DJOKOVIĆ - ZVEREV         6 : 7 ( 6 : 8 ) ; 6 : 2 ; 6 : 4 ; 7 : 6 ( 8 : 6 )
KARACEV - DIMITROV      2 : 6 ;  6 : 4 ; 6 : 1 ; 6 : 2
CICIPAS - NADAL              3 : 6 ; 2 : 6 ; 7 : 6 ( 7 : 4 ) ; 6 : 4 ; 7 : 5
MEDVEDEV - RUBLJOV      7 : 5 ; 6 : 3 ; 6 : 2

OSAKA - HSIJEH             6 : 2 ; 6 : 2
MUHOVA - BARTI           1 : 6 ; 6 : 3 ; 6 : 2
BREJDI - PEGULA           4 : 6 ; 6 : 2 ; 6 : 1

NOVAK DJOKOVIĆ U POLUFINALU AUSTRALIAN OPENA!!!
Novak posle gubitka prvog seta srusio neugodnog Nemca!!!
Novak gubio 4:1 u trećem i 3:0 u četvrtom setu, ali u oba seta izlazio kao pobednik, što je resilo mec!!!
U polufinalu protivnik semzacija turnira Rus Aslan Karacev!!!
Karačev nikada nije bio u glavnom zrebu na gren slemu, sada odmah u debitantskom nastupu stigao do polufinala!!!
Rafael Nadal vodio 2:0 u setovima protiv Stefanosa Cicipasa, ali Grk preokrenuo rezultzat i eliminisao Španca!!!
Sada Novak Djoković ima otvoren put da prestigne Švajcarca Rodzera Federera po broju nedelja provedenih na 1.mestu ATP liste!!!
U derbiju četvrtfinala kod dama Serena Vilijams lakse nego sto se ocekivalo eliminisala Simonu Halep!!!
Australijanka Ešli Barti aktuelni broj 1 svetskog tenisa, eliminisana u cetvrtfinalu od Čehinje Karoline Muhove!!!

Novak Djoković plasirao se u polufinale Australian Opena, pošto je u četvrtfinalu pobedio Nemca Aleksandera Zvereva sa 3:1 u setovima.Kao što se ocekivalo bio je ovo jos jedan tezak mec za naseg asa.Zverev svakako zeli svoj prvenac na gren slemu i sve ce uciniti da ga ostvari.U polufinalu ne bi trebalo da Novak ima tezi ispit protiv nepoznatog Rusa Aslana Karaceva koji po prvi put igra u polufinalu jednog gren slema i to na svom debitantskom nastupu u glavnom zrebu gren slema.Vredan podvig, ali verujemo da je to sve sto je ucinio na AO, jer preko Novaka nece moci do finala.Novak je protiv Zvereva usao malo nervozno u mec i vec pretrpeo brejk u prvom gemu prvog seta, kada je Zverev iskoristio prvu jednu brejk loptu za 1:0.Los prvi set za Novaka, posto je i u petom gemu prvog seta spasavao brejk loptu, pa je uspeo da smanji na 3:2.U devetom gemu prvog seta suocio se sa set loptom Zvereva koju je spasio i smanjio na 5:4 i produzio nadu da moze da se vrati u set.Gem koji je trajao devet minuta uz cak sest izjednacenja.Nada se pojavila u sledecem gemu kada NOvak koristi prvu brejk loptu i stize do 5:5.Sa nulom su oba igraca osvojili svoje servis gemove i otislo se u taj-brejk.Novak je dobro poceo i poveo sa 2:0.Ali odgovorio je Zverev i sa dva mini brejka poveo sa 3:2.Ali onda Novak uzvraca i sa oba mini brejka vodi 4:3.Jos jedno vodjstvo imao je Novak kod rezultata 5:4, ali vise nije mogao da isprati nalete agresivnog Zvereva, drugu set loptu nije iskoristio, ali trecu jeste i poveo sa 1:0 u setovima.U drugom setu bolji pocetak Novaka i sjajna igra, Zverev je u tim trenucima izgledao nemocno.U prvom gemu drugog seta Novak je stigao do 15-40 i odmah iskoristio prvu brejk loptu od dve vezane da povede sa 1:0.Lako na svoj servis dosao do 2:0.Onda u trecem gemu drugog seta dolazi do jedne brejk lopte i odmah je koristi za dupli brejk i vodjstvo od 3:0.Na svoj servis jos jednom lako potvrdio brejk i poveo sa ogromnih 4:0.U osmom gemu drugog seta kada je servirao za set, Zverev je dosao do 0-30, ali Novak sjajnim servisima osvojio cetiri poena u nizu za 1:1 u setovima.Onda dolaze dva seta pravi trileri i dobijeni za Novaka, na način na koji samo on moze da ostvari.Treci set nije poceo dobro posto je Zverev u drugom gemu treceg seta dosao do 15-40, na neverovatan nacin kada je Novak jedan lagan volej izbacio u aut.Jednu brejk loptu je spasio, ali drugu nije, posto je napravio duplu servis gresku, pa je Nemac poveo sa 2:0.Sa nulom je Zverev potvrdio brejk i poveo sa 3:0.Novak smanjio na 3:1, onda je propustio jednu brejk loptu da vrati brejk, ali je Zverev poveo sa 4:1.Cinilo se velika prednost iako je u pitanju jedan brejk, ali ne i za Novaka.Novak je tada polomio reket i to kao da mu je dalo snagu da preokrene stvari u svoju korist.Ni sledeci gem nije dobro poceo posto je Zverev imao 0-30 i pretio novim brejkom, ali spasio se Novak i sa cetiri poena u nizu smanjio na 4:2.U sedmom gemu treceg seta zadrhtala je ruka Nemca i bio je to znak prevelike nervoze.Kod rezultata 30-30, napravio je dve duple servis greske i poklonio Novaku gem i Srbin je smanjio na 4:3.Novak bez problema uzima svoj servis gem i dolazi do egala 4:4.Onda u devetom gemu treceg seta mozda je i prelomio ceo mec, posto je dosao do 0-40 i tri vezane brejk lopte, od kojih koristi prvu za vodjstvo od 5:4.Kada je servirao za set Novak je dosao do dve vezane set lopte, odmah iskoristio prvu posle odlicnog gema i izuzetne agresivnosti koja ga je krasila i vodi sa 2:1 u setovima.Na pocetku cetvrtog seta ista situacija kao u trecem.Novak u drugom gemu cetvrtog seta ima 30-0, ali Zverev sjajnim udarcima sa cetiri uzastopna poena dolazi do 2:0.U trecem gemu Novak nije iskoristio dve brejk lopte, izvukao se Zverev i poveo sa velikih 3:0.Onda trenutak odluke u slededem gemu.Zverev dolazi do 15-40 i ima dve vezane brejk lopte koje ne koristi, pa onda jos jednu, ali iz svega toga se izvukao Novak i smanjio na 3:1.Umesto duplog videli smo ribrejk.U petom gemu cetvrtog seta Novak je dosao do 15-40 i odmah iskoristio prvu brejk loptu od dve vezane da smanji rezultat na 3:2.Na svoj servis stize do 3:3.Onda u osmom gemu opet se Nole suocio sa brejk loptama, prvu je spasio posle sjajne forhend dijagonale, drugu posle odlicnog drop-šota, onda posle greske Zvereva i vinera stize do 4:4.Zverev lako osvaja svoje servis gemove, opet je zapretio Novaku u dvanaestom gemu kada je imao set loptu kod vodjstva od 6:5, ali se Novak opet izvukao, iako je imao 40-0, ali ZVerev sa cetiri poena zaredom dolazi do brejk lopte.Novak je spasio asom, onda servis vinerom, da bi taj-brejk izborio posle greske Nemca za novi taj-brejk.Zanimljiv taj-brejk cetvrtog seta, nije bilo mini brejkova sve do kraja meca.Zverev je poveo 1:0, Novak dosao do 2:1, tako svako je na svoj servis osvajao poene, sve do finisa meca.Kod 5:5, Novak servis vinerom dolazi do mec lopte.Onda je Novak lopticu poslao u mrezicu za 6:6.Onda trenutak odluke u mecu.Zverev je napravio gresku na mrezi i Novak je dosao do druge mec lopte, na svoj servis dosao do pobede jos jedne koja je tesko izvojevana.Mec je trajao 3 sata i 32 minuta.Statistika mecsa izgleda ovako.U asovima 23-21 za Novaka, sto je neverovatan podatak.U duplim servis greskama 5-5.Odnos u brejk loptama kod Novaka 6/9, kod Zvereva 3/12.U vinerima 48-45 za NOvaka, dok je u neiznudjenim greskama bilo 56-38 za Novaka.U ukupnom broju poena 149-139 za Novaka.Sada ga u polufinalu ceka malo poznati Rus Aslan Karacev, cak 114.na ATP listi, koji je bio bolji od Bugarina Grigora Dimitrova sa 3:1 u setovima.Najzanimljiviji meč četvrtfinala odigrali su Španac Rafael Nadal i Grk Stefanos Cicipas.Nadal je jos jednom pokazao da mu ne leži Melburn i opet je pognute glave napustio Rod Lejver arenu.Vodio je 2:0 u setovima, u trecem setu sigurno osvajao svoje gemove, ali kad je izgubio u taj-brejku trećeg seta, sve se preokrenulo u korist Grka.Ovo je drugi put na gren slemu da Nadal gubi posle vodjstva od 2:0 u setovima.Prvi put se to desilo na US Openu 2015.godine, kada ga ja pobedio Italijan Fabio Fonjini.Inace jos jednom je izgubio sa 3:2, posle vodjstva od 2:0.Bilo je to od Rodzera Federera, ali na Mastersu 1000 u Majamiju.Prva dva seta bila su prava rapsodija Nadala koji je pogadjao sve sto je zamislio, ali taj-brejk treceg seta skupo ga je kostao.U prvom setu u prvih sedam gemova nije bilo brejk sansi niti uzbudjenja.Onda je Nadal u osmom gemu prvog seta stigao do jedne brejk lopte koju je odmah iskoristio i poveo sa 5:3.Na svoj servis lako je dosao do 1:0 u setovima.U drugom setu odmah na startu Nadal koristi kjednu brejk loptu i vodi sa 1:0.U petom gemu drugog seta takodje je stigao do jedne brejk lopte koju je iskoristio i stigao do duplog brejka za veliko vodjstvo od 4:1.Bez ikakvih problema stigao je do 2:0 u setovima.Treci set bio je jako cudan.SVe do taj-brejka svih 12 gemova nijedan igrac koji prima servis nije uzeo dva poena u gemu.Bilo je cak osam gemova sa nulom i cetiri gde je igrac koji prima servis osvojio po jedan poen u ta cetiri gema.Nadal je na svoj servis u trecem setu uzeo cak pet gemova na svoj servis sa nulom.Delovalo je da lagano krci sebi put ka pobedi i to vrlo ekspresnoj.Medjutim nije bilo tako.Dobro je poceo Nadal i taj-brejk posto je odmah na startu napravio mini brejk i poveo sa 1:0.Sve do 3:3 odrzavao se Nadal, ali onda Cicipas dolazi do 6:3 i ide se u cetvrti set, posto je Grk smanjio rezultat na 2:1.U cetvrtom setu Cicipas siguran na svoj servis.Medjutim Nadal kao da popusta.U prvom gemu Nadal je spasio jednu brejk loptu i poveio sa 1:0.U petom gemu cetvrtog seta, Cicipas je dosao do 15-40 i dve vezane brejk lopte koje ne koristi i Nadal opet vodi sa 3:2.U devetom gemu Cicipas stize do jedne brejk lopte i konacno je koristi za vodjstvo od 5:4.Na svoj servis dolazi do dve vezane set lopte, odmah koristi prvu i ide se u peti set.U petom setu u prvih deset gemova, nijedna brejk lopta, nije bilo nijednog izjednacenja.Onda odluka pada u 11 gemu na serfvis Nadala.Cicipas stize do 0-40 i ima tri vezane brejk lopte, od kojih koristi prvu za vodjstvo od 6:5.Bilo je drame i u poslednjem gemu.Cicipas nije iskoristio dve mec lopte, Nadal onda imao jednu brejk loptu koju na njegovu zalost nije iskoristio da izbori taj-brejk.Cicipas je uspeo da iskoristi trecu mec loptu i dobio mec posle velikog preokreta.Sigurno ce pamtiti ovaj dan Grk, jer je preokrenuo rezultat protiv jednog od najboljih svih vremena.Mec je trajao 4 sata i 8 minuta.Statistilka meca izgleda ovako.U asovima 17-15 za Nadala, u duplim servis greskama 2-0 za Nadala.Odnos brejk lopti kod Cicipasa 2/5, kod Nadala 3/4.U vinerima 58-49 za Nadala, u neiznudjenim greskama 42-38 za NAdala.U ukupnom broju poena 145-142 za Cicipasa.U polufinalu Cicipas ide na megdan Rusu Danilu Medvedevu koji je lako pobedio svog sunarodnika Andreja Rubljova sa 3:0 u setovima.Rubljov je pruzio jak otopr samo u prvom setu, ostala dva su bili rutina za Medvedeva.U sestom gemu Medvedev je napravio brejk za vodjstvo od 4:2, u sledecem Rubljov vratio i sve do 12 gema nije bilo vise brejkova, tada Medvedev sa nulom brejknuo Rubljova i dbio prvi set.U drugom setu samo jedan brejk Medvedeva bio je dovoljan za set i to u osmom gemu za 5:3.U trecem setu Medvedev je poveo sa 4:0 i prica je bila gotova.
     U zenskoj konkurenciji u derbiju četvrtfinala gledali smo duel gren slem sampionki Amerikanke Serene Vilijams i Rumunke Simone Halep.Serena je lakse nego sto se ocekivakalo pobedila Simonu.Serena je u drugom gemu dosla do brejka za vodjstvo od 2:0.SImona uzvratila u sledecem, ali je Serena novim brejkom u sestom gemu dosla do 4:2, kasnije na svoj servis osvojila prvi set.U drugom setu videli smo cak sest brejkova, od cega je Simona pretrpela cak cetiri.Vodila je Simona sa 3:1, ali je Serena ubitacnim ritmom i sa pet uzastopnih gemova oborila na plecu borbenu Rumunku i ograce svoje novo polufinale na gren slemu i sada je samo dve pobede dele od rekorda Margaret Kort.U polufinalu imace tezak zadatak posto ce igrati protiv Japanke Naomi Osake koja je lako sa 2:0 u setovima isprasila Su-Vei Hsijeh.Australijanka Ešli Barti trenutno broj 1 u zenskom tenisu, neocekivano je izgubila u cetvrtfinalu od Cehinje Karoline Muhove.Nije tako izgledalo posto je Barti ubedljivo dobila prvi set sa 6:1.Drugi set takodje je pocela odlicno posto je povela sa 2:0.Medjutim posle toga je stala i Muhova joj je prepustila samo tri gema, jedan u drugom i dva u trecem setu.Muhova u polufinalu igra protiv Amerikanke Dzenifer Brejdi koja je bila bolja od svoje sunarodnice Dzesike Pegule sa 2:1 u setovima.