PORTUGAL - AZERBEJDŽAN               1 : 0
LUKSEMBURG - PORTUGAL                1 : 3

1. PORTUGAL                          3  2  1  0          6 : 3       7
2. SRBIJA                                3  2  1  0          7 : 5       7
3. LUKSEMBURG                     2  1  0  1           2 : 3       3
4. R. IRSKA                             2  0  0  2           2 : 4       0
5. AZERBEJDŽAN                    2  0  0  2           1 : 3       0

Srbija dobro startovala u kvalifikacijama za SP u Kataru i osvojila sedam bodova!!!
Posle smene Ljubiše Tumbakovića sa čela reprezentacije, novi selektor Dragan Stojković!!!
Vide se pomaci u igri sa novim selektorom, ali i dalje ima velikih problema u odbrani!!!
Predsednik FSS, Slaviša Kokeza podneo ostavku, Marko Pantelić ga menja dok se ne izabere novi!!!
U derbiju sa Portugalijom, Srbija gubila 0:2 na poluvremenu, ali stigla do boda i 2:2!!!
Stefan Mitrović u 93.minutu cini se da je izbacio loptu koja je bila u golu posle greske Dmitrovića!!!
Aleksandar Mitrović tragicar u barazu za EURO posle promasenog penala protiv Škotske postigao cak 5 golova u tri utakmice i najzasluzniji je za teske pobede protiv Republike Irske i Azerbejdzana!!!
Aleksandrar Mitrović prestigao Stjepana Bobeka na večnoj listi strelaca!!!

Srbija je ostvarila dobre rezultate na pocetku kvalifikacija za SP u Kataru 2022.godine i sa lepih sedam bodova deli 1.mesto sa Portugalijom.Novi selektor Dragan Stojković doneo je dosta novina u nas tim, ima lepih akcija, ali i dalje se dogadjaju velike greske u odbrani i tu je najveci problem.Ljubisa Tumbakovic je smenjen posle neuspeha u barazu za EURO protiv Škotske.Aleksandar Mitrovic prestigao je Stjepana Bobeka na vecnoj listi strelaca koji je bio nas najefikasniji strelac u istoriji.Uspeo je Mitrovic da izbrise ruzna secanja na finale baraza sa Skotskom, kada je promasio penal, sto je omogucilo Suknjicama da slave prolaz na EURO.Medjutim naravno takvi igraci kao Mitrovic, jedan od retkih koji igra bolje za reprezentaciju nego za klub, moralo je to da mu se vrati kad tad.Postigao je cak pet golova na tri utakmice, pa se cini da Srbija ima obezbedjen baraz za Katar.Borba sa Portugalom za 1.mesto u grupi trajace do poslednjeg kola kada gostujemo Navigatorima.Protiv Republike Irske lose smo poceli, odigrali slabih 40 minuta, Irska je vodila 1:0, ali je sjajna akcija naseg tima u 40.minutu preokrenula situaciju na terenu.Akciju je poceo Djuricic, dodao do Tadica, ovaj spustio glavom do Vlahovica, koji izlazi sam pred Traversa i pogadja donji levi ugao za 1:1.U 69.minutu, sjajan lob Aleksandtra Mitrovica sa dvadesetak metara, video je da je Travers malo izasao napred i lobovao ga za 2:1.U 75.minutu novi gol i lepa akcija naseg tima.Dusan Tadic je centrirao loptu u sesnaesterac, tamo je docekao A.Mitrovic i glavom je smestio u mrezu.Ali da nas tim ne moze bez uzbudjenja i neizvesnosti u finisu pokazao je finis meca.Stefan Mitrovic poslao kratku loptu prema Dmitrovicu, ovaj nije mogao da je stigne, Kolins pratio i pogodio mrezu za 3:2.Bilo je malo uzbudjenja u finisu, nekoliko nabacenih lopti Iraca pred nas gol, ali uspeli smo da sacuvamo vodjstvo i pobedu.Protiv Portugala smo se vratili iz mrtvih sto nije svojstveno nasem timu.Diogo Žota je postigao dva gola glavom u prvom delu za veliko preimucstvo Navigatora od 2:0.Aleksandar Mitrovic je odmah na pocetku drugog dela smanjio na 2:1, kada je glavom savladao Lopesa, na asistenciju Radonjića.U 60.minutu stigli smo do izjednacenja posle stalne inicijative i dominacije.Dusan Tadic je sa centra sjajno proigrao Nemanju Radonjica, ovaj asistirao Kosticu koji je usao u sredinu i postigao gol pored istrcalog Lopesa za 2:2.U 93.minutu Ronaldo je stigao do lopte pre Dmitrovica i poslao je prema nasem golu, tamo je intervenisao Stefan Mitrovic na gol liniji i sprecio novo vodjstvo i pobedu Portugalije.Lopta je presla gol crtu celim obimom, ali kako nije bilo VAR-a, sudija Makeli i njegovi pomocnici nisu priznali gol i ostalo je nereseno.U mecu na gostovanju Azerbejdzanu tezak mec i jos jedna pobeda u finisu.Srbija je vodila od 16.minuta kada je Tadic posluzio A.Mitrovica, ovaj je pogodio za 1:0.Orlovi su kontrolisali igru sve do 59.minuta, kada je Kostic neporezno startovao u kaznenom prostoru i napravio penal.Mahmudov je pogodio sa bele tacke za 1:1.Srbija je jurnula ka pobedi, napadala i sve do 81.minuta se nije menjao rezultat, kada je Sergej Milinkovic-Savic dodao do Aleksandra Mitrovica koji pogadja desni ugao za 2:1 i jos jednu tesku pobedu Orlova.U preostalim mecevima u nasoj grupi, Portugalija je slavila dve pobede nad Lukseburgom i Azerbejdzanom, ali nisu bile lake, dok je Luksemburg iznenadio Republiku Irsku u Dablinu i slavio sa 1:0, golom Gersona Rodrigesa u 85.minutu.
          U Grupi 2, odigrani su mecevi Španija-Grčka 1:1,Gruzija-Španija 1:2,Španija-tzv.Kosovo 3:1,Švedska-Gruzija 1:0,tzv.Kosovo-Švedska 0:3,Grčka-Gruzija 1:1.Grčka je iznenadila Španiju u Granadi uzevsi joj bod igrajuci 1:1.Morata je doveo Crvenu Furiju u vodjstvo u 33.minutu, izjednacio je Bakasetas u 57.minutu.Na tabeli vodi Španija sa 7(3),Švedska ima 6(2),Grčka 2(2),Gruzija 1(3) i tzv.Kosovo 0(2).U Grupi 3, odigrani su mecevi Italija-Severna Irska 2:0,Bugarska-Italija 0:2,Litvanija-Italija 0:2,Bugarska-Švajcarska 1:3,Švajcarska-Litvanija 1:0 i Severna Irska-Bugarska 0:0.Na tabeli Italija ima 9(3),Švajcarska 6(2),Severna Irska 1(2),Bugarska 1(3) i Litvanija 0(2).U Grupi 4, odigrani su mecevi Francuska-Ukrajina 1:1,Kazahstan-Francuska 0:2,Bosna i Hercegovina-Francuska 0:1,Ukrajina-Finska 1:1,Ukrajina-Kazahstan 1:1,Finska-Bosna i Hercegovina 2:2.U ovoj grupi vidjeno je nekoliko iznenadjujucih rezultata.Francuska je na Sen Deniju remizirala sa Ukrajinom 1:1.Antoan Grizman je doneo vodjstvo Trikolorima u 19.minutu, izjednacio Sidorčuk u 57.minutu.Francuska je slavila u Sarajevu sa 1:0, golom Grizmana.Ukrajina je posle remija protiv Francuza na strani sve upropasdtila kod kuce posto je remizirala protiv Finske i Kazahstana.Ukrajina je oba meca odigrala u Kijevu i oba puta je vodila.Protiv Finske je dosla do vodjstva u 80.minutu, golom Moraesa, izjednacio je Temu Puki u 89.minutu.Prptiv Kazahstana vodjstvo je doneo Jaremčuk u 20.minutu, da bi izjednacio Muzikov u 59.minutu.Na tabeli Francuska ima 7(3),Ukrajina 3(3),Finska 2(2),BIH 1(2) i Kazahstan 1(2).U Grupi 5, odigrani su mecevi Belgija-Vels 3:1,Češka-Belgija 1:1,Belgija-Belorusija 8:0,Estonija-Češka 2:6,Vels-Češka 1:0,Belorusija-Estonija 4:2.Crveni Djavoli su dominantni u ovoj grupi, medjutim igrali su nereseno u Pragu 1:1.Češka je dosla u vodjstvo u 50.minutu, golom Provoda, dok je izjednacio Lukaku u 60.minutu.Na tabeli Belgija ima 7(3),Češka 4(3),Vels 3(2),Belorusija 3(2) i Estonija 0(2).U Grupi 6, odigrani su mecevi Izrael-Danska 0:2,Danska-Moldavija 8:0,Austrija-Danska 0:4,Škotska-Austrija 2:2,Izrael-Škotska 1:1,Škotska-Farska Ostrva 4:0,Moldavija-Izrael 1:4,Austrija-Farska Ostrva 3:1,Moldavija-Farska Ostrva 1:1.U ovoj grupi Danska je silna i ima sve tri pobede uz devet bodova i gol razliku 14:0.Cini se da ce se Kraljevici prosetati do Mundijala u ovoj grupi.Na tabeli Danska ima 9,Škotska 5,Izrael i Austrija 4,Farska Ostrva i Moldavija 1.U Grupi 7, odigrani su mecevi Turska-Holandija 4:2,Norveska-Turska 0:3,Turska-Letonija 3:3,Holandija-Letonija 2:0,Gibraltar-Holandija 0:7,Letonija-Crna Gora 1:2,Crna Gora-Gibraltar 4:1,Crna Gora-Norveska 0:1,Gibraltar-Norveska 0:3.Ovo ce biti vrlo zanimljiva i ujednacena grupa.Desavala su se iznenadjenja i neocekivani rezultati.Turska je pobedila Holandiju u Norvesku, ali je remizirala sa Letonijom.Na tabeli Turska ima 7,Holandija,Crna Gora i Norveska 6,Letonija 1 i Gibraltar 0.U Grupi 8, odigrani su mecevi Slovenija-Hrvatska 1:0,Hrvatska-Kipar 1:0,Hrvatska-Malta 3:0,Malta-Rusija 1:3,Rusija-Slovenija 2:1,Slovačka-Rusija 2:1,Kipar-Slovačka 0:0,Slovačka-Malta 2:2,Kipar-Slovenija 1:0.Kockasti su neocekivano izgubili u Ljubljani sa 1:0, golom Lovrica u 15.minutu.Onda je Hrvatska teskom mukom pobedila Kipar u Rijeci sa 1:0, golom Pasalica u 40.minutu, da bi lako pobedila Maltu.Slovacka je napravila dva teska kiksa protiv Kipra i Malte, da bi u Trnavi pobedila Rusiju sa 2:1, golovima Škrinjara u 38.minutu i Maka u 74.minutu, dok je strelac za Ruse bio Fernandes u 71.minutu.Na tabeli Hrvatska i Rusija imaju po 6,Slovačka 5,Kipar 4,Slovenija 3 i Malta 1.U Grupi 9, odigrani su mecevi Engleska-San Marino 5:0,Albanija-Engleska 0:2,Engleska-Poljska 2:1,Madjarska-Poljska 3:3,San Marino-Madjarska 0:3,Andora-Madjarska 1:4,Andora-Albanija 0:1,San Marino -Albanija 0:2,Poljska-Andora 3:0.U derbiju dosadasnjeg toka kvalifikacija u ovoj grupi, Engleska je u Londonu pobedila Poljake sa 2:1.Golove za Gordi Albion dali su Kejn u 19.minutu,Megvajer u 85.minutu, dok je Moder dao gol za Poljsku u 58.minutu.Na tabeli Engleska ima 9,Madjarska 7,Albanija 6,Poljska 4,Andora i San Marino 0.U Grupi 10, odigrani su mecevi Lihtenstajn-Jermenija 0:1,Jermenija-Island 2:0,Jermenija-Rumunija 3:2,Rumunija-Severna Makedonija 3:2,Severna Makedonija-Lihtenštajn 5:0,Nemačka-Severrna Makedonija 1:2,Nemačka-Island 3:0,Rumunija-Nemačka 0:1,Lihtenstajn-Island 1:4.U ovoj grupi dogadjaju se trenutno neverovatne stvari, posto na celu tabele vodi Jermenija sa maksimalnih 9 bodova.Senzacija se dogodila u Duizburgu gde je Severna Makedonija pobedila Nemačku sa 2:1 i ostvarila istorijsku pobedu.Makedonci zive pravi san, posto su posle prvog plasmana na EURO, sada pobedili takvu silu, jos na njenom terenu.Golove za nase juzne susede postigli su Pandev u 45.minutu i Elmas u 85.minutu, dok je jedini gol za Pancere dao Gundogan u 63.minutu.Na tabeli Jermenija ima 9,S.Makedonija i Nemačka 6,Rumunija i Island 3 i Lihtenstajn 0.
      Na SP u Katar plasirace se deset prvoplasiranih ekipa, dok ce jos tri proci preko baraza.Deset drugoplasiranih idu u baraz, njima se pridruzuju dve ekipe iz Lige nacija koje nisu prosle kroz kvalifikacije.Od tih 12 ekipa, prave se tri turnira gde ce se igrati polufinale i finale, pobednici tih trunira idu u Katar.