NADAL - MEDVEDEV       7 : 5 ; 6 : 3 ; 5 : 7 ; 4 : 6 ; 6 : 4

ŠPANAC RAFAEL NADAL OSVOJIO US OPEN!!!
Ovo je Nadalu 19.gren slem trofej u karijeri, po 4.put slavio je titulu u Njujorku!!!
Sada se neverovatni Španac priblizio na samo jedan gren slem zaostatka za Švajcarcem Rodžerom Federerom!!!
Nikada mu nije bio blizi u karijeri!!!
Posle ispadanja Djokovića i Federera i jos nekih potencijalnih mina, bilo je jasno da takvu šansu Nadal neće propustiti!!!
Rafael Nadal jos jednom pokazao da je možda najveći borac u istoriji sporta!!!
Nadal vodio 2:0 u setovima i 3:2 u trecem setu uz prednost brejka, Medvedev izjednacio na 2:2, imao brejk lopte u drugom gemu petog seta, na kraju umalo vratio dva brejka prednosti Nadala!!!
Gledali smo petočasovni maraton i triler u jednom sjajnom mecu!!!
Nadal od sutra ce imati skoro 2000 poena vise od Novaka od pocetka godine, pa je realno da preuzme 1.mesto na ATP listi najkasnije za mesec dana!!!

Španac Rafael Nadal osvojio je US Open, posto je u finalu pobedio Rusa Danila Medvedeva sa 3:2 u setovima.Nadal je stigao do 19.gren slem trofeja u karijeri.Ovo mu je 4.put da je slavio titulu u Njujorku.Sada se priblizio Švajcarcu Rodzeru Federeru na samo jedan gren slem zaostatka.Nije mu nikad bio blizi u karijeri.Imace sansu da stigne i prestigne vec sledece godine.Ono sto je zanimljivo, Federer je skoro na kraju karijere, dok Nadal moze jos bar par sezona da igra na vrhunskom nivou.Nadamo se da ce se Djokovic oporaviti od povrede sto pre, pa da gledamo sjajnu trku utroje.Nije Nadal smeo da propusti ovakvu sansu kada su mu svi glavni konkurenti ispali pre vremena i on prakticno imao otvoren put ka tituli.Posle ispadanja Djokovica, Federera i jos nekih potencijalnih mina na putu do titule, bilo je jasno da se Špancu smesi novi gren slem trofej.Neverovatni Španac pomera granice ljudske izdrzljivosti.Kada su ga svi otpisivali zbog silnih povreda, on je uspevao da se vrati i osvaja najvece trofeje.Najveci borac u istoriji sporta je definitivno on.Prvi set je bio gust, ali slomio je Rafa mladog Rusa u finisu.U prvom gemu prvog seta Nadal je spasio jednu brjek loptu i poveo sa 1:0.U trecem gemu prvog seta, Medvedev je dosao do jedne brejk lopte i odmah je iskoristio za vodjstvo od 2:1.Ipak Nadal je odmah uzvratio brejk u cetvrtom, posto je sada on iskoristio jednu brejk loptu za 2:2.U osmom gemu prvog seta, Nadal je stigao do 15-40, ali je Medvedev sjajnim izlascima na mrezu spasio obe.Onda jos jednu i dobio gem i dosao do egala na 4:4.Bilo je nekoliko mirnih gemova, da bi uzbudjenje usledilo u samom finisu seta.U dvanaestom gemu prvog seta, Nadal je dosao do 15-40 i imao dve vezane brejk i set lopte.Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste posle loseg izlaska na mrezu Rusa koji je poslao loptivcu u mrezu.Nadal je poveo sa 1:0 u setovima.U prvom gemu drugog seta opet se Nadal suocavao sa jednom brejkom loptom, koju je uspesno spasao i poveo sa 1:0.U cetvrtom gemu drugog seta Nadal je dosao do 0-40 i tri vezane brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio, pa onda i jos jednu.Spasio se Medvedev i izjednacio na 2:2.Ipak u sestom gemu drugog seta Nadal je resio drugi set.Dosao je do 15-40 i odmah iskoristio prvu brejk loptu od dve vezane za vodjstvo od 4:2.Nadal je lako sacuvao svoja dva servis gema i poveo sa 2:0 u setovima.Treci set je trebao da bude formalnost, tako je izgledalo, ali nije bilo tako.Posle cetiri mirna gema, usledio je teniski uragan.Prstalo je od udaraca na obe strane.U petom gemu treceg seta Nadal je dosoa do jedne brejk lopte i odmah je iskoristio da povede sa 3:2.Medjutim vratio se Medvedev vec u sledecem gemu.Stigao je do 15-40 i imao dve vezane brejk lopte, ali nijednu iskoristio.Ali ipak trecu jeste i to tako sto je jednu laku lopticu Nadal poslao u aut i dozvolio Rusu novu brejk loptu koju je on iskoristio za 3:3.U devetom gemu treceg seta, Nadal je prokockao dve brejk lopte, posebno druga je bila bitna kada je posle duge razmene poslao lopticu u aut.Medvedev se spasio i poveo sa 5:4.U dvanaestom gemu šok za Rafu.Medvedev stize do 0-40 i ima tri vezane brejk i set lopte.Na sjajan način je Rus dosao do tri set lopte, tako sto je pogodio viner po paraleli iz forhenda.Prvu set loptu nije iskoristio, ali drugu jeste posle jos jednog vinera iz forhenda po paraleli za 2:1 u setovima.U drugom gemu cetvrtog seta Medvedev je imao jednu brejku koju nije iskoristio posto je laku lopticu poslao u mrezu.Nadal se izvukao i izjednacio na 1:1.U petom gemu cetrvtog seta Nadal nije iskoristio jednu brejk loptu posto je lopticu poslao u aut.Onda je Nadal prokockao jos jednu brejk loptu posto ga je napao Rus, a on poslao lopticu u aut.Izvukao se nekako Medvedev i poveo sa 3:2.U desetom gemu cetvrtog seta resen je set.Nadal je imao 40-15 i cinilo se da sigurno ide ka 5:5.Medjjutim nekoliko gresaka, pogotovo kada je neiznudjenom greskom dozvolio brejk i set loptu Rusu.Na set lopti Nadal je odservirao prvi servis dosta jako, medjutim Medvedev je pogodio sjajno ritern po paraleli za 2:2 u setovima.U rugom gemu petog seta Rus je dosao do 15-40 i imao dve vezane brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio, kao ni trecu, kada je glavni sudija po drugi put opomenuo Nadala zbog prekoracenja vremena za servis, pa mu je oduzeo prvi servis.Preziveo je to Nadal i dosao do 1:1.U petom gemu petog seta Rus je imao 40-0, ali je Nadal dosao do brejk lopte koju nije iskoristio jer je Medvedev pogodio as.Ipak drugu brejk loptu je iskoristio posto je posle duge razmene udaraca, Nadal poslao sjajnu loptu koju Rus nije mogao da stigne i poveo je Nadal sa 3:2.Na svoj servis Nadal je sigurno potvrdio brejk i poveo sa 4:2.U sedmom gemu petog seta, Nadal je dosao do jedne brejk lopte i odmah je iskoristio posto je Rus smeč poslao daleko u aut.Nadal je poveo sa 5:2 i bio nadomak cilja.Medjutim kada je Nadal servirao prvi put za pobedu u mecu, Medvedev je dosao do jedne brejk lopte.Nadal je prekoracio vreme za servis i glavni sudija mu je dao opomenu, pa je izgubio prvi servis.Odservirao je dvostruku servis gresku i Rus je smanjio na 5:3.Na servis Rusa Nadal nije iskoristio dve brejk i meč lopte, Medvedev se izvukao i stigao do 5:4.U desetom gemu petog seta Medvedev je stigao do jedne brejk lopte i do sanse da se potpuno vrati u meč, ali je pogresio i Nadal se spasao.Drop sot mu je doneo mec loptu broj 3.Onda je Nadal odservirao sjajno i Medvedev je poslao lopticu u aut za konacnu pobedu Nadala u pravom maratonu i trileru u Njujorku.Statistika meča izgleda ovako.U asovima je bilo 14-5 za Medvedeva, dok je u dvostrukim servis greskama bilo 5-4 za Nadala.Odnos brejk lopti kod Nadala 6/21, dok je kod Medvedeva bilo 5/15.U vinerima je bilo 75-62 za Medvedeva, dok je u neiznudjenim greskama bilo 57-46 takodje za Rusa.U ukupnom broju poena 177-164 za Nadala.Meč je trajao 4 sata i 52 minuta.Zaista smo gledali neverovatan meč velikog šampiona i nekog ko to moze da bude u budućnosti.
     U ženskom dublu titulu su osvojile Belgijanka Eliz Mertens i Beloruskinja Arina Sabalenka koje su u finalu pobedile Beloruskinju Viktoriju Azarenku i Australijanku Ešli Barti sa 2:0(7:5;7:5).