OSAKA - BREJDI      6 : 4 ; 6 : 3

NAOMI OSAKA OSVOJILA AUSTRALIAN OPEN!!!
Japanka stigla do svog 4.gren slema u karijeri!!!
Cini se da je Osaka trenutno broj 1 u zenskoj konkurenciji i da bi mogla da bude dominantna u godinama koje slede!!!

Japanka Naomi Osaka osvojila je Australian Open, pošto je u finalu pobedila Amerikanku Dženifer Brejdi sa 2:0 u setovima.Osaka je tako stigla do svoje 4.gren slem titule u karijeri, posto je po 2 puta osvojila Australian Open(2019 i 2021) i Us Open(2018 i 2020).Cini se da je trenutno najbolja igracica u zenskoj konkurenciji i da bi mogla da vlada sledecih godina WTA turom, pogotovo na betonu, podloga koja joj najvise lezi, jer je sve cetiri gren slem trofeja osvojila na toj podlozi.Sta reci o finalu.Japanka je bila dominantna u finalu, jeste malo bilo neizvesno u prvom setu, ali u drugom je postojala samo jedna igracica na terenu.Posle tri gema u kome nije bilo brejk lopti, Osaka je u cetvrtom gemu prvog seta stigla do 0-40 i odmah je iskoristila prvu brejk loptu od tri vezane i povela sa 3:1.Ali odmah je uzvratila Brejdi u narednom gemu i napravila ri-brejk.Amerikanka je stigla do jedne brejk lopte i iskoristila je da smanji rezultat na 3:2.U osmom gemu prvog seta, Osaka je propustila je jednu brejk loptu, pa je Brejdi izjednacila na 4:4.U finisu prvog seta bila je prava drama i moglo je da ode na drugu stranu, da je Brejdi iskoristila jednu brejk loptu u devetom gemu prvog seta, ali nije uspela, pa je Osaka povela sa 5:4.U odlucujucem desetom gemu prvog seta, Osaka je stigla do jedne brejk i set lopte, iskoristila je i povela sa 1:0 u setovima.Posle greske Brejdi iz forhenda na set lopti, prvi set otisao je Japanki.U drugom setu potpuna dominacija Japanke.Ocas posla 4:0.U drugom gemu drugog seta, Osaka je stigla do 15-40 i odmah je dosla do brejka posto je iskoristila prvu brejk loptu od dve vezane za 2:0.U cetvrtom gemu drugog seta, Osaka takodje stize do 15-40 i opet resava sve iskoriscenom prvom brejk loptom za velikih 4:0.U sledecem petom gemu drugog seta, Brejdi je smanjila rezultat, posto je iskoristila drugu brejk loptu za 4:1.Ali Amerikanka nije vise mogla da ugrozi servis sjajne Japanke.U devetom gemu drugog seta, Osaka je stigla do 40-0 i odmah iskoristila prvu od tri vezane brejk lopte, za svoj novi 4.gren slem u karijeri.Statistika meca izgleda ovako.U asovima 6-2 za Osaku, dok je u duplim servis greskama bilo 4-2 za Brejdi.Odnos brejk lopti kod Osake 4/5, dok je kod Brejdi bio 2/4.U vinerima 16-15 za Osaku, dok je u neiznudjenim greskama bilo 31-24 za Brejdi.U ukupnom broju poena 69-54 za Osaku.Mec je trajao 1 sat i 20 minuta.
       U dublovima su takodje podeljene titule.U muškom dublu titulu su osvojili Hrvat Ivan Dodig i Slovak Filip Polašek, koji su u finalu pobedili Britanca Dzoa Salisburija i Amerikanca Radževa Rama sa 2:0(6:4;6:3).Što nije uspeo u muskom dublu, Radzev Ram je uspeo u miks dublu.On je u paru sa Čehinjom Barborom Krejčikovom u fnalu pobedio Australijance Samantu Stosur i Metju Ebdena sa 2:0(6:1;6:4).