na 5:2.Onda sjajan napad Boskovic i blok Milenkovic za 4:5.Onda SAD dolazi do 8:6, pa 11:8, pa velikih 13:8.Tad je vec bila zebnja za nas tim.Losi prijemom SAD dolazi do 16:10.Imaju najvece vodjstvo nase protivnice 20:12.Nije bilo sansi da se vratimo u set.Drugi set jos gori.Odmah na pocetku 3:0 za SAD.Ipak Boskovic poentira i vec je 3:3.Ali razlika raste iz casa u cas.Prvo 4:6, pa 5:8, pa 7:11.Onda bolji period nase igre i povratak na 10:12.Sa dva losa prijema, SAD vodi 11:15.Onda imaju Amerikanke i +5(17:12).Vrlo brzo 21:14 i jos jedan set je gotov i 2:0 u setovima za SAD.Trebalo je skuplje prodati kozu u trecem setu.Uspeli smo u tome, ali slaba je to uteha.Bolje pocinje SAD i treci set, 1:3, pa 2:7.Vec tada mogli smo da potpisemo kapitulaciju.Ipak koliko toliko smo popravili utisak u finisu seta, ali nismo mogli vise od casnog poraza.Srbija se vraca sa tri poena i smanjuje na 5:7.Amerikanke opet imaju +3(9:12), nase smanjuju na 12:14.Kod 15:17, SAD pravi tri poena, vodi 20:15 i cini se da je sve gotovo.NIje bilo tako, ali su Amerikanke privele posao kraju.Smanjujemo na 19:21.Onda i na 22:21.Primakli smo se samo na 1 poen zaostatka, ali SAD igra poen za poen.Dobro prolazi u napadu.Vode 23:21, 24:22, imaju dve mec lopte, koriste drugu, kada je prosla kontra, od nase odbrane lopta se odbila u aut, san o zlatu je propao.Tijana Boskovic je imala 19 poena,MIna Popovic 6,Milena Rasic 5.Kod SADS ANdrea Drus 17,Džordan LArson 15.Mada pored ovakvog Brazila i SAD tesko je nadati se zlatu.Prilika je bila na prosloj OI, sada imamo slabiji tim nego sad.Fale neke igracice, neke su u ppoznim godinama.Nema Stefane Veljkovic, dok Brankica Mihajlovic nije ni ulazila u igru, jer nije u dobroj formi zbog povrede.Kada se sve to stavi na vagu, bronza bi bila uspeh za ovaj tim.Protivnik u mecu za brinzu bice Juzna Koreja, koja je ubedljivo porazena od Brazila u polufinalu sa 3:0 u setovima.Brazilke su se poigravale sa Korejkama, ostavile ih na 16 poena u sva tri, pa to sve govori o dominaciji jedne ekipe.U grupi smo lako pobedili Koreju sa 3:0.Sada ce biti drugi mec, ali nadamo se sa istim rezultatom, jer smo mnogo kvalitetniji od njih.