DJOKOVIĆ - NADAL            3 : 6 ; 6 : 3 ; 7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 6 : 2
CICIPAS - ZVEREV              6 : 3 ; 6 : 3 ; 4 : 6 ; 4 : 6 ; 6 : 3

PAVLJUČENKOVA - ZIDANŠEK     7 : 5 ; 6 : 3
KREJČIKOVA - SAKARI                 7 : 5 ; 4 : 6 ; 9 : 7

NOVAK DJOKOVIĆ U FINALU ROLAN GAROSA!!!
U još jednom antologijskom meču, pravoj borbi titana, Djoković srušio kralja šljake!!!
Nadal poveo sa 5:0 u prvom setu, ali praktično od tog trenutka, pitao se samo Srbin!!!
Videli smo divovsku borbu dva velemajstora ove igre, borba za svaki poen bila je isrpljujuća!!!
Novak Djoković po 2.put u Bulonjskoj šumi izašao kao pobednik protiv Rafaela Nadala i skinuo veliki teret sa sebe u borbi za zvanje najboljeg svih vremena!!!
Odlučujući momenti desili su se u finišu trećeg seta, kada je Novak servirao za set kod vodjstva od 5:4, ali se Nadal vratio u zivot, onda poveo Španac sa 6:5 i propustio jednu set loptu za 2:1 u setovima!!!
Novak Djoković sada vodi u medjusobnim duelima sa Rafaelom Nadalom sa 30-28!!!
Protivnik u finalu Grk Stefanos Cicipas!!!
Cicipas vodio sa 2:0 u setovima protiv Nemca Aleksandera Zvereva, Zverev stigao do 2:2, ali Grk se izborio u petom setu za svoje prvo gren slem finale u karijeri!!!
U ženskoj konkurenciji u finalu će igrati Ruskinja Anastasija Pavljučenkova i Čehinja Barbora Krejčikova!!!

Filip Šatrije ispisao je novu stranicu teniske istorije.Mada mozda potvrda toga stize u finalu.Medjutim u drugom polufinalu dobili smo nesto sto smo ocekivali, mada se nismo nadali.Novak Djoković pobedio je u polufinalu Španca Rafaela Nadala sa 3:1 u setovima i skinuo sa trona kralja šljake.Nadal je porazen na svom terenu, na gren slemu gde je imao pre ovog duela samo dva poraza i čak 13.titula.Ovo nije bilo finale, ali je zbog toga ispisana istorija, pošto mnogo toga moze da se resi, na ovom Rolan Garosu.Ipak potvrda toga stize nam u finalu.Ako Novak Djoković trijumfuje u nedelju u finalu, priblizice se na samo jedan gren slem svojim najvecim konkurentima i rivalima, Rodzeru Federeru i Rafaelu Nadalu.Zato je ovo mozda bio istorijski gren slem, jer je Nadalu izbijena vidjena titula u Parizu, on tesko zbog godina moze da igra na sampionskom nivou na drugim podlogama, dok Federer je vec u godinama, nije igrao vise od godinu dana i pitanje je koliko moze da pruzi.Ipak krenimo redom.Videli smo jos jednu sjajnu bitku dvojice teniskih legendi i sasvim je jasno kada se njih dvoje povuku uz Federera, tenis nece biti isti sport, bez njih.Sta smo sve gledali u ovom mecu zaista je za dugo prepricavanje, kakva borba i bitka za svaki poen, gde gotovo nijedan gem nije bio lak.Prštalo je od udaraca, dugih razmena, agresivnosti, odbrane, pa tako ukrug, skoro ceo mec, osim u finisu meča, gde je Nadal potpuno klonuo duhom i evidentno ostao bez snage, pošto nije mogao da preboli izgubljen dramatican treci set, gde je propustio jednu set loptu kod vodjstva od 6:5.Prvo je Novak servirao za treći set kod vodjstva od 5:4.Jedan lak promasen volej u taj-brejku treceg seta kod vodjstva Novaka od 4:3, kostao je Nadala gubitka seta i meca.Mec je poceo za Novaka solidno, odmah je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio, onda ni drugu, oba puta Rafa se spasio sjajnim servisima i poveo sa 1:0.U drugom gemu prvog seta, imao je Novak 40-15, ali je usao u probleme.Promasuje smečeve, Nadal stize do brejk lopte, Novak lose udara dva smeča i 2:0 za Nadala.Nadal lako dolazi do 3:0 i potvrdjuje brejk.U cetvrtom gemu prvog seta, Rafa dolazi do 15-40 i koristi prvu brejk loptu, od dve vezane za 4:0.Lako na svoj servis jos jednom potvrdjuje dupli brejk za 5:0.Konacno Novak dobija jedan lak gem za 5:1.Ali od tog trenutka krece rapsodija naseg asa, koja je trajala do kraja meca.Novak je dosao do 15-40 i nije iskoristio dve vezane brejk lopte.Onda Nadal stize do dve set lopte koje ne koristi, da bi Novak iskoristio trecu brejk loptu za 2:5, posle duple servis greske Španca.U osmom gemu prvog seta, Nadal propusta jednu brejk loptu i trecu set loptu, pa Novak uspeva da smanji na 3:5.Kada je servirao za set, Nadal je imao 40-0 i nove tri vezane set lopte.Nijednu nije iskoristio.Ali jeste tek sedmu, posle greske Novaka, mada je Nadal snazno napao i dobio konacno prvi set i poveo sa 1:0.To kao da je dalo snagu Novaku da se odupre Nadalu.Tada se videlo da moze sa njim.Doduse jedini je koji moze da ga pobedi, cast Robinu Soderlingu, Švedjaninu koji ga je pobedio u osmini finala 2009.godine.Nadal se mucio da zavrsi set, iako je vodio sa 5:0.Drugi set pocinje jako dobro.U prvom gemu drugog seta, Novak dobija gem sa nulom za 1:0.U drugom gemu drugog seta, Novak ima 0-40 i tri vezane brejk lopte.Prvu ne koristi, ali drugu da, posle greske Nadala za 2:0.Ali vraća Rafa brejk odmah, posto sa nulom vraca brejk i smanjuje na 2:1.U cetvrtom gemu drugog seta, kod rezultata 30-30, NAdal sjajnim servisom dolazi do gem lopte, onda greskom Novaka dolazi do 2:2.Konacno lak gem za Novaka i vodi sa 3:2.Onda krucijalan brejk u sestom gemu drugog seta.Dolazi Novak do tri vezane brejk lopte i ima 0-40.Nadal spasava dve brejk lopte, ali ne i trecu, posto gresi iz forhenda za 4:2.Kakav sedmi gem drugog seta.Nadal ima 15-40 i dve vezane brejk lopte.Spasava Novak obe, nateravsi Nadala na dve greske.Onda greska Novaka na mrezi, kada je mogao lako da poentira, pa NAdal ima novu trecu brejk loptu u gemu.Onda duga razmena, sjajan tempo, nova greska Nadala i Novak ostaje u gemu.Imali smo jos jedan djus, da bi sa nove dve greske Nadala, Novak uspeo da osvoji maratonski gem i da povede sa 5:2.Laksi gem Nadala za 5:3.Onda opet velika borba u gemu u kojem je Novak servirao za drugi set.Duplom servis greskom, Djokovic poklanja Rafi jednu brejk loptu.Spasava je posle greske Rafe.Posle greske Srbina, dolazi Rafa do druge brejk lopte, Novak i to spasava, sjajnim forhend vinerom. dolazi do velikih 5:2.Onda je servis vinerom dosao do set lopte i odmah je iskoristio, posto je Rafa udario lopticu tramom reketa za 1:1 u setovima.Otisao je Nadal malo duze u svlačionicu.Kada se vratio na teren odmah je lagano dobio svoj servis i poveo sa 1:0.Lagano Novak izjednacuje na 1:1.Od treceg gema treceg seta pocinje pravi triler i drama koji je resio pobednika.Novak nije iskoristio dve brejk lopte za 2:1, spasio se Rafa sjajnim servisima i sjajnim forhendom vinerom za 2:1.Onda gem sa nulom za Srbina za 2:2.U petom gemu treceg seta, Novak dolazi do 15-40, ali spasava se Španac.Prvo ga je spasio vrh mreze, da bi asom spasio i drugu vezanu brejk loptu.Dolazi Novak i do trece brejk lopte i posle greske Nadala iz bekhenda vodi sa 3:2.Ali vraca se Rafa.Stize Rafa do 15-40, ali ne koristi dve vezane brejk lopte, onda Novak spasava obe, ali ne i trecu za 3:3.U sedmom gemu treceg seta, Novak dolazi do 0-40 i koristi odmah prvu za novo vodjstvo od 4:3.Ali tada tek krece drama.Jedan brejk prednosti na šljaci ne znaci puno.Pokazalo se to i ovoga puta.U osmom gemu treceg seta, Nadal dolazi do jedne brjk lopte, koju ne koristi, posto Novak pogadja sjajan forhend.Nadal greskom iz bekhenda donosi Novaku velikih 5:3.Ali ne bi bio Nadal to sto jeste, kada se ne bi vratio na svom omiljenom stadionu.Lako smanjuje Španac na svoj servis na 5:4.U desetom gemu trećeg seta, Novak ima 30-0.Novak je pogresio dao Rafi sansu da se vrati u gem i set.Onda dosao i do brejk lopte, koju odmah koristi, posto je Novak poslao lopticu u aut za 5:5.U jedanaestom gemu treceg seta, Novak je dosao do prve brejk lopte posel greske Nadala, ali je Nadal spasao dobrim smečom.Onda neverovatan poen, sjajan lob Srbina, Nadl ne uspeva da vrati lopticu u teren i Novak ima jos jednu brejk loptu.Ali spasio se Španac, sa asom dobio gem i poveo sa 6:5.Sada je bilo biti ili ne biti za Novaka.Da je izgubio gem i da je Nadal poveo sa 2:1 u setovima, pitanje sta bi bilo.Jos jedan tezak i paklen gem.Brutalne razmene, prstalo je sa svih strana.Nadal stize do jedne brejk lopte koja je ujedno i set lopta.Spasava je Novak sjajnim drop-sotom, koji mu nije bio jaca strana u mecu.Nadal gresi i salje lopticu u aut i ne koristi sansu da dobije treci set.Onda je Nadal pogodio mrezu, da bi Novak poenom zavrsio gem za taj-brejk.Taj-brejk pocinje duplom servis greskom Nadala za 1:0.Novak salje bekhend u aut za 1:1.Onda sjajan viner iz bekhenda Novaka za 2:1.Nadal uz pomoc mreze dolazi do 2:2.Jedna bekhend paralela odlazi u aut Novaka za vodjstvo Španca od 3:2.Onda trenuci odluke u mecu.Sjajan volej Novaka za 3:3.Sjajna kratka forhend dijagonala Novaka posle sjajne defanzive za 4:3.Onda smo videli sjajan poen.Novak se odbranio na sjajan nacin.Kada su svi videli lagan poen za Rafu, ovaj je jedan lagan volej poslao daleko u aut.Velikih 5:3 za Novaka.DObar drop-šot Nadala za 5:4.Onda as Djokovica za dve set lopte.Odmah prvu koristi posle greske Nadala i vodi sa 2:1 u setovima.Sta je sve trebalo preziveti u ovom setu, zaista je neverovatno.TReći set je trajao 92 minuta.Zadrzao se Novak u svlačionici vise od pet minuta.U prvom gemu četvrtog seta, Novak ima 30-0, ali pravi greske, Nadal koristi, stize prvo do brejk lopte, onda i do brejka za 1:0.Na svoj servis dolazi Rafa do 2:0.Opet je Novak imao ovoga puta 0-30, ali Rafa nize cetiri poena i dobija gem.Iako je Novak gubio, sledeci gem nam je ulivao nadu da bi mogli da vidimo sjajnu igru naseg asa.Tako je i bilo.Novak je u gemu koji je dobio sa nulom, smanjio na 2:1, i najavio rapsodiju u cetrtom setu.U cetvrtom gemu cetvtog seta, Novak dolazi do 15-40 i odmah koristi prvu brejk loptu za 2:2.Na svoj servis potvrdjuje brejk jos jednim sigurnim gemom, sa nulom za 3:2.Onda je pocela da s ekruni Nadalova aura.Klecala su mu kolena i gem koji ga je potpuno dotukao.Greskom Nadala iz bekhenda, Novak je dosao do jedne brejk lopte,Odmah je iskoristio sjajnim riternom na liniji pod noge Nadalu za 4:2.U sedmom gemu cetvrtog seta, Novak duplom vraca nadu Rafi posto je 30-30.Ipak sjajnim servis vinerom dolazi do gem lopte.Onda se sjajno odbranio, pa je izuzetnim drop-šotom dosao do 5:2.Kraj je blizu, svesni su toga obojica. osmom gemu cetvrtog seta, dolazi Novak do 0-40.Sjajan viner, pa greska Nadala i mec je blizu kraju.Nadal spasava jednu brejk i set loptu, od tri vezane, ali ne i drugu posto salje lopticu u aut, za konacan pad kralja sljake.Jedan titan je pao.Drugi ide u finale.Statistika meca izgeda ovako.U asovima 6-6, dok je u dvostrukim servis greskama bilo 8-3 za Nadala.Odnos brejk lopti, kod Novaka 8/22, kod Nadala 6/16.U vinerima 50-48 za Novaka, dok je u neiznudjenim greskama bilo 55-37 za Nadala.U ukupnom broju poena 142-124 za Novaka.Mec je trajao 4 sata i 11 minuta.Kao da je trajao duplo vise, kakav je intenzitet bio u pitanju.Djokovic u finalu igra sa Grkom Stefanosom Cicipasom, koji je bio bolji u polufinalu od Nemca Aleksandera Zvereva sa 3:2.Cicipas je vodio sa 2:0 u setovima.U drugom setu, Zverev je vodio sa 3:0, ali je Grk nanizao sest gemova zaredom.U prvom setu u drugom gemu, Cicipas je dosao do 15-40 i iskoristio drugu brejk loptu od dve vezane za 2:0, sto mu je bilo dovoljno da dobije prvi set.ALi onda preokret u trecem setu.U treceg gemu treceg seta, dolazi Zverev do jedne brejk lopte koju koristi, da povede sa 2:1 i to mu je bilo dovoljno da dobije set.Nesto slicno se dogodilo u cetvrtom setu.Tada je stigao do jedne brejk lopte u prvom gemu cetvrtog seta i iskoristio je za 1:0 i dobio set, odveo mec u peti set.U petom setu prvog gema, imao je Zverev 0-40, ali je sve tri vezane brejk lopte prokockao, pa je Cicipas poveo sa 1:0.U cetvtom gemu petog seta, Grk stize do jedne brejk lopte koju koristi za vodjstvo od 3:1.Onda u osmom gemu propusta cak cetiri mec lopte, od cega dve vezane.Smanjio je Zverev na 5:3, ali mu u sledecem gemu nije bilo spasa.Dosao je Cicipas do 40-15, dve vezane mec lopte, pa je uspeo da iskoristi petu mec loptu u mecu za svoje prvo gren slem finale u karijeri.Mec je trajao 3 sata i 40 minuta.
      U zenskoj konkurenciji gledamo finale izmedju Ruskinje Anastasije Pavljučenkove i Čehinje Barbore Krejčikove.Pavljučenkova je u polufinalu nadigrala Slovenku Tamaru Zidanšek sa 2:0 u setovima.U drugom polufinalu videli smo pravu dramu i pobedu Krejčikove protiv Grkinje Marije Sakari sa 2:1 u setovima.Vodila je Sakari sa 5:3 u trecem setu i imala meč loptu na servis Čehinje, ali je nije iskoristila, pa je Čehinja smanjila na 5:4.Onda Krejčikova pravi brejk za 5:5 i gledamo pravu dramu.Kod vodjstva od 7:6 u trecem setu, Krejčikova je propustila tri meč lopte, od cega dve vezane, pa je Sakari stigla do 7:7.U šesnaestom gemu treceg seta dobili smo pobednicu.Krejčikova je stigla do jedne meč lopte, ujedno cetvrte na mecu, koju nije iskoristila, ali je konacno uspela da iskoristi petu meč loptu i da ode u svoje prvo gren slem finale, kada je u pitanju singl.Inace ona ce u ženskom dublu takodje igrati finale.Mec je trajao 3 sata i 19 minuta.Videcemo kako će Čehinja uspeti da se oporavi od ovog maratona, uzgred i to sto igra i u dublu.
      U konkurenciji miks dublova, titulu su osvojili Amerikanka Desire Kravčik i Britanac Džo Salisburi, koji su u finalu savladali Ruskinju Elenu Vesninu i Rusa Aslana Karaceva sa 2:1(2:6;6:4;10:5).