( Tadić (penal)   9, Mitrović 56 - Jaremčuk  32, Besedin 90+3)

1.UKRAJINA               8  6  2  0       17 : 4     20
2.PORTUGALIJA         8  5  2  1       22 : 6     17
3.SRBIJA                    8  4  2  2       17 : 17   14
4.LUKSEMBURG         8  1  1  6         7 : 16      4
5.LITVANIJA              8  0  1  7         5 : 25      1

Srbija nije zavrsila kvalifikacije pobedom pošto je primila gol od Ukrajine u 93.minutu!!!
Srbija imala male sanse za prolaz na EURO, ni pobeda protiv Ukrajine ne bi promenila ništa pošto su Portugalci rutinski pobedili Luksemburg, ali takve gluposti koje pravi nasi su za izučavanje!!!
Srbiju sada očekuje baraz kroz Ligu nacija da nekako izbori plasman na EURO!!!
U polufinalu baraza igracemo protiv Norveške na strani!!!
Nije bilo cuda i iznenadjenja pa su svi favoriti obezbedili vize za EURO 2020.godine!!!
Plasman na EURO obezbedili su:Engleska,Češka,Ukrajina,Portugal,Nemačka,Holandija,Švajcarska,Danska,Hrvatska,
Španija,Vels,
Švedska,Poljska,Austrija,Francuska,Turska,Belgija,Rusija,Italija,Finska
Četiri preostale reprezentacije dobićemo posle baraza kroz Ligu nacija!!!

Srbija nije uspela da se revanšira Ukrajini za debakl u Lavovu(0:5), pošto je primila gol u 93.minutu.Male su nam bile sanse za plasman na EURO, morala je Portugalija da kiksne protiv Luksemburga, a mi da pobedimo Ukrajinu.NIje se dogodilo nijedno ni drugo.Nije nam utakmica nesto bila bitna, ali na nacin kako smo u stanju da prokockamo prednost i da primimo gol u smiraj meča, to je sad već za ozbiljno izučavanje kako ne treba.Dovedemo uvek smesne selektore koji nisu dorasli tom poslu.LJudi koji vode savez su upitni dug niz godina, a o tome da nam menadzeri sastavljaju reprezentaciju prepricavaju su vec legende.U takvoj konstelaciji stvari delujemo nemocni na terenu protiv iole ozbiljnijeg protivnika, mada smo pre neki dan protiv Luksmeburga pokazali da i protiv njih mozemo da strepimo za pobedu.Jasno je da ovaj tim ima kvalitet, ali predvodjen sa klupe limitiranim selektorom Ljubisom Tumbakovicem i ovakvim ljudima iz saveza zaista cemo tesko otici na EURO, bez obzira sto nam je rival prosečna selekcija Norveške.Na trenutke igramo dobro, ali ta naivnost Tumbakovica koja ga prati celu karijeru pokazala se i za vreme selektorovanja na klupi Srbije.U 9.minutu penal za Srbiju posle igranja rukom Matvijenka.Loptu je namestio Dušan Tadić i sigurno pogodio donji levi ugao.1:0!!!U 26.minutu Jarmolenko je pogodio stativu.U 32.minutu izjednacenje.Viktor Cigankov je centrirao sa desne strane, najvisi u skoku bio Roman Jaremcuk i pogodio je gornji desni ugao gola Rajkovica pored nasa tri igraca koja su pustila Jaremcuka da lagano pogodi.1:1!!!U 45.minutu mogla je Ukrajina do vodjstva.Jaremcuk je pucao snazno sa 17 metara, ali je Rajkovic odbranio loptu skinuvsi je iz coska.U drugom delu bolja igra naseg tima.U 50.minutu Ljajic je sutirao lukavo po zemlji, ali je Pjatov sjajno odbranio.U 56.minutu najlepsa akcija naseg tima.Radonjic je stigao loptu po desnoj strani, odigrao kratko za Tadica, ovaj ubacio uu peterac, tamo je sjajno prihvatio grudima Aleksandar Mitrovic i nogom sutirao u suprotan levi ugao gola Pjatova pogodivsi malu mrezu.2:1!!!U 72.minutu Mitrovic je imao sansu posle sjajnog dodavanja TAdica, ali je bio iskosa sa desne strane, pa je Pjatov ukrotio njegov sut.I onda sok u 93.minutu kadasmo videli da su tri boda vec upisana.Jarmolenko je ubacio loptu pred gol iskosa sa desne strane, negde na desetak metara od gola prihvatrio je Besedin i pogodio donji desni ugao gola Rajkovica.2:2!!!Svakom po bod u mecu koji je pratilo svega 1500 gledalaca.Portugalija je rutinski savladala Luksemburg na strani sa 2:0, golovima Bruna Fernandeša u 39.minutu i Kristijana Ronalda u 86.minutu i overila vizu za EURO.Srbija sada mora u baraž preko Lige nacija i u polufinalu protivnik je Norveška na strani.Imamo kvalitetniji tim, ali nece biti nimalo lako.Čak sta vise posto su ljudi izgubili veru u fudbal pitanje da li cemo uspeti da se plasiramo, mnogi ne veruju u plasman na EP posle 20 godina.U ostalim grupama je manje vise sve poznato bilo pred poslednje kolo.U Grupi 1, Engleska je u Londonu na Vembliju deklasirala Crnu Goru sa 7:0 i obezbedila vizu za EURO, kolo pre kraja.Isto to je ucinila Češka u direktnom duelu prptov tzv. Kosova posto je u Plzenu slavila sa 2:1.Tzv. Kosovo je povelo golom Nuhiua u 50.minutu, ali su preokret doneli Kral u 71.minutu i Čelustka u 79.minutu.Mecevi poslednjeg kola nisu imali nikakav znacaj.Na tabeli Engleska ima 21, Češka 15, tzv.Kosovo 11, Bugarska 6 i Crna Gora 3.U Grupi 3, Nemačka je kolo pre kraja obezbedila plasman na EURO posto je pobedila Belorusiju u Menhengladbahu sa 4:0.Holandija je isto to ucinila posto je remizirala na Vindzor parku u Belfastu protiv Severne Irske(0:0).Severna Irska je promasila penal posto je Stiven Dejvis bio neprecizan sa bele takce u 32.minutuLalama je bio dovoljan bod posto kolo pre kraja imaju tri boda vise od Severne Irske i bolji medjusobni skor(3:1 i 0:0).Mecevi poslednjeg kola nisu nista znacili.Konacna tabela izgleda ovako.Nemacka ima 21, Holandija 19,Severna Irska 13,Belorusija 4 i Estonija 1.U Grupi 4, Danska je pobedila Gibraltar sa 6:0, dok je Švajcarska u Sent Galenu teskom mukom pobedila Gruziju sa 1:0, golom mladog Sedrika Itena u 77.minutu.Ovde su mecevi poslednjeg kola odlucivali o putnicima za EURO.Švajcarska je imala lak posao protiv Gibraltara na strani i slavila ubedljivu pobedu 6:1, čime je overila plasman na EURO.Dok su u direktnom okrsaju u Dablinu Republika Irska i Danska odlucili o drugom putniku na EP.Odigrali su nereseno 1:1, što je odgovaralo Dancima da izbore na jedvite jade direktan plasman na EP.Danska je povela golom Bretvajta u 73.minut, izjednacio je Doerti u 85.minutu, ali to nije bilo dovoljno Ircima, pa ce morati u baraz za odlazak na EURO preko Lige nacija.Konačna tabela izgleda ovako.Švajcarska ima 17,Danska 16,Republika Irska 13,Gruzija 8,Gibraltar 0.U Grupi 5, Hrvatska je u Rijeci overila plasman na EURO posto je pobedila Slovačku sa 3:1.Kockasti su gubili na poluvremenu 0:1, golom Bozenika u 32.minutu.Ali su u drugom poluvremenu preokrenuli Nikola Vlasic u 56.minutu, Bruno Petkovic u 60.minutu i Ivan Perisic jako lepim golom u 74.minutu.Vels je u Bakuu pobedio Azerbejdzan sa 2:0 i mec protiv Madjarske u poslednjem kolu u Kardifu odlucivao je o plasmanu nja EURO.Slovacka je takodje u igri posto ako se desi remi u Kardifu, a oni kuci pobede Azerbejdzan, onda bi Slovaci isli na EURO.Medjutim mec u Kardifu nije bio po meri Slovaka, posto nije dosao remi, pa ce Slovačka u baraž za odlazak na EP.Pirova im je bila pobeda protiv Azerbajdzana od 2:0 u Trnavi.Vels je u Kardifu slavio protiv Madjarske sa 2:0 i direktno se plasirao na EURO.Golove je postiglao Aron Remzi u 15.minutu i 47.minutu i pobeda domaćina nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.Konačna tabela izgleda ovako.Hrvatska ima 17,Vels 14,Slovačka 13,Madjarska 12 i Azerbejdzan 1.U Grupi 6, Španija je u Kadizu overila plasman na EURO pobedom nad Maltom od 7:0.U Bukurestu je isto ucinila Švedska koju je pobeda vodila direktno na EURO.Slavili su protiv Rumunije sa 2:0, golovima Berga u 18.minutu i Kvasona u 34.minutu.Mecevi poslednjeg kola nisu imali nikakav znacaj.Konacna tabela izgleda ovako.Španija ima 26, Švedska 21,Norveska 17,Rumunija 14,Farska Ostrva i Malta po 3.U Grupi 7, Austrija je u pretposeldnjem kolu pobedila u Beču selekciju Severnu Makedonije sa 2:1 i overila plasman na EURO, uz Poljsku koja je to ucinila ranije.Mecevi poslednjeg kola su samim tim bili revijalnog karaktera.Konacna tabela izgleda ovako.Poljska ima 25, Austrija 19,Slovenija i Severna Makedonija po 14,Izrael 11 i Letonija 3.U Grupi 8, sve je bilo reseno kolo pre kraja.Turska je remizirala sa ISlandom u Istanbulu 0:0 i sacuvala cetiri boda prednosti ispred Islandjana, dok je Francuska u Sen Deniju pobedila Moldaviju sa 2:1 i overila plasman na EURO.Mecevi poslednjeg kola nisu imali nikakav takmicarski karakter.Konacna tabela izgleda ovako.Francuska ima 25, Turska 23,Island 19,Albanija 13,Andora 4 i Moldavija 3.U Grupi 9, sve je bilo jasno jos u oktobru posto su Belgija i Rusija jos tada overili vize za EURO.Ipak derbi se u pretposlednjem kolu odigrao u Sankt Peterburgu gde je Belgija razbila Rusiju sa 4:1.Crveni Djavoli igraju sjajno u kvalifikacijama i zaista deluju impresivno i zabelezili su svih deset pobeda uz impozantnu gol razliku 40:3.Konacna tabela izgleda ovako.Belgija ima 30,Rusija 24,Škotska 15,Kipar i Kazahstan po 10 i San Marino 0.U Grupi 10, Finska je kolo pre kraja overila vizu za EURO posto je u Helsinkiju pobedila Lihtenstajn sa 3:0.U mecu koji je trebao da bude derbi da je imao značaj za Bosnu i Hercegovinu, ITalija je razbila BIH u Zenici sa 3:0 i samo jos vise učvrstila 1.mesto u grupi i vizu za EURO koju je obezbedila jos u oktobru.Italija je u poslednjem kolu u Palermu deklasirala Jermeniju sa 9:1.Mecevi poslednjeg kola nisu imali takmicarsku draž.Konacna tabeka izgleda ovako.Italija ima 30, Finska 18,Grčka 14,Bosna i Hercegovina 13,Jermenija 10 i Lihtenštajn 2.Italija je blistala u ovim kvalifikacijama kao nikada pre.Zabelezila je svih deset pobeda uz impozantnu gol razliku 37:4, što se retko dogadja kada su Azuri u pitanju.Videcemo da li posle propustenog Mundijala u Rusiji, Italija moze ostvariti zapažen rezultat na EURO posle dosta posrtanja na poslednjih nekoliko velikih takmicenja.Izvesno je da je za sada 20 reprezentacija obezbedilo plasman na EURO, ostalo je da još četiri selekcije izbore to kroz baraž preko Lige nacija.Jasno je da će u Diviziji D u Ligi nacija za odlazak na EURO igrati tzv.Kosovo,Severna Makedonija,Belorusija i Gruzija.Eto jedan patuljak ce na EURO.U Diviziji B Lige nacija u barazu za odlazak na EURO igrace preostale četiri ekipe koje to nisu uspele preko kvalifikacija.To su Severna Irska,Republika Irska,Bosna i Hercegovina i Slovačka.Pored Islanda koji jedini nije izborio plasman na EURO iz Divizije A u Ligi nacija igrace verovatno timovi iz Divizije C.To ce UEFA odrediti zrebom.Naime poznato je da ce u Diviziji C Lige nacija za odlazak na EURO igrati Norveška i Srbija, dok će Škotska dobiti protivnika žrebom i bice to jedna od cetiri drugoplasirane ekipe Izrael,Rumunija,Madjarska i Bugarska.Preostale tri ekipe iz Divizije C igrace sa Islandom u Diviziji A Lige nacija u barazu za odlazak na EURO.UEFA maksimalno komplikuje sve pa je tako unela totalnu zabunu kada je u pitanju LIga nacija i kako se popunjavaju ekipe za baraž za EURO.