POLUFINALE

DANSKA - ŠPANIJA                  35 : 33
ŠVEDSKA - FRANCUSKA           32 : 26

ČETVRTFINALE

DANSKA - EGIPAT                35 : 35 ( 34 : 34;28 : 28 ; 16 : 13 ) SEDMERCIMA    39 : 38
ŠPANIJA - NORVEŠKA          31 : 26
FRANCUSKA - MADJARSKA   35 : 32 ( 30 : 30 ; 13 : 15 ) POSLE PRODUZETAKA
ŠVEDSKA - KATAR                 35 : 23

DANSKA ŠAMPION SVETA!!!
Kraljevići u Egiptu odbranili titulu najboljeg na planeti!!!
Danska po 2.put postala šampion Sveta!!!
Posle bolje igre u drugom delu, Danska pobedila odlične Švedjane!!!
Niklas Landin činio čuda u drugom poluvremenu finala i najzasluzniji za novu planetarnu titulu!!!
Danska prezivela pravi triler u cetvrtfinalu protiv Egipta i slavila posle cetiri produzetka i izvodjenja sedmeraca!!!
Španija osvojila bronzu, Francuska ostala bez medalje!!!
Mikel Hansen proglasen za MVP šampionata!!!

Danska je novi šampion Sveta, pošto je u Kairu u finalu bila bolja od selekcije Švedske.Ovo je za Dansku 2.titula najboljeg na planeti, prvu je osvojila pre dve godine u Danskoj i Nemackoj.Kraljevici su boljom igrom u drugom poluvremenu srusili Švedjane, koji su igrali sjajno na ovom SP, iako su u Egipat dosli bez sedam vaznih igraca.Na krilima sjajnih odbrana Niklasa Landina koji je briljirao u drugom delu, Danska je jos jednom pokazala da joj trenutno nema premca u svetskom rukometu.Predvodjeni sada vec mozemo reci legendom svetskog rukometa Mikelom Hansenom, jos jednom su se okitili zlatom na jednom velikom takmicenju.Ova generacija predvodjena Hansenom sve je osvojila, jer pored dva svetska zlata, imaju jedno olimpijsko i dva evropska.Preziveli su Danci pravu golgotu u cetvrtfinalu protiv domacna Egipta, kada su slavili tek posle izvodjenja sedmeraca i cak 80 minuta bespostedne borbe.Nije bilo lako ni u polufinalu protiv odlicne Španije, ali Danska je slavljem u Kairu potvrdila da je prva rukometna sila na planeti.Gledali smo izuzetno i uzbudljivo finale, koje je reseno nekoliko minuta pre kraja meca.Mec je poceo rezultatskom klackalicom i niko nije imao dva gola prednpsti.Danska stice prvi put dva gola prednosti i golom Orisa Nilsena vodi sa 8:6 u 17.minutu.Medjutim onda Švedjani sjajnom igrom pokazuju zasto su dosli do finala.Vikinzi stizu do 8:8, golom Petersona u 19.minutu.Ipak Danska ima novo vodjstvo od 9:8 i 10:9.Golom Lagerberga, Švedska opet vodi sa 11:10.U 28.minutu golom Grinta, imaju prvi put dva gola prednosti 13:11.Ali Danska se vraca i sa dva gola u finisu poluvremena stize do egala 13:13.Pocetak drugog dela obelezio je sjajan gol MIkela Hansena za 14:13.Do 44.minuta gledamo izjednacenu igru, gde niko nije imao dva gola prednosti i bilo je nereseno 20:20.Onda trenuci odluke.Razbranio se Landin, nijedna lopta ne moze da mu zavrsi u mrezi, Danci se raspucali i u 49.minutu, prvo sa dva gola Holma, pa onda jedan Saudstrupa stizu do +3(23:20).Švedjani su smanjili na 23:21, ali sjajni Landin ne dozvoljava da se Švedjani dodatno priblize.Prosto covek briljira na golu.Sjajnim golom Lrsena pod precku, Danska opet ima iznova +3(24:21).Opet smanjuje Švedska na 24:22, ali Hansen sa sedmerca vraca +3(25:22).Kod rezultata 25:23, Landin na dva minuta pre kraja brani sedmerac Vaneu i sasvim je bilo jasno da titula ide u Dansku.MIkel Hansen dao je 7 golova,Nilsen 5 i Holm 4.Landin je imao 15 odbrana, od toga sve sami ziceri i tesku sutevi i to u trenucima kada se lomila utakmica.Kod Svedjana Hampuis Vane je dao 5,Lagergren 4.Podbacio je najbolji golman turnira Andreas Palička sa samo 8 odbrana.Covek je briljirao ceo šampionat, bio neprelazan na golu protiv Francuza u polufinalu, ali u finalu nije blistao i tu lezi ključ pobede Danaca.U borbi za bronzu, Španija je nadigrala Francusku i zasluzeno stigla do bronze.Vodila je Crvena Furija ceo mec, Francuska nije imala nijedno izjednacenje niti vodjstvo na mecu, pa je jasno zasto se kuci vracaju bez medalje i zavrsavaju takmicenje na najgorem 4.mestu.
   Gledali smo takodje odlicna polufinala.U najboljem emcu na turniru, Danska je posle sjajne igre i velike borbe teskom mukom pobedila odlicne Špance.Iako je Danska vodila ceo mec i Španija nije imala nijedno vodjstvo ili izjednacenje, na kraju meca moglo je lako da se desi da mec ode u produzetak.U prvom delu Danska je posle vodjstav od 2:0, sve do 9:7 imala gol ili dva prednosti.Onda je stigla prvi put do +3(10:7).Nedugo zatim imali su najvecu prednost +5(13:8).Ali vratila se Španija i smanjila na 16:14, dok je poluvreme zavrseno vodjstvo Danaca 18:16.U drugom delu ista slika.Danska vodi, ŠPanija skoro pa stize, ali nikako da stigne rezultat, iako su u nekoliko navrata imali sansu za izjednacenje.Posle vodjstva Danske od 20:16, igralo se gol za gol sve do 25:21.Onda krece rasplet.Španija smanjuje prvo na 25:23, pa i na -1(26:25).Sve do vodjstva Danske 30:29, igralo se opet gol za gol, onda je danska serijom golova opet dosla do velikih 33:29.Cinilo se da je gotovo ali nije bilo tako.Smanjuju Španci na 33:31, samo na minut i po pre kraja meca, Španija je na -1(34:33).Onda prava drama u poslednjem minutu.Marćan je pogodio prečku na nekih tridesetak sekundi do kraja meca.Mora se reci da je tu Landin malkice dokacio loptu koja bi sigurno zavrsila u golu.Nekoliko sekundi pre kraja Sven Larsen je stavio tacku na ovaj sjajan mec.SJajni Mikel Hansen postigao je 12 golova,Saugstrup 7,Gidsel  i Olsen po 4.Kod Španije Danijel Dujsebajev 7,Figueras 6,Makeda 5.U drugom polufinalu Švedska je potpuno nadigrala Francusku.Francuska bez Nikole Karabatica koji nije ni dosao na prvenstvo zbog povrede, na turniru je ostala bez dva vrlo vazna igraca, Luke Karabatica i Timotija Engosana, pa takva nije mogla da bude konkurentna u borbi za medalje.Francuska je imala samo dva izjednacenja na mecu(1:1 i 6:6) i jedino vodjstvo u 15.minutu od 7:6.Sve drugo pripalo je Vikinzima.Blistao je na golu Palicka, koji je bio neresiva enigma za Francuze.Sjajno su igrali dva krila Vane i Peterson, koji su skoro pa dali 20 golova.Švedska je povela u prvom delu 12:8 i diktirila tempo.Poluvreme je zavrseno vodjstvomŠvedske 16:13.Francuska je bila najbliza na pocetku drugog dela kada je imala -1(17:16).Ali vise se razlika nije supustila ispod tri gola razlike.Poslednja sansa za Francuze bila je u polsednjih desetak minuta kada su smanjili na 27:24, medjutim kada je Švedska povela sa 28:24, vise Francuska nije bila u igri.Kod Svedjana Vane je dao 11 golova, Peterson 6, Karlsbogard 4.Kod Francuza Deska 5 i Remili 4 gola.
    Četvrtfinala su takodje bila uzbudljiva i dramatična i bilo je puno dramatike pogotovo na mecevima izmedju Egipta i Danske i Francuske i Madjarske.Ipak slager mozda ceklog turnira je pravi triler izmedju Danske i Egipta.Egipat je poveo sa 3:0 i 4:1, Danska prvo poluvreme zavrsila vodjstvom 16:13.Kod vodjstva Danske 17:14, niko vise nije imao ni +2, osim Danska u jednom trenutku 25:23.Onda u finisu regularnog toka prava drama.Egipat vodi sa 28:27.Danska je u kontri izjednacila na 28:28, Egiptu oduzeta lopta zbog nepravilne izmene i Danska je zbog toga imala igraca vise u polju, ali nije u poslednjih 30 sekundi iskoristila brojcanu prednost.U prva dva produzetka pljustali su golovi.U prva dva produzetka Danska je imala konstantno +2(30:28,31:29,32:30,33:31,34:32).Ipak u poslednjem 70.minutu drugog produzetka, Egipat je smanjio na 34:33, onda Mikel Hansen mogao da bude tragicar.Neverovatno je da se tako nesto moze desiti takvom asu.Danska je imala minimalno vodjstvo, ostalo je da se odigra samo nekoliko sekundi i vreme bi isteklo, medjutim Hansen je napravio veliku glupost jer posle dosudjenog pasivnog napada, morao je samo da spusti loptu na pod, ali je on loptu bacio u aut, sto se po novim pravilima smatra kao opstrukcija igre i kada se to desi u poslednjih 30 sekundi regularnog toka ili produzetka, dobija se crveni karton i sedmerac za protivnika.Hansen je iskljucen, Egipat je preko Navara sa sedmerca izjednacio na 34:34 i otislo se u nova dva produzetka.Nova dva produzetka mogla su potpuno da slome Dance bez iskljucenog Hansena.Danska nije mogla da postigne gol u oba produzetka.Golom El-Dere u 73.minutu Egipat je poveo sa 35:34 i imao vodjstvo sve do poslednje sekunde cetvrtog produzetka.Landin je Dansku odrzavao u zivotu skidajuci neverovatne zicere.Rezultat se nije menjao do poslednje sekunde cetvrtog produzetka i Danci su bili bez gola citavih 10 minuta.Tada Egipcanin El-Masri pravi suludu gresku, posto nije zeleo da se udalji na propisano odstojanje za izvodjenje deveterca.Dobio je crveni karton i automatski sedmerac za Dansku.Jakobsen pogadja sedmerac za sedmerce.Na sedmercima je naravno briljirao Landin skinuvsi dva sedmerca u prvoj seriji i u etoj odlucujucoj Zeinelbedina.Sva je bio siguran i Danska je nevidjene drame otisla u polufinale.Francuska i Madjarska su takodje odigrali uzbudljiv mec, ali ne ni priblizno kao ovaj.Nasi severni susedi poveli su sa 7:1, pa 8:2 i 9:3.Ali Francuska se ubrzo vratila i smanjila na 9:8.POluvreme 14:12 za Madjare.Drugo poluvreme rezultatska klackalica, ali Francuzi u finisu imaju lepih +3(28:25), pa na dva minuta pre kraja i 30:27.Ipak Madjarska sa tri gola je uspela da izbori produzetke.Medjutim u produzetku nisu imali snage da ugroze Trikolore.Francuska je povela 33:31, Madjari smanjili na 33:32, ali vise nisu imali sanse da stignu Francusku, pa je Francuska najveca sila u rukometu u ovom veku, otisla u borbu za medalje, ali tamo se nije dobro provela.Španija i Norveska siu odigrali derbi cetvrtfinala u kome je Španija nadigrala do tada zvanicne svetske vicešampione.Norveska nije mogla da se suprotstavi raspolozenoj Crvenoj furiji, posto je ostala bez Sandera Sagosena u 20.minutu zbog povrede, koji je njihov najbolji igrac, jedan od najboljih na svetu.Norveska nije imala nijedno vodjstvo na mecu(imala je samo nekoliko izjednacenja), drzala se do 9:7, ali je Španija sjajnom igrom povela sa 16:10.Poluvreme je zavrseno nestvarnim rezultatom 21:15 za Španiju.Do 26:23, konstantno je bilo cetiri pa tri gola razlike za Špance, onda su sa dva gola poveli 28:23 i prica je za Norvezane bila gotova.Najnezanimljiviji duel cetvrtfinala odigrala su Švedska i Katar u kojem su Vikinzi potpuno razbili Katarane i otisli u borbu za medalje.