( Milenković 68, Mitrović 85 - Vilijam Karvaljo 42, Guedeš 58, Ronaldo 80, Bernardo Silva 86 )

1. UKRAJINA               5  4  1  0           11 : 1     13
2. PORTUGALIJA         4  2  2  0           10 : 4      8
3. SRBIJA                    5  2  1  2           10 : 12     7
4. LUKSEMBURG          5  1  1  3            5 : 8       4
5. LITVANIJA               5  0  1  4            4 : 15     1

Srbija se porazom od Purtugalije prakticno oprostila od EURO preko kvalifikacija!!!
Orlovi imaju sansu preko baraža i Lige Nacija da se dokopaju EURO!!!
Jos jedna losa igra i duvalo je sa svih strana!!!
Iako smo promenili selektora jer je dosao Ljubiša Tumbaković nista se nije promenilo, nastavljamo tamo gde smo stali!!!

Srbija nastavlja tamo gde je stala u junu.U Beogradu pred 40 000 gledalaca važeći šampion Evrope selekcija Portugalije porazilo nas je lako i bez po muka.Činilo se da Navigatori mogu da postignu gol kad hoće.Protutnjali su Ronaldo i drugovi kroz Beograd, nama ostaje da se duboko zamislimo da li sve ovo ima smisla.Igra bez sistema i postavke gde su linije tima udaljene daleko jedna od druge ostavljalo je prostora isuvise brzim i opasnim Portugalcima.Oni su to znali da kazne i lagano nam strpali četiri komada.Imamo male sanse da se kroz kvalifikacije domognemo EURO, ostaje nam sansa preko baraza Lige nacija gde bi trebali da igramo sa Norveškom na strani, onda bi nas cekao pobednik meca Škotska-Finska.Finci se mozda kvalifikuju, mozda to ucine i drugoplasirani u grupi Lige nacija Madjarska, pa nam ona mozda moze biti rival.Ako bi se Madjarska kvalifikovala kroz EURO onda bi u baraz isla treca iz te grupe Grcka.Jos puno kombinacija je u opticaju jer neke selekcije mogu da se kvalifikuju kroz kvalifikacije.U igri je jos i Norveska koja zaostaje samo dva boda za Svedskom.Ako bi oni uspeli umesto Norveske na megdan bi nam dosla Bugarska, koja takodje nema nikakve sanse da se kvalifikuje.Škotska je sigurna jer Suknjice nemaju nikakve sanse kroz kvalifikacije da idu na EURO, bas kao i nasa reprezentacija.Srbija je nekako lose usla u mec, cinilo se da od 20 minuta igramo bolje kada smo imali nekoliko solidnih pokusaja, ali je pre poluvreme usledio hladan tuš.U 3.minutu Kostic dodaje do Lazovica ovaj spusta loptu Tadicu, koji sutira, ali Patrisio brani.U 29.minutu guzva u nasem sesnaestercu, Milenkovic je glavom blokirao ROnalda, onda se lopta u  nasem petercu odbijala kao na bilijarskom stolu, da bi nekako razcistili opasnost pred golom.U 38.minutu Lazovic je prosao po desnoj strani, lopta dosla do Kolarova koji je sutirao desnom nogom, ali lopta je otisla pored gola.Onda sok u 42.minutu.Posle centarsuta sa desne strane, Dmitrovic se sudario sa MIlenkovicem i ispustio loptu, koja je dosla do Vilijama Karvalja koji je iubacuje u praznu mrezu.0:1!!!U drugom poluvremenu zapretio ej Ronaldo dva puta u razmaku u tri minuta.U 47.minutu ROnaldo je pucao lopta je prohujala pored gola.U 50.minutu ROnaldo je pokusao iz slobodnjaka alilopta je prohujala pored gola.U 58.minutu Navigatori su duplirali prednost.Guedes je prevario Milenkovica, usao u sesnaesterac i pucao u suprotan ugao gde Dmitrovic nije imao nikakve sanse.0:2!!!U 68.minutu smanjili smo rezultat.Korner za Srbiju sa leve strane izveo je Tadic, nasao je u petercu MIlenkovica koji pogadja.1:2!!!Nada je vracena.Samo minut kasnije opasan sut Ljajica sa preko 20 metara, ali Patrisio sjajno brani i salje loptu u korner.Onda novi gol smo primili.U 80.minutu Ronaldo dolazi oci u oci sa Dmitrovicem i lagano pogadja preko njega.1:3!!!Bio je ovo neregularan gol posto je Ronaldo bio u ofsajdu.U 85.minutu sjajan gol Mitrovica.Tadic je proigrao Mitrovica, ovaj pucao i pogodio raslje.2:3!!!Medjutim samo minut kasnije Bernardo Silva koristi razredjenost u nasoj odbrani i lagano pogadja pored Dmitrovica gadjavsi donji levi ugao.2:4!!!Prica je gotova.Mec sa Luksemburgom trebalo je odigrati i ostvariti bar bilo kakvu pobedu.Tako je i bilo.U 36.minutu Kolarov je sjajno centrirao na glavu Mitrovica koji lagano pogadja.0:1!!!U 55.minutu Radonjic sigurno sutira sa ivice sesnaesterca i daje gol.0:2!!!U 66.minutu Luksemburg stize do gola.Posle centarsuta sa čeve strane, Turpel je pogodio sa pet metara.1:2!!!U 78.minutu Sergej Milinkovic Savic je sjajno proigrao Mitrovica koji sma pred Morisom pogadja same raslje.1:3!!!Jesmo pobedili ali je opet bilo promaje u odbrani.To ako ne resimo necemo ni Norvezane proci.U ovoj grupi imamo jedino sanse da cekamo kiks Ukrajine protiv Litvanije sto deluje nemoguce jer igraju kuci.Portugalija mora da kiksne ili protiv Luksemburga ili LItvanije i jos da ne pobedi Ukrajinu u Kijevu ili Lvovu.Ako mi dobijemo sve, igramo zadnju protiv Ukrajine u Beogradu.Ako Ukrajina izgubi od Portugalije trebace nam pobeda nad Ukrajinom od 6:0, sto je ravno cudu.U pstalim grupama bilo je iznenadjenja.U Grupi 1, Engleska je prvo na Vembliju razbila Bugarsku sa 4:0, da bi u Sautemptonu pobedila tzv. Kosovo sa 5:3.Tzv. Kosovo je u Pristini pobedilo Češku sa 2:1.Češka je u Podgorici nadigrala Crnu Goru sa 3:0.Na tabeli vodi Engleska 12(4), Češka ima 9 (5),tzv. Kosovo 8 (5), dok Crna Gora i BUgarska imaju po 2 (5).U Grupi 3, u derbiju u Hamburgu Holandija je pobedila Nemačku sa 4:2.Panceri su poveli u 9.minutu golom Gnabrija.Onda je u drugom poluvremenu usledio proekret.Frenki de Jong je izjednacio u 59.minutu, da bi u 66.minutu Dzonatan Tah postigao autogol za vodjstvo Holandije od 2:1.Na 2:2 izjednacio je Toni Kros u 73.minutu.PObedu Lalama doneli su Malen u 79.minutu i Vajnaldum u 90+1.Nemacka je u Belfastu pobedila Severnu Irsku sa 2:0.Holandija je u Talinu razbila Estoniju sa 4:0.Belorusija je u Talinu pobedila Estoniju sa 2:1.Na tabeli vode Nemačka i Severna Irska sa 12 (5), Holandija ima 9 (4), Belorusija ima 3 (5), Estonja 0 ( 5).U Grupi 4, Republika Irska je u Dablinu remizirala sa Švajcarskom 1:1.Danska je na strani tukla Gibraltar sa 6:0, dok je u Tbiilisiju igrala samo 0:0 sa Gruzijom sto moze skupo da je kosta.Švajcarska je u Sionu pobedila Gbraltar sa 4:0.Na tabeli vodi Republika Irska sa 11(5),Danska ima 9(5),Švajcarska 8 (4),Gruzija 4 (5),Gibraltar 0(5).U Grupi 5, Hrvatska je u Trnavi razbila Slovačku sa 4:0, ali je sve zabrljala u Bakuu igrajuci samo 1:1 sa Azerbejdzanom.Medjutim Slovacka se povratila pobedom u Budimpesti nad Madjarskom od 2:1.Vels je u Kardifu ostvario tesku pobedu protiv Azerbejdzana od 2:1.Na tabeli vodi Hrvatska sa 10 (5), Slovacka i Madjarska imaju po 9 (5), Vels ima 6 (4), dok Azerbejdzan ima 1 (5).U Grupi 6, Španija je prvo pobedila Rumuniju u Bukurestu sa 2:1, da bi u Hihonu razbila Farska Ostrva sa 4:0.Švedska je u Toršavnu pobedila Farska Ostrva sa 4:0, da bi onda u Stokholmu remizirala sa Norveškom 1:1.Rumunija je u Ploestiju pobedila Maltu 1:0, dok je Norveska u Oslu bila bolja od Malte sa 2:0.Posle 6.kola vodi Španija sa 18 bodova koja je blizu plasmana na EURO.Švedska ima 11,Rumunija 10,Norveska 9,Malta 3 i Farska Ostrva 0.U Grupi 7, POljska losim igrama dovela u pitanje plasman na EURO.Poljaci su prvo izgubili u Ljubljani od Slovenije sa 2:0, da bi u Varsavi remizirali sa Austrijom 0:0.Slovenija je u Ljubljani pobedila Izrael 3:2.Austrija je u Salcburgu pobedila Letoniju sa 6:0.Severna Makedonija je prvo igrala nereseno u Ber Ševi sa Izraelom 1:1, da bi slavila u Rigi protiv Letonije 2:0.Na tabeli posle 6.kola vodi Poljska sa 13,Slovenija ima 11,Austrija 10,Severna Makedonija i Izrael po 8,Letonija 0.U Grupi 8, Turska je prvo u Istanbulu jedva pobedila Andoru sa 1:0, golom Ozana Tufana u 89.minutu, da bi u Čisinauu pobedila Moldaviju sa 4:0.Francuska je na Sen Deniju prvo pobedila Albaniju sa 4:1, da bi onda pobedila i Andoru sa 3:0.Albanija je pobedila Island u Elbasanu sa 4:2.Island je u Rejkjaviku pobedio Moldaviju sa 3:0.Na tabeli posle 6.kola Tuska i Francuska imaju po 15,Island ima 12,Albanija 9,Moldavija 3 i Andora 0.U Grupi 9, Belgija je u Seravaleu pobedila San MArino sa 4:0, da bi u Glazgovu takodje razbila Škotsku sa 4:0.Rusija je u Glazgovu pobedila Škotsku sa 2:1, da bi u Kaljiningradu jedva pobedila Kazahstan sa 1:0, golom Marija Fernandesa u 89.minutu.KIpar je u Nikoziji igrao sa Kazahston 1:1, da bi pobedio u Seravaleu San Marino sa 4:0.Na tabeli posle 6.kola vodi Belgija sa 18 i gotovo da je obezbedila plasman na EURO.Rusija ima 15 takoidje blizu cilja.Kazahstan i Kipar imaju po 7,Škotska ima 6,San Marino 0.U Grupi 10, Italija pred ciljem.Italija je prvo slavila u Jerevanu sa 3:1, da bi u Tampereu bila bolja od Finske sa 2:1.Finska je u Tampereu pobedila Grčku sa 1:0.Bosna i Hercegovina je prvo savladala u Zenici Lihtenstajn sa 5:0, da bi dozivela tezak sok u Jerevanu posto je porazena od Jermenije sa 4:2.Grčka je u Atini remizirala sa Lihtenstajnom 1:1.Na tabeli posle 6.kola vodi Italija sa 18,Finska ima 12,Jermenija 9,Bosna i Hercegovina 7,Grcka 5 i LIhtenstajn 1.